Limundo Cafe

Puna Verzija: Nekorišćeno ili Novo
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Jednom davno dok sam prodavala neku garderobu kao i neke predmete koji su mi bili višak u kući stavljala sam opciju Nekorišćeno iako je stajalo u ormarima, plakarima itd... Bilo je tu i dosta starijih predmeta, recimo kožna haljina iz perioda SFRJ, ali je bila nenošena i nekorišćena. Verujem da dosta žena ima dosta predmeta u kući koje ne koristi, tipa peškiri, posteljine, servisi za kafu itd. koji su nekorišćeni...a nisu novi??? E sad, ja sam jednom prilkom prodala 5 nekorišćenih predmeta (garderobu), ali nisam juče otišla u butik i okačila ih na limundo i kupindo da nekome učinim uslugu da kupi jeftinije nego mi je kao novo ...??? dugo i bezveze stajalo u ormaru. Za sve predmete sam dobila neopravdane negativne ocene, 5 u nizu koje su zahvaljujući LT obrisane.

Moje je pitanje kako vi takvu robu klasirate? Da li je nekorišćeno isto što i novo?

Npr. Ja i sad imam bar 10 pari nekorišćenih, ali ne i novih cipela...ali morala sam, kad sam morala da ih kupim!!! I kako ih sad prodati, polovne nisu??? Nove nisu, ali su nekorišćene Tuzan

Vaše mišljenje? Smile
Postovanje

Ako imate 10 pari cipela a kazete da nisu koriscenje tu ima jos nekoliko stvari koje niste napisali

Da li imate original kutije od cipela

Da li ih uopste niste nosili

Da li ste makar jednom obuli i prosetali ih

Jer stvar koja nije koriscena je ona koja stoji u original pakovanju ali nikada nije upotrebljena , ona je kupljena i tako ostavljena

Te stvari nisu jasne kupcima a licno ja mogu da stavim da je stvar nekoriscena samo kad je u original ambalazi i da nije otvarano , znaci ta stvar nije nova ali posto stoji u ambalazi i do sada nije otvarano znaci da je nekorisceno ali nije novo

Ovako i da razjasnimo sve stvari koje nemaju original ambalazu tj izvadjene su iz kutije ili vec nekog drugog pakovanja one su polovne a ovo se najvise odnosi na tehnicke stvari jer cim nesto ukljucite u struju vi ste vec probali i stvar postaje polovna

Dobraje tema ali treba voditi racuna i napraviti granicu koje su stvari koriscene i koje su nekoriscene

BitterLemon

[Slika: theforeigner.jpg]
Po meni @duxsilni je u pravu.Mnogi prodavci stave za obuću  " nekorišćeno"  a kad se slike uveličaju sve se vidi.Jednom obučene nije opravdanje jer pogotovo kožna obuća posle par koraka makar i u sobi ima tragove na pregibu kod prstiju.Jedva vidljive ali se vide.Ako ne na slici ono uživo što je veći problem jer je transakcija završena pa nastaju problemi.
Nekorišćeno je ono što je probano i vraćeno u original ambalažu.
Sve ostalo je polovno bez oštećenja,kao novo,skoro pa novo,...
Uglavnom imate lepu temu ovde kvalitetnom slikanju predmeta tako da ako napravite kvalitetne fotose i adekvatno opišete predmete mislim da nećete imati problema sa prodajom
Rukovanje
(07.01.2015 11:14)dealla Piše: [ -> ]Po meni @duxsilni je u pravu.Mnogi prodavci stave za obuću  " nekorišćeno"  a kad se slike uveličaju sve se vidi.Jednom obučene nije opravdanje jer pogotovo kožna obuća posle par koraka makar i u sobi ima tragove na pregibu kod prstiju.Jedva vidljive ali se vide.Ako ne na slici ono uživo što je veći problem jer je transakcija završena pa nastaju problemi.

Svakako to zavisi od vrste samog predmeta...
Kad odes u prodavnicu obuce, kako znas koliko je njih pre tebe probalo bas tu obucu  Hmm  - a kupujes novu stvar u prodavnici ! MIslim da bas za obucu tu ima prostora da se za ranije nabavljenu obucu, koja zapravo nije koriscena, moze bas reci kao novo - nekorisceno.
Takodje mislim da nema smetnje za isto staviti i polovno - jer kao sto rece kolega, iz kvalitetnih slika i dodatnog opisa - moze se shvatiti pravo stanje predmeta.

Nisam siguran kako je sada, ali je ranije bilo od nekih kategorija da se izabere i nekorisceno bez etikete - pa ajd ti sad klasifikuj ...
(07.01.2015 12:00)sasacv68 Piše: [ -> ]
(07.01.2015 11:14)dealla Piše: [ -> ]Po meni @duxsilni je u pravu.Mnogi prodavci stave za obuću  " nekorišćeno"  a kad se slike uveličaju sve se vidi.Jednom obučene nije opravdanje jer pogotovo kožna obuća posle par koraka makar i u sobi ima tragove na pregibu kod prstiju.Jedva vidljive ali se vide.Ako ne na slici ono uživo što je veći problem jer je transakcija završena pa nastaju problemi.

Svakako to zavisi od vrste samog predmeta...
Kad odes u prodavnicu obuce, kako znas koliko je njih pre tebe probalo bas tu obucu  Hmm  - a kupujes novu stvar u prodavnici ! MIslim da bas za obucu tu ima prostora da se za ranije nabavljenu obucu, koja zapravo nije koriscena, moze bas reci kao novo - nekorisceno.
Takodje mislim da nema smetnje za isto staviti i polovno - jer kao sto rece kolega, iz kvalitetnih slika i dodatnog opisa - moze se shvatiti pravo stanje predmeta.

Nisam siguran kako je sada, ali je ranije bilo od nekih kategorija da se izabere i nekorisceno bez etikete - pa ajd ti sad klasifikuj ...
Ali u radnji ti možeš da tražiš neproban parWink
Nekorišćeno bez etikete ima i dalje ali u kat.odeća cao
(07.01.2015 03:21)elajza Piše: [ -> ]Npr. Ja i sad imam bar 10 pari nekorišćenih, ali ne i novih cipela...ali morala sam, kad sam morala da ih kupim!!! I kako ih sad prodati, polovne nisu??? Nove nisu, ali su nekorišćene Tuzan
Vaše mišljenje? Smile

Definitivno polovno. Naletim i ja ponekad na neki predmet na kojem se jednostavno vidi da nije nikada korišten ali se po ambalaži vidi da je stajao od ko zna kada. Znači polovno. U opisu navedite o čemu se radi (vama je još i prednost, u odnosu na mene, jer ste vi prvi vlasnik i znate sve o tom predmetu) i kao što kolege rekoše - slike, što više i iz svih uglova.

(07.01.2015 04:11)duxsilni Piše: [ -> ]Ovako i da razjasnimo sve stvari koje nemaju original ambalazu tj izvadjene su iz kutije ili vec nekog drugog pakovanja one su polovne a ovo se najvise odnosi na tehnicke stvari jer cim nesto ukljucite u struju vi ste vec probali i stvar postaje polovna

E sad, ovo pitanje i mene muči. Imao sam par brusilica koje su bile na aukciji. Kupio sam ih nove i zapakovane u celofon. Prva je išla na aukciju sutra po kupovini a druga šest dana kasnije. Imao sam izbor ili da ih slikam tako upakovane i neispitane i postavim aukciju ili da otpakujem, uključim u struju, proverim i onda na aukciju. Pre nekih desetak meseci sam imao aparat za brijanje koji sam lično kupio nov u prodavnici u Nemačkoj, Boman marka, to je njihova poznata i dobra marka, stavio sam ga takvog, neotvorenog i neispitanog na aukciju. Dan pošto je preuzeo aparat kupac mi javlja da je neispravan i ispadam lažov i svašta nešto. Poučen tim iskustvom opredelio sam se da ovaj put otpakujem i probam jer realno i kada kupite u prodavnici može nešto biti neispravno, zato i daju garancije. Pitanje - stavio sam brusilice u nekorišteno, greška ili ne ?
Ja to "onako" otvorila temu, sad sam u mnogo boljoj poziciji, sad sam samo kupac. Nisam više prodavac...ali evo recimo kad su već u pitanju cipele. Cipele na špic su se nosile pre nekih 5-6 god, nakon toga je krenula platforma. Znači, ako imaš kutiju sa "špicericama" idu kao nove? Vrlo je verovatno da si ih probao u prodavnici što ja ne bih nazvala polovnim ako sam probala. Pitala sam i za druge predmete : Posteljina, peškiri, bakini ormari koji mirišu na lavandu i prepuni su heklanja...da li je to Novo, polovno (od habanja vremena) ili Nekorišćeno ako je nekorišćeno.
PS. Pored količine cipela imam i mnogo garderobe kupljene pre dve i više godina. Sa etiketama. I šta sad ? Novo, nekorišćeno, polovno???

@blistok, brusilice, pa ako su u celofanu, a i videlo bi se da je korišćeno...to sigurno ide pod Nekorišćeno, ali sad se postavlja to genijalno pitanje: Koliko je to NOVO? Hajd za brusilicu i koliko je uopšte to bitno, važno je da je nekorištena.

Ali garderoba, a tek mi žene... Tuzan Prodavala sam I novo i nekorišteno i "firmirano", ali kad moj xs kupi debeljuca kojoj u ocenama obično stoji da kupuje ugl garderobu 3xl-a, sigurno će naći manu i tražiti da vrati kupljeno. Dešavalo mi se, nemam strpljenja više, od sad sam samo kupac i to je to.

Osetila sam sve strahove prodavaca, operisana sam i ne bih da me "dotuku" nezadovoljni kupci.