Limundo Cafe

Puna Verzija: Ukidanje opcije #lično preuzimanje#
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5
Zamolio bih limundo tim da razmotre ukidanje opcije #lično preuzimanje#,ili da se omogući da se data opcija aktivira po sopstvenom izboru prodavca.Jedan član je od mene kupio artikl,ni najmanje nije blizu od mog mosta nekih 50km.I hteo je da lično preuzme artikl,posle 6 dana,nisam bio kod kuće,rok za transakciju je prošao.Ja ga opet kontaktiram,kaže doćiću u vaš grad sledećeg vikenda i pruzeti.Tada će i proći 14 dana,i transakcija je neobavljena a rok je prošao....I zašto bih se ja obavezivao,i odlagao svoje obaveze zarad par stotina dinara..Neću.Wink..MIšljenja sam da ukoliko kupac hoće lično preuzimanje artikla,treba da se uklopi u slobodno vreme prodavca,a ne da se prodavac uklapa u vreme i obaveze kupca.Zamolio bih limundo tim da razmotri dati predlog,ili barem prodavcima sa preko 1000 pozitivnih ocena da tu mogućnost,da se ukine opcija #lično preuzimanje#.Hvala
(11.03.2015 11:10)andric2 Piše: [ -> ]Zamolio bih limundo tim da razmotre ukidanje opcije  #lično preuzimanje#,ili da se omogući da se data opcija aktivira po sopstvenom izboru prodavca.Jedan član je od mene kupio artikl,ni najmanje nije blizu od mog mosta nekih 50km.I hteo je da lično preuzme artikl,posle 6 dana,nisam bio kod kuće,rok za transakciju je prošao.Ja ga opet kontaktiram,kaže doćiću u vaš grad sledećeg vikenda i pruzeti.Tada će i proći 14 dana,i transakcija je neobavljena a rok je prošao....I zašto bih se ja obavezivao,i odlagao svoje obaveze zarad par stotina dinara..Neću.Wink..MIšljenja sam da ukoliko kupac hoće lično preuzimanje artikla,treba da  se uklopi u slobodno vreme prodavca,a ne da se prodavac uklapa u vreme i obaveze kupca.Zamolio bih limundo tim da razmotri dati predlog,ili barem prodavcima sa preko 1000 pozitivnih ocena da tu mogućnost,da se ukine opcija #lično preuzimanje#.Hvala

Pa niko te ne tera da uključuješ lično preuzimanje.
Znam,ali kad postaviš opciju plaćanje pre slanja,moraš potvrditi makar još jedan način plaćanja....Tuzan
Hmda, to jeste. Hmm Pa onda stoji tvoj problem.
To je srž problema..Tuzan..a sa nekim ko ima 0,1,2.......10 pozitivnih baš da se ubeđujem,raspravljam i ne mogu,a i ne želim.iskreno.Smile

BitterLemon

За то постоји тема "Predlozi i ideje za Limundo.com", није било потребе отварати нову тему. Као што 70% тема овде нема потребе отварати. Људима је лакше да не баце поглед на већ отворене теме већ отварају нове, а кад буде било стотине нових онда нико неће више ни знати која је права па ће се за "добар дан" отварати тема.
Prebačeno iz "Prodaja" u "Ideje i predlozi".

Ako odaberete plaćanje pre slanja, treba još jedna opcija da se odabere, ali to ne mora da bude lično, može bilo koja druga opcija.
Mišljenja sam da je najoptimalnije da se omogući samo opcija #plaćanje pre slanja#,pogotovo za članove sa malim brojem ocena,ili negativnim ocenama..
To je tako zbog ZZP koji predviđa da mora da postoji još jedna opcija plaćanja pored plaćanja pre slanja.
Najbolje da stavite još Limundo Cash, ako imate tekući račun, jer i tako kupac mora prvo da plati da biste mu poslali predmet.
Apsolutno delim Vaše mišljenje...ali....kupac recimo uplati 99 dinara preko Limundo Cash koliko je izlicitirano,pošaljem mu paket,kupac ne preuzme paket ,paket se vrati i platim 500 dinara duplu poštarinu...Tuzan.Ocenim kupca negativno,vrati mi se samo provizija od par destine dinara i to je to...LImundo neće da nadoknadi prodavcu razliku od 401 dinar sigurno...Tuzan...i šta se tu rešilo ništa..Tuzan..A takvih slučajeva sam do sada imao sigurno 5,6 puta...To su ti nerešivi problemi..ZZP nikako ne stoji na strani prodavca u ovom slučaju ,kao ni Limundo.I jedino prodavac ostaje na gubitku.

BitterLemon

(11.03.2015 12:09)andric2 Piše: [ -> ]Apsolutno delim Vaše mišljenje...ali....kupac recimo uplati 99 dinara preko Limundo Cash koliko je izlicitirano,pošaljem mu paket,kupac ne preuzme paket ,paket se vrati i platim 500 dinara duplu poštarinu...Tuzan.Ocenim kupca negativno,vrati mi se samo provizija od par destine dinara i to je to...LImundo neće da nadoknadi prodavcu razliku od 401 dinar sigurno...Tuzan...i šta se tu rešilo ništa..Tuzan..A takvih slučajeva sam do sada imao sigurno 5,6 puta...To su ti nerešivi problemi..ZZP nikako ne stoji na strani prodavca u ovom slučaju ,kao ni Limundo.I jedino prodavac ostaje na gubitku.

А ко те тера да узмеш пакет назад? Остави га пошти и узми својих 99 дин. од Лимунда.
Kako da uzmeš svojih 99 dinara od limunda...Limundo Cash ti prebacuje novac na račun tek kada te kupac pozitivno oceni,a u ovakvim slučajevima ti sigurno neće dati pozitivnu...Wink

BitterLemon

Селектујеш "проблем" и кажеш да се пакет вратио, или да ти проследе 99 динара или да ти купац надокнади поштарине. Свакако ће бити на твојој страни.
Veruj mi da neće..Tuzan...samo možeš dobiti refundiranje provizije zbog negativne ocene i to je to...Tuzan
Zar ne vazi da Limundo nadoknadjuje postarine ukoliko se vrati predmet koji je placen preko LC?
Stranica: 1 2 3 4 5