Limundo Cafe

Puna Verzija: COVID-19 - vanredno stanje
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Da ne dužim - znamo svi o čemu se radi.
Od sutra Postekspres ne prima pakete za slanje.
Postekspres se koristi u 80-90 posto svih slanja priikom kupovina na Limundu i Kupindu.
80-90 posto prodavaca kao jedinu opciju dostave nude samo Postekspres.
Ukratko ovo je veliki problem za dostavu kad je reč o kupoprodaji na LK. Ja prvi nameravam da obustavim prodaju jer neću moći da šaljem Postekspresom, a ostale službe će u roku od 5 dana pokleknuti pod opterećenjem - videli smo to kad je bio poslednji štrajk Postekspresa. Verujem da će slično misliti i ostali prodavci vezani za PE kad skontaju da PE ne radi.
Predlog: Da Limundo grad omogući svim prodavcima da aktiviraju opciju Godišnj odmor. Znamo da je to opcija u okviru usluge Moj dućan pa ako ne postoji opcija da se to aktivira nezavisno od Moj dućan opcije  aktivirajte svima dućan - to bi bilo društeno odgovorno ponašanje kompanije da se spreče problemi između neobaveštenih kupaca i prodavaca i da se održi integritet Limundo grada. Ovde produženje rokova ne igra jer će ovo potrajati više nedelja po svoj prilici ako ne i mesecima.
Nije paničenje - razmislite o ovom problemu - sve i da se rokovi produže na ne znam koliko - kad tad će se stvoriti čep.
Omogućite onima koji imaju stotine ili hiljade predmeta na Kupindu da "zamrznu" ponudu da ne bi morali jedan po jedan da deaktiviraju i posle aktiviraju.
Naravno - opcija bi bila po izboru - NE obavezna.
I mi smo dobili istu informaciju, ali vas molim da ne širimo paniku među članovima.
U skladu s tim smo dopunili i naš blog post:
https://blog.limundograd.com/2020/03/inf...og-stanja/

Dakle, ostaju aktivne opcije pisma i preporučene pošiljke, dok su druge kurirske službe (AKS, BEX, City) još uvek aktivne i na njihovim sajtovima je najavljeno da neće prekidati rad osim ukoliko država ne donese obavezujuću
odluku koja bi uticala direktno na rad kurirskih službi.
Svakako, videćemo kako će se situacija odvijati i u skladu s tim donositi odluke.
Hvala vam što brinete, želim vam da ostanete zdravi. Smile
(20.03.2020 23:02)lemip Piše: [ -> ]I mi smo dobili istu informaciju, ali vas molim da ne širimo paniku među članovima.
U skladu s tim smo dopunili i naš blog post:
https://blog.limundograd.com/2020/03/inf...og-stanja/

Dakle, ostaju aktivne opcije  pisma i preporučene pošiljke, dok su druge kurirske službe (AKS, BEX, City) još uvek aktivne i na njihovim sajtovima je najavljeno da neće prekidati rad osim ukoliko država ne donese obavezujuću
odluku koja bi uticala direktno na rad kurirskih službi.
Svakako, videćemo kako će se situacija odvijati i u skladu s tim donositi odluke.
Hvala vam što brinete, želim vam da ostanete zdravi. Smile

Uz dužno poštovanje, ali...
Ja ne širim paniku - ovo su informacije sa sajta Pošte.
Svako ko prodaje na LK zna da sve ostale službe jednostavno ne mogu da podnesu obim posla koji inače pokriva Postekspres.
Takođe, svako ko šalje Poštom zna da se pomenuta nije oporavila od poslednjeg štrajka.
Dakle ovo nije nikakvo podizanje panike nego razuman predlog kako bi se panika predupredila.
Uopstalom od ponedeljka će se verovatno pokazati.
Deaktivirao sam upravo celu ponudu na limundu i kupindu. Da ne bi dolazilo do nesporazuma sa kupcima. Nema smisla kada moram svaki dan da pratim ko je obustavio rad, ko nije.
Da li je Limundo tim razmsljao o situaciji da ukine naplacivanje provizije za zapocinjanje aukcija u doba vanrednog stanja?
(20.03.2020 23:39)Maradona008 Piše: [ -> ]Da li je Limundo tim razmsljao o situaciji da ukine naplacivanje provizije za zapocinjanje aukcija u doba vanrednog stanja?
Ne postoje provizije za započinjanje aukcija već valjda godinu dana.
Mislim da neće biti nekih posebnih poteškoća za ostale kurirske službe, jer je prodaja opala za nekih 80% po mojoj proceni. Recimo, ja cenim da će Aks ili Dejli ekspres ovaj put doći do mog kraja za samo 4-5 dana, a ne 15 dana, kako se inače dešavalo. Mada, Aks mislim da u principu, nikad nije ni došao. Ko preživi, nek prepričava unucima.
Generlano glupa odluka, trebali su da ukunu pisma i pakete, odnosno sve sto se predaje na salterima, a da se ostavi PE kao jedina opcija. Valjda je u interesu svih, da se guzve u zatvorenim prostorima smanjuju, a ne da se povecavaju...
(21.03.2020 00:41)gibica Piše: [ -> ]Generlano glupa odluka, trebali su da ukunu pisma i pakete, odnosno sve sto se predaje na salterima, a da se ostavi PE kao jedina opcija. Valjda je u interesu svih, da se guzve u zatvorenim prostorima smanjuju, a ne da se povecavaju...
Ma to je za ovaj divan nevažno - isto kao što Lidl ima pravilo da između onog na kasi i sledećeg ima razmak od 4 metra, a iza tog drugogo se gura njih 5 na razmaku od pola metra.
Poenta je da se zbog nove situacije sa PE rastereti na kraju krajeva i Limundo podrška.
Ajte, razmislite još jednom - uvedite svima dućan ili Godišnji odmor - ako 80 posto prodavaca NE MOŽE da pošalje... pametnom dosta.
Ili da organizujemo spam gerila akciju pa da svi pokupujemo ovo od Kupinda pa kad ne bude moguća isporuka da dajemo negativne ocene.
https://www.kupindo.com/Promo-materijali...o-selotejp
Samo razmislite.
(20.03.2020 23:45)serjoza Piše: [ -> ]
(20.03.2020 23:39)Maradona008 Piše: [ -> ]Da li je Limundo tim razmsljao o situaciji da ukine naplacivanje provizije za zapocinjanje aukcija u doba vanrednog stanja?

Provizije naravno postoje , za ponavljanje aukcija , ako svi snosimo gubitke zbog ovakve situacije zar je Limundu stalo da naplacuje proviziju za ponavljanje aukcija kad je takoreci bukvalno sve stalo u svim sferama zivota?
(21.03.2020 01:31)Maradona008 Piše: [ -> ]

Provizije naravno postoje  , za ponavljanje aukcija , ako svi snosimo gubitke zbog ovakve situacije zar je Limundu stalo da naplacuje proviziju za ponavljanje aukcija kad je takoreci bukvalno sve stalo u svim sferama zivota?

Imamo trenutno većih problema od tvojih ponavljanja. Da li razumeš da od sutra 80 posto pošiljki NE PUTUJE, a ti na već dve teme tupiš o istoj svojoj muci.
OVO je TEMA o trenutnoj situaciji i NAROČITO o prestanku rada Postekspresa.
Da li bi bio tako ljubazan da se uzdržiš od komentara za koje postoji bar 5 drugih tema?
Lepo molim.
(21.03.2020 01:38)serjoza Piše: [ -> ]
(21.03.2020 01:31)Maradona008 Piše: [ -> ]

Provizije naravno postoje  , za ponavljanje aukcija , ako svi snosimo gubitke zbog ovakve situacije zar je Limundu stalo da naplacuje proviziju za ponavljanje aukcija kad je takoreci bukvalno sve stalo u svim sferama zivota?

Imamo trenutno većih problema od tvojih ponavljanja. Da li razumeš da od sutra 80 posto pošiljki NE PUTUJE, a ti na već dve teme tupiš o istoj svojoj muci.
OVO je TEMA o trenutnoj situaciji i NAROČITO o prestanku rada Postekspresa.
Da li bi bio tako ljubazan da se uzdržiš od komentara za koje postoji bar 5 drugih tema?
Lepo molim.

Vidi , sve od tebe sto se trazi da se ne palis na moja pitanja upucena Limundo timu i da se ponasa kao da si normalan. Mislim da se od tebe ne trazi previse? Upravo je sve i povezano , ako Posta ima kao i svi ostali svoje gubitke , zbog cega je Limundo izuzet ako naplacuje provizije za ponavljanje aukcija?
Bas se isto zapitah - kako ce ovo funcionisati.. i sama nudim samo postexpres i postu za knjige...

druge sluzbe koje i u normalnoj situaciji sam probala nisam bas bila presrecna njihovom uslogom ovde, pa ni ne pokusavam.
Aha. Dakle da radim kako bi ti hteo i da se pravim da je to normalno?
Izvini, Aco, nisam te odmah prepoznao. Pozzz i za Ančicu. LOL
(21.03.2020 13:50)serjoza Piše: [ -> ]Aha. Dakle da radim kako bi ti hteo i da se pravim da je to normalno?
Izvini, Aco, nisam te odmah prepoznao. Pozzz i za Ančicu.  LOL

Život je težak, ali je još teži kad si glup.

Osobina glupih je da zapažaju greške drugih, ali ne i svoje.

Glupak misli da je mudrac, ali mudrac zna da je neznalica.

Mudar čovek može naučiti više iz glupog pitanja, nego što budala može naučiti iz mudrog odgovora.

Ima jos toga ali ti sad izaberi koja ti najvise odgovara , kako bi shvatio da Postekspres nema nikakve veze sa naplacivanjem provizija za ponovljene aukcije.
Stranica: 1 2 3