Limundo Cafe

Puna Verzija: Šta vas izluđuje na Limundu i kupindu ?
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5
I a ko sam dugo na Limundu ( skoro od samog početka rada sajta) na kafeu i nisam dugo. No uspeo sam da prelistam većinu tema .
Ipak mislim da bi jedna ovakva trebalo da postoji
Verovatno vas nešto baš izluđuje ovde na Limundu, bilo od strane članova ili administracije.

Uvek postoji nešto, pa evo šta mene izluđuje
Poneki članovi u želji da budu savremeni i u trendu koriste pravopis samo njima znan i razumljiv. Toliko se upiru da budu moderni da kao da su iskočili iz dela "Pokondirena tikva"
Umesto normalnih glasova- slova koriste sasvim druga te napisana reč gubi smisao i značenje

Recimo
Masinica za SISANJE Hmm
A na slici maŠinica za ŠiŠanje
Ima još milion sličnih primera ali ovo je baš biser.....
(07.01.2015 15:16)sharenko Piše: [ -> ]Recimo
Masinica za SISANJE  Hmm
A na  slici maŠinica za ŠiŠanje
Ima još milion sličnih primera ali ovo je baš biser.....

Smile E pa sad, trebali ste staviti i tekst aukcije, ovako ne znamo da li je prodavac našao neki način da se aparat koristi i u te svrhe koje je naveo u naslovu Smile
Meni isto smeta što se naša slova ne koriste. Ne zato što sam pristalica Srbi pre ameba teorije, već zato što to može dati drugačije značenje reči. Pogotovo mi to smeta u adresama kupaca jer ponekad zbog toga može da bude problema.
Najviše mi smeta kada druga strana krene đonom, tj. ni zdravo ni pomoz bog već, uradi to tako ili tako a da ne spominjem one koji počinju sa "##$$% u obraćanju a problem, ako i postoji, se može rešiti u par kulturnih rečenica.
U vezi administacije mi smetaju njihovi "delfijanski" odgovori. Svestan sam da to nije odluka zaposlenih već vrha, svestan sam i da oni na taj način sebe štite od toga da ih neko ne uvuče u raspravu sa drugim članom ili u neki zakonski problem i razumem taj stav. No, ponekad baš ume da iznervira kada pročitaš "hvala na javljanju, to je tako ako nije ovako a možda je i drugačije, ako vam nešto nije jasno slobodno pitajte opet" pa tako unedogled.
Ova tema se provlači kroz mnoge teme ovde. cao
Generalno me najviše iritira postavljanje predmeta bez  opisa ili "stanje kao na slikama" ili opis sledi uskoro ili.... Cool
A slike mutne al to će mo na drugom mestu. Smile
Naša slova sad... jeste, može da bude problem ali za to je potrebno vreme i edukacija članova.
Prodavac koji je postavio  mašinica za SISANJE LOL  možda bi i promenio al .... Wink
Mene izludjuju članovi sa 0 poena koji licitiraju, i nikada se više ne jave. Trenutno su dvoje licitirali na mojim aukcijama, i vec strepim...Neprestano se ponavlja ista priča, vrlo mali broj njih zaista kupi nešto. Onda vraćam predmet na aukciju, a pre toga moram da čekam dva dana da se kupac javi na moju poruku. Jednom sam tri puta prodavala patike, i više ih nisam vraćala na aukciju od neprijatnosti. Da li neko ima predlog kako to sprečiti?
(07.01.2015 18:42)vilica Piše: [ -> ]Mene izludjuju članovi sa 0 poena koji licitiraju, i nikada se više ne jave. Trenutno su dvoje licitirali na mojim aukcijama, i vec strepim...Neprestano se ponavlja ista priča, vrlo mali broj njih zaista kupi nešto. Onda vraćam predmet na aukciju, a pre toga moram da  čekam dva dana da se kupac javi na moju poruku. Jednom sam tri puta prodavala patike, i više ih nisam vraćala na aukciju od neprijatnosti. Da li neko ima predlog kako to sprečiti?

Nikako Undecided Svi smo počinjali od 0 ocena. E sad, što neki od novih članova neozbiljno shvataju svoju datu reč, koju daju onog momenta kada licitiraju, i svoj obraz... Ne može se staviti zabrana na novo učlanjivanje. Može se praviti ozbiljnija kontrola novih članova tj. provera da li su to stvarno oni ili se neki klinac iz zezanja prijavio ili neki konkurent otvori nalog samo da bi minirao... No, ako je to ta osoba, koja se prijavila, punoletna i nije dupli nalog onda jedino preostaje da se nadamo da će poštovati nas u istoj meri koliko očekuje da mi poštujemo njega.
Nikako.

Mene od administracije izludjuju ''Robot'' odgovori, i izludjuje me to koliko lako ponistavaju negativne ocene kupcima nalazeci besmislene razloge.

Kod clanova me izludjuje sto ne umeju da priznaju gresku, da kazu hvala i izvini. Nego pogrese, pa onda napadnu prodavca, vredjaju i ostalo, ne shvatajuci da su sami krivi.
(07.01.2015 18:29)dealla Piše: [ -> ]Ova tema se provlači kroz mnoge teme ovde. cao
Generalno me najviše iritira postavljanje predmeta bez  opisa ili "stanje kao na slikama" ili opis sledi uskoro ili.... Cool
A slike mutne al to će mo na drugom mestu. Smile
Naša slova sad... jeste, može da bude problem ali za to je potrebno vreme i edukacija članova.
Prodavac koji je postavio  mašinica za SISANJE  LOL  možda bi i promenio al .... Wink

Još žešći je sledeći opis
Ne znam da li radi , ne razumem se , onaj ko se razume znaće .....
Naslovi aukcija sa Engleskom tastaturom mogu da budu i simpatični (kao tvoj primer) ali kad mi stignu padaci kupaca onda je već problem sa prezimenima a ne retko se dešava da ime mesta, sela, zaseoka moram da proverim preko poštanskog broja da ne bi pogrešno napisao....stvarno ume da iznervira...

Ne kultura je već priča za sebe...na to sam oguglao, kako mi se obrate, tako i odgovaram...koristim isti stil...
@Vesic1" Mene od administracije izludjuju ''Robot'' odgovori, i izludjuje me to koliko lako ponistavaju negativne ocene kupcima nalazeci besmislene razloge."

Ovi, lepo kažeš, "Robot" odgovori su ponekad apsurdni. Pošaljem poruku LT-u preko spajalice i stigne mi "mehanički" odgovor, ja se samo ljubazno zahvalim na javljanju i opet stiže taj "isti" odgovor:" pezzys, primili smo vašu poruku, LT će se potruditi da reši vaš problem .... što pre a najkasnije u roku od .... itd.", tako nekako, potpuno isti tekst. A ja sam se, ovoga puta, samo zahvalio .... to bi administratori trebali da reše na neki drugi način, siguran sam da postoji.
(07.01.2015 20:38)pezzys Piše: [ -> ]Ovi, lepo kažeš, "Robot" odgovori su ponekad apsurdni. Pošaljem poruku LT-u preko spajalice i stigne mi "mehanički" odgovor, ja se samo ljubazno zahvalim na javljanju i opet stiže taj "isti" odgovor:" pezzys, primili smo vašu poruku, LT će se potruditi da reši vaš problem .... što pre a najkasnije u roku od .... itd.", tako nekako, potpuno isti tekst. A ja sam se, ovoga puta, samo zahvalio .... to bi administratori trebali da reše na neki drugi način, siguran sam da postoji.

Ako sam dobro shvatio proces onda to i jeste robot tj. automatska poruka koja se šalje na svaku našu. LT to čita tek kada dođe na red pa tek onda dobijemo odgovor od živog bića... koje ponekad glumi robota Smile Znači jedino što mogu je da izbace tu poruku ali onda bi gomila ljudi slala pitanje na temu "A jeste li primili moju poruku i što ne odgovarate na istu još juče".
(07.01.2015 20:38)pezzys Piše: [ -> ]@Vesic1" Mene od administracije izludjuju ''Robot'' odgovori, i izludjuje me to koliko lako ponistavaju negativne ocene kupcima nalazeci besmislene razloge."

Ovi, lepo kažeš, "Robot" odgovori su ponekad apsurdni. Pošaljem poruku LT-u preko spajalice i stigne mi "mehanički" odgovor, ja se samo ljubazno zahvalim na javljanju i opet stiže taj "isti" odgovor:" pezzys, primili smo vašu poruku, LT će se potruditi da reši vaš problem .... što pre a najkasnije u roku od .... itd.", tako nekako, potpuno isti tekst. A ja sam se, ovoga puta, samo zahvalio .... to bi administratori trebali da reše na neki drugi način, siguran sam da postoji.

Meni iz ovog vašeg opisa izgleda kao da ne čitaju uopšte primedbu Hmm
Truba foraDislikeDislikeDislike
(07.01.2015 20:47)blistok Piše: [ -> ]
(07.01.2015 20:38)pezzys Piše: [ -> ]Ovi, lepo kažeš, "Robot" odgovori su ponekad apsurdni. Pošaljem poruku LT-u preko spajalice i stigne mi "mehanički" odgovor, ja se samo ljubazno zahvalim na javljanju i opet stiže taj "isti" odgovor:" pezzys, primili smo vašu poruku, LT će se potruditi da reši vaš problem .... što pre a najkasnije u roku od .... itd.", tako nekako, potpuno isti tekst. A ja sam se, ovoga puta, samo zahvalio .... to bi administratori trebali da reše na neki drugi način, siguran sam da postoji.

Ako sam dobro shvatio proces onda to i jeste robot tj. automatska poruka koja se šalje na svaku našu. LT to čita tek kada dođe na red pa tek onda dobijemo odgovor od živog bića... koje ponekad glumi robota  Smile Znači jedino što mogu je da izbace tu poruku ali onda bi gomila ljudi slala pitanje na temu "A jeste li primili moju poruku i što ne odgovarate na istu još juče".

Robot jeste, ali u potpisu (drugim fontom slova) zahvaljuje se dežurni admin, on bi mogao da nešto skrati od te "robot" poruke.
Ma ''Robot'' poruke mi stizu od ljudi koji tamo rade.
Ne stizu uvek iste.
Naprimer ako pitam ''Zasto je ponistena ocena koju sam dao calnu, kada je zasluzena, a dokazi su u porukama?'', nekada dobijem odgovor ''Danas je lepo vreme'', a nekada se i potrude pa napisu ''Danas je lepo vreme, majke mi, gledali smo prognozu'' .
Ma idu na zivce sledece stvari:
- Uzasno lose slike ko da su slikane sa atarijem Smile
- Opisi tipa: Stanje prema slici, bez opisa, nepismeni itd...
- Genericki robot odgovori
- Fake bidding
- Lazni podaci clanova
- Prevaranti / lazovi / povratnici na sajtu
- Pogresno napisana mesta gde se salje - o PAK broju mogu da sanjam. Onda prilikom odlaska u postu i pri slanju moram da gatam sa salterusom o kom se mestu radi.
- Tone ubacenih stvari u pogresne kategorije
- Spam od kolicine unetih proizvoda u odredjenu kategoriju a mesto tim proizvodima nije tu
- Sporo reagovanje na odredjene situacije: zatvaranje aukcija, blokiranje korisnika...

Ima toga jos ali vezani su vise za funkcionalnost sajta...nisu bitni za ovu temu.
(07.01.2015 20:58)Vesic1 Piše: [ -> ]Ma ''Robot'' poruke mi stizu od ljudi koji tamo rade.
Ne stizu uvek iste.
Naprimer ako pitam ''Zasto je ponistena ocena koju sam dao calnu,  kada je zasluzena, a dokazi su u porukama?'', nekada dobijem odgovor ''Danas je lepo vreme'', a nekada se i potrude pa napisu ''Danas je lepo vreme, majke mi, gledali smo prognozu'' .

Ha,ha,ha ...... veoma "slikovito" (kroz prozor) Smile
Stranica: 1 2 3 4 5