• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"PRODATO" i nikom nista
Tipovi stave aukciju, i predomisle se ili prodaju van limunda , i posle nekoliko dana postave novu fotku PRODATO ??!! Nece seljaci da daju pare za ponistavanje aukcije.

I????
Llimundo tim???!!! Ni beee?
Treba da uvedete da takve aukcije prekidate vi, 'po sluzbenoj duznosti' uz naplatu usluge DUPLO ili troduplo.
Pa da gegule same prekinu takve aukcije.
Ja sam okacio na kupindo neke stvari , stajalo stajalo mesecima, i u medjuvremenu prodam JEDAN taj predmet preko oglasa i zaboravim da pre toga skinem oglas, kad se BAS TADA tip dosetio da kupi, nisam imao da mu prodam izvinjavao se ali nista zakuco mi negativnu, pa jel su ovi tipusi sto trose tudje vreme, struju i zivot HDD pametniji??!! \

L I M U N D O T I M E dejstvuj

Citiraj
konačno moj istomišljenik Smile , slažem se ...

ali nije baš ništa i oni rizikuju da dobiju negativnu isto ...

Citiraj
A kako biste vas dva istomišljenika rešili tu stvar da ste kojim slučajem glavni u Limundu? Hmm

Citiraj
po meni najbolje prekinuti aukciju i primeniti sistem obaveštavanja edukacije i sankcionisanja prodavca...

Citiraj
Posto i ja prodajem na oglasima, mogu da kazem posto se ovde drugacije radi, uvek kad mi se jave sa oglasa za kupovinu prvo pogledam kupindo da li je prodato. ako nije, deaktiviram oglas i onda javljam da moze da se realizuje kupovina. I naravno odmah i na tom oglasniku deaktiviram oglas. Tako da sad zbog toga sto vi niste tako uradili, pa sad izbacujetesvoje frustracije na one koji stavljaju te prodato slike, bas nema smisla. A i koliko vidim ta negativna je bila pre dve ipo godine, tako da... A da kazem nazivati nekog seljakom zato sto nece da da 100 dinara za prekidanje aukcije sa pocetnom cenom manjom od 100 dinara... A da ne kazem da ne mislite na to sto za placanje prekidanja mora da se ima tih para na limundo racunu, nije tesko skontati da se mozda neko ne seljaci nego jednostavno nema na racunu i da hoce da plati, ne moze. Ali je uvek lakse razbacati se sa takvim recima nego malo promisliti situaciju. A buduci da vam nije jedina negativna, ne mozete ni reci da vam bas ta jedna kvari prosek... Toliko od mene.........................................................................................

Citiraj
(22.10.2017 19:43)LiMuBaj Piše: po meni najbolje prekinuti aukciju i primeniti sistem obaveštavanja edukacije  i sankcionisanja prodavca...

A za nas koji nemamo crkvene činove to u prevodu znači...?

Citiraj
(22.10.2017 20:14)serjoza Piše:
(22.10.2017 19:43)LiMuBaj Piše: po meni najbolje prekinuti aukciju i primeniti sistem obaveštavanja edukacije  i sankcionisanja prodavca...

A  za nas koji nemamo crkvene činove to u prevodu znači...?

aukcija se prekine a prodavac dobije poruku da to nije dozvoljeno bla bla i status naloga se promeni u obavešten

Citiraj
I šta je posledica toga da se status promeni?

Citiraj
(22.10.2017 20:35)serjoza Piše: I šta je posledica toga da se status promeni?

Edukacija

Citiraj
(22.10.2017 20:49)LiMuBaj Piše:
(22.10.2017 20:35)serjoza Piše: I šta je posledica toga da se status promeni?

Edukacija

Lepo - napravili smo krug - svrha edukacije je - edukacija. Big smile

Citiraj
NS necu da te udostojim komentarom.
Ovo sto sam napisao se ne odnosi na kupindo kao sto je sherlock iskomentarisao, nego na limundo, znaci pokrenuo si aukciju koja traje 7 SEDAM dana i ne mozes da iskuliras do kraja , ili brate ako si prodao prekini aukciju.\
Ali ako si mnogo pametan pa si smislio seljacku (namerno insistiram na izrazu) foru da ne placas zezanje svih limundovaca, nego napises PRODATO i sad si kao pametan, treba limundo to da uradi za tebe i da ti naplati prekid aukcije. Ako nemas kredita na racunu eto limundo ti izlazi u susret i kreditira prekid aukcije pa ti je racun u minusu sve dok ne platis, pa fala bogu neces moci da pokreces druge aukcije.
A da se ne zaebavamo ti koji kace PRODATO su limundovci kojima stvari 'stizu' odnegde i nemaju samo taj jedan predmet vec vise. PRO akcionari :-)

nije mi cilj da edukujem nikoga, to su trebali da urade roditelji sada je kasno, vec da se resim gubljenja vremena, i drugih resursa, zivaca i dr. i da mi se ne pojave 2 takve PRODATO aukcije u istoj pretrazi aukcija i na istoj strani

Citiraj
Ih dobro je da nisi hteo da kupis nesto sto ti bas treba a ono dole u tekstu pise prodato! Big smile

Salu na stranu, NE znam kako da se postavim prema situaciji na KUPINDU.
Desava se, kapiram, malo tolerancije i razumevanja.

Licitacija, bas mi krivo sto ne neke predmete ne mogu da licitiram jer su prodati. No, necu kliknuti.
Meni se desilo da je kuca torbu rasparcala', obavestila sam sve koji su dali ponudu i dodala u opisu licitacije da nije u navedenom stanju no broj posmatraca je rastao. LT mi je izasao u susret i prekinuo aukciju sa ponudama.
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
Ne, nisi shvatila.
Ne pise u tekstu PRODATO, nego tipovi naprave fotku, odnosno nije ni fotka nego jpg napravljen i otkucano u nekom editoru slika, parola i pise na njoj PRODATO.
Ih Branka, ni na sta me napravi, ti ko oni po oglasima "ako si OZBILJAN kupac..." , pa jok nego nemam sta pametnije da radim pa zovem tipove koji daju oglase i caskam sa njima. :-)
Konkretno pravim nesto i treba mi napajanje, po netu vidim odlicnu foru kako da od komp napajanja za male pare 200-500 din napravis prepravkom odlicno napajanje sa vise izlaza u voltima 3.3V: 5V i 12V koje realno bi kostalo 2000-5000din.
I onda odem na

Limundo > Kupite > Računari i oprema > Komponente > Napajanja
i tamo pretrazujem da nadjem sta mi treba, pa trazim moj grad radi licnog preuzimanja i onda na jednoj strani se pojave dve aukcije od iste osobe sa glavnim slikama PRODATO,
I pre toga malo malo pa naletim na PRODATO slicicu, uglavnom je tehnika u pitanju, i tada kad sam naisao na ta dva sam postavio ovu temu na forumu

Ovo za KUPINDO, kad pricam o mom "slucaju" imao sam nekoliko futrola za tablet pa sam bas tu prodao i nudim tipu zamensku slicnu. Izvinjavam se tipu. Tip kaze otprilike 'pravo izvinjenje bi bilo kada bi mi tu drugu futrolu dali gratis' .
Posto sam strasno kulturan i fin, precutim i ne iskomentarisem tu poruku, bilo bi ruzno da mu odgovorim ,evo stize ti gratis pazi da ne izbijes s'njim oci, :-) I posle par dana osvane mi negativna,
"Prodavac je prodao predmet van licitacije,nudio je zamenu sto je meni neprihvatljivo jer nismo na pijaci,znaci nemate nikakvu sigurnost ako kupujete nesto od njega da ce te to dobiti,VELIKA NEGATIVNA.
Tablet futrola - novo I Pod mini i za 8` tablete"

hahaha eto. Seljak /seljacina jos ON kaze nismo na pijaci a zicka za DZ

upd off topic sam
Branka ti si mogla u svakom trenutku da uslikas sada ostecenu torbu i operes se krivice, ako krivica postoji

Citiraj
Stvarno ne znam sto ste sad navalili da branite dodavanje "prodato" uz aukcije (nadam se da na Kupindu toga nema, mada me nista vise ne bi cudilo).
Msm, svesna sam toga da se pravila ovde vec rastezu kao sasvim razvakana zvaka, ono minut pred bacanje, ali ipak, bar malo mere.
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj
Jugana, nije mi jasno jel si ti ZA ili PROTIV "PRODATO"?
*branite - kao
1. braniti istupati u necije ime, braniti nekoga, neko misljenje ili stav ili
2. branite u smislu zabranjivanja "prodato"

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 2 Gost(a)