• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mesto za život
Evo da se javim posle dužeg vremena...malo poslovi, malo obaveze a najviše umor od svega....

Jednostavno, rešio sam da promenim način života, sredinu I smanjim obaveze I pritisak velikog grada. Potrebna su mi Vaša mišljenja I sugestije gde se može lepo živeti u srbiji.

Neke od osnovnih normi bi bile:

Da mesto ima osnovnu infrastrukturu: trofaznu struju, gradsku vodu I kanalizaciju, školu, prodavnice, ambulantu I mesni ili opštinski ured.
Da su ljudi prijatni, komšije kažu jedno drugom dobar dan I kako ste, da okolina nije poznata po kriminalu, drogi I nasilničkom ponašanju...
Da u neposrednoj blizini protiče ne zagađena reka, kanal ili ima neko jezerce...
Da u bližoj okolini ima neka livada ili šuma gde se može prošetati ili voziti biciklo.
Ne interesuju me vera, nacionalnost, krupni biznis I kamioni I avioni, imam svoj mali biznis koji mogu svuda da radim I samo želim da ostatak života provedem bez stresa I u lepom okruženju.

Ako znate neko mesto (u Srbiji) koje vam liči na takvo napišite I obrazložite zašzo...bio bih vam zahvalan.

Citiraj
Po meni Lučani uglavnom ispunjavaju ove tvoje uslove.

Folk is not dead!

Citiraj
Mislim da je ovo nemoguci uslov
>Da su ljudi prijatni, komšije kažu jedno drugom dobar dan I kako ste, da okolina nije poznata po kriminalu, drogi I nasilničkom ponašanju<
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(15.07.2017, 15:03)Branka030025 Piše: Mislim da je ovo nemoguci uslov  
>Da su ljudi prijatni, komšije kažu jedno drugom dobar dan I kako ste, da okolina nije poznata po kriminalu, drogi I nasilničkom ponašanju<
U pravu je Branka, 999. Ne možeš to naći Hihi
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
(15.07.2017, 19:47)1halogen Piše:
(15.07.2017, 15:03)Branka030025 Piše: Mislim da je ovo nemoguci uslov  
U pravu je Branka, 999. Ne možeš to naći   Hihi

Moze, ali ne u Srbiji...

Citiraj
ima stan u mojoj zgradi na prodaju Smile

Citiraj
E mukice naše Beograđani, neka mi bude dozvoljeno i oprošteno jer lekovito je, ali kao i većina dobrih lekova gorko je - Beograđani pate od tipične velegradske boljke a to je - u nedostatku pravog sociološkog naziva - velegradsko egocentrično slepilo. Manifestuje se time da se ne može pojmiti da postoji mesto gde ljudi žive, a da nije kao u mom gradu - osim ako je turistička destinacija ili kakva egzotična pripizdina. Aman, zaman, ljudi, pa bar u Somboru je normalna stvar da pozdraviš komšiju i to ne samo iz svoje zgrade nego svakog koga poznaješ makar iz prolaza ili viđenja i hvala Bogu još vek se ne veličaju nasilnici i kriminalci, makar ne među normalnim svetom i takve stvari izazivaju skandalizovanje. Za dobar deo mesta koje sam ja posetio u Vojvodini važi slično (ne računam NS).
I UBR - Lale - to su samo Banaćani, ne svi Vojvođani - nota bene. LOL
A kad je reč o izboru destinacije, 999, mi se ne kandidujemo jerbo nemamo baš u neposrednoj blizini veću vodu. Ako ti je Dunav dovoljno dobar onda Apatin.

Citiraj
(15.07.2017, 21:29)serjoza Piše: E mukice naše Beograđani, ...
Postavljač teme je postavio uslove, nisam ja.

Osim Beograda poznajem samo Novi Sad i Sidnej. U Beogradu imamo dve zagađene reke i niko nikog ne pozdravlja, a Sidnej i Novi Sad (barem one lokacije gde sam ja stanovala) su poznati po drogi (usto, Sidnej nije u Srbiji)... Smile

Citiraj
(15.07.2017, 21:59)1halogen Piše:
(15.07.2017, 21:29)serjoza Piše: E mukice naše Beograđani, ...
Postavljač teme je postavio uslove, nisam ja.

Osim Beograda poznajem samo Novi Sad i Sidnej. U Beogradu imamo dve zagađene reke i niko nikog ne pozdravlja, a Sidnej i Novi Sad (barem one lokacije gde sam ja stanovala) su poznati po drogi (usto, Sidnej nije u Srbiji)... Smile

Pa upravo o tome govorim - čovek je pitao za nešto, a ti, Branka i Gibica iako ne poznajete celu Srbiju odgovarate da je to nemoguće jer zamišljate da mora da je svuda u Srbiji isto kao u Beogradu - hvala na argumentu.

Citiraj
(15.07.2017, 21:29)serjoza Piše: Pa upravo o tome govorim - čovek je pitao za nešto, a ti, Branka i Gibica iako ne poznajete celu Srbiju odgovarate da je to nemoguće jer zamišljate da mora da je svuda u Srbiji isto kao u Beogradu - hvala na argumentu.
Niko ne poznaje celu Srbiju.

Citiraj
Krajem sedamdesetih I početkom osamdesetih su bili popularni akviziteri, prodavali su knjige po celoj Jugi (a I ja sam se bavio par godina tim poslom) I boravio u 90% gradova I gradića .... Bilo je jako lepih mesta I za obilazak I za život ali se mnogo toga promenilo.
Da se vratimo u Srbiju...ja sam iz Zemuna I do pre 20-30 godina je to bilo jako lepo mesto...blizu Beograda a ni nalik njemu. Imalo je svoju čar, svoj mentalitet I svoju posebnost ali nove strukture, migracije I politika su sve izmenile. To više nije gradić na obali Dunava već deo Beograda gde lokalni moćnici vrše svoje eksperimente. Zamislite nekog ko se rodio 100m od Dunava I svo slobodno vreme provodio na pecanju I kupanju a sad mi treba nekoliko kilometara pešaćenja samo da bi našao slobodan prolaz da se spustim do vode. Sve je ograđeno, pregrađeno, prolazi I staze zatvoreni a obala uzurpirana of privatnih I državnih firmi ....

Činjenica je da čim se pređe u Vojvodinu ljudi su usporeniji, mirniji, ima manje tenzija...Pančevo i obe Pazove već su pod uticajem beogradske užurbanosti tako da ni oni baš nisu neki izbor za mene. Veliki gradovi me baš I ne interesuju ali recimo Sremski karlovci, Bečej, Temerin ili Zrenjanin....kako je u njima?

Citiraj
Čelarevo je bilo OK ali tamo nisam bila od 2005, ne znam kako je sad.

Citiraj
Li, mislim da ni kod tebe nije lose ali ne treba mi stan, hoću veliko dvorište I kućicu u cveću...

Citiraj
(15.07.2017, 23:25)999 Piše: Krajem sedamdesetih I početkom osamdesetih su bili popularni akviziteri, prodavali su knjige po celoj Jugi (a I ja sam se bavio par godina tim poslom) I boravio u 90% gradova I gradića ....  Bilo je jako lepih mesta I za obilazak I za život ali se mnogo toga promenilo.
Da se vratimo u Srbiju...ja sam iz Zemuna I do pre 20-30 godina je to bilo jako lepo mesto...blizu Beograda a ni nalik njemu. Imalo je svoju čar, svoj mentalitet I svoju posebnost ali nove strukture, migracije I politika su sve izmenile. To više nije gradić na obali Dunava već deo Beograda gde lokalni moćnici vrše svoje eksperimente. Zamislite nekog ko se rodio 100m od Dunava I svo slobodno vreme provodio na pecanju I kupanju a sad mi treba nekoliko kilometara pešaćenja samo da bi našao slobodan prolaz da se spustim do vode. Sve je ograđeno, pregrađeno, prolazi I staze zatvoreni a obala uzurpirana of privatnih I državnih firmi ....

Činjenica je da čim se pređe u Vojvodinu ljudi su usporeniji, mirniji, ima manje tenzija...Pančevo i obe Pazove već su pod uticajem beogradske užurbanosti tako da ni oni baš nisu neki izbor za mene.  Veliki gradovi me baš I ne interesuju ali recimo Sremski karlovci, Bečej, Temerin ili Zrenjanin....kako je u njima?

što se tiče Temerina mogu par reči reći...mešovito stanovnoštvo 65% Srbi 30% Mađari po meni poprilično mirno mesto ali nije selo ko želi baš neku izolaciju nije za njega jer sve više liči na manji gradić, u neposrednoj blizini park priride Jegrička , Dunav i Tisa , 20 km od Novog Sada ,ima sve što treba za normalan život i lep bazenski kompleks i mini banju i zoo vrt...

ako budeš u prolazu ili svraćao mogu ti pokazati...

http://www.temerin.rs/
http://www.temerintourism.org.rs/index.php/sr/

Citiraj
(15.07.2017, 21:29)serjoza Piše: E mukice naše Beograđani, neka mi bude dozvoljeno i oprošteno jer lekovito je, ali kao i većina dobrih lekova gorko je - Beograđani pate od tipične velegradske boljke a to je - u nedostatku pravog sociološkog naziva - velegradsko egocentrično slepilo. Manifestuje se time da se ne može pojmiti da postoji mesto gde ljudi žive, a da nije kao u mom gradu - osim ako je turistička destinacija ili kakva egzotična pripizdina. Aman, zaman, ljudi, pa bar u Somboru je normalna stvar da pozdraviš komšiju i to ne samo iz svoje zgrade nego svakog koga poznaješ makar iz prolaza ili viđenja i hvala Bogu još vek se ne veličaju nasilnici i kriminalci, makar ne među normalnim svetom i takve stvari izazivaju skandalizovanje. Za dobar deo mesta koje sam ja posetio u Vojvodini važi slično (ne računam NS).
I UBR - Lale - to su samo Banaćani, ne svi Vojvođani - nota bene. LOL
A kad je reč o izboru destinacije, 999, mi se ne kandidujemo jerbo nemamo baš u neposrednoj blizini veću vodu. Ako ti je Dunav dovoljno dobar onda Apatin.

Kako da ti kazem ... to sto ti ne znas sta je komsinica kuvala za rucak ili koji su gresi njenje cerke ne zanci da stvarno nema takvih ljudi. I ako za nekoga mozes da kazes da je dobar covek i prijatan, opet ne kazes za svakog coveka u selu.
NE znam odakle ti ideja da pricam o BGu. Zivela sam na selu' i kada kazem seoska posla mislim na abrove.

Verujem da ima lepih sredina za ziveti u kojoj vecina ljudi je ok, no ne da su svi.
Mogu da pricam o mestu da je lepo i divno, nekom, ali za ljude ne garantujem i odatel proizilazi da je to nemoguc uslov.

@999
S obzirom da si Zemunac (samo zbog nacina zivota) moj predlog nekog lepog mesta negde u Sumadiji bi bio pogresan. Cenim da vojvodjanska usporenost moze samo da prija tvojim navikama (birati mesto po kavlitetu piajce vode moj safet)
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)