Limundo Cafe

Puna Verzija: Apel da se admini uozbilje!!!!
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4
Svaki put kada imam problem sa kupcem admini (najviše Anja) stanu na njihovu stranu i šalju mi neke nebulozne poruke da bi posle 2 dana mog objašnjavanja i molbi da pročitaju sve poruke sa tim članom to konačno i urade pa mi se na kraju ne znam kako izvinjavaju jer shvate da sam bila u pravu. Član sam 4 godine,ostavila sam na Kupindu i Limundu skoro isto para koliko sam i zaradila,imam preko 1000 pozitivnih ocena,nikog nikad prevarila,negativno ocenjujem samo kada se član ne javlja duže od 4 dana (a vidim da je aktivan na Limundu ako nije čekam još) ili ako mi kupac kaže da neće da kupi predmet. Dešavalo mi se da kupljena stvar bude mala,moš' mislit'-ko mi je kriv što se nisam dobro izmerila,pa ja dalje prodam. Čak sam i ako kupljeni predmet nije ok rešavala to sa prodavcima,ne negativnim ocenama. Lm,jako me povređuje nepravda i stvarno više ne mogu da trošim svoje živce na ovakve rasprave,s' toga-ADMINISTRATORI AMAN UOZBILJITE SE I BUDITE MALO ODGOVORNIJI KADA SE STAVLJATE U ULOGU SUDIJE!!!
Baš tako,ja se žalim da kupac nije izmerio gazište a administratorka Anja mi odgovara da poštarinu nije obavezno da plati kupac! Na Kupindu mi stoje predmeti i po godinu dana,pa tamo ni ne prodajem. A ako ovako nastave ja odo' lepo na 'Kupujem prodajem',dosta Limundovaca mi je reklo da su se tamo prebacili zbog ovakvog njihovog ponašanja.
Dzabe Anja i dalje ima stav da su kupci uvek u pravu i to je njeno misljenje bez obzira koliko objasnjavao o cemu se radi.Admin treba da arbitrira izmedju kupca i prodavca ukoliko se ne nadje zajednicki jezik ili ukoliko kupac nema dokaza o valjanosti ili neispravnosti robe koju je kupio jer ima jako mnogo ljudi koji kupe nesto pa se pokaju i onda vracaju robu zbog navodnih neispravnosti , plagijata , suncevih pega na predmetu itd a naravno admini ih apriori svrstavaju u ostecene i prelaze na stranu kupca ne proveravajuci bilo sta.Neozbiljno ali istinito
Pa znas kako, i ja se u nekim stvarima slazem da su neozbiljni ali opet to nije razlog da se napusti limundo. Veruj mi, imao sam X stvari za koje sam mislio da ce zavrsiti na otpadu, a na kraju su na limundu nasli novog vlasnika. Na navedenom sajtu gde hoces da se prebacis nije tako, govorm ti iz iskustva jer i tamo prodajem neke stvari. Uvek se nadje neko ko ce obarati cenu, ko ce te ucenjivati i td... Najgore od svega je to sto tamo imas vise prevaranata nego ovde na limundu, izgleda da je svaki prevarant kome je nalog na limundu suspendovan zbog nepostovanja pravila presao tamo. Tamo ti cak ni prodavci ni kupci nisu zasticeni, ne opravdane ocene se nebrisu nego stoje, pradavac ima pravo da proda predmet i da neda ni minuta garancije, dok po limundo pravili mora 14 dana itd..

U svakom slucaju tamo se neplaca provizija i OK je da prodajes tamo predmete po fiksnoj ceni ali opet, kazem ti, tamo se svasta desava. Najgore od svega je to sto administracija stiti pojedince koji se bave piraterijom, a kao po pravilniku je zabranjeno.

Razmisli dobro pre nego sto predjes tamo.
Nista nie idealno i ne moze ni biti uvek ce biti nezadovoljnika. Svi koju se usude da kupe neku polovnu stvar moraju da racunaju na to i da ne gaje prevelika ocekivanja. Realno bi bilo da na svakoj aukciji budu navedeni nedostaci. Pa se prema tome i upravljamo.
MIslim da bi trebalo procitati zakon o trgovini koji je sada usaglasen sa evropom.
Koliko je meni poznato, kad je u pitanju prodaja na daljinu tj. preko interneta kupac ima zakonsko pravo u roku od 14 dana da vrati predmet o svom trosku bez ikakvog razloga i objasnjenja a prodavac da mu vrati novac u roku od 30 dana!!!
Licno preuzimanje valjda spada ( ali nisam siguran ) u onaj oblik, prodaje u prostorijama prodavca tj. licno pa za vracanje mora imati opravdan razlog.
Svidjalo se to nama ili ne LT mora da sledi zakon. A ja mislim da sve slucajeve treba resavati bez mnogo buke i frke...
Nije problem u predmetu,problem je što članica nije izmerila svoje gazište i proverila da li je isto kao ono što sam ja napisala na mojim cipelama. Na predmetu sve mane i falinke MORAJU da se napišu i slikaju,to je normalna stvar,niko to ne osporava. Nego nije u redu što i posle mog pokušaja da ponudim članici reklamaciju,ona me je otresla i dala mi negativnu.
Mislim da uopste nije bitno da li je ona izmerila gaziste ili ne jer po zakonu nije ni morala da ima ikakav razlog. U tih 14 dana dovoljno joj je da kaze vracam i kraj.
Pogledaj pravilnik za negativne ocene i ako je neopravdana izbrisace ti je. Ja nisam imao problema u takvim situacijama.
(25.04.2015 08:37)nesa-s Piše: [ -> ]Svidjalo se to nama ili ne LT mora da sledi zakon. A ja mislim da sve slucajeve treba resavati bez mnogo buke i frke...

Stvar je u tome sto LT cesto krsi zakon, a neretko i svoja pravila. 

BitterLemon

Ако ћемо већ да се латимо Закона дај да се латимо правог, то о чему ти причаш је ЗЗП и у овим случајевима купопродаје између физичких лица није примењив(став Министарства), у случају трговине између физичких лица примењује се ЗОО. Стране у облигационим односима су равноправне, и по ЗОО обе стране су одговорне у случају проузроковања штете другој страни. То је по Закону, а по Лимунду продавац може послати запаковану робу коју купац може да изгази код куће и да затражи рекламацију коју продавац мора да уважи. Е то није по Закону. По ЗОО не прави се класификација продавац и купац, обе стране су једнаке и дужне да поступају по начелима фер трговине.
(25.04.2015 01:17)zex_91 Piše: [ -> ]Tamo ti cak ni prodavci ni kupci nisu zasticeni, ne opravdane ocene se nebrisu nego stoje, pradavac ima pravo da proda predmet i da neda ni minuta garancije, dok po limundo pravili mora 14 dana itd..

Sve se to svede na isto. 
Ako ja prodam neki predmet za koji sam siguran da je u opisanom stanju, a prodam ga kupcu koji slaze da predmet nije u opisanom stanju. 

Na kp ce mi dati negativnu ocenu, a ja se u komentaru mogu odbraniti argumentima. 
Na Limundu ce mi dati negativnu ocenu, bez mogucnosti da se branim, i ako zelim da obrisem tu ocenu, moracu da vratim novac i cak i pola postarine. Tako da nije bas sjajan taj sitem kupac je uvek u pravu. 

A veruj mi da sam na Limundu imao mnogo vise reklamacija nego na kp, pogadjaj zasto Wink
Pa bas zato sto su provalili sistem kako mogu jahati prodavce. 
Da izvinjavam se ako sam se pozvao na pogresan zakon. Nisam pravnik.
A nisam ni znao ze taj stav ministarstva.
Ja licno sam imao svega par slucajeva i vratio sam novac. Svi su svetu gledaju da to rese bez mnogo negativne raklame.
(25.04.2015 09:53)BitterLemon Piše: [ -> ]у случају проузроковања штете другој страни. То је по Закону, а по Лимунду продавац може послати запаковану робу коју купац може да изгази код куће и да затражи рекламацију коју продавац мора да уважи. Е то није по Закону. По ЗОО не прави се класификација продавац и купац, обе стране су једнаке и дужне да поступају по начелима фер трговине.

Najtužnije je to što ne može čak ni po ZZP već samo po Limundo pravilniku. Čak i ono famozno pravilo od 14 dana u ZZP koje kaže da možeš da vratiš bez razloga ako kupuješ na daljinu nikako ne znači da možeš da vratiš u gorem stanju nego što si dobio. I onda kažu "kupac može da da negativnu ako je nezadovoljan"... 

Pa evo ni ja kao njihov kupac nisam zadovovoljan ako moj kupac odustane od kupovine pa zašto mi onda ne vrate sav novac koji sam dao za tu aukciju ? 

Treba uvesti novi član zakona (i u ZZP i u ZOO) koji glasi - kupac ima pravo na povraćaj novca osim ako ne kupuje uslugu od LK. 

Baš me zanima koliko tih osoba koje su donele takvu odluku nešto prodaje ovde a koliko na mestima gde imaju normalna prava. 
Samo kako da se ja pozovem na stav ministarstva kad neko drzi ZZP u ruci. Da mu kazem eno pise na tarabi.
Zato mislim da je bolje, moze po ZZP pa mu vratim novac 29 dan i stavim ga na crnu listu.
Protivnika treba izmoriti.
(25.04.2015 10:41)nesa-s Piše: [ -> ]Samo kako da se ja pozovem na stav ministarstva kad neko drzi ZZP u ruci. Da mu kazem eno pise na tarabi.
Zato mislim da je bolje, moze po ZZP pa mu vratim novac 29 dan i stavim ga na crnu listu.
Protivnika treba izmoriti.
I 29 dana ti stoji negativna, koju Limundo nece obrisati dok ne vratis novac. 
Stranica: 1 2 3 4