Limundo Cafe

Puna Verzija: Limundov i kupindov transport predmeta do prebivališta kupca
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Čitao sam kako se predlaže da prodavac omogući besplatan transport predmeta do mesta prebivališta kupca ,i još neke druge načine gde će kupca jeftinije izaći plaćanje transporta za predmet koji je kupio...
E sad sve je to labavo da bi se poboljšala prodaja kupindu,limundu i prodavcima a da bi kupac bio zadovoljan,jer dobar deo prodaje koči plaćanje preskupog transporta predmeta tako da otprilike pola kupaca odustane od kupovine na internetu.Primer ako je neki kupac kupio neki predmet u vrednosti od 100 do 1000 dinara,zašto bi on za tu vrednost platio transport tog predmeta u vrednosti od 100 do 300 dinara,svaki i malo razuman kupac bi rekao,pa idem da taj isti predmet kupim u prodavnici jer tamo neću plaćati transport,tako da će me na osnovu toga taj predmet izaći jeftinije.Jedino na predmete u vrednosti od 5 do 100 hiljada dinara polovina kupaca na internetu neće gledati koliko će ga koštati transport predmeta kojeg je kupio,ali zato treba sreće i dosta vremena da se proda skupocen predmet.

Limundo i kupindo kao firme treba da kupe naprimer od tri do pet polovni kombi vozila i to dobro očuvane gde bi u tim kombijima po celoj Srbiji svakodnevno raznosili predmete koje su kupili kupci na sajtu limunda i kupinda.Na takvom svom angažovanom transportu limundo i kupindo nebi trebali da zarađuju već da samo uračunaju,troškove,goriva,amortizacije,plate vozača i godišnje registracije koje bi imali za ta kombi vozila.Pošto limundo i kupindo ima veliki broj kupaca koji kupe oko milion predmeta na godišnjem nivou ta konačna cifra bi se sabrala sa ukupnim troškovima koje bi naneli kombi vozila,tako da naprimer bi se kupcu njegov transport predmeta i to do njegovog mesta prebivališta naplaćivao naprimer ne više od 10 do 30 dinara,a i sam prodavac bi za takvu jeftinu cenu transporta predmeta i sam snosio taj jeftin trošak sa ciljem da bi svoga kupca oslobodio tog troška.
Sa takvim načinom transporta predmeta limundo i kupindo bi najmanje sto procenata poboljšao zaradu na proviziji za prodate predmete,a prodavci bi DALEKO DALEKO više predmeta prodavali na sajtu nego što su prodavali u prošlosti.A firme u Srbiji koji vrše uslugu transporta predmeta bi možda puno financijski osetili kada bi limundo i kupindo raznosio po Srbiji predmete i to do kupaca koji su te predmete kupili na sajtu,tako da bi možda i oni drastično snizili svoje cene transporta predmeta.
SVE GORE ŠTO SAM IZNEO JE JEDINI NAČIN DA TRGOVINA NA INTERNETU STO POSTO OŽIVI.
(14.03.2015 01:51)TrgovinaMileva Piše: [ -> ]Čitao sam kako se predlaže da prodavac omogući besplatan transport predmeta do mesta prebivališta kupca ,i još neke druge načine gde će kupca jeftinije izaći plaćanje transporta za predmet koji je kupio...
E sad sve je to labavo da bi se poboljšala prodaja kupindu,limundu i prodavcima a da bi kupac bio zadovoljan,jer dobar deo prodaje koči plaćanje preskupog transporta predmeta tako da otprilike pola kupaca odustane od kupovine na internetu.Primer ako je neki kupac kupio neki predmet u vrednosti od 100 do 1000 dinara,zašto bi on za tu vrednost platio  transport tog predmeta u vrednosti od 100 do 300 dinara,svaki i malo razuman kupac bi rekao,pa idem da taj isti predmet kupim u prodavnici jer tamo  neću plaćati transport,tako da će me na osnovu toga taj predmet izaći jeftinije.Jedino na predmete u vrednosti od 5 do 100 hiljada dinara polovina kupaca na internetu neće gledati koliko će ga koštati transport predmeta kojeg je kupio,ali zato treba sreće i dosta vremena da se proda skupocen predmet.

Limundo i kupindo kao firme treba da kupe naprimer od tri do pet polovni kombi vozila i to dobro očuvane gde bi u tim kombijima po celoj Srbiji svakodnevno raznosili predmete koje su kupili kupci na sajtu limunda i kupinda.Na takvom svom angažovanom transportu limundo i kupindo nebi trebali da zarađuju već da samo uračunaju,troškove,goriva,amortizacije,plate vozača i godišnje registracije koje bi imali za ta kombi vozila.Pošto limundo i kupindo ima veliki broj kupaca koji kupe oko milion predmeta na godišnjem nivou ta konačna cifra bi se sabrala sa ukupnim troškovima koje bi naneli kombi vozila,tako da naprimer bi se kupcu njegov transport predmeta i to do njegovog mesta prebivališta naplaćivao naprimer ne više od 10 do 30 dinara,a i sam prodavac bi za takvu jeftinu cenu transporta predmeta i sam snosio taj jeftin trošak sa ciljem da bi svoga kupca oslobodio tog troška.
Sa takvim načinom transporta predmeta limundo i kupindo bi najmanje sto procenata poboljšao zaradu na proviziji za prodate predmete,a prodavci bi DALEKO DALEKO više predmeta prodavali na sajtu nego što su prodavali u prošlosti.A firme u Srbiji koji vrše uslugu transporta predmeta bi možda puno financijski osetili kada bi limundo i kupindo raznosio po Srbiji  predmete i to do kupaca koji su te predmete kupili na sajtu.
SVE GORE ŠTO SAM IZNEO JE JEDINI NAČIN DA TRGOVINA NA INTERNETU STO POSTO OŽIVI.

E moj ti, pa njima je tesko da uvedu gateway za kartice za dopunu kreditia (2co, constriv) jer im je to skupo haha
Kamo li da kupe kombije :rolf:
Pisi propalo Kafica2 LOL
Pa ajde da ti poverujem,ali sam bar predložio koji je jedini način da trgovina na internetu sto posto oživi.
Meni se sviđa ideja, ali ako se njima ne isplati ne zanima ih Smile
Razmislite.

Nek se dnevno obavi 1000 prodaja.Nek sve budu po 30 din.
Sa 5 kombija da se preuzme i isporuči hiljadu predmetaHmm

Po celoj Srbiji.Smile

BitterLemon

А како мислиш то да изведеш са 5 комбија? И да имаш 50 комбија тешко би извео а не 5 комбија, са 5 не би ни Београд могао да покријеш. Притом цела организација и улагање за новац који ће само покривати плате и трошкове? Не верујем шта читам.
dealla
Razmislite.

Nek se dnevno obavi 1000 prodaja.Nek sve budu po 30 din.
Sa 5 kombija da se preuzme i isporuči hiljadu predmeta

Po celoj Srbiji.

TRGOVINA MILEVA
PRVO-Ja mislim da se na limundu i kupindu proda i daleko više od 1000 predmeta u toku 24 časa,tako da kada bi na svome transportu naplaćivali 30 dinara za transport jednog predmeta imali bi u jednom radnom danu daleko više pazara od 30000 dinara, DRUGO NE VEZANO SA PRVIM-Limundu ,kupindu i trgovcima bi se daleko više poboljšala prodaja predmeta naspram jeftine naplate transporta predmeta.

BitterLemon

А како мислиш то да изведеш са 5 комбија? И да имаш 50 комбија тешко би извео а не 5 комбија, са 5 не би ни Београд могао да покријеш. Притом цела организација и улагање за новац који ће само покривати плате и трошкове? Не верујем шта читам.

TRGOVINA MILEVA: Ja se nisam bavio transportom robe po Srbiji pa da znam tačno da li bi pet kombija pokrivalo celu Srbiju već sam to izneo po nekoj svojoj prepostavci,a što se tiče transportni preduzeća ne verujem da imaju više od 10 do 40 kombi vozila.
Ako bi za limundov i kupindov transport predmeta i bilo malo 5 kombi vozila možda bi i za takvu situaciju bilo rešenja,na primer za Beograd,kombi vozilo ne bi išlo na adresu preuzimanja predmeta,već bi svaki dan na određenom mestu sa određenim vremenom čekanja vozač kombija čekao prodavce da mu predaju svoje prodate predmete,tako da bi se Beograd odradio za par sati umesto daleko većeg vremena kada bi se predmeti preuzimali po adresama prebivališta prodavca;Isto tako bi se odrađivali i ostali gradovi po Srbiji,e sad jedino ne mogu za sada da se setim kako bi se iporučivali predmeti kupcima i to po njihovim adresama prebivališta jer bi ta radnja MOŽDA sa 5 kombija uzimala puno vremena tako da bi kupac možda čekao i do 7 dana da mu se isporuči kupljeni predmet.
UGLAVNOM NEKA SVI IMAJU NA UMU DA BI SAMO JEFTINA NAPLATA TRANSPORTA PREDMETA DONELA STO POSTO KUPOVINU NA INTERNETU JER SADAŠNJA SITUACIJA JE JAKO LOŠA,jer nesmem ni da kažem koliko dugo na internetu prodajem neke predmete jer skup transport predmeta mi je to naneo,jer imao sam situaciju da je kupac skuplje platio uže od krave,to jest više ga je transport koštao nego što vredi predmet.
Ja sam se bavila organizacijom transporta po Srbiji.. nikada se Limundu to neće isplatiti... troškovi su ogromni..

BitterLemon

Мислим да си у заблуди са бројем возила курирских служби. АКС који је труба курирска служба(и никад ништа не стижу) има 430 возила. Пост експрес у Јагодини има 2-3 возила најмање. Људи су спремни да плате поштарину, основни проблем приликом слања је безбедност и опхођење са предметима - што мање возила то је гори третман према пакетима. Да је то лак посао не би било 5 курирских служби у целој Србији, врло компликована организација и вееееелииика одговорност, а такви послови се не раде без зараде јер непланирани трошкови могу појести целомесечну или вишемесечну зараду.
Samo u Kraljevu AKS ima preko 5 kombija, a gde je Post express i ostale sluzbe koje siju po ceo dan.
A mogu da zamislim koliko ima njih u nekom vecem gradu, a koliko tek na teritoriji Srbije.

Jedino sto je na ovom forumu pominjano, a vezano za ovu tematiku je to da bi Limundo mogao da napravi neki ugovor sa nekom kurirskom sluzbom pa da svima bude bolje.
sad mi nešto pade na pamet, ne plaća Limundo, da li mogu pravno da potpišu ugovor praktično u naše ime? Hmm

BitterLemon

Било је већ са Ситијем, и било је лепо, али кратко је трајало.
A jel se zna zasto je ukinuto?
Pitam, zato što stvarno ne kapiram, šta se kurirskoj službi prilaže kao dokaz da je predmet prodat preko Limunda?

BitterLemon

(14.03.2015 19:21)Ssvettlana Piše: [ -> ]Pitam, zato što stvarno ne kapiram, šta se kurirskoj službi prilaže kao dokaz da je predmet prodat preko Limunda?

Софтверски је било решено, Лимундо им је слао адресу на коју да дођу. Укинуто је јер је Сити одустао од сарадње колико се сећам, давно је било.
Stranica: 1 2