• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dali kupci vjeruju prodavačima izvan Srbije?
Pozdrav svima, 

Dolazim iz Zagreba i novi sam ovdje na Limundu/Kupindu.
Slučajno sam naletio na ovaj sajt i uplodovao par predmeta.
Iako se nemogu žaliti na preglede jer sam njima zadovoljan, zanima
me pitanje dali bi kupili nešto izvan granice Srbije.

Nemogu reći da su stvari koje prodajem jeftine, i znam da iako se nekome nešto sviđa, teško se odlučiti na uplatu love na neviđeno jer se svi boje prevare.

Stavio sam puno svojih stvari na druge oglasnike u regiji,Isto tako prodajem na Ebay-u itd, Ali svigdje na prostorima 
ex Yu je slično, puno pitanja, a kad treba realizirati svi se predomisle jel se boje prevare, iako im ponudim da se osobno nađemo, dostavu busom, preporućeno slanje, a kad im predložim Ebay kao sredstvo kupovine da budu sigurni, kažu da nemaju Ebay acc ili da će razmisliti.

Uglavnom je svima problem druga država, iako nudim bezbroj opcija slanja.

Zanimaju me vaša mišljena  kao kupaca i kao trgovaca.

Hvala na savjetima i mišljenju. Smile

Citiraj
ja verujem svima ,ali dostava od preko je skupa...

Citiraj
(29.06.2017, 14:59)LiMuBaj Piše: ja verujem svima ,ali dostava od preko je skupa...

To je istina LiMuBaj, zato pokušavam dostavu uvijek uključiti u finalnu cijenu.
Tako da kupac nema drugih troškova. 
A uvijek sa i za dogovor: ponudi cijenu pa se dogovorimo... Smile

Hvala ti na odgovoru... Smile

Citiraj
Dostava se lako resi ako zivite blizu granice sa Srbijom ili ako vam nije problem da predjete granicu kad god je potrebno. Odete u prvu postu u Srbiji koja je najbliza od granice i odatkle stalno saljete ljudima na teritoriji Srbije.

Citiraj
(29.06.2017, 20:02)zex_91 Piše: Dostava se lako resi ako zivite blizu granice sa Srbijom ili ako vam nije problem da predjete granicu kad god je potrebno. Odete u prvu postu u Srbiji koja je najbliza od granice i odatkle stalno saljete ljudima na teritoriji Srbije.

Dobar savjet Zex91, Nažalost nisam blizu granice, ali za neke se predmete isplati otići i poslati.
Isto tako naći se ljudima na granici. Smile

Citiraj
Citat:To je istina LiMuBaj, zato pokušavam dostavu uvijek uključiti u finalnu cijenu.

E moj druže Zagrebački.. Ovo nije loša ideja da se dostava uključi u cenu, samo provizija uplate preko WU je takođe velika.
Folk is not dead!

Citiraj
(30.06.2017, 19:35)smuk88 Piše:
Citat:To je istina LiMuBaj, zato pokušavam dostavu uvijek uključiti u finalnu cijenu.

E moj druže Zagrebački.. Ovo nije loša ideja da se dostava uključi u cenu, samo provizija uplate preko WU je takođe velika.

Istina, nažalost velika je. 
Ali sa time se moram pomiriti... Kupac meni uplačuje cijenu koja stoji u oglasu, 
tako da ja snosim troškove WU i slanja.
Sa time da ne nabijam cijenu na slanju, svaki proizvod po težini provjerim na izračunu pošte.
A što se tiče WU sa time se moram pomiriti, kada mi neko na Ebay-u nešto kupi, ionako plačam 10% provizije na 
finalnu cijenu zbrojenu sa poštarinom ako je ima + još neki 5% PayPal. 

Ogule te dobro.  Undecided

Citiraj
Jes transfer novca nezgodan, plus postarina. Bitno je da se isplati. I tebi i kupcu, naravno.
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
Ono sto meni upada u oci jeste da si nov clan a nudis iskljucivo opciju placanje pre slanja.
Ja razumem zasto je to tako, ali ne znam da li mozes nekako ponuditi Limundo Cash?

Ja recimo i kada bih se uklopio za nesto, ne bih imao poverenje da uplatim toliku sumu novom clanu, a za licno preuzimanje je daleko.

Cisto dajem prijateljsko misljenje, da ne shvatis pogresno.

Citiraj
To što stavljaš broj telefona u opis što je protivno pravilima LK govori da nisi ozbiljan LK prodavac koji je ovde da bi ostao i prodavao nego samo koristiš platformu da bi se malo pomogao i oglasio. Dakle oni koji kupuj upreko LK  neće kupiti od tebe bar ne preko Kupinda. Tebi upravo i treba oglasnik - ima u "srpskom" internetskom prostoru nešto takvo dosta popularno.
Generalno to što je prodavac iz inostranstva je problem jedino iz dva važna razloga - komplikacija oko prenosa i novca i predmeta - isplati se eventualno za skuplje stvari. Nedostupan si Limundu za gonjenje ako koga zezneš tako da uzmeš novce, a ne pošalješ predmet. I da se razumemo to nema nikakve veze što si iz Zagreba - isto vredi i za Sarajevo, Podgoricu, Helsinki ili Sofiju.

Citiraj
(07.07.2017, 22:29)Vesic1 Piše: Ono sto meni upada u oci jeste da si nov clan a nudis iskljucivo opciju placanje pre slanja.
Ja razumem zasto je to tako, ali ne znam da li mozes nekako ponuditi Limundo Cash?

Ja recimo i kada bih se uklopio za nesto, ne bih imao poverenje da uplatim toliku sumu novom clanu, a za licno preuzimanje je daleko.

Cisto dajem prijateljsko misljenje, da ne shvatis pogresno.

Pozdrav Vesić.

Da, jesam novi član.. Za Limundo/Kupindo sam saznao tek na dan kad sam se registrirao.
Hvala na savjetu, jasno mi je da nitko nebi dao takvu sumu unaprijed.
Provjeriti ću još jednom za Limundo Keš, ali mislim da su me tražili dinarski račun za to, koji naravno nemogu imati.
Ali svakako ću provjeriti.. Smile

(08.07.2017, 00:42)serjoza Piše: To što stavljaš broj telefona u opis što je protivno pravilima LK govori da nisi ozbiljan LK prodavac koji je ovde da bi ostao i prodavao nego samo koristiš platformu da bi se malo pomogao i oglasio. Dakle oni koji kupuj upreko LK  neće kupiti od tebe bar ne preko Kupinda. Tebi upravo i treba oglasnik - ima u "srpskom" internetskom prostoru nešto takvo dosta popularno.
Generalno to što je prodavac iz inostranstva je problem jedino iz dva važna razloga - komplikacija oko prenosa i novca i predmeta - isplati se eventualno za skuplje stvari. Nedostupan si Limundu za gonjenje ako koga zezneš tako da uzmeš novce, a ne pošalješ predmet. I da se razumemo to nema nikakve veze što si iz Zagreba - isto vredi i za Sarajevo, Podgoricu, Helsinki ili Sofiju.

Pozdrav SerJoza.

Iskreno, nisam pročitao pravilo o broju telefona, ako je protupravila rado ću maknuti broj telefona. Smile
Iskreno platforumu koristim da bih prodao, ne oglašavam se na taj naćin. Ja nemam nikakav dućan ili tako nešto slično. Ja stvarno želim ostati i prodavati..

Ako misliš na KP za koji sam isto saznao ovdje, nisam probao. Pogledao jesam ali Kupindo mi se puno više sviđa.
Isto tako što se tiče da ću zeznuti nekoga, nisam nikad pa niti neću. 
Naime, to ljudi nemogu znati i nemogu mi vjerovati, toga sam svjestan.

Zato sam ponudio i plačanje preko Ebay-a. da ako netko želi, mogu staviti predmet tamo i oni mogu kupiti..
Ako nekoga zenem, novac će im biti vračen. 
Samo eto, problematika oko gonjenja... Ako prevarim nemogu mi ništa.   Undecided
Ali ja bi rađe sve fer i korektno pa da ljudi dođu i kupe opet nešto ili preporuće nekome.  Smile

Hvala ti na savjetu i u pozorenju za brij telefona. SerJoza....  Smile

Citiraj
Ono sto je slicno kao na ebay-u a ima i na limundo/kupindo je taj limundo kes...

Koliko sam razumela, kupac uplati opcijom limundo kes (naravno procedura je ista kao za paypal cini mi se), posaljes, paket,preko koda pratis da li je prezuzet, kada kupac preuzme paket limudno ti prosledi pare?

El to Limundo kes?

Citiraj
Sideeffect,
Imaj u vidu da pričamo o Limundu i Kupindu i time datim okvirima dakle ništa lično, ali...
Moraš pročitati pravila platforme jer i pozivanje da se kupoprodaja obavi na drugom sajtu pa bio to i Ibej je takođe prekršaj i to za suspenziju. Ja ti želim uspeh u prodaji na Kupindu, ali ne radi se tako. Ako tvoj predmet košta 10000 rsd to je provizija za Kupindo od 4 evra. Ako ti kupca prebaciš na Ibej Kupindo ostaje kratak, razumeš? Dakle Kupindo je vebšop koji ti koristiš i plaćaš proviziju kad prodaš preko Kupinda - nije oglasnik.
Limundo keš je jako komplikovan i loše (stupidno čak) uređen tako da ti sa slanjem iz Hrvatske u Srbiju nema šanse da postigneš rokove.
Osim ako nešto nisu drastično izmenili.
Nije isključeno da će neko ko jako želi tvoje predmete odlučiti da kupi preko Kupinda, zašto ne - roba je ekskluzivna. Takođe dosta ljudi iz Srbije ima nekog u Hrvatskoj ko može preuzeti tako da - samo napred, ali ako ćeš raditi na Kupindu onda ćeš morati po pravilima.
Makar u teoriji. LOL

(08.07.2017, 12:43)Branka030025 Piše: Ono sto je slicno kao na  ebay-u a ima i na  limundo/kupindo je taj limundo kes...

Koliko sam razumela, kupac uplati opcijom limundo kes (naravno procedura je ista kao za paypal cini mi se), posaljes, paket,preko koda pratis da li je prezuzet, kada kupac preuzme paket limudno ti prosledi pare?

El to Limundo kes?

Nije. Hihi

Citiraj
Znaci
-nema odavanja licnih informacija u oglasu osim korisnickog imena
-rekalmiranja konkurentnih sajtova
-prodavac treba da je svestan svih troskova (provizija na Limundu Kupinud, provizija za uplate i tako te transfere, iznos postarine -tepisi su teski el da? -) cisto da ne bi zbog dodatnih troskova bilo osustajanja od kupovine

***ako limunod kes ne funkcionise na taj nacin sto postoji? da bi se uzela provizija ili ti pare prebace na racun kada javis da si poslao paket?
Iskreno zbog tog prebacivanja para i skidanja provizija i dodatnik komunikacionih poruka ne koristim kes' i nisam ga studirala'.

Citiraj
(08.07.2017, 14:06)Branka030025 Piše: Znaci
-nema odavanja licnih informacija u oglasu osim korisnickog imena
-rekalmiranja konkurentnih sajtova
-prodavac treba da je svestan svih troskova (provizija na Limundu Kupinud, provizija za uplate i tako te transfere, iznos postarine -tepisi su teski el da? -) cisto da ne bi zbog dodatnih troskova bilo osustajanja od kupovine

***ako limunod kes ne funkcionise na taj nacin sto postoji? da bi se uzela provizija ili ti pare prebace na racun kada javis da si poslao paket?
Iskreno zbog  tog prebacivanja para i skidanja provizija i dodatnik komunikacionih poruka ne koristim kes' i nisam ga studirala'.

Oooo, ja sam ga studirao, još kako. Evo moje epopeje zbog koje ga izbegavam ko usran štap:
http://cafe.limundo.com/thread-333-post-...l#pid25626
Ako nisu nešto menjali...

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)