Limundo Cafe

Puna Verzija: Kako eliminisati clanove koji licitiraju a kad pobede ignorisu prodavca
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Naime clan sam od 2009 godine ne preterano aktivan ali tu sam Smile I kupac i prodavac.
Kako pravila nalazu kad pobedim na necijoj aukciji nakon zavrsetka iste javim se prodavcu i zatrazim odgovor koja je od ponudjenih opcija njemu najpogodnija ( kako da uplatim novac i kako ce poslati premet).To smatram ispravnim.
U poslednje vreme imam ucestalih problema sa clanovima koji imaju 7 do 10 negativnih zbog izbegavanja realizacije.Tacnije pobede na aukciji dobiju poruku od mene u kojoj ih zamolim da mi potvrde adresu i ostale podatke za slanje a njih nema i nema i tako 3 nedelje....A uredno se loguju svaki dan.
Da napomenem nije u pitanju ista osoba pa da je mogu staviti na blok uvek se javi neki novi....
Postoji li opcija ili mogucnost da se ista uvede da dok ne kontaktiras kupca nemozes da se izlogujes sa naloga ili da ne mozes da licitiras na novoj aukciji.Podignu cenu nekom ko je hteo da kupi proizvod i nestanu.
Zna li neko uopste sa koiko negativnih za isti prekrsaj clan moze biti suspendovan ?
Zaista takvi ljudi kvare posao trose tudje vreme itd.
Jeste li imali slicnih iskustava i sta smatrate najpovoljnijim resenjem?
Meni se po drugi put dešava da mi na aukciji sve vreme vodi član koji je suspendovan i da na kraju pobedi. A registrovao se dan pre. Sad na osnovu čega je on suspendovan za tako kratko vreme to ne znam. Verovatno do toga ne bi dolazilo da prvo proverite člana pa tek onda da dozvolite da učestvuje na aukcijama.
@Lelica @ Nebojša12
Nažalost to je realnost poslovanja na Limundu. Toga je bilo i kada su bile obavezne LK kod registracije a sada kada više nisu to će biti samo frekvetnije. Sa tim se morate pomiriti i nastaviti dalje. Na sreću, još uvek je reč o malom procentu pa vam se to neće često dešavati. Znam da to nije uteha jer niko ne postavlja aukcije iz vica već da bi prodao ali...
Nisam znala da nije obavezna LK za otv aranje naloga,pa na osnovu cega proveravaj clanove?Znaci li to da jedan clan moze otvoriti vise naloga?
Slikam proizvode pisem opise bas se trudim da sve idealno opisem i evo opet pobedio covek sa 9 negativnih i ne odgovara na poruke...Dok prodje 8 dana rok koji ima da se kupoprodaja zavrsi prodje vreme da prodam moje cizme Hmm
Znaci da sada svako moze otvoriti bezbroj naloga, ali stvarno.
Licna karta se odavno ne slika, a vise se ne unosi ni JMBG.
Tesko mi je da se maltretiram sa novim prodavcima koje molim da se jave,da pošalju broj racuna za uplatu - naracito ako sam izlicitirala nesto za sitne pare a i kad ih izmolim nekako da se dogovorimo oni pošalju ili tuđ broj tekućeg racuna ili tudje ime i prezime.....stvarno nemam vremena da se nerviram oko toga
A imam i novo pecene kupce - koji nemaju pojma -niti su procitali Pravila Limunda - pa me posle licitacije ispituju koliko sta treba da plate i na kraju jer mi je tesko da dam negativnu -cekam,cekam prodje i vise dana-saljem poruke -tu su on-line ali nema odgovora niti uplate
(13.02.2015 21:18)lelica Piše: [ -> ]...
Postoji li ... mogucnost ... da dok ne kontaktiras kupca ... ne mozes da licitiras na novoj aukciji?
...
Jeste ponovljena tema (valjda ce admini to spojiti), ali meni se ova ideja dopada. Da li je izvodljiva? Zabrana licitiranja mogla bi da pocne kad se zavrsi rok za kontakt, ili nesto ranije, cisto kao potsetnik clanu da je "zaboravio" aukciju na kojoj je pobedio.
Ako sam lepo razumeo, ja kupim nesto od nekog, i dok ga ne kontaktiram, ne mogu dalje da kupujem jel tako?

Ako je tako, meni nista nece biti tesko da posaljem clanu ''Cao'' i time ostvarim kontakt. Tako da mislim da ne bi ta opcija nesto mnogo poboljsala.
(18.02.2015 13:34)Vesic1 Piše: [ -> ]Ako sam lepo razumeo, ja kupim nesto od nekog, i dok ga ne kontaktiram, ne mogu dalje da kupujem jel tako?

Ako je tako, meni nista nece biti tesko da posaljem clanu ''Cao'' i time ostvarim kontakt. Tako da mislim da ne bi ta opcija nesto mnogo poboljsala.

Mozda ne bi, ipak ja bih pokusala, to "ciao" bi govorilo jako mnogo u tom slucaju. Kako bi reagovao Limundo ako bi prva kontakt-poruka, umesto predloga za dogovor, sadrzavala "ciao"?
Dobro, ako cemo tako, mene nece mrzeti ni da napisem ''Cao, kako cemo oko slanja i placanja?'' .
I posle toga se vise ne pojavim nikada. I ja sam tu opciju preveslao.
A i ne vidim sustinu te opcije pored crne liste.
Dobro, onda kad se prekrsi sledeci rok, opet ban na aukcije? Sve do krsenja roka za ocenu. Ne znam da li je to izvodljivo uopste, napravila bi se ovde policijska drzava. Ali mi se dopala ideja. Ustvari bi to (mozda) pogodilo veoma mali broj ljudi na koje se prodavci zale da im upropascuju aukcije. Pa k'o velim, isplati se razmisliti u tom pravcu.
date mu poklon negativnu
(04.03.2015 19:52)crusaster Piše: [ -> ]date mu poklon negativnu

pa kupac uzvrati jer mu svakako nije stalo do svog naloga, njemu ništa ne znači ni 10 negativnih, a tebi kao ozbiljnom prodavcu znači, pogotovo ako uzmje više predmeta i podeli ti više negativnih čisto iz dosade ili mu je to zabavno i smešno
Ne dele se negativne iz dosade i zabave. Mislim i ako se podele, one se brisu.
Stranica: 1 2 3