• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novi uslovi
Danas, prilikom logovanja na milu mi platformu, dočeka me pozdravno pismo. U njemu se našlo par stvari na koje bih skrenuo pažnju i kojima bih predložio da se pozabavite.
Elem, linkovi ka pravilniku, te češljanje istog u potrazi za razlikama ne dolaze u bzir. Moje vreme moj novac moj živac.
Linkovi ka svemu ostalom, vidi gore.

Šta je predlog? Predlog je taksativno navedena svaka, ma i najsitnija, izmena pravilnika kako bih sa njom bio upoznat. Ne opšta i uopštena objava o novim pravilima i mogućnostima platforme pa kopaj ako te zanima.

Ne, ne zanima me blog ni mejl sa šarenim dodacima. Sve, svako slovce koje je promenjeno se navede gde je i zašto promenjeno i onda odlučim da li se slažem ili se ne slažem. Mislim da su milijarde članova toliko zaslužile.

Vaš
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
i meni je ovo malo čudno , poruka tipa ko ne prihvati nova pravila čao đaci, pa valjda treba navesti koje su promene i zašto e ne prihvati ili "streljanje" Hmm

Citiraj
Koje ste vi razmažene primadone - onoliko se kukalo da ne obaveštavaju o promenama, a sad kad OBAVESTE onda ne' da čitate nego "da mi se rastumači u sitna crevca". Mamice, iseci mi meso u tanjiru! LOL
Smešno.
E, a kad smo kod smešno evo nekoliko mojih omiljenih delova novog pravilnika:
Kaže vrli autor: "LimundoGrad d.o.o. zadržava pravo da izbriše ponude, protivponude, tekst, slike ili bilo koji drugi materijal sa Limundo.com i Kupindo.com internet stranica u bilo kom trenutku bez posebnog obrazloženja."
Ovo je recimo potez genija. Recimo ja radim u Limundu. I čovek prodaje novi ajfon. I krenuo od 10 dinara. I ja lepo brišem sve ponude osim moje i kupim Ajfon za 10 dinara. Mučeni prodavac u šoku odlazi na lečenje jer mu se dešava dan mrmota - uveče legne - bilo 50 ponuda, Ajfon nagurao do 48000 dinara, a ujutru - cvrc - 10 dinara i jedna ponudica. LOL Bez obrazloženja. LOL
Pa još jedna simpatična bravura: "LimundoGrad d.o.o. ima pravo da svoja potraživanja prema članovima i svim drugim korisnicima Platformi ustupi trećim licima, bez saglasnosti člana ili korisnika."
Ako ja dobro razmem Limundo može svačiji dug da proda, a kome se ono prodaju dugovi, da l' neko zna?  Hmm

Citiraj
Потраживање ако се не варам може иначе да се пренесе у складу са ЗОО.

Citiraj
ako autor veli

"LimundoGrad d.o.o. zadržava pravo da izbriše ponude, protivponude, tekst, slike ili bilo koji drugi materijal sa Limundo.com i Kupindo.com internet stranica u bilo kom trenutku bez posebnog obrazloženja."

onda u tom slučaju bez obrazloženja mogu da ne obavim prodaju? a?
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(02.08.2017, 23:56)Branka030025 Piše: ako autor veli

"LimundoGrad d.o.o. zadržava pravo da izbriše ponude, protivponude, tekst, slike ili bilo koji drugi materijal sa Limundo.com i Kupindo.com internet stranica u bilo kom trenutku bez posebnog obrazloženja."

onda u tom slučaju bez obrazloženja mogu da ne obavim prodaju? a?

to nije novo pravilo bilo je i ranije

a važi samo za LG

Citiraj
(01.08.2017, 21:39)serjoza Piše: Koje ste vi razmažene primadone - onoliko se kukalo da ne obaveštavaju o promenama, a sad kad OBAVESTE onda ne' da čitate nego "da mi se rastumači u sitna crevca". Mamice, iseci mi meso u tanjiru! LOL
Smešno.

Moliću lepo, nikakvo seckanje ne dolazi u obzir. Traženo je da se sažvaće Smile
Ово је моје мишљење и није званични став лимундовог кафеа и ни на који начин било шта што испишем није усмерено против лика и дела администратора узевши их као целину, али и као јасно профилисане личности са емоцијама и слично... Амин

Citiraj
>>Korisnicima Servisa smatraju se:
Članovi, odnosno pravna ili fizička lica koja su se registrovala radi vremenski neograničenog korišćenja Platformi (do prestanka članstva), a u svrhe kupoprodaje i koja nakon registracije prijavom pristupaju tim Platformama, a na način propisan ovim Uslovima korišćenja, Uputstvom za korišćenje Limunda i Kupinda i drugim dokumentima koji uređuju način njihovog funkcionisanja;

Gosti, odnosno lica koja jednokratno pristupaju Platformama bez registracije, radi obavljanja kupovine na sajtovima, a sve u skladu sa uslovima i na način propisan ovim Uslovima korišćenja, Uputstvom za korišćenje Limunda i Kupinda i drugim dokumentima koji uređuju način njihovog funkcionisanja;

Telefonski korisnicikoji u svrhu realizacije kupoprodaje korišćenjem Platforme Kupindo ili realizacije
kupoprodaje putem Internet prodavnice, kontaktiraju sa LimundoGrad d.o.o, bez registracije, a na način i
pod uslovima propisanim ovim Uslovima korišćenja, Uputstvom za korišćenje Limunda i Kupinda i
drugim dokumentima koji uređuju način njihovog funkcionisanja;

Posetioci, odnosno lica koja pristupaju Platformama, bez registracije/prijave, radi korišćenja Platformi
u edukativne i informativne svrhe, na koja se Uslovi korišćenja primenjuju shodno, odnosno samo tamo
gde ima mesta njihovoj primeni.<<

Moze objasnjenje sta se podrazumeva pod gostom i telefonskim korisnikom

Citiraj
Zaista zbunjujuca pravila kad je u pitanju limundo.
A za kupindo naslucuje se pocetak ostvarivanja krajnjeg cilja da postane platforma za prodaju nove robe pravnim licima a mi postajemo kolateralna steta.
Da li nova pravila znace da gosti i korisnici mogu da zaobidju i svoj nalog ako je na necijoj crnoj listi???

Citiraj
@Branka030025, nesa-s

Pomenute opcije (Gost kupovina, kupovina putem telefona) još uvek nisu aktivne na sajtu.

Obavestićemo vas čim bude novina na ovom polju.
Experientia docet.

Citiraj
(08.08.2017, 12:21)fiorellino Piše: @Branka030025, nesa-s

Pomenute opcije (Gost kupovina, kupovina putem telefona) još uvek nisu aktivne na sajtu.

Jasno mi je da nije aktivno. PITALA sam sta znace uvedene definicije ili da mi pojasnite sta ce da znace kada ih uvedete, ako ih uvedete.

Citiraj

Ali smo morali da se bezuslovno saglasimo s tim nepostojećim opcijama (o kojima nam ne možete reći ništa) da bi uopšte nastavili s trgovinom na sajtu.
Preglup uslov - morate se saglasiti, sad, odmah, ali ni mi još zapravo ne znamo s čim ste se saglasili! Facepalm
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj
Za svaki slucaj a? LOL

Citiraj

Molim za obaveštenje o tome da li još neka od novina još uvek nije aktivna. Takođe, molim i za obaveštenje o tome koje stavke i opcije i pravila postoje u pravilniku a prestale/a/i su da važe.

Hvala najlepše

Nipošto se fiorellino nemojte naći izdvojenim na blo koji način, citirani ste samo kao povod za zamolbu, ništa direktno protiv Vas i Vašeg lika i dela...bilo ko od svih koji kuckaju na forumu a zaposleni su u firmi (ko će ih sve nabrojati) može odgovoriti, vrlo sam rad čuti odgovor.
Svako dobro

Citiraj
Dobar dan Smile

@drzoidbergsbaby
Kupovina putem telefona, gost kupovina i dopuna računa putem platnih kartica još uvek nisu aktivne opcije, a nalaze se u novim Uslovima.

Morali smo da ih uvedemo jer su u planu, a da bismo ih uopšte realizovali neophodno je da se nađu i u novim Uslovima korišćenja.
Experientia docet.

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)