Limundo Cafe

Puna Verzija: Limundo inspekcija
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Pozdrav,
evo da se i ja priključim nadam se korisnom predlogu za što bolji i čistiji nama drag Limundo.
IDEJA
je da se svi limundovci koji izvrše pravilnu prijavu drugog člana koji zlupotrebljava rad limunda u sopstevu korist dobiju neku nagradu npr dopuna limundo kredita ili besplatno postavljanje aukcije ili nekako drugačije .
razlog što sam došao na ovakvu ideju je taj što sam u zadnjih 3-4 meseca postao jako razočaran jer 30% aukcija koje sam posmatrao pred kraj ili u toku aukcije budu zatvorene zbog zloupotrebe sistema a drugi još po meni gori da predmeti koji su kupljeni koliko istog ili narednog dana ponovo vraćaju na aukciju od početka bez datih ili još gore poništenih ocena.
REZULTAT
mislim da bi limundi tim ovako dobio još dosta pomagača ISKRENIH u izbacivanju prevranata na Limundu i time podigao rejting nama dragog Limunda.
naravno ovo je samo početna ideja a vi ako imate još sličnih predložite da maksimalno obezbedimao i koliko god osiguramo kako kupce tako i prodavce
Hocete reci da kupimo sto je jeftinije moguce? Ovaj... ja inspekciju glumiti necu, a ko hoce, on ce i bez nadoknade.
takve aukcije treba prijaviti,jer nam je svima u interesu da sve bude regularno

sto se tice stimulacije clanova,ja bih uveo npr. na svakih hiljadu pozitivnih ocena prodavcima gratis 1000 dinara Limundo Kredita a kupcima na primer vaucer od 1000 dinara za kupovinu ili nesto slicno tome...
Čega inspektor? Neka sami love a ne članovi da im ukazuju na sumnjive aukcije. ako ne zmnaju da rade ili neće da rade svoj posao stvar je jasna neka traže drugo zaposlenje
Ja sam prijavljivao i uvek cu prijavljivati, bilo kakvu neregularnost.

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
(10.12.2014 15:33)BitterLemon Piše: [ -> ]Па они ако почну делити награде у виду кредита Горан, Евџа и ја би следеђе године у ово време били милионери.
ja cu ti moj "kredit" pokloniti posto ne prodajem :rolf:

Jesi li primetio Gorki da samo meni u kafanskom profilu stoji: "Nivo Opomena 0%". Izgleda da sam pod prismotrom???
Taj podatak postoji kod svakog i vidljev je samo njemu, nije javni podatak.
(10.12.2014 21:32)hasegawa Piše: [ -> ]Taj podatak postoji kod svakog i vidljev je samo njemu, nije javni podatak.
Hvala!!!!! Vec sam pomislio da sam "obelezen"

BitterLemon

(10.12.2014 22:08)BitterLemon Piše: [ -> ]Ја бих ти ставио превентивно бар 25%. А и тако ниси навикао да немаш опомену.
Taman sam pomislio kako u novoj kafani ima da izgradim nov image, kad me ti razotkri pred masom posmatraca ziveli

BitterLemon

(10.12.2014 15:22)LekoizZegrove Piše: [ -> ]Ja sam prijavljivao i uvek cu prijavljivati, bilo kakvu neregularnost.
da nastavim temu. Mislim da LT nije bas mnogo u interesu da nekim clanovima zatvori naloge.
Primer 1: kupio sam od clana iz Sombora xxxxx, sa adresom xxxxx, sa telefonom xxxxx. Hteo sam da uplatim pre slanja kako bi mi postarina bila manja, ali odgovor je da nema racun. Ok posalje pouzecem, ali clan iz Gakova yyyy, sa adresom yyyyy, sa talefonom yyyy. Setim se da je tom clanu iz Gakova odavno zatvoren nalog i prijavim to na kontakt( imam i adresnicu ko mi je poslao) ali nema reakcije, i dalje je jako aktivan ali pod tudjim imenom drugara iz Sombora.
Primer2: prijavim TOP prodavca iz mesta Vajska, kako ima bar 5 naloga koji mu pomazu. Mislim da su ga u jednom trenutku opomenuli, tako da je on prestao sa prodajom, a jedan od njegovih drugih naloga preuzeo prodaju, naravno isto iz Vajske. Isti clanovi(prijatelji) sad dolaze kod ovoga i dizu cene. Kako znam da su "prijatelji"? Memorisao sam sve njegove aukcije, bar 50% ocena ne daju svojim prijateljima, kako ne bi bilo puno uocljivo, ali i pored toga neki "prijatelji"aju samo od njih dvojice ocene i to po 10-20. Onaj prvi, TOP prodavac sada je ponovo aktivan, i ima VELIKI bedz da je TOP. Za mene je TOP navlakac, jer ima 1800 ocena, a bar 1000 je dobio na ovaj nacin.
Ako se potrudim, mogu da saberem koliko su provizije samo od njega uzeli za mesec dana, a to nije malo, posto neke njegove aukcije odu i do 30.000 din(nova ves masina) ili velika brusilica(15.000 din).
Rezime: mozemo mi da se trudimo da prijavljujemo, LT uvek ima diskreciono pravo da ti kaze da nisi u pravu, iako je bilo 100% ocito.
Zato ja sada prijavljujem samo onda kada bih nesto od nekoga kupio, a vidim da mi on ne da.
Ajde malo da bolje pojasnim moju ideju
Cilj je da se pomogne LT i da se pored njih pojedini limindovci akredituju i postignu neki nivo poverenja i respekta kao i poštenja od LT i time dobiju kredibilitet pouzdanog člana koji neće zloupotrebiti svoj status nepravilnim prijavljivanjem ili nekom drugom čkodnom radnjom te se njihove prijave odmah rešavajui lako i brže provreavaju ili samo realizuju to bi značilo mnogo a zauzvrat oni dobili neku satisfakviju u vidu nagrada.
Tako bi pored LT limundo dobio bar još sigurno 50-100 članova kako produžena ruka i lakše bi se čistiel nepravilnosti od zloupotreba Limunda.
To bi se moglo i raspodeliti i po kategorijama koje pojedinci prate
eto nadam se da sam koliko toliko pojasnio moju ideju i da će naići na pozitivne odgovore.
Kad bi uveli takav sistem o kom pricate , i kad bi kao nagrada bila samo jedna aukcija nedeljno besplatno postavljanje . Bili bi zatrpani prijavam nekad istim po nekoliko puta , da nebi stigli ni da ih pregledaju sve . Bar ja tako mislim . Bilo bi trazenje i dlake u jajetu ako treba .

Mada ideja generalno nije losa .

Mozda cak i u temi gde trazi ukidanje provizije nebi bilo lose traziti da svaki clan ima pravo nedeljno na jednu besplatnu aukciju . Mozda tako nebi doslo do zagusenja i postavljanaj svega i svacega , pa u krug mesecima .
Stranica: 1 2