• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Da li Limundo za HI-FI postaje Kupindo?
Limundo gubi svoju svrhu i postaje Kupindo!!!

Ovo Vam pisem u najbiljoj nameri.

Pratim HI-Fi oglase, jednostavno volim muzicku tehniku. Kada uocim nesto interesantno, pogotovo nesto sto sam kao klinac drzao u ruci, a nisam imao para za to, ja licitiram. Uzitak je visetruk: 
1) mogucnost da zeljeni predmet dobijem i 
2) draz licitiranja. 

U posledenje vreme, na Limundu (Tehnika/Audio/Kucni-uredjaji) vise od 70% predmeta nije za licitaciju, vec je pocetna cena veoma bliska realnoj. Pogotovo sto imate identicne predmete od istih prodavaca sa skoro istim cenama i na Limundu i na Kupindu, a dosta njih je i na Kupujem Prodajem, sa istim slikama i slicnim cenama. Nema drazi licitiranja.

Pitam se, a pitam i Vas: KOJA JE ONDA SVRHA LIMUNDA? (bar za HI-FI)

Ako je pocetna cena bliska realnoj za odredjeni predmet, na Limundu nema mogucnost da, kao na Kupindu ili na Kupujem Prodajem, se sa prodavcem dogovorite oko cene. Pa pogledajte samo Vas listing isteklih aukcija sa takvim cenama, za koje niko nista nije ponudio. Na limundu se samo stvara guzva i prividno se ima utisak o velikoj ponudi za licitaciju. Za takve pocetne cene postoji KUPINDO, koji ste u tu svrhu i napravili da ne pravi guzvu na Limundu.

Na licitacijama od pocetnih 10-tak dinara, ili ispod 1000 din. se u 99% slucajeva prodaju predmeti sa velikim manama ili neispravni. Na drugim sajtovima, gde su ponudjeni predmeti sa slicnim cenama ili malo visim, znate da su predmeti u ispravnom stanju (neki put, kako se kaze i u "mint" stanju), a ne, sto se cesto srece na Limundu, doneti iz Nemacke iz poplava, otpada ili sa odsecenim kablovima i slicno, a pocetne cene.... To se na fotkama vidi, a startne cene - samo da se pitas: da li je neko lud, ili kako je Limundo to dozvolio.

Jednostavno neki put ne zelim da gubim vreme skrolujuci ponude na Limundu.

Ne znam zasto se to dogadja i da li Limundo u poslednje vreme to pusta zatvorenih ociju.

Ako mozete da mi odgovor posaljete i na moju Limundo poruku (Stamba00)

S postovanjem

Citiraj
(25.07.2017, 19:10)stamba00 Piše: Limundo gubi svoju svrhu i postaje Kupindo!!!

Ovo Vam pisem u najbiljoj nameri.

Pratim HI-Fi oglase, jednostavno volim muzicku tehniku. Kada uocim nesto interesantno, pogotovo nesto sto sam kao klinac drzao u ruci, a nisam imao para za to, ja licitiram. Uzitak je visetruk: 
1) mogucnost da zeljeni predmet dobijem i 
2) draz licitiranja. 

U posledenje vreme, na Limundu (Tehnika/Audio/Kucni-uredjaji) vise od 70% predmeta nije za licitaciju, vec je pocetna cena veoma bliska realnoj. Pogotovo sto imate identicne predmete od istih prodavaca sa skoro istim cenama i na Limundu i na Kupindu, a dosta njih je i na Kupujem Prodajem, sa istim slikama i slicnim cenama. Nema drazi licitiranja.

Pitam se, a pitam i Vas: KOJA JE ONDA SVRHA LIMUNDA? (bar za HI-FI)

Ako je pocetna cena bliska realnoj za odredjeni predmet, na Limundu nema mogucnost da, kao na Kupindu ili na Kupujem Prodajem, se sa prodavcem dogovorite oko cene. Pa pogledajte samo Vas listing isteklih aukcija sa takvim cenama, za koje niko nista nije ponudio. Na limundu se samo stvara guzva i prividno se ima utisak o velikoj ponudi za licitaciju. Za takve pocetne cene postoji KUPINDO, koji ste u tu svrhu i napravili da ne pravi guzvu na Limundu.

Na licitacijama od pocetnih 10-tak dinara, ili ispod 1000 din. se u 99% slucajeva prodaju predmeti sa velikim manama ili neispravni. Na drugim sajtovima, gde su ponudjeni predmeti sa slicnim cenama ili malo visim, znate da su predmeti u ispravnom stanju (neki put, kako se kaze i u "mint" stanju), a ne, sto se cesto srece na Limundu, doneti iz Nemacke iz poplava, otpada ili sa odsecenim kablovima i slicno, a pocetne cene.... To se na fotkama vidi, a startne cene - samo da se pitas: da li je neko lud, ili kako je Limundo to dozvolio.

Jednostavno neki put ne zelim da gubim vreme skrolujuci ponude na Limundu.

Ne znam zasto se to dogadja i da li Limundo u poslednje vreme to pusta zatvorenih ociju.

Ako mozete da mi odgovor posaljete i na moju Limundo poruku (Stamba00)

S postovanjem

Ako si hteo da odgovore samo tebi onda si trebao da postaviš pitanje samo njima tako da si sad na izvolte i nama ostalima.
Samo jedno - evo - da zamislimo da si ti glavni u Limundu. Uzmi pravilnik i prepravi, dopiši - kak god želiš a da ti budeš sadovoljan i da se reši tvoj problem da kupuješ ispod realne cene. Baš me zanima. Zaista.

Citiraj
Nisi me dobro razumeo. Nemam ja nameru da kupujem nista ispod cene, ali ajde da malo licitiramo i da se igramo. Na licitaciji se na kraju uvek dodje do cene koliko stvar realno vredi. Bez toga Limundo gubi svoju ulogu i postaje ono na kraju novina - mali oglasi, a za to vec postoji - Kupindo.

Pozdrav.

Citiraj
Slicna situacija je i u tabletima i u muzickim instrumentima. zaista ne vidim poentu da se dozvoli da neko pokrene aukciju sa pocetnom cenom od tipa 10 000rsd ili vise..

Citiraj
Генијална идеја, подржавам.
Да се одреди продавцима по којој цени могу да продају своју робу.
Ал онда да се одреди и купцима по којој морају да купе.
LOL

Citiraj
(05.10.2017, 11:31)Inspektor_Nagib Piše: Генијална идеја, подржавам.
LOL

I još prodavcima da se osmudi brada, a kupcima 10 šiba po turu. Big smile

Citiraj
(05.10.2017, 18:10)serjoza Piše:
(05.10.2017, 11:31)Inspektor_Nagib Piše: Генијална идеја, подржавам.
LOL

I još prodavcima da se osmudi brada, a kupcima 10 šiba po turu. Big smile

Немојте да сте неозбиљни.

Ово је фантастична идеја, не може цена да буде преко толико и толико, али мора да се купи!

Ево, ја ћу све заставе да спустим по 200 динара, али за пет дана да су све покуповане!

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)