Limundo Cafe

Puna Verzija: VRATITE NEUTRALNE OCENE I UKINITE ROK ZA OCENJIVANJE
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Mislim da bi vraćanje na stari sistem ocenjivanja bio mnogo delotvorniji od ovog sadašnjeg.
Uvesti automatske pozitivne ocene.
Podrzavam predlog i stvarno bi zeleo da se vrati na staro.Meni fali 7-8 ocena,a pritom rok za ocenjivnje je istekao.Ili ako kupac ili prodavac ne oceni da se automatski da pozitivna ocena kupcu/prodavcu a negativna kupcu/prodavcu!
super ti je taj predlog @s.bogi, podrzavam 100%
za neutralne ocene jesam za ukidanje roka nisam

necu da cuvam dokaz o slanju mesecima i godinama...

cesto u pozitivnim ocenama vidjam negativan komentar zato sto nema neutralnih ocena...
meni su rekli da uz pozitivnu ocenu ne sme da stoji negativan komentar Tuzan
Ne sme ako te uhvate Smile
A može li pozitivan komentar uz negativnu ocenuSmile

Neutralne bi trebalo vratiti a rok za ocenjivanje treba da ostane.

...ili ko što reče Blistok...Big smile
Podržavam!
Vidjala sam pozitivne komentare uz negativne ocene, i to ne tako retko. Prosto, dobra komunikacija ali saradnja nije obavljena, kupac odustao iz nekog razloga a prodavac jadikuje sto mora da udeli negativnu.
Nisam za neutralne ocene, kako bilo sta moze da bude neutralno, a pogotovo saradnja izmedju dve osobe. Kakva god da je , nije neutralna. Mislim da bi tada sve uvazene reklamacije imale neutralne ocene, sto po meni nije ok. Uvazena reklamacija je pozitivna ocena.
Pa da ne ponavljam evo jedne teme koja se naslanja na ovu:
http://cafe.limundo.com/thread-264.html?highlight=kako
Za ovakve situacije neutralna je pravo rešenje. Saradnja je recimo obavljena, ali nije u roku ili nije poslano kako je izabrano...
Pa opet, iako saradnja nije obavljena u roku, kupac odnosno prodavac ima pravo da raskine takvu saradnju, svakom svoje i to je to. Ako ipak resi da ne raskida saradnju iako nesto nije stimalo, znaci da ipak nije toliko strasno, dakle - pozitivna.

BitterLemon

Циљ сваке продаје је да стране размене добра, уколико добра нису размењена циљ није испуњен и то никако не може бити 100% позитивно. Нешто мора да се мења.
Zar uvazena reklamacija nije za pozitivnu ocenu? Onda neka se uvedu specijalne ocene za uvazene reklamacije, a ne da to budu neutralne, gde ce neko da daje neutralne jer mu se ne dopada sto prodavac kuca sa ukljucenim Caps Lock.

BitterLemon

Некад продавац натера купца да плати обе поштарине код оправдане рекламације, и онда за то добије позитивну, исту оцену као и продавац који плати обе поштарине купцу. Мени то није у реду. Купац врати предмет без разлога и за то добије позитивну, а неко грешком лицитира не прочитавши цео текст а касно схвати, али преузме одговорност за своју грешку и плати предмет и преузме га и за то добије исту оцену као и онај који предмет врати из хира. Не звучи ми праведно. Као што рекох, мора нешто да се мења, да ли ће са враћањем неутралне или са увођењем оцена од 1 до 5 не знам, али да мора да се мења мора.
Stranica: 1 2 3