Limundo Cafe

Puna Verzija: Pitanje vezano merenje garderobe
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Postovni,

posto ste mi obrisali poruku bez ikakvih razloga jer niti sam optuzila niti uvredila nikoga i kontaktirala sam tehnicku podrsku sada cu izmeniti pitanje kako bi bili zadovoljni Wink

Kao prodavac koji ima preko 600 pozitivnih ocena i 1 negativnu od juce mene zanima sledece:

1. Merenje predmete tj konkretno garderobe

interesuje me da mi kazete kako se meri garderoba da li se zateze prilikom merenja, da li se meri u opustenom stanju ili u polu zategnutom stanju ili 1/4 zategnutosti....?

2. Kako se ograditi od mera koje su date u opisu predmeta da su moguca odstupanja od 1-2 cm u zavisnosti ko ga kako meri

ukoliko se ne mozemo ograditi onda ispada da svaki prodavac na limundu koji prodaje garderobu moze da dobije negativnu jer kupac moze da meri garderobu na vise nacina (opustenom stanju ili u polu zategnutom stanju ili 1/4 zategnutosti) i tako mu dajate lufta da ukoliko mu se nesto ne svidi moze da iskoristi ovu manu limundo sistema i da kupcu negativnu i da ne snosi nikakve troskove i ostalo.

ovo Vas pitam jer sam dobila ne zasluzenu negativnu.

ps. nadam se da mi ovu poruku necete obrisati
Dobrodosli, Gdjice. Izgleda da su svi zauzeti ili odsutni, pa cu poceti ja. Zao mi je zbog toga sto Vam se desilo, ali negativnu niste dobili zbog pogresnih mera, jer kao sto sami kazete - nema pravila gde se i kako meri (objektivno nemoguce je i napraviti ga zbog razlike u krojevima, zar ne?) vec zato sto se "odbili reklamaciju". Da ste prihvatili "reklamaciju", odnosno vracanje predmeta, onda ne bi bilo negativne. E na tu temu se ovde vec lome koplja, ako Vas ne mrzi pogledajte temu "O reklamacijama", a slicni problemi se provlace i kroz teme (koliko se secam) "Bezobrazni kupci", "Najbolje resenje". ima sigurno jos negde. Ispada, po mom misljenju, koje (po meni) jos nije demantovano, da prodavac mora da usvoji "reklamaciju" kupca bez obzira na stanje (ili u Vasem slucaju velicinu ) predmeta.
Inace, da mere uopste niste naveli, a to i nije Vasa obaveza, vec dobra volja (mada, istina, verovatno olaksava prodaju), ne biste imali ovih problema - ali bi kupac verovatno nasao neki drugi razlog za vracanje predmeta Tuzan
Pretpostavljam da je situacija nova, mozda mozete jos da se dogovorite sa kupcem da Vam vrati predmet, a Limundo ce Vam u tom slucaju obrisati negativnu.
Poruku su Vam, inace, verovatno obrisali zato sto ste objavili nick kupca - ovde je zabranjeno opanjkavanje clanova.
Nadam se da cete ipak resiti stvar i skinuti negativnu.

BitterLemon

Једном сам мерио своју јакну, неколико пута сам је мерио и сваки пут била је других димензија, неке ствари је стварно тешко прецизно измерити, један од разлога што још увек нисам продавао гардеробу овде иако имам ствари које су купљене а никад нису ношене. Ако се којим случајем решим да продајем гардеробу постављаћу мере по величинама(XL, L, M, S) и решити се могућег проблема.
Ја бих пристао да вратим новац али не бих пристао на плаћање поштарине, али само у случају да знам да сам у праву 100%, код гардеробе то никад не бих могао да будем - што рече чланица изнад у ком стању мерити?
[quote='jugana' pid='25074' dateline='1425314725']
ali negativnu niste dobili zbog pogresnih mera, jer kao sto sami kazete - nema pravila gde se i kako meri (objektivno nemoguce je i napraviti ga zbog razlike u krojevima, zar ne?) vec zato sto se "odbili reklamaciju".

Reklamaciju nisam odbila , prihvatila sam vec po ko zna koji put po redu od kad prodajem na limundu, cak sam pre neki dan prihvatila reklamaciju korisnika koji se zalio kako mirisu nove patike , nije u tome stvar , kupac jednostavno nije hteo da snosi nikakave troskove a ja da placam umesto njega iako nije moja greska zar ne mislite da to ne bi bilo ok!? Pozdrav
Garderoba se uvek meri u nerastegnutom stanju - a po sastavu bi trebalo da se vidi da li se rasteže ili se ne rasteže. Ako ste uvažili reklamaciju, zašto su vam ostavili negativnu - zato što niste uspeli da se s kupcem dogovorite oko troškova poštarine? Da li ste kontaktirali LT u vezi s tim?
(02.03.2015 20:35)Gdjica Piše: [ -> ]
(02.03.2015 18:45)jugana Piše: [ -> ]ali negativnu niste dobili zbog pogresnih mera, jer kao sto sami kazete - nema pravila gde se i kako meri (objektivno nemoguce je i napraviti ga zbog razlike u krojevima, zar ne?) vec zato sto se "odbili reklamaciju".

Reklamaciju nisam odbila , prihvatila sam vec po ko zna koji put po redu od kad prodajem na limundu, cak sam pre neki dan prihvatila reklamaciju korisnika koji se zalio kako mirisu nove patike , nije u tome stvar , kupac jednostavno nije hteo da snosi nikakave troskove a ja da placam umesto njega iako nije moja greska zar ne mislite da to ne bi bilo ok!? Pozdrav
Pa ako niste odbili reklamaciju, onda je negativna ocena neopravdana i Limundo ce je obrisati. Sto se postarine tice, neko od administratora je objasnio u temama koje sam Vam preporucila tacno kako se "deli trosak". Pa biste verovatno morali i Vi da se toga pridrzavate - nadam se i kupac.
Da kontaktirala sam limundo tim i na strani su kupca...
(02.03.2015 20:53)Gdjica Piše: [ -> ]Da kontaktirala sam limundo tim i na strani su kupca...

Jeste li nasli kako se placa postarina u slucaju reklamacije? Idem ja da trazim. Nemoguce da je Limundo bas toliko na strani kupca, ako se prihvati reklamacija, obicno nastoje da "niko ne nastrada".

Evo nasla sam ja, pise Alduin (admin), u temi "O reklamacijama":

"Reklamacija je kad predmet nije u opisanom stanju. Raskid ugovora je kad predmet jeste u opisanom stanju ali kupac hoće da ga vrati. Prost primer - kupili ste patike i one imaju oštećenje, to je reklamacija. Kupili ste patike, došli ste kući i ustanovili da vam ne odgovaraju, recimo niste ih probali na licu mesta a ustanovli ste da su vam male, iako su dimeznije jasno navedene, to je raskid ugovora. Iz iskustva vam mogu reći da se raskid ugovora na Limundu javlja toliko retko da se ne sećam kad sam zadnji put imala neku sličnu situaciju.
U oba slučaja kupac može u roku od 15 dana da traži povraćaj novca a da vrati predmet.
Naša preporuka je da se kod reklamacije poštarina podeli, a kod raskida ugovora da kupac plati obe poštarine. Napominjem, preporuka, jer nema definisano pravilo za ovo, na čemu ćemo definitivno raditi jer će i nama biti lakše.
Ocene - u slučaju rešene reklamacije, razmenjuju se pozitivne ocene. u slučaju odbijene reklamacije, negativna ocena prodavcu.
..."
Dakle, po ovome je trebalo da podelite troskove slanja. Zaista ne razumem zasto su na strani kupca, ako on odbija da plati deo troskova.
Sad sam ponudila kupcu da vrati jaknu i ja cu da platim postarinu i troskove koje mi je limundo skinuo ali posto kupac ima samo 4 ocene trazila sam da mi posalje jaknu i da se uverim da je sve ok sa jaknom nakon toga cu izvrsiti uplatu ali kupac odbija, to sam trazila tako jer mi se jednom desilo da je kupac vracao takodje jaknu jer mu nije odgovarala a kad je stigla jakna je bila posecena verovatno skalpelom prilikom otvaranja i bila sam namagarcena.
Ne mozes nista tu, ili vrati novac pa cekaj jaknu, ili da ti ostane negativna.
Nisi ni prva ni poslednja kojoj se nesto ovako desava.
(02.03.2015 21:27)Vesic1 Piše: [ -> ]Ne mozes nista tu, ili vrati novac pa cekaj jaknu, ili da ti ostane negativna.
Nisi ni prva ni poslednja kojoj se nesto ovako desava.

Nazalost, Vesic1 je 100% u pravu Tuzan Isto se nedavno desilo drugoj clanici.

BitterLemon

Ко се бави продајом на велико кад тад окуси горке последице рада са људима.
Najtuznije(najsmesnije) od svega toga jeste to sto sam dobila poruku od limunda kako ne mogu da utvrde koje u pravu a ja poslala 10 linkova iste jakne i iste velicine od drugih prodavaca Tuzan pa tako sad ispada da smo mi prodavci ludi i ne znamo da merimo i da su jedno 100 tinak kupaca ove jakne takodje ludi sto su nam davali pozitivne a jedan kupac od svih nas pametan , mene to najvise nervira a ne negativna.

BitterLemon

Оно што мене буни је шта ако вратимо новац а стигне нам предмет који је враћен оштећен?
Ко у том случају одговара за штету? Рецимо, као што је већ наведено исечен скалпелом приликом отварања, Лимундо те натера да прихватиш рекламацију, ти прихватиш и дође ти оштећена роба. Ко одговара? Лимундо? Купац? Или је ко (попунити по жељи) продавца?
Pa prodavac strada svakako.nece odgovarati ni LT ni kupac. Limundo ce ici na to da oni ne znaju sta je se desilo u transportu, i da li je prodavac mozda poslao ostecenu robu, i tako dalje, obrni okreni, svali se na prodavca.
Stranica: 1 2 3