Limundo Cafe

Puna Verzija: Uslovi Prodaje (Šarena laža - Ukras ili ? )
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Mnogi clanovi u uslovima prodaje pisu sve i svasta a nisu svesni da uslovi prodaje nemaju nikakvu pravnu snagu
vec da se primenjuje Limundo pravilnik i Zakon.

npr.

1.pouzecem saljem samo clanovima preko 30 pozitivnih i slicno Dislike gubite spor morate svima pouzecem ako ste to oznacili kao vid slanja (makar imali 50 negativnih )

2.garancija 7 dana ili nema garancija Dislike gubite spor

itd itd...

razmislite dobro kad pisete nesto u uslovima prodaje

ili ipak mozda bi uslovi prodaje trebali i da imaju neku snagu ?
Imaju snagu ukoliko su u skladu sa Pravilnikom, a samo preciznije definisu neke situacije.

Npr. Uplata pre slanja (pa se uslovima precizira detaljnije)
"Uplata pre slanja se obavlja na racun u banci Intesa. Za manje sume moguca je i uplata putem dopune Limundo kredita ili dopune za mobilni."
pa jeste ali ljudi pisu sve i svasta i pratkicno mnoge clanove dovode u zabludu (znamo mi prekaljeni clanovi ali neko nov se dovodi u zabludu npr. jedan clan je napisao garancija 1 dan Hihi )
Koliko ja shvatam jedino validno u uslovima prodaje mozete da navedete da je placanje npr. post netom, ili da ne saljete u inostranstvo. Inace, ovo neslanje u inostranstvo mi je pomalo delikatno, na granici diskriminacije ustvari. Jer, ako prodavci imaju pravo da ne salju u inostranstvo, zasto onda inostrani kupci uopste imaju pravo i da se registruju?
@ the_quince

slanje u inostranstvo je jako komplikovano i rizicno a i ima druga tema za to http://cafe.limundo.com/thread-54.html

sve stoji sto ste napisali

nesto razmisljam pa ako je i neko napisao garancija 1 dan pa ako nam se to nesvidja pa nemoramo kod njega i kupiti ako nam se to svidja i to prihvatimo na svoj rizik zasto onda praviti probleme ?
ZZP predviđa ili ukida neka prava potrošača, zavisno da li su o nečemu obavešteni pre kupovine ili ne.
Tako da da, ima smisla pisati romane u uslovima, donekle.
Plus objašenjenje procedura, nedorečenosti, nejasnoća i ostalog.
@ hasegawa

znaci ako sam dobro razumeo onda ako u uslovima prodaje obavestite kupce da za polovnu robu dajete garanciju od 10 dana onda oni nemaju pravo da se zale 11-ti dan jer su unapred obavesteni ?
@LiMuBaj
Nisam imala prlike da saljem u inostranstvo, tako da pricam napamet. Pretpostavljam da je komplikovano, ali sta je rizicno ako Vam neko uplati novac unapred, i prihvati da mu se posalje na njegovu odgovornost?

@hasegawa
Ja ne vidim smisao pisanja romana u uslovima, dovoljan je LP. Osim nekih napomena korisnih za kupca, u smislu da se placa post netom, ili da je licno preuzimanje moguce na jos nekoliko adresa...

U uslovima mi se ne svidja kada vidim Caps Lock, cak ni kada su u pitanju samo pojedine reci. Ne svidja mi se kada neko napise "ako vam se ne svidjaju uslovi nemojte licitirati", "dobro pogledajte slike, ne uvazavam naknadne reklamacije", "ne trazite ovo/ono jer to svakako necu uraditi", intimne stvari - tipa imam bebu, invalid sam, slavim sv. Nikolu...

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
@ the_quince
off topic ( za inostranstvo ) ali da odgovorim kako cete uvaziti nekome reklamaciju iz australije ako treba da vratite predmet a postarina je npr.1000 evra a on se zali da je predmet neispravan ?

zato sam i pokrenuo temu uslovi prodaje mozda ima smisla a mozda nema eto clan hasegawa ima neko po meni logicno razmisljnje mozda treba i postovati neciju slavu itd.. Angel
Da, zbog karme svakako treba postovati i bebe i slave, ne kazem... Ali to mi je suvise intimno, i ne razumem zasto neko pise to, jednostavno valjda treba da uskladi svoje obaveze, i da time ne opterecuje ni kupce ni prodavce.
Ah, da, i uslove koji zvuce kao pretnje... e to bas ne volem. Smile
(08.12.2014 13:56)BitterLemon Piše: [ -> ]
(08.12.2014 13:43)LiMuBaj Piše: [ -> ]@ hasegawa

znaci ako sam dobro razumeo onda ako u uslovima prodaje obavestite kupce da za polovnu robu dajete garanciju od 10 dana onda oni nemaju pravo da se zale 11-ti dan jer su unapred obavesteni ?

Закон је изнад свих правилника и услова, тако да понућени додатни услови не могу пружити мања права него што их пружа Закон веђ само веђа или иста.

onda treba zabraniti pisanje manje cifre od 15 dana i zatvarati takve aukcije

ali ima tu nekih situacija koje zakon mozda nije predvideo da je npr. predmet neispravan i prodaje se kao neispravan ili predmet sluzi za reciklazu i nema upotrebnu vrednost

a sa druge strane neki clanovi se zale da iako je pisalo garancija 12 meseci a oni se zalili posle 10 meseci nije im uvazena reklamacija i ne mogu da daju prodavcu negativnu jer nije ispunio obecanu garanciju...

BitterLemon

(08.12.2014 14:25)BitterLemon Piše: [ -> ]Због тога је битно да се не крију мане код предмета, опишеш га онако како би волео да неко теби опише предмет који ти продаје и све ђе бити у реду.
Egzakli, što kažu kolege sa ibeja. Klanjam se

Koliko sam shvatio iz pravila Limunda - mi smo pod njihovim "krovom" i poštujemo njihova pravila - imaju definisani rokovi, lista zabranjenih predmeta i ponašanja itd. i basta. Oni to usklađuju sa svojim krovnim zakonom - zato ih i plaćamo koz provizije između ostalog.
Na primer uslov da CD šaljem isključivo u "puckavoj" koverti koju plaća kupac nije, po mom mišljenju, protivan pravilima Limunda, ali uslov da je rok za kontakt i plaćanje samo dva dana jeste. Prodao sam 50 diskova i 5 su slomili poštari a prodajem još 1000 - zašto bih morao da budem na gubitku - nije to diskriminacija.
Ne šaljem u inostranstvo nije protivno pravilima, ali ne pristajem da prodam stancu čak i ako njegov prijatelj iz Srbije preuzima ili njemu šaljem jeste. Uz ovaj uslov može svako da kupi, ali ja neću da rizikujem veliku poštarinu u slučaju reklamacije za disk koji košta 100 dinara. Nije diskriminacija nego praktični razlozi
Na primer
Možda bismo mogli da definišemo o kom Zakonu se govori, neki link na primer?

BitterLemon

Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10