Limundo Cafe

Puna Verzija: Flipping? Za ili protiv
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5 6
Evo nečega što mene interesuje... Da li se ZA ili PROTIV flippinga na Limundu (na Kupindu je to teže ali opet)...

Da pojasnim, kupiš jeftino, prodaš skupo... Lično nikad do sad nisam "upecao" nešto vredno flippinga, uglavnom pazarim za svoje potrebe i nemam vremena da krstarim Limunodom u beskraj, ali poznajem čoveka koji je uzeo lepe pare, uglavnom na "skupljim" stvarima tipa pojačala, trenažeri, espresso aparati itd., kupio ih za 1/2 cene i nakon 10 dana zaradio na njima od 5000 pa naviše... Undecided

Moje lično mišljenje je da je to umetnost i nikako nisam protiv toga, ali reko da čujem i vas. Grickalice
Zašto da ne? Ako neko ima vremena i želje, a posebno ako ume, to je legitiman način zarade. Kao što si i sam rekao, to ide pod umeće prodaje, i treba umeti nanjušiti predmet, upecati ga po niskoj ceni, i uspešno plasirati po većoj.
sto da ne pa ja to cesto radim,uglavnom kad kupite nesto na veliko ili lot pa onda prodajem pojedinacno i zaradim

zanimljiv i istinit primer iz realnog zivota

romkinja dobila na Loto-u i za sav novac na veliko kupila jestivo ulje i prodala ga na pijaci i jos zaradila

ako neko hoce novac odmah na Limundu onda ce verovatno dobiti manje,a neko posle na Kupindu proda duplo skuplje ali saceka npr 6 meseci

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
Upravo to, podseca na temu ''Skuplje nego u radnji'' .
Podrzavam ljude sto to rade, jer ne vidim nista lose u tome.
Ako neko kupi od njih (aj da kazemo preprodavaca) po ceni koja nije najjeftinija, pa to ne znaci da su prodavci gresni, nego da su kupci neinformisani, ili lenji da ukljuce pretragu.
svaka cast svakome ko to ume, u mojoj selendri postarina sve pojede !!!! Cry
Nemam nista protiv , jeste jedna vrsta umetnosti, ako se nesto proda za 500din to ne znaci da toliko i vredi, pogresno vreme zavrsavanja ukcije, losa prezentacija, clan sa malim brojem ocena, sve ima uticaja. Svaka roba svog kupca nadje, neka pre neka kasnije, jeftina-skupa , nije bitno ali uvek nadje . E sad, treba imati zivaca za to , ja bas i nemam

Evo primera jednog od boljih flipinga , znam genija koji je ovo izveo , iste slike - isti opis , sta reci , a zarada oko 8.000
Zato obozavam emisiju wheeler dealers, nije bitno koliko si ti nesto platio, nego koliko vredi i koliko je neko spreman da ponudi

[Slika: T0RkPeKl.jpg]
@fox 87, ovo ne znaci da je neko zaradio, cesto ljudi stave na kp oglas i u isto vreme na limundu (vec smo o tome pisali), pa ako ne dobiju na limundu zadovoljavajucu ponudu ili neko od njihovih licitira i podele pozitivne ocene ili ne isporuci i dobije negativnu.. ako je zaradio skidam kapu..
kao sto rekoh, poznajem osobu, nije dvojni i nije isti prodavac , nego klasicna preprodaja koja se veoma isplatila Big smile
Svaka mu cast!
(14.12.2014 00:04)fox_87 Piše: [ -> ]Zato obozavam emisiju wheeler dealers, nije bitno koliko si ti nesto platio, nego koliko vredi i koliko je neko spreman da ponudi

Ovo je bas istina.

Nisam protiv Flippinga, naprotiv.

Da imam viska para, to bih i radila na Limundu/Kupindu.

Zanimljivo je ! Smile
Flipnuti nešto nije loša stvar, ko može i ume naravno.
To je legitimno i potpuno OK. Princip: ko ume njemu dve.
Ja izgleda ne kontam šta je tačno flipping. Prvo se kaže "kupiš jeftino, prodaš skupo" što je preprodaja ili trgovina - Maxi kupi od Živorada krompir i proda ga meni skuplje. A posle se spominje emisija wheeler dealers u kojoj, ako se ne varam, ona dvojica kupe kola, poprave pa prodaju. Koje je od to dvoje flipping i ako je samo "kupiš jeftino, prodaš skupo" po čemu se razlikuje od preprodaje odnosno trgovine?

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
Stranica: 1 2 3 4 5 6