Limundo Cafe

Puna Verzija: Citati
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Ovde otvaramo temu gde možemo da pišemo različite citate izreke poslovice i slično. Neke od njih mogu se pojaviti i na baneru na samom sajtu.

Koji je vaš omiljeni citat? Smile
@ serjoza pa nije isto mudre misli, pouke i citati :P

Omiljeni citat, a da ima veze s Limundom, i da moze da stoji na baneru?

Svakako bih citirala Del Boja, posto ce on vecito bavi nekom prodajom, kao i mi ovde, uostalom:
Sledece godine u ovo doba, bicemo milioneri.
Ko reskira, profitira.

Mada su mi omiljeni iz Alana Forda:
Bolje ceo život biti bogatun, nego 7 dana živeti u bedi.
Bolje imati, nego nemati.

Mada ne znam da li treba da budu saljivi citati... ali meni se to dopada Smile

BitterLemon

Сва срећа па нема већ слична тема, браво Унита на овој теми, браво!
(29.06.2015 14:14)BitterLemon Piše: [ -> ]Сва срећа па нема већ слична тема, браво Унита на овој теми, браво!

Razlika između ove teme i prethodne je da je u prethodnoj bilo i zezalica, koje ovde nećemo unositi i što bismo voleli da se neki od citata u ovoj temi pojave na našoj Limundo stranici.

BitterLemon

Које претходне? Апсолутно не знам о чему говориш. Wink
A ja vec stavila zezalice ovde. Pih.
@ Kristiola
?? Jesam ja nešto propustio u ovoj temi ili ti vodiš neki imaginarni razgovor sa Serjožom ??

@ Unita

Možda da probate sa ovim :

Najveće istine lakše ćeš dokazati ljudima životom no rečima. Zato i ne počinji govoriti o njima prvo jezikom, jer ćeš ih dovesti u sumnju.
Nikolaj Velimirović
Ma nije, Blistoče, nego ja nisam dobro razumeo – mislio sam da je ovo ista tema kao one mudre misli i poslovice, ali nije. Ovde nema šale.
E pa u tom smislu jedna manje poznata Konfučijeva misao koja odgovara duhu Limunda:
"Ko kupuje od rđavog prodavača taj i po nižoj ceni plaća skuplje."
I kao što je mudri Vinston Čerčil primetio:
"Kad kupuješ – prvo pogledaj pijacu (market), potom prodavca, a tek onda robu."
@blistok, pa ,izgleda da ser Joza i ja vodimo male imaginarne razgovore Big smile iihihihi dimni signali, telepatija.. Wink A kad je losa veza onda i ovde napisemo po neku Big smile LOL

Verba volant - scripta manent. ili na srpskom:
Reci lete, ostaje ono sto je napisano. -> Jako dobra maksima, narocito prigodna da ljude podseti na koriscenje Limundo poruka.
Cool

BitterLemon

Ето, ја признајем да сам погрешио бранећи одређену особу, очигледно нисам био у праву. Не кајем се, људски је грешити а и веровати у људе.

Што би рекао један велики мислилац: "Тко изгуби добитак добије губитак.".
Oni koji se plaše budućnosti ne mogu živeti u sadašnjosti.
- izvor nepoznat
Evo može ovaj, preduzetničkog duha:

Ništa veliko na svetu, nije postignuto bez strasti

Hegel
Svaka čast Hegelu ali mislim da je Del Boy to sočnije i prijemčivije izrazio Smile

Na temu straha od budućnosti :

Budućnost je vreme skriveno čak i od onih koji je prave. - Anatol Frans

Ali sa druge strane i ovo je tačno :

Budućnost pripada ljudima koji uočavaju mogućnosti pre nego što one postanu očigledne. – Teodor Levit
Ili kao što bi Nils Bor rekao:
Predviđati je vrlo teško, posebno budućnost.

BitterLemon

Или што би рекао неко тамо: "Живи данас, јер јуче је прошлост а сутра можда нећеш доживети.".
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18