Limundo Cafe

Puna Verzija: Credit Card dopuna
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Ne verujem da je nova ideja u pitanju, ali...

Pisao sam danas supportu i rekoše mi da napiešm ovde kao "ideju". Ne verujem da je to (nova) ideja već stara želja, odnosno, sigurno je već odavno "must have".

Da ne pišem ponovo, evo poruke koju sam poslao:

"Poštovani, već sam Vam pisao u vezi ovoga... Najiskrenije se nadam da ćete u skorijoj budućnosti uvesti sistem za uplaćivanje kredita pleko platne kartice. Znam da je ovo zaostala država i da su regulative neretko problematične i skupe, ali samo da kažem da sistem naplate dobara i usluga online preko platnih kartica u svetu postoji već 36 godina a aktivno se primenjuje više od 20: http://en.wikipedia.org/wiki/E-commerce
Ovo što rade SMS provajderi je blago rečeno teška pljačka, 10 dinara kredita košta 30 - neverovatno.
Kao što rekoh, znam da je u ovoj državi teško biti u skladu sa nekim normalnim "zapadnim" vremenom, a kamoli ispred vremena, ali eto, neka barem Limundo bude među prvima u tome, kao što je već prvi naš aukcijski sajt.
Zahvaljujem se ako ste uopšte pročitali ovo smaranje i nadam da ću nekada moći da ne stojim u redu u pošti sa 48 penzionera samo da bih uplatio 100 dinara Limundo kredita... već da ću samo otkucati broj kartice, a kredit se dopuniti.
Pozdrav,
Aleksandar"

BitterLemon

Ја уплаћујем кредит преко веб банке од куће са 0 динара провизије. Кад ми скину провизију 13 динара ја уплатим 13, кад ми скину 4,58 ја уплатим 4,58. Без редова и чекања у банкама или поштама. Можете и ви то исто само се распитајте у банци какви су услови и шта је потребно.
Ne koristim kartice, osim ponekad one za internet, pa mi nije jasna poenta. Ako sam dobro skontao to mu dođe kao e- banking. Tačnije, primalac vam skida sa računa čim vi ukucate svoje podatke. Ono što mi nije jasno je da li to važi i kada platni promet ne radi (recimo vikend, praznik) ili ipak treba neka potvrda banke ?
Da li se dobija time nešto ekstra u odnosu na e-banking ?

BitterLemon

Брже је и доступно нон-стоп, али колико знам за то постоје провизије, мада не ове харачке као ова СМС допуна.
Pa onda to i nije loša ideja. Jedino je pitanje koliko je to isplativo Limundu. Tačnije da li bi to njih nešto koštalo. Meni bi bila korisna ta opcija ponekad. Trudim se da uvek ima novca na tom računu ali mi se desilo par puta da mi je vikend bio jači nego što sam očekivao pa sam morao da čekam ponedeljak da platim račun i da nastavim sa postavljanjem aukcija. Ovo sa sms-om nema šanse da koristim jer bi me odrali već i za 500 dinara a kamoli za nešto više.

BitterLemon

Нисам сигуран како се реализује то, али сам 100% сигуран да би Лимундо плаћао провизију од чини ми се 2% на сваку нашу уплату - рецимо уплатиш 100 динара кредита а Лимундо 2 динара провизије сервису. Мој другар је имао тај систем, чини ми се да је 2% у питању. Знам да кад сам му рекао како то није ништа он ми је сликовито објаснио да на 300.000 месечног промета плаћа 6.000 провизију. Ако се узме да је његов рабат био 20-30% што чини око 75.000 динара минус добриноси и плата па још и тих 6.000 и онда стварно не изгледа мало.
Могу само да замислим коликих су 2% на уплате на Лимунду.
Naravno da bi bilo korisno... da ne govorim da ceo svet tako funkcioniše, od ebay-a, do neke sasvim obične male online prodavnice... a 15 godina smo zašli u XXI vek tako da je već izlizano govoriti kako je to još uvek za našu zemlju nedostižno, ili kako već...
Postoje provizije i koliko znam mogu da idu i na mesečnom nivou ili po transakciji, ali svako ulaganje se na ovaj ili onaj način isplati.

Dakle, to nije plaćanje preko bankarskog naloga, e-banking i ostali s*it, već normalna online transakcija putem kreditne kartice.

Žalosno mi je da pročitam da neki ovde još uvek i ne znaju za takav vid prometa (ali ne krivim njih)... koji je stariji i od SMS-a, i od poštanske uplatnice.... a još uvek "naučna fantastika" kod nas Tuzan
Tako. Onda me ne čudi njihov "savet" da se taj predlog postavi ovde Smile Mada, sa druge strane gledano, oni sigurno imaju dobar priliv novca od provizija i od uplata na LC (to nije njihovo ali i tih par dana banka to vrti zahvaljujući njima) pa bi možda i mogli da izboksuju barem manji procenat ako ne i ukidanje. Takvim klijentima su banke spremne da izađu u susret kada ih "lepo" zamole. Verovatno je procena da ne bi nešto mnogo ljudi uplaćivalo na taj način pa im se ne isplati da ulaze u dil sa bankom zbog toga.

BitterLemon

(27.02.2015 00:06)blistok Piše: [ -> ]Tako. Onda me ne čudi njihov "savet" da se taj predlog postavi ovde Smile Mada, sa druge strane gledano, oni sigurno imaju dobar priliv novca od provizija i od uplata na LC (to nije njihovo ali i tih par dana banka to vrti zahvaljujući njima) pa bi možda i mogli da izboksuju barem manji procenat ako ne i ukidanje. Takvim klijentima su banke spremne da izađu u susret kada ih "lepo" zamole. Verovatno je procena da ne bi nešto mnogo ljudi uplaćivalo na taj način pa im se ne isplati da ulaze u dil sa bankom zbog toga.

Слушај, њима је тих 2% далеко мање него мом другару, јер је њихова наплата услуга, значи 100% иде њима, па од тога одвајају за сервере, плате, режијске трошкове. Тих 2% је веће онима који продају неку робу са мањим рабатом. Мислим да ће кад тад морати да крену са тим, а ако буду увели и могућност плаћања поштарине заједно са робом лако би могли да се проширимо регионално са продајом овде јер би и Лимундо кеш могао да се плаћа путем исте, било би купаца из иностранства, нарочито за оне који продају антиквитете и колекционаре.
Bitter, uboo si suštinu, nemam šta da dodam :-)
Evo juče sam stojao u redu u mojoj banci i zbog nedostatka vremena napustio prostorije banke bez da uplatim novac Limundu. Zatim sam elektronskim nalogom transferovao 200 dinara, ali taj nalog do ovog trenutka nije prošao.
Dakle, ja hoću da dam Limundu novac, hoću i da mi uzmu proviziju od prodatih predmeta (imam nešto hitno za prodaju), ali je to eto nemoguće.
Dajem još jedan veliki glas za uplatu preko platnih kartica.
Pisaću na ovoj temi sve dok ne uvedu to.
Samo da se javim, čita li ovo neko od admina, modova, supporta, podrške, programera, managamenta ... Zavisnik

Plazimir 2
Zašto ne biste uveli dopunu kredita karticama (2CheckOut, oni su veoma povoljni, koristi ih moja firma, prihvataju kartice i PayPal).

Obratite pažnju na sajtu 2checkout.com
Ništa komplikovano, novac koji skinu sa kartica korisnika dobijate na Payoneer debitnu karticu. Koja može da se koristi na internetu, njeni troškovi održavanja su minimalni i može da se koristi na bankomatu, provizija je 2$.
2checkout je super stvar za pravna lica. (Isplata se vrši svake srede).
Šta ostali članove misle o ovome? I da li koristite karticu na internetu?
A ova tema kao vec postoji?
Neko je vec predlagao 2checkout?
A najbolje od svega je što PROVIZIJE NEMA tokom plaćanja.
Nije, vi ste prvi u vezi toga. Ali ima tema "predlozi za Limundo.com" u koju bi trebalo da idu svi predlozi za poboljšanje rada. Ako ne zbog preglednosti a ono zbog toga da što više ljudi vidi vaš predlog treba stavljati posteve u postojeće teme. Koliko sutra ova tema će biti negde na dnu spiska tema pa će malo njih videti vaš predlog a to vam sigurno nije namera.
Stranica: 1 2 3