Limundo Cafe

Puna Verzija: Negativna prodavcu jer nije kontaktirao kupca???
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Datum kupovine: 21.05.2015. u 20:16
Rok za kontakt: 23.05.2015. 20:16
Rok za kupoprodaju: 29.05.2015. 20:16
Kupac je svakodnevno aktivan na limundu,ali me ne kontaktira sve do 27.05
Nisam pristao da dodje do kupoprodaje jer su ostala svega dva dana do kraja kupoprodaje....
Odgovorim kupcu da po pravilima limunda sledi negativna ocena i dodelim negativnu.
Naravno kupac uzvrati osvetnickom negativnom,zalim se limundu i evo odgovora
Rok za kontakt je 2 dana od završetka aukcije,
i ako vas saradnik ne kontaktira prvi,
potrebno je da kontaktirate vi njega.
Obe strane imaju obavezu da kontakt uspostave u roku od 2 dana,
bez obzira na to koja od njih će načiniti prvi korak.

Budući da nijedna strana nije kontaktirala drugu
u predviđenom roku, obe razmenjene ocene su opravdane,
i nema osnova da se neka od njih poništi.
Rado ćemo ih izmeniti ako se dogovorite sa saradnikom
da se saradnja obavi i da se ocene povuku.
Znaci forsiraju da se saradnja obavi van rokova,i dozvoljavaju da se pisu neistine u komentarima negativnih ocena.....
Sta vi mislite o tome limundovci?

BitterLemon

Потпуно су у праву.
Pa bas nebih rekao,stvar je formalne prirode.......
Znaci mogu clanu poslati poruku minut pre isteka roka za kontakt i ako nema odgovora dodeliti negativnu??
Norma ce biti ispunjena i zadovoljena
Vise puta se ovde o tome pisalo. Nije definisano ko treba prvi da se javi u roku od 2 dana, pa zato nastaju nesporazumi. LT je u pravu, jer je takav Pravilnik vazeci. Trebali ste ti ili on da napisete poruku. Probaj da se dogovoris sada sa kupcem, pa onda trazite od LT-a da vam izmeni ocene.

BitterLemon

Наравно да можеш, али ниси - исто као што ниси потражио одговарајућу тему за свој коментар него си отворио нову. Не окреће се свет око тебе, постоје нека правила која служе да се сви осећају комфорно, једно од правила је јављање у року од два дана, нисте се јавили један другоме али је купац ипак успоставио неки контакт, иако са закашњењем, ти ниси ни то. Ја сам мишљења да купац треба да се јави први, али тако није у правилима, па кад видим да се не јавља ја се јавим. Ти ниси то учинио и сада је најпаметније за обојицу да се договорите. А кад се договорите онда можеш да се вратиш овде и да направиш нову тему "договорили смо се".
Po meni opravdano.
Ja takvima saljem svaki dan do isteka roka kupoprodaje poruku, kao dokaz da sam pokusao doci do kupca.Koji se uredno loguje i ostalo.
Onda sledi negativna i tu nema pogovora.
Nezahvalno je pre isteka roka ostavljati negativne, najbolje se pokusajte dogovoriti sa kupcem.
normalno je da kontakt bude obostran

a ne samo jedna strana da pise poruke

ako obe strane cute obema po negativna

sta neko ti nesto kupi a ti custis pa valjda treba zahvaliti na kupovini i poverenju ?
E vidiš zato ti i nemaš mnogo ponuda na svojim aukcijama !!! Suviše si fin, navikli su na drugačije pa onda lepo licitiraju kod drugih i to za sve iz ponude ! E moj Kleriče, dok ne nabaviš onu prangiju za naramenice nema tebi prodaje Smile
Ja koliko se sećam, pravilima jeste definisano da se kupac javlja prvi. Svejedno, kada bih dosledno primenjivao ta pravila oko javljanja i rokova, mislim da ne bi prodao ni 30% predmeta što inače prodam. Odmah se ja svima javim, račun ti je taj, preuzimanje tu i tu, i što pre uplatiš ili dođeš, meni bolje.

To da ja kao prodavac "ne pristanem da dodje do kupoprodaje jer su ostala svega dva dana do kraja kupoprodaje" iz mog ugla deluje nekako....apsurdno.
@alexvuk

pre je bilo da je kupac obavezan da se javi prvi ,ali je sad promenjeno i vise nije definisano ko prvi bitno je da oba clana ostvare kontakt u roku od 2 dana
Ja obicno nakon uspesne zavrsene aukcije posaljem kupcu limundo poruku sa brojem racuna i da mi potvrdi tacnost podataka da ne posaljem na krivu adresu jer se nekad desi da kupac hoce da mu saljem u firmu iz razloga sto nije u vreme dostave kuci ili na neku drugu adresu.
Ukoliko mi na poruku ne odgovori u roku od 2 dana, onda dajem negativnu.
Nekad se i desi da kupac mene prvi kontaktira, to obicno kad nisam za racunarom u vreme zavrsavanja aukcije.

Smatram da je prodavac u obavezi, da prvi kontaktira kupca za dogovor oko slanja i placanja jer to tako obicno funkcionise. Do sada sve sta sam kupovao od pravnih lica (ne na limundu nego na njihovim oficionalnim sajtovima), uvek su me oni kontaktirali da im potvrdim podatke i da mi kazu kad ce poslati. Smatram da bi to trebalo da funkcionise isto i kod prodaje polovnih stvari na limundu ili na nekom drugom sajtu jer je prodavcu u interesu da zaradi pare.

Znaci, ocena je opravdana sa moje tacke gledista.
Takodje smatram da je opravdana, kao i tvoja.
Nerazumem ni kupca ni prodavca zar je tesko poslati 1 poruku? Ja kad nesto kupim ili prodam,obavezno se odmah javim drugoj strani,odgovorila ona ili ne.
Hvala LiMuBaj, izgleda da baš nisam ažuran u praćenju izmena u pravilniku.
No u svakom slučaju mi taj deo nekako i ne treba, nisam ovde u fazonu da glumim primadonu , već da dobijem uplatu što pre Smile)
(01.06.2015 13:49)alexvuk Piše: [ -> ]Hvala LiMuBaj, izgleda da baš nisam ažuran u praćenju izmena u pravilniku.
No u svakom slučaju mi taj deo nekako i ne treba, nisam ovde u fazonu da glumim primadonu , već da dobijem uplatu što pre Smile)

Hahahaha, bas tako. Smile Iskreno. Barem neko da je iskren.  Wink
Stranica: 1 2 3