• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slaba kupovina povecati minimalnu pocetnu cenu za licitiranje
Ne znam zasto slabo ide prodaja predmeta? Ne stavljam cesto predmete a kada stavim uglavnom se svodi samo na posmatranje ljudi zele u bescenje da kupe robu.Predmet se lepo opise i uslika ali nije do toga ocigledno da je po sredi besparica.Zato je moj predlog da se poveca minimalna pocetna cena za neki predmet i time zastiti prodavca da svoj predmet ne prodaje po maloj ceni i ako on vredi dosta vise.Kupci su se da tako kazem obezobrazili i cekaju malu pocetnu cenu da bi nesto licitirali.

Citiraj
(19.11.2017 17:51)sakicat Piše: Ne znam zasto slabo ide prodaja predmeta? Ne stavljam cesto predmete a kada stavim uglavnom se svodi samo na posmatranje ljudi zele u bescenje da kupe robu.Predmet se lepo opise i uslika ali nije do toga ocigledno da je po sredi besparica.Zato je moj predlog da se poveca minimalna pocetna cena za neki predmet i time zastiti prodavca da svoj predmet ne prodaje po maloj ceni i ako on vredi dosta vise.Kupci su se da tako kazem obezobrazili i cekaju malu pocetnu cenu da bi nesto licitirali.

prodavac prilikom postavljanja i pokretanja aukcije sam upiše početnu cenu po svom nahođenju , da bih izbegao da mi stvari potencijalno odu u bescenje ja sam se prebacio na Kupindo i tamo uglavnom prodajem...

Citiraj
(19.11.2017 17:51)sakicat Piše: Ne znam zasto slabo ide prodaja predmeta? Ne stavljam cesto predmete a kada stavim uglavnom se svodi samo na posmatranje ljudi zele u bescenje da kupe robu.Predmet se lepo opise i uslika ali nije do toga ocigledno da je po sredi besparica.Zato je moj predlog da se poveca minimalna pocetna cena za neki predmet i time zastiti prodavca da svoj predmet ne prodaje po maloj ceni i ako on vredi dosta vise.Kupci su se da tako kazem obezobrazili i cekaju malu pocetnu cenu da bi nesto licitirali.

Prvo - ko te tera da stavljaš nisku početnu cenu?
Drugo - evo zašto tebi konkretno loše ide prodaja:
- imaš tri negativne ocene od kupaca. Od ukupno 41. To za pametnog kupca znači da je šansa 3:38 da će nagrabusiti kupujući od tebe
- fotografišeš odeću na podu - to za pametnog kupca znači da ni sama(a) ne ceniš svoju robu i da se vuče po podu. https://www.limundo.com/kupovina/Odeca/Z...a/61303469
- u svom "Ukratko o članu" praktično unapred kažeš da roba nije nešto i da će se verovatno odlepiti i da je nekvalitetna, evo šta kaže taj tvoj opis: "Molim ljude koji zele nesto da licitiraju da dobro procitaju opis i pogledaju slike pre nego sto to urade.Posalju poruku u inbox-u i pitaju ako ih nesto dodatno zanima.Desava se da licitiraju preuzmu robu i nesto im se desi odlepi pukne ili tako sl.Konkretno mislim na obucu jer kod toga bude najveci problem kako dokazati ko je u pravu.Roba ako je polovna ona se takva i prodaje tj.naznaceno i nema garanciju.Garanciju mozete samo dobiti prilikom kupovine nove robe u prodavnici.Vrlo cesto se desava da se i nova roba brzo prilikom nosenja odlepi.Nazalost jako je puno lose i nekvalitetne robe na trzistu.Zato molim ljude da izbegnemo losu prodaju,kupovinu i komunikaciju.
Srdacan pozdrav
"

E zato.

Citiraj
Slazem se sa serjozom.

Mada od svega navedenog ja sam za to da nikom ne treba to sto prodajes, pogotovo ako se radi o garderobi jer su gradovi preplavljeni second hand prodavnicama pa ljudi odu licno, probaju i kupe. Takodje za sicu kao na limundu.

Citiraj
@serjoza
koji samar LOL , al da si u pravu, jesi
Lov na meduze, lov na meduze, lov na meduze ...

Citiraj
Ja se takodje slazem sa clanom LiMuBaj, da je Kupindo bolja opcija.
Ako ne planiras pokretati aukcuje sa pocetnom cenom 10, 99 ili 199 dinara, stavi na Kupindo po fiksnoj ceni pa kad se proda. Jeste da se u nekim slucajevima ceka dosta dugo dok se nesto ne proda ali se proda po ceni koju ti zelis.
Postavljanje na Limundu nesto po fiksnoj ceni je u dosta slucajeva samo oduzimanje novca sa limundo racuna, osim ako aukcije ne obuhvataju 10 besplatnih pa se naplati samo ako se proda. Licno sam imao to iskustvo i od sada na Limundo stavljam samo kad su besplatne aukcije ili ako prodajem neki krs pa postavim pocetnu cenu 99 ili 199 dinara i dokle dogura.

Citiraj
Naravno, negde je provizija prevelika !!
Ako za 10 otvorenih aukcija staviš početnu cenu 50 din, pa za tu cenu i prodaš, najpre ti bude skinuto 30,00, pa posle još 20,00, a to je 10% !?
Još ako to nije prodato, pa staviš još npr dva puta, onda ti je aukcija naplaćena sa 16%.
Bilo bi fer prema prodavcima da se otvaranje oglasa naplati samo jednom, pa čak i da se vrati prodavcu na račun nakon što se skine provizija od prodaje.
Ne ko bi verovatno prihvatio i veću proviziju, ali da se ne naplaćuje svaki put otvaranje, nešto kao na kupindu, ali da ne bude fiksna cena nego aukcija.

Citiraj
(21.01.2018 11:22)Sale-VS Piše: Naravno, negde je provizija prevelika !!
Ako za 10 otvorenih aukcija staviš početnu cenu 50 din, pa za tu cenu i prodaš, najpre ti bude skinuto 30,00, pa posle još 20,00, a to je 10% !?
Još ako to nije prodato, pa staviš još npr dva puta, onda ti je aukcija naplaćena sa 16%.
Bilo bi fer prema prodavcima da se otvaranje oglasa naplati samo jednom, pa čak i da se vrati prodavcu na račun nakon što se skine provizija od prodaje.
Ne ko bi verovatno prihvatio i veću proviziju, ali da se ne naplaćuje svaki put otvaranje, nešto kao na kupindu, ali da ne bude fiksna cena nego aukcija.

još kad bi postojali oglasi na sajtu gde bi nam bio kraj Smile

Citiraj
Oglasi postoje na sajtu odavno, no pitanje je dal ti treba ruski starački dom i lek protiv podrigivanja... Hihi
Nebo sivo i olovno, ja prodajem sve polovno..

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)