• Limundo Cafe je zvanični forum LimundoGrada
  • Limundo Cafe je namenjen svim Limundovcima
Ulaz pomoću Limundo naloga -> Ulaz Registracija

Ocena teme:
  • 0 Glasova - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sankcije za neodgovorne kupce - zastita za prodavce
Vec nekoliko puta mi se desava slucaj da mi se posiljka vrati, a u zadnjem mesecu se to desilo vec 2 puta, zato mislim da je podhitno potrebno preduzeti nesto.
Elem, cemu sluze dodatni uslovi prodaje, gde ja lepo napisem da ne saljem pouzecem kupcima sa negativnim ocenama ili onima sa manje od 10 pozitivnih, kad kupac sa 1 ocenom, ili sa 6 negativnih, zahteva da mu se posalje pouzecem i nikako drugacije, i ako ja to odbijem, pozali se limundo timu i limundo tim kaze da moram da ispostujem njegovu zelju.
Dakle ja predmet posaljem pouzecem, paket odstoji nekih 10-ak dana i vrati se, ja platim duplu postarinu (koja je uglavnom veca od same cene predmeta), pozalim se limundo timu, kaze negativno ga ocenite...Bas njega briga za negativnu ocenu..On ce tako iz zezanja da dobija negativne ocene i kod drugih, ali ostetice na desetine prodavaca, usput ce dobiti i neku pozitivnu i ostace opet na limundu.... (skorasnji primer, osoba ima 15 pozitivnih i 12 negativnih ocena i jos uvek je tu). Ranije su pravila bila rigoroznija, i uz nekoliko negativnih ocena, letis odavde.
Druga stvar, limundo zastita ne pokriva ovakav nepotreban trosak prodavcu, a kupac moze da radi sta hoce.
Moj predlog je, da se u okviru limundo zastite uvede i zastita prodavca po ovom pitanju, da se naknada stete za duplu postarinu isplati prodavcu, a da se isti taj iznos stavi na teret kupca, kao neka vrsta kazne za nepostovanje dogovora, s obzirom da je on jedini krivac u celoj prici jer nije preuzeo paket koji mu je ljudski poslat kako je i trazio.

Takodje apelujem da se ljudima sa preko 5 negativnih ocena ukine clanstvo na limundu

Citiraj
Iskljuci slanje pouzecem iz nacina slanja i nema sta da ti trazi, pouzece je onda tvoja dobra volja
Citaj izmedju tastera, tako kucam.

Citiraj
(09.01.2018 23:46)Branka030025 Piše: Iskljuci slanje pouzecem iz nacina slanja i nema sta da ti trazi, pouzece je onda tvoja dobra volja

iskljucivanje opcije slanje pouzecem, umanjuje mogucnost prodaje...ima npr ozbiljnih kupaca koji iz nekog razloga ne mogu da uplate, ili zive predaleko (po 30ak km) ili su nepokretni i sijaset drugih razloga...i samim tim iskljucivanjem pouzeca iskljucujem takve ljude kao potencijalne kupce...

S druge strane, ili bi limundo tim trebao da ispostuje posebne uslove koje je prodavac stavio (kad vec postoji predvidjeno polje za to) ili da obesteti prodavca u ovim slucajevima, a sankcionise kupca zbog krsenja dogovora

Citiraj
U uslovima stavis da saljes pouzecem ljudima bez negativnih i sa vise od 10 ocena i nema brige za te koji ne mogu da uplate

Citiraj
Čovek me zamolio da mu pošaljem pouzećem, reko ajde da mu izađem u susret i pošaljem mu, ali baraba ne preuzme pošiljku i ona mi se vrati i ja je poklonim Pošti.

https://www.limundo.com/kupovina/Kilometar-sat/61908133
Folk is not dead!

Citiraj
(10.01.2018 01:18)Branka030025 Piše: U uslovima stavis da saljes pouzecem ljudima bez negativnih i sa vise od 10 ocena i nema brige za te koji ne mogu da uplate

pa upravo na to sam i apelovao, zasto sluze posebni uslovi...Ja to uvek stavim, ali jednom prilikom me limundo tim naterao da MORAM da ispostujem kupca i posaljem kako on trazi jer sam stavio slanje pouzecem, bez obzira na posebne uslove koji glase upravo ovako "Clanovima sa negativnim ocenama i onima sa manje od 10 pozitivnih ocena ne saljem pouzecem. Za njih vazi samo PRVO UPLATA NA RACUN pa slanje"

tako da ta zastita ne pije vodu, mislim da je moj predlog jedino resenje da se takvi "kupci" eliminisu sa sajta

Citiraj
Pa bilo je polemike o ovome.
Ako u nacinima palcanja (tokm unosa) stikliras pouzecem onda ne možes u uslovima da stavis da ne saljes nekome

ALI

Ako u nacinima placanja ne STIKLIRAS pouzecem a u uslovima DODATNIM koje ti odredjujes MOŽEŠ da stavis da saljes i kome saljes JER onda kupac SA NEGATIVNIM ne može da insistra da saljes pouzecem jer to ZVANICNO* nije bila opcija za plaćanje, odnosno imas slobodu da posaljes kome zelis.

Da li radi? Pogledaj moje uslove, mislis da je neko sa negativnom pitao da mu posaljem pouzecem?
Nisi ispratio ali je bilo diskusije na forumu po ovom pitanju i tako može. Do tebe je samo kako ces da napises.

Citiraj
evo poslusao sam savet, pa cemo videti...mada fdok nisam stavljao opciju pouzecem i zahtevao placanje na racun iskljucivo, pojedini kupci su iz revolta zbog placanja unapred, prilikom prijema izmisljali svakakve reklamacije, pa cak i ocenjivali negativno...kako laznim reklamacijama stati na put...

Citiraj
Radi, samo ne citaju uslove prodaje LOL
Aj, javi kako je bilo.

Citiraj
Posto ste se slatko ispricali u temi neprepoznatljivog naslova, (pored vise vec otvorenih tema koje se bave problemima slanja pouzecem), samo da potsetim na predlog:
http://cafe.limundo.com/thread-21-page-72.html
Sesti post na stranici.
To bi prilicno resilo problem.
Bar ne bi bilo potrebe za "osvetnickim" reklamacijama.
Svako leprsanje uglavnom dovodi do toga da leti perje na sve strane (LiMuBaj)

Citiraj

Skoči na forum:

Trenutno ovde: 1 Gost(a)