Limundo Cafe

Puna Verzija: Vox populi
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Danas sam došao na jednu ideju koja mislim da ne bi bila loša ovde. Mana joj je što bi trebalo dosta prostora za istu ali mislim da bi donekle poboljšao mnoge stvari.

Evo o čemu se radi... Kupio sam pre par dana Laptop na Limundu. Zadovoljan sam i cenom i sve je to super, međutim laptop je stigao sa neoriginalnim punjačem, a to nije nigde bilo napomenuto u opisu proizvoda.
Generalno znam da "držim prodavca u šaci", poslao sam mu poruku da "peglamo" to nekako. Nisam u fazonu da mu vraćam, ali smatram da makar korekcija cene ili da mi nadoknadi sa jednim univerzalnim punjačem rešava situaciju.

Moja ideja je sledeća... Da svaki nezadovoljni kupac ili prodavac iznese svoj problem u odvojenoj temi sa anketom i da članovi ovde daju svoje mišljenje ko je u pravu.

Recimo ja ću sad postaviti ovaj moj problem sa anketom i da vidimo. JA naravno mislim da je prodavac ispao nekorektan ovde. Angry

PS: Ne mogu da postavim anketu, ili ne vidim kako to da uradim Hmm
(29.12.2014 16:05)ElMago Piše: [ -> ]Danas sam došao na jednu ideju koja mislim da ne bi bila loša ovde. Mana joj je što bi trebalo dosta prostora za istu ali mislim da bi donekle poboljšao mnoge stvari.

Evo o čemu se radi... Kupio sam pre par dana Laptop na Limundu. Zadovoljan sam i cenom i sve je to super, međutim laptop je stigao sa neoriginalnim punjačem, a to nije nigde bilo napomenuto u opisu proizvoda.
Generalno znam da "držim prodavca u šaci", poslao sam mu poruku da "peglamo" to nekako. Nisam u fazonu da mu vraćam, ali smatram da makar korekcija cene ili da mi nadoknadi sa jednim univerzalnim punjačem rešava situaciju.

Moja ideja je sledeća... Da svaki nezadovoljni kupac ili prodavac iznese svoj problem u odvojenoj temi sa anketom i da članovi ovde daju svoje mišljenje ko je u pravu.

Recimo ja ću sad postaviti ovaj moj problem sa anketom i da vidimo. JA naravno mislim da je prodavac ispao nekorektan ovde.  Angry

PS: Ne mogu da postavim anketu, ili ne vidim kako to da uradim  Hmm

LOL nema veze, ja glasam da je prodavac nekorektan Wink
pa prodavac je trebao to navesti u vezi punjaca

ali taj podatak ne utice bitno na funkcionalnost lap topa

imao sam i ja tu ideju sto se tice porote (glasa naroda) ali sumnajm da ce to LT prihvatiti jer trebalo bi i da se cuje druga strana u svakom slucaju
(29.12.2014 16:38)LiMuBaj Piše: [ -> ]pa prodavac je trebao to navesti u vezi punjaca

ali taj podatak ne utice bitno na funkcionalnost lap topa

imao sam i ja tu ideju sto se tice porote (glasa naroda) ali sumnajm da ce to LT prihvatiti jer trebalo bi i da se cuje druga strana u svakom slucaju

Kako ne utice bitno? To je sastavni deo lap topa zar ne? Kao da ti neko proda auto sa 3 normalna tocka i jednim tockom od fice. Skace od srece
pa nije bas sastavni deo lap topa ,a drugo radi sa odgovarajucim punjacem kao i sa originalnim a originalni punjaci su preskupi (cesto skuplji od celog lap topa )

jel ima uticaja na rad ?

mogli ste pitati i u toku aukcije jel punjac original (ako nije pisalo )

najbolje da se obratite prodavcu ali po meni ovde nema prevare ako sve radi kako treba...
E tu nam se misljenja razilaze postovani Limunbay.

Ako nisam pitao? Zar nije do prodavca da navede sve mane vidljive i manje vidljive? Neoriginalni punjac za laptop je poprilicna mana po meni. Slazem se da original kosta boga oca. Zasto onda u opisu pisati, "moj licni laptop, prodajem jer sam kupio bolji, sa sve FENOMENALAN, bla bla..." a onda meni posaljes acer sa HP punjacem koji je preradjen da cak ne ni dobro pasuje? To je MANA, koja se morala navesti u opisu. Sta vise pre licitacije sam bar 5 puta procitao ceo opis od A do S i smatrao sam da kad je tako lepo opisao laptop, onda nema skrivenih mana.

Ponavljam, generalno sam zadovoljan pazarom, ali necu dozvoliti prodavcu da se lako izvuce... NE NE
Smile lako moze da ti kaze "ok, posalji ga nazad, vraticu pare". Tako bih bar ja, ili bih primio reklamaciju u fullu da se vrati ili sve je ok. Ne bih dopustio reklamaciju uz snizavanje cena i sl. Tu se vidi da je kupac zadovoljan al hoce da ucari. Opet, ja bih opisao punjac, tu se slazemo.
pa tesko je komentarisati kad neznamo sve detalje aukcije ,ali sigurno nije fer budziti punjac a to ne napisati ili ne uslikati tu se slazemo...

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
(29.12.2014 20:00)BitterLemon Piše: [ -> ]Дефиниши неоригиналан пуњач? Генерално не мислим да је то нешто страшно ако је адекватан, ако свој посао ради како треба. Друго је ако он нема одговарајућ напон и не ради како треба. У крајњем случају можеш понудити да вратиш, "држење продавца у шаци" ми делује као израз који се користи приликом уцене а не добронамерних односа.

Pod neadekvatan mislim HP punjac koji je presecen i spojen sa ACER frulicom. Ne stoji cvrsto u lezistu i lako ispada.

Pod "drzim u saci" nisam mislio nista maliciozno, sta vise samo sam se ogradjivao od bezobraznog odgovora prodavca, koji je i usledio, iz razloga sto mi je objasnio da je "dobar i taj punjac" na brzinu mi dao pozitivnu i ocekuje isto.

Ponavljam, dobio sam solidan laptop po relativno maloj ceni, ali me ZGRAZAVA STA NEKI LJUDI SMATRAJU DA JE NORMALNO... To nije normalno, ili ja nisam normalan. Moj svaki predmet je maximalno islikan i opisan, a ako musterija ima i najmanju zamerku, ja kicmu polomim da bi ZAISTA na kraju bio zadovoljan, a ne skidam ih sa one stvari.

Samo toliko. Angel

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
Sinak pred tobom su dva puta Hmm
-Na bezobrazluk odgovori bezobrazlukom(ako ti je baš stalo da isteraš pravdu),pa ako se štrecne možda nešto i iskamčišKisni oblak

-Probaš preko LT tima da vidiš šta će ti kasti.Slikaš  i pošalješ im.Mada mrka kapa Facepalm
Dal ti pomogoh Pravi se lud
A BitterLemon-ov predlg je na mestu ali i upravu je da nema šanse da pristane Thumbs up
On je svoj posao završio Cool
Nadam se da Limundo tim makar malo ozbiljnije razmatra prigovore od nas ovde - pa daj tu aukciju da vidimo, ako hoćeš da bistrimo. Facepalm
Ne zelim. Imam ja dovoljno iskustva da se nosim sa takvima. Samo sam dao predlog da bi bilo dobro imati ovakav sud naroda.
Eee al dobio si poklon Wink
Stranica: 1 2 3