Limundo Cafe

Puna Verzija: Ocenjivanje za NEISPRAVAN predmet
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5 6
Ovde bih hteo da se razjasni jednom za svagda da li kupac ima pravo da negativno oceni prodavca za predmet koji se prodaje kao neispravan?
Da li tako nesto ima definisano u pravilniku i na koji nacin se to definise kao univerzalno pravilo.
Moje licno misljenje je da je krajnje neadekvatno oceniti nekoga negativno ako predmet koji prodaje nije ispravan...mislim kako da se oceni prodavac.

Izvolite pa sami dajte sud
Predmet mora odgovarati opisu, bez obzira da li je deklarisan kao polovan, neispravan ili nekoriscen. Ukoliko je navedeno da je predmet neispravan, a u opisu nisu navedeni svi nedostaci, kupac moze oceniti negativno. Recimo da navedete da je mobilni telefon neispravan jer mu ne radi zvucnik, a precutite da ne rade ni dugmici, kupac moze da da negativnu.

BitterLemon

Оцена се даје на основу описа и саобразности са истим а не на основу категорије, категорија служи зарад лакше претраге.
Potpuno se slazem sa tobom naravno da je razumno da das negativnu ocenu jel si time sto ti je kupac stavio na prodaju,krsi pravlilma poslovanja sajta i to mene licno strasno nervira.
Eto vidis da ti svi isto kazu, a ti skaces po pricaonici.
@Paniser
Nije on dao negativnu, nego je dobio negativnu, tj dve.

Da potkrepim
http://cafe.limundo.com/index.php?action...ive&page=3
A ako vama Administrator kaze da nemate pravo da date negativnu ocenu uz to vas opomene i izbrise negativnu ocenu koju ste dali?
Sta onda?

(14.03.2015 23:26)Vesic1 Piše: [ -> ]Eto vidis da ti svi isto kazu, a ti skaces po pricaonici.
@Paniser
Nije on dao negativnu, nego je dobio negativnu, tj dve.

Da potkrepim
http://cafe.limundo.com/index.php?action...ive&page=3

Nije ovde stvar u tome sta sam JA dobio negativnu ocenu vec sto kada sam JA dao negativnu ocenu po istom slucaju dobio sam odgovor da JA na to nemam pravo jer je predmet aukcije postavljen kao NEISPRAVAN plus opomenut plus izbrisana negativna ocena koju sam dao...i to sve admin lepo packe podelio Smile
I nemoj mi mahati sa tom pricom iz kafea ispred nosa...ako ne kontas srz problema bolje je da se ne blamiras bez veze.

(14.03.2015 23:02)the_quince Piše: [ -> ]Predmet mora odgovarati opisu, bez obzira da li je deklarisan kao polovan, neispravan ili nekoriscen. Ukoliko je navedeno da je predmet neispravan, a u opisu nisu navedeni svi nedostaci, kupac moze oceniti negativno. Recimo da navedete da je mobilni telefon neispravan jer mu ne radi zvucnik, a precutite da ne rade ni dugmici, kupac moze da da negativnu.

Da li postoji u pravilniku ovo sto ste sada naveli?
I kako pravilnik sve ovo definise?
(14.03.2015 23:30)mediator Piše: [ -> ]Nije ovde stvar u tome sta sam JA dobio negativnu ocenu vec sto kada sam JA dao negativnu ocenu po istom slucaju dobio sam odgovor da JA na to nemam pravo jer je predmet aukcije postavljen kao NEISPRAVAN plus opomenut plus izbrisana negativna ocena koju sam dao...i to sve admin lepo packe podelio Smile
I nemoj mi mahati sa tom pricom iz kafea ispred nosa...ako ne kontas srz problema bolje je da se ne blamiras bez veze.

Razumeo sam ja tebe, samo kada sam hteo da ti objasnim u pricaonici rekao si da te ne zanimaju odgovori ni od koga sem od radnika Limunda i poceo si da se nervoziras.

Ne znam sto se ljutis, ja sam samo spojio teme Wink

A inace, ti si dobio negativnu za neispravan predmet danas, a to sto pricas da si dao negativnu nekome pa su ti je obrisali je bilo ranije, pa bi trebao da kazes kada je okvirno bilo, jer se pravilnik cesto menjao.

Inace vidim ja sta je srz problema Wink
(14.03.2015 23:03)PANISER Piše: [ -> ]Potpuno se slazem sa tobom naravno da je razumno da das negativnu ocenu jel si time sto ti je kupac stavio na prodaju,krsi pravlilma poslovanja sajta i to mene licno strasno nervira.

Da li biste bili malo jasniji ?
Sta krsi poslovanje sajta pitam jer bih da znam konkretno a vi ste cini mi se upoznati sa materijom.
Ako vam na zalbu prodavca kojeg ste negativno ocenili i ako je predmet aukcije neispravan Administrator da ukor i uklni tu negativnu ocenu  sta bi ste Vi tu uradili jer ste vec napisali da vas tako nesto nervira....

(14.03.2015 23:55)Vesic1 Piše: [ -> ]
(14.03.2015 23:30)mediator Piše: [ -> ]Nije ovde stvar u tome sta sam JA dobio negativnu ocenu vec sto kada sam JA dao negativnu ocenu po istom slucaju dobio sam odgovor da JA na to nemam pravo jer je predmet aukcije postavljen kao NEISPRAVAN plus opomenut plus izbrisana negativna ocena koju sam dao...i to sve admin lepo packe podelio Smile

Razumeo sam ja tebe, samo kada sam hteo da ti objasnim u pricaonici rekao si da te ne zanimaju odgovori ni od koga sem od radnika Limunda i poceo si da se nervoziras.

Ne znam sto se ljutis, ja sam samo spojio teme Wink

A inace, ti si dobio negativnu za neispravan predmet danas, a to sto pricas da si dao negativnu nekome pa su ti je obrisali je bilo ranije, pa bi trebao da kazes kada je okvirno bilo, jer se pravilnik cesto menjao.

Inace vidim ja sta je srz problema Wink

Srz problema nije negativna ocena, ako sam je zasluzio neka stoji...na kraju krajeva ja sa skoro 800 pozitivnih ocena ne marim jer ce se uvek naci neka budala koja to radi(daje negativnu ocenu) cistio radi gusta a ne radi stvarnog stanja stvari. Wink
Tako da si promasio prijatelju ...ali polako kada predjes sa prodaje kablica na ozbiljne prodaje onda ces skontati da je bitno da se pravila postuju kad su postavljena a ne samo kako Administratoru odgovara.

To da li JA pricam ili je stvarno tako bilo je tvoje vidjenje stvari...isto kao sto JA vidim nekoga ko je zapeo u odbranu necega na sta ce koliko sutra da '' prica'' isto sto i JA sada Wink
ja sam vec pisao da moze vam se dese 2 iste situcije a da ste u jednom slucaju kupac a u drugom prodavac i da u oba slucaja izvucete deblji kraj

ali ne zbog menjanja pravilinka (savetujem da ga procitate jel sa 609 jedinstvenih po meni treba da ga znate skoro napamet ) (vasi uslovi prodaje od tacke 3 prema dole su u suprotnosti sa pravilnikom)

vec sto ima vise administratora koji ponekad resavaju situaciju ad hok a i imam utisak da nemaju svi iste stavove pogotovo kod neispravnih predmeta

evo sta pravilik kaze

10.11. Opis predmeta
Opis predmeta je deo ugovora i prodavac ima obavezu da obezbedi da predmet odgovara opisanim karakteristikama.

Ukoliko prodavac ne garantuje za neki podatak, to se mora jasno naznačiti inače će se smatrati da prodavac garantuje i za taj podatak.

11.5. Nedostaci na predmetu

Svaki član ima sva zakonom zagarantovana prava u vezi sa nedostacima na predmetu i ta prava može ostvarivati u zakonom predviđenim postupcima i u zakonom datim rokovima. Limundo d.o.o. može dobrovoljno posredovati u rešavanju eventualnih problema između članova povodom pitanja nedostataka na predmetu ako mu se nezadovoljni član obrati žalbom u roku koji je određen u Uputstvima za korišćenje Limunda i Kupinda. Posredovanje Limundo d.o.o. ne utiče na pravo člana na sudsku zaštitu svojih prava.

Limundo d.o.o. neće posredovati povodom ugovora sa uslovima koji su usaglašeni mimo onih koji su određeni u ponudi i mimo ovih Uslova korišćenja.

Ukoliko se na predmetu pojavi neki nedostatak koji nije pomenut u opisu predmeta, a koji drastično smanjuje ili poništava vrednost ili svrsishodnost predmeta, ili predmet nema osobine navedene u ugovoru u skladu sa Uslovima korišćenja i važećim Pravilima Limundo.com i Kupindo.com, kupac će, u roku koji je određen u Uputstvu za korišćenje, zahtevati od prodavca da otkloni nedostatak o svom trošku.

Limundo d.o.o. zadržava pravo da suspenduje članski status prodavca ukoliko prodavac ne sarađuje sa kupcem na način predviđen u ovom članu.

Prodavac je odgovoran za nedostatak Predmeta koji nije opisao u ponudi, a koji utiče na njegovu vrednost ili redovnu upotrebu, a u skladu sa važećim zakonima republike Srbije.

10.12. Ostale odredbe
Rizik propasti predmeta prelazi na kupca u momentu isporuke, ili u momentu kada je isporuka pokušana, ali krivicom kupca nije izvršena.

Kupoprodajna cena obuhvata sve fiskalne i parafiskalne namete i kupac ih ne plaća dodatno.

Za ugovor između prodavca i kupca merodavno je pravo Republike Srbije.
@mediator
Procitaj moj komentar ponovo, mozda ces shvatiti kako treba.
Vidno si neraspolozen pa shvatas naopako. Shvati da ti nije niko kriv od nas, i da ljudi ovde pokusavaju da ti pomognu i da za to trebas biti zahvalan.

Pitao si u pricaonici, ja sam u najboljoj nameri odgovorio, jer sam imao taj primer, bas taj kao sto ti imas sada, morao sam da vratim neispravan predmet u opisanom stanju jer je kupac tvrdio drugacije. A cudi me da za svojih 800 ocena nisi shvatio da ovde mnogo vise stite kupca nego prodavca. Tako da znam, da je reklamacija na neispravan predmet moguca.

Drugo, shvatam da je srz problema to sto je ispalo da kada si ti bio kupac, nisi mogao da reklamiras neispravan predmet, a sada kada si prodavac teraju te da uvazis reklamaciju.
Zato sam te pitao da navedes kada je to bilo kada si kupovao predmet, jer koliko sam shvatio to je bilo ranije. Mozda je od tada nesto promenjeno u pravilniku, mozda tada nije mogla da se da negativna za neispravan predmet, a sada moze. TI si to naravno opet shvatio na svoj nacin.

A sto se tice kablica i moje neozbiljne prodaje, ne bih komentarisao. Smile

BitterLemon

Зар је будала свако ко не мисли као ти?
С обзиром на наступ некако сам склонији мишљу да су друга два члана у праву. Притом, морам да напоменем да у Правилнику пише да се предмет који не одговара опису рекламира, није битно у којој је категорији, ти као продавац описујеш свој предмет, не кријеш мане, а ако се деси да случајно занемариш неку прихватиш рекламацију у духу фер и поштене трговине.
(15.03.2015 00:20)LiMuBaj Piše: [ -> ]ja sam vec pisao da moze vam se dese 2 iste situcije a da ste u jednom slucaju kupac a u drugom prodavac i da u oba slucaja izvucete deblji kraj

ali ne zbog menjanja pravilinka (savetujem da ga procitate jel sa 609 jedinstvenih po meni treba da ga znate skoro napamet ) (vasi uslovi prodaje od tacke 3 prema dole su u suprotnosti sa pravilnikom)

vec sto ima vise administratora koji  ponekad resavaju situaciju ad hok a i imam utisak da nemaju svi iste stavove pogotovo kod neispravnih predmeta

evo sta pravilik kaze

10.11. Opis predmeta
Opis predmeta je deo ugovora i prodavac ima obavezu da obezbedi da predmet odgovara opisanim karakteristikama.

Ukoliko prodavac ne garantuje za neki podatak, to se mora jasno naznačiti inače će se smatrati da prodavac garantuje i za taj podatak.

11.5. Nedostaci na predmetu

Svaki član ima sva zakonom zagarantovana prava u vezi sa nedostacima na predmetu i ta prava može ostvarivati u zakonom predviđenim postupcima i u zakonom datim rokovima. Limundo d.o.o. može dobrovoljno posredovati u rešavanju eventualnih problema između članova povodom pitanja nedostataka na predmetu ako mu se nezadovoljni član obrati žalbom u roku koji je određen u Uputstvima za korišćenje Limunda i Kupinda. Posredovanje Limundo d.o.o. ne utiče na pravo člana na sudsku zaštitu svojih prava.

Limundo d.o.o. neće posredovati povodom ugovora sa uslovima koji su usaglašeni mimo onih koji su određeni u ponudi i mimo ovih Uslova korišćenja.

Ukoliko se na predmetu pojavi neki nedostatak koji nije pomenut u opisu predmeta, a koji drastično smanjuje ili poništava vrednost ili svrsishodnost predmeta, ili predmet nema osobine navedene u ugovoru u skladu sa Uslovima korišćenja i važećim Pravilima Limundo.com i Kupindo.com, kupac će, u roku koji je određen u Uputstvu za korišćenje, zahtevati od prodavca da otkloni nedostatak o svom trošku.

Limundo d.o.o. zadržava pravo da suspenduje članski status prodavca ukoliko prodavac ne sarađuje sa kupcem na način predviđen u ovom članu.

Prodavac je odgovoran za nedostatak Predmeta koji nije opisao u ponudi, a koji utiče na njegovu vrednost ili redovnu upotrebu, a u skladu sa važećim zakonima republike Srbije.

10.12. Ostale odredbe
Rizik propasti predmeta prelazi na kupca u momentu isporuke, ili u momentu kada je isporuka pokušana, ali krivicom kupca nije izvršena.

Kupoprodajna cena obuhvata sve fiskalne i parafiskalne namete i kupac ih ne plaća dodatno.

Za ugovor između prodavca i kupca merodavno je pravo Republike Srbije.

Evo necega konkretnog, hvala na javljanju i iscrpnom postu koje st napisali.
Moji sulovi su takvi kavi su jer se pravilnik ne postuje , ne od strane mene nego od osoba koje bi trebalo da ga sprovode. Ako administratori to rade obesmisljen je i sam pravilnik...da ne ponavljam kakva je situacija bila sa mnom jer sam to napisao par puta.
Stvar se svodi na to da arsini u ocenjivanju nisu isti kada je u pitanju ocenjivanje prodavca i ocenjivanje kada to radi kupac.
Kupac moze da predmet koji dobije ako hoce i razbije i da kaze ovo '' mi je ovako stiglo'' ili da reklamira pa da vrati nesto drugo a ne ono sto je reklamirao i to ne moze niko da sankcionise jer ako je kupac ispunio para uslove limunda onda prodavac moze da kaze samo AMIN.
Elem ako u paravinliku ne stoji da predmet koji je oznacen ka o nesipravan moze da se oceni negativno zasto to JA ne mogu da uradim vec mi je sve izbrisano i jos sam opomenut?
Nepravda, pa to ti je.

BitterLemon

Не знамо какав је твој случај, осим твоје речи немамо ни линк ка аукцији ни опис оцене, немамо од чињеница ама баш ништа - само твоју реч, која је субјективно виђење тог догађаја. Можда си дао негативну оцену без претходног тражења рекламације, што је кршење Правилника(иако ЛТ некад заборави то и не жели да се подсети) а можда ниси имао оправданих разлога.
Предочи и свој случај са чињеницама и радо ћемо дати суд, можда си у праву.
Видећеш да су људи овде прилично праведни, и ако ти сви кажу да грешиш боље успори и поразмисли о својим потезима, немој одмах да нападаш као да смо ти сви непријатељи.
(15.03.2015 00:22)Vesic1 Piše: [ -> ]@mediator
Procitaj moj komentar ponovo, mozda ces shvatiti kako treba.
Vidno si neraspolozen pa shvatas naopako. Shvati da ti nije niko kriv od nas, i da ljudi ovde pokusavaju da ti pomognu i da za to trebas biti zahvalan.

Pitao si u pricaonici, ja sam u najboljoj nameri odgovorio, jer sam imao taj primer, bas taj kao sto ti imas sada, morao sam da vratim neispravan predmet u opisanom stanju jer je kupac tvrdio drugacije. A cudi me da za svojih 800 ocena nisi shvatio da ovde mnogo vise stite kupca nego prodavca. Tako da znam, da je reklamacija na neispravan predmet moguca.

Drugo, shvatam da je srz problema to sto je ispalo da kada si ti bio kupac, nisi mogao da reklamiras neispravan predmet, a sada kada si prodavac teraju te da uvazis reklamaciju.
Zato sam te pitao da navedes kada je to bilo kada si kupovao predmet, jer koliko sam shvatio to je bilo ranije. Mozda je od tada nesto promenjeno u pravilniku, mozda tada nije mogla da se da negativna za neispravan predmet, a sada moze.  TI si to naravno opet shvatio na svoj nacin.

A sto se tice kablica i moje neozbiljne prodaje, ne bih komentarisao. Smile

Evo tebi ponovo onoga sto samJa pitao. ''A ako vama Administrator kaze da nemate pravo da date negativnu ocenu uz to vas opomene i izbrise negativnu ocenu koju ste dali?
Sta onda?'' budi kratak jasan i sazet ...bez price o ovome iili onome sta bi TI uradio u takvoj situaciji??
I gosin psiholog ma kolko ti zabavno bilo da nekome uvaljujes u kakvom je stanju ...nemoj Wink
Stranica: 1 2 3 4 5 6