Limundo Cafe

Puna Verzija: Usklađenost slojevne navigacije Limundo - Kupindo
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Ok, so... Smile

Kupujem na Limundu ATA hard disk od 2.5"
Kliknem sa strane u layered navigation na ATA, zatim na 2.5" i izlista mi sve takve uređaje. Ok. Ajde da pogledam isto to na Kupindu.
Odem tamo, kategorija hard diskovi, kad ono, uopšte nema da kliknem SATA/ATA, itd, i nema opcije 3.5 i 2.5 već je navigacija potpuno drugačija, ima proizvođača (nema na Limundu), drugačije se selektuje kapacitet....

Ima li šanse da se ikada usklade slojevne navigacije ova sajta? Hmm
Zdravo i hvala na komentaru! Smile

Na Kupindu i na Limundu nije ista podela, odnosno dodatna polja koja prodavac štiklira su drugačija. Postoje dva razloga za to. Prvi je veliki broj predmeta na Kupindu i drugačije potrebe u odnosu na Limundo, a drugi razlog je taj što je kategorija Računari i oprema skoro u celosti (i uz pomoć Limundovaca) sređivana na Kupindu.

Mi možemo na Kupindu uključiti pretragu po npr. SATA/ATA priključku, samo bi u tom slučaju bilo previše opcija sa leve strane i kupci ih ne bi koristili (sada trenutno postoji pretraga po proizvođaču, tipu, vrsti, kapacitetu).

Da li po vašem mišljenju ima smisla da se neka od postojećih opcija isključi, a da se umesto nje doda način povezivanja?

BitterLemon

Дакле, ви сте избацили две најважније ставке у претрази зарад којих тачно? Кад неко тражи хард диск прве две ствари које су и најбитније су прикључак и величина, објашњење да су те две ствари избачене јер нема места је наивно.
(10.03.2015 14:37)g.milos Piše: [ -> ]Da li po vašem mišljenju ima smisla da se neka od postojećih opcija isključi, a da se umesto nje doda način povezivanja?

Hvala i vama na odgovoru!

Po mom skromnom mišljenju, Kupindo nije online prodavnica nekog od prodavaca brendirane opreme, već mesto gde običan narod nudi na prodaju neke svoje viškove stvari (naravno da ima i registrovanih prodavnica, ali mislim da je "običan narod" u prednosti). Neke online prodavnice zastupaju jednu grupu proizvođača, druge neku drugu... Izlistati sve proizvođače koji se mogu sresti na tržištu je ludost.
S'tim u vezi, mnogo je bitnije izlistati veličinu i priključak hard diska, nego proizvođača... Ja kada vidim sve dostupne 2.5 SATA2 diskove od 320GB, lako ću se odlučiti za proizvođača (najčešće na osnovu cene)...
Hvala puno na komentarima. Realizovaćemo ove predloge prvom prilikom.
U kategoriju Računarske komponente > Hard diskovi i SSD
smo upravo dodali filter "Povezivanje", kako biste mogli i na taj način da pretražujete predmete.

Što se tiče veličine, ukoliko želite da pronađete 2.5 inča hard disk, najbolje je da pogledate
posebnu kategoriju za laptopove:
Laptop računari, delovi i oprema > Delovi za laptop > Hard diskovi

Hvala još jednom na sugestijama!
Hvala i vama na razumevanju! Smile
I ja imam sličan problem zbog različito postavljwnih kategorija.
Npr prodajem nešto na limundu i kada trebam da prebacim na kupindo vidim da te kategorije nema..
Ili se desi da na primer peć na drva nalazite u tri četiri kategorije
Volela bivkada bi pri pretrazivanju obuće pored broja bilobdostupno i gaziste kao na limundu