Limundo Cafe

Puna Verzija: Kako se vi organizujete kada prodate mnogo predmeta u toku dana
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Relativno sam nov na limundu/kupindu, imam oko 50 pozitivnih ocena, trenutno oko 30ak različitih predmeta na prodaju, tako da na dnevnom nivou prodam oko 1-2 predmeta. Nije mi nikakav problem slanje te količine predmeta na dnevnom nivou, ali mi se nekad desi, a pogotovo ponedeljkom kad šaljem predmete za ceo vikend, da bude malo više pošiljki i da mi je nezgodno da se organizujem.

Npr. sad za vikend sam bio u gostima, imao desetine poziva sa drugih sajtova, prodao ukupno 9 predmeta, a jedan od njih sam trebao da pošaljem nakon uplate i nakon što mi gospođa da adresu koja nije ista na limundu i da ja platim poštarinu, po dogovoru.

Sve ovo sam naravno zaboravio i poslao sam na pogrešnu adresu sa otkupom i da ona plati poštarinu. Moja greška, izvinuo sam se i poslaću joj drugi predmet, a ovaj platiti ja poštarinu.

Zanima me kako se vi organizujete (vi koji imate preko 5 pošiljki dnevno, a ima sigurno da vas ima i sa 15+). Ja nešto kao pišem na papirićima i stavljam u novčanik, pa prelistavam sve poruke i proveravam. Pre toga sam na exelu pravio tabelu ali nisam se snašao jer nisam uvek imao pristup netu i sl...

Kako se vi organizujete, da li ste voljni za pomoć i neki savet? Smile
Uvek gledam da mi aukcije isticu u nedelju. Imam jednu te istu poruku koju saljem odmah svima po isteku aukcije, zahvaljujem na kupovini, objasnjavam sto se tice uplate sta i kako i dajem br. tekuceg.
Jako je tesko popamtiti sta je ko trazio ili rekao preko telefona, zato ti je moja preporuka: konktakt limundo porukama(kupci to cesto nece postovati).
Saradjujem samo sa postexpresom, i postarinu uvek placaju kuriru po prijemu paketa.
Adrese popisujem na adresnice direkt sa limunda i stavljam u kese/na pakete. Uvek zapisem negde sastrane i pregledam poruke da vidim da neko nije trazio slanje na drugu adresu.
Sve radim kod kuce, ne nosim pakete nigde, dodje kurir. Brze i lakse, a cena ista.
Mislim da se vremenom uhodas kako ti najvise odgovara, ja sam u pocetku svima izlazila u susret ko sta i kako hoce, ali vremenom sam prestala. Imam svoje uslove, i vise ne odstupam.
Srecna prodaja!
Ja sam barem danas poslao 7 pošiljki.Evo kako je to izgledalo.U subotu su mi se zavrsile sve aukcije.Svima sam poslao poruku da se jave da se dogovorimo oko isporuke i placanja.Dok su se svi javili do ponedeljka ujutru ja sam zapisivao kako je slanje kako placanje to.izgleda ovako:
Član:...
Uplata:Na racun,pouzecem...
Slanje:Posta,Tiskovina,PostExpress
Otisao u postu poslao sve sta imam.Vratio se kuci oko 15h zvao PostExpres (kada zovete u 15h odmah dodju,inace cekate).
Kada sam to zavrsio u Posti posiljke primljene do 13h budu isporučene istog dana.Neke ocenio i to je to.Nadam se da ce vam pomoci. Smile
(22.06.2015 22:09)s.bogi Piše: [ -> ].Dok su se svi javili do ponedeljka ujutru ja sam zapisivao kako je slanje kako placanje to.izgleda ovako:
Član:...
Uplata:Na racun,pouzecem...
Slanje:Posta,Tiskovina,PostExpress

kako se snađeš u svom tom džumbusu od poruka, i gde to zapisuješ?
Malo vise paznje usmeri na prodaju.

I jedan notes pa zapisuj sve - ko je kupio sta i kako zeli da se posalje, ako ne mozes da popamtis.

I ne zuri sa slanjem, bolje da posaljes dan kasnije nego da pogresis.

Desavaju se greske, ljudi smo.

Jednom sam ja dobila (od clanice sa preko 3000 ocena, sada je zatvorila nalog), umesto garderobe - putni, ogroman kofer. Pa sam ga prosledila njenom kupcu sa otkupom a da otkup stigne njoj.
Cekala je da joj stigne novac i tek onda mi uplatila za postarinu koju sam platila kada sam dobila kofer. Tu me je razocaralo njeno krajnje nepoverenje.

Pogresio si jer ti je paznja na vise mesta, zato - zapisuj i pre slanja sumiraj poruke sa clanom. Ako nisi siguran pitaj ga opet.

Zavisi koliko si i zainteresovan za prodaju.

Mozda si se zaljubio pa lete misli,.... Big smile

Imas pored nicka kao pisamce - tu se sumiraju sve poruke sa clanom.
(22.06.2015 21:37)kristiola Piše: [ -> ]Uvek gledam da mi aukcije isticu u nedelju. Imam jednu te istu poruku koju saljem odmah svima po isteku aukcije, zahvaljujem na kupovini, objasnjavam sto se tice uplate sta i kako i dajem br. tekuceg.
Jako je tesko popamtiti sta je ko trazio ili rekao preko telefona, zato ti je moja preporuka: konktakt limundo porukama(kupci to cesto nece postovati).
Saradjujem samo sa postexpresom, i postarinu uvek placaju kuriru po prijemu paketa.
Adrese popisujem na adresnice direkt sa limunda i stavljam u kese/na pakete. Uvek zapisem negde sastrane i pregledam poruke da vidim da neko nije trazio slanje na drugu adresu.
Sve radim kod kuce, ne nosim pakete nigde, dodje kurir. Brze i lakse, a cena ista.
Mislim da se vremenom uhodas kako ti najvise odgovara, ja sam u pocetku svima izlazila u susret ko sta i kako hoce, ali vremenom sam prestala. Imam svoje uslove, i vise ne odstupam.
Srecna prodaja!

kako izgleda ta tvoja početna poruka?

nije ni meni problem kada su podaci isti kao na kupindu, lako nađem tu poruku i samo prepišem, problem je kad mi neko napiše svoje podatke u tri različite poruke, kada menja nešto u u sred dogovora, kada mi preko telefona kaže da menja nešto i sl Tuzan
Onda odmah u taj notes i ti promeni.

Ili zamoli da ti to posalju i u poruci na Limundu jer neces zapamtiti.

Ili iskljuci mob pa ce pisati poruke.

Pocetna poruka ti zavisi od uslova slanja i placanja. Ima tema o tome kako se ko ophodi prema musterijama, ne znam tacno gde je.

Ja se zahvalim na kupovini, dam broj racuna za uplatu i napisem da saljem Post Expressom. Ma napises normalno nesto.

Sumiraj poruke sa clanom pa pisi. Pa nije to tako komplikovano bas.
ta početna poruka i nije toliko bitna, slažem se, mnogo veći problem mi hvatanje svih tih beleški, zapisivanje, čitanje poruka npr u kolima pa zaboravljanje šta je tačno napisano itd...

iskreno po meni, najjednostavnije rešenje je da se ove poruke na kupindu i limundu malo srede, malo više, ovako su prosto haotične....
(23.06.2015 01:00)serjoza Piše: [ -> ]https://www.kupindo.com/Olovke-rokovnici...ovnik-2012
http://www.limundo.com/kupovina/Aksesoar...r/37130201
http://cafe.limundo.com/thread-35.html

što se tiče prva dva linka, nisam debil, da mi posao dozvoljava da nosim rokovnik i zapisujem, to bi i radio...

što se tiče trećeg linka, stigao sam do 7 od 10 strana, prve 4 se raspravlja o najboljem vremenu za postavljanje aukcije, 5. o veličinama garderobe, 6 i 7 o tome da li se dani vikenda računaju u rok za kontakt i plaćanje... tako da odgovor na moju temu u tvom komentaru nisam pronašao

BitterLemon

Роковник имаш и у телефону, мени је глупо да одрасла особа не може да организује свој живот. Можда да запослиш једног радника?
Што се тиче теме коју ти је Серјожа оставио - запитај се да ли ти је оставио тему да читаш или да у њој потражиш савет. Поред већ постојеће теме отворио си нову и он ти је скренуо пажњу на то.
(23.06.2015 08:36)BitterLemon Piše: [ -> ]Роковник имаш и у телефону, мени је глупо да одрасла особа не може да организује свој живот. Можда да запослиш једног радника?
Што се тиче теме коју ти је Серјожа оставио - запитај се да ли ти је оставио тему да читаш или да у њој потражиш савет. Поред већ постојеће теме отворио си нову и он ти је скренуо пажњу на то.

pa temu sam i čitao i tražio savet, ali za ovo što me interesuje nisam pronašao...

mislim pitanje je bilo jednostavno, na koji način vi to organizujete, nema potrebe za ovim: "мени је глупо да одрасла особа не може да организује свој живот". 

BitterLemon

Управо ти је и поставио ту тему да то питање поставиш тамо, јер то је тема намењена дељењу савета и размени искустава.