Limundo Cafe

Puna Verzija: Kako je Limundo promenio pol
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Otkad su uvedeni "predmeti" na Limundu odnosno tzv. Aukcije sa fiksnom cenom, tačnije otkad je uvedena mogućnost da se vide ili samo fiksni ili samo aukcije ja pomalo pratim trendove koji su jasno ukazivali da će se uskoro desiti "tranzicija" i da će Limundo postati ne kao ranije "Aukcijski sajt" nego "I aukcijski sajt".
Naime večeras je broj predmeta sa fiksnom cenom premašio broj tekućih aukcija tako da je to nekakva prekretnica i Limundo kakav smo poznavali izgleda odlazi u istoriju. Možda će to još malo tiltovati dan dva, ali po svoj prilici će udeo aukcija padati i dalje a do kog nivoa nije u mojoj skromnoj moći da predvidim. Večeras je u ovom trenutku broj stranica aukcija 3283 i ako bih predviđao rekao bih da će taj broj stagnirati ili padati.
Ali mogli bismo da otvorimo nekakvu klađenje – na primer koliko će posto aukcija ostati do Nove godine, do proleća itd. Hihi
Ne znači nužno da je to loše, ali eto – da se notira.
Ako nekog zanima ovo možete proveriti tako što na prazno polje pretrage kliknete "traži" pa se skroluje dole da se vidi koliko ima stranica. Potom se opet skroluje gore pa se klikne na "aukcija" pa se opet skroluje dole pa se vidi koliko je stranica pa se ondak izračuna procenat.
A inače moglo bi i gore da se postavi da se bira na koju će se stranu ići da ne bismo morali toliko da skrolujemo. Big smile
pa proces je ubrzao novi cenovnik .... al ok neka svako odluči jel voli aukcije ili fiksnu cenu

ono što je sigurno da će fiksna cena iako je napadana od mnogih ipak potisnuti aukcije znači već je nedge 50:50 %

neću ni da spomenem Big smile da sam i pre par godina govorio da je ogroman pritisak da se Limundo pretvori ne u fiksnu cenu već u oglase pa mu nekako fiksna cena najbliže oglasima ...
katastrofa .unistise jedini aukcijski sajt koji je valjao ... nadam se da ce neko napraviri neki novi sajt sa aukcijama ...steta . ne znam samo zasto ljudi ne stavljaju predmete sa fiksnom cenom na kupindo ...a ne ovde na limundo .
aukcije 49% fiksna cena 51%

trenutno
48 % vs 52 %
47.5 % vs 52.5 %
aukcije 45% Fiksna cena 55 %
Od kada se pojavio limundo pre skoro vec 10 godina trgovina na internetu se promenila za 180%. Sada je prodaja preko drustvenih mreza, droppshiping dominira, tu su web shopovi, sajtovi itd..

Vise se ne isplati staviti predmet za 10 din na,aukciju i ocekivati da on dostigne realnu cenu.Malo je tesko to pogotovo na sajtu gde je za 60-70% u poslednjih par godina opali bidovi.

Elem po menu limundo se ne razvija naslovna strana limunda i kupinda izgledaju ocajno. To treba da bude kad kliknes na limundono waoo to je to.
Meni izgledaju ko da ih je neko crtao u malo boljem paintu.

Limundo ima problem slaba poseta, niski bidovi, manje kvalitetnih predmeta, losa naslovna strana..Mnogo toga tu skripi...
Slažem se da je potrebna neka senzacija, najavljuju veliku promenu i kad je uvedu, sve ostane po starom, još pritom uvedu promenu koja nam ne ide baš u korist... Kao npr dopuna računa, kao novi cenovnik, uostalom i fiksna cena, kao na tezgi, potkošulja košta 300, gaće su 200, ne mož se spusti cena, il uzmi il traži dalje.
(28.10.2019 07:23)Mikabika Piše: [ -> ]Slažem se da je potrebna neka senzacija, najavljuju veliku promenu i kad je uvedu, sve ostane po starom, još pritom uvedu promenu koja nam ne ide baš u korist... Kao npr dopuna računa, kao novi cenovnik, uostalom i fiksna cena, kao na tezgi, potkošulja košta 300, gaće su 200, ne mož se spusti cena, il uzmi il traži dalje.

Slažem se...

Limundo kao da je upao u neku letargiju i nemaju volje za ozbiljnom promenom..

Svi ozbiljni sajtovi u Srbiji su od nastanka do danas doživeli ozbiljnu transformaciju, jedino je limundo ostao žuto bled, nekako bledunjav...

Ja dolazim samo zbog navike od kada sam se učlanio tu sam, svaki dan i zato što mi je to "prva ljubav"
na mreži..

Gledam kllnci kako rade sajtove za droppshinig i kako kidaju pamet da ti stane, to sve u fullu, kad udjes na naslovnu do kupovine proizvoda slike hd, sajt maksimalno responsiv...

A limundo je ostario nekako bledunjav, nema silu da povuče napred, da se skroz gotovo sve da promeni, naslovna na limundu se godinama nije menjala na kupindu od početka, a sve što je na mreži duže od 2-3 godine aj da kažemo do 5 je zastarelo. Nešto su menjali oko kačenja aukcija ali to su sve kozmetičke promene.

Ljudi zato i stavljaju fixnu cenu jer je manja poseta, bidovi manji, i ne isplati se kao 2010 godine da stavis neku vrednu stvar za 1 dinar (u ono vreme) i da taj proizvod na kraju dostigne više hiljada dinara...

Al mislim da se kod nas aukcijski sajtovi baš ne isplate, pogotovo što internet tržište diktira fixnu cenu....
Više volim aukcije kao kupac jer imam šanse da kupim povoljno a i kao prodavac ponekad kad bi baš nešto hitno da se proda pa šta bude bude ,ako ode jeftino neka se neko obraduje ... ipak aukcije daju neku dinamiku napsram fiksnih cena ...
@redwine, Mikabika - U planu su određene izmene o kojima ćete svakako biti obavešteni i mislim da će vam se ovog puta iste dopasti. Svakako, hvala vam na sugestijama. Činjenica je da se dizajnovi sajtova menjaju velikom brzinom, ali su takve izmene uglavnom veoma zahtevne kako sa tehničke, tako i sa strane resursa, pa je neophodno ipak više vremena da se iste sprovedu u delo. Smile
Hvala lemi na odgovoru.
Nema na čemu. Smile
Aukcije 44,42 %
Stranica: 1 2