Limundo Cafe

Puna Verzija: Sta sa neazurnim ocenjivanjem?
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Nisam pregledao ovaj forum, ali me zanima sta kada su kupci(prodavci) neazurni po pitanju ocenjivanja? Mislim da su pravila jasno definisana ali ko ce definisati nedefinisane i neazurne ljude? Ako vec rejting prodavca i kupca zavisi od ocene a one su i pravilom definisane, onda je jasno da za neocenjivanje moraju uslediti kazneni poeni, tek da se neazurni sete da su i oni u svojim pocecima na L K zavisili bas od te ocene koju oni sada drugome uskracuju. Toliko od mene, pozz Thumbs up Rukovanje
(02.07.2015 21:24)Phoenix12 Piše: [ -> ]Nisam pregledao ovaj forum, ali me zanima sta kada su kupci(prodavci) neazurni po pitanju ocenjivanja? Mislim da su pravila jasno definisana ali ko ce definisati nedefinisane i neazurne ljude? Ako vec rejting prodavca i kupca zavisi od ocene a one su i pravilom definisane, onda je jasno da za neocenjivanje moraju uslediti kazneni poeni, tek da se neazurni sete da su i oni u svojim pocecima na L K zavisili bas od te ocene koju oni sada drugome uskracuju. Toliko od mene, pozz Thumbs up  Rukovanje

I ja se pitam  Wink
Biter lemon, nismo svi ovde INVENTAR poput tebe, pa da ništa drugo ne radimo osim da visimo na forumu. Lepo sam u svom uvodu to i napisao, ali džaba, svuda postoje dežurni SMARAČI i sveznalice...
Jel to neki komentar uklonjen, ja ne vidim da je pisao Bitter Lemon?

Pardon, sad tek videh da je ugled u pitanju.

Nije lepo da vredjas coveka, jer je u pravu. U sta bi se pretvorio forum kada bi svi novi clanovi otvarali nove teme za svako pitanje koje imaju, iako vec imaju postojece teme za to?
Vesiću nov sam ovde, i pošto se još uvek ne snalazim (verovatno zato i piše da sam NOVAJLIJA Wink ), odgovorio sam ovde SVEZNALICI- Bitter Lemon-u, pošto mi je dao negativnu za moj prvi komentar!
Evo ti naprimer jedna tema bas vezano za to
http://cafe.limundo.com/thread-44.html?h...cenjivanje

BitterLemon

Први коментар који је уједно и тема а у коме си почео са "Nisam pregledao ovaj forum..." - што је ултимативни показатељ да не поштујеш ништа овде написано, нити те интересује. На свим форумима та основна правила су иста, само на другим форумима постоје администратори који то регулишу(прави администратори). Јесам инвентар овде, посао ми је такав да сам често за рачунаром, те паузе у раду користим да се опустим, овде и на још пар форума. Разлика између мене и тебе је што ја поштујем људе који овде пишу, отворене теме и већ написане коментаре. Да си прочитао знао би да овде постоје врло квалитетни коментари од врло квалитетних чланова.
Нисам те чак ни вређао као ти мене, већ сам ти написао оно што је 100% истина.
Slažem se sa Vama Vesiću, ali ako sam NOVAJLIJA to znači i da sam neupućen, tako da je mogao i on da bude za nijansu blaži, a nisam ni prvi ni jedini, koji je potegao neko pitanje po stoti put... Vidim sve da je pitanje za ovu moju temu REŠENO, a dokle god neko pitanje nije rešeno, na njega se mogu i MORAJU postavljati nova i nova pitanja, sve dok se ne nađe odgovor i rešenje za to pitanje.
Ne bih da ulazim u raspravu, ali ako si novajlija, onda trebas procitati pravila, jer to sto si novajlija, nije opravdanje da trebas krsiti ta pravila, realno.

Predlog je dobar, pisan je mnogo puta, kao sto su i mnogi drugi predlozi pisani, ali ne vredi kada administracija cuti, mi mozemo samo da pricamo tako u prazno.
Ako naprimer hocemo da ponavljamo to pitanje da bi bilo reseno, bolje je osvezavati temu koju imamo, jer forum postaje mnogo nepregledan, a to nikome nije cilj.
Priznajem, letimično sam pregledao forum (jer zbog prirode svog posla, navikao sam da cenim i tuđe i svoje vreme, tako da nemam vremena da u detalje čitam sve Smile ) ali odmah mi je zapalo za oko KO je ovde dežurni mudrac, ništa blaži nisi ni prema ostalima, ali ja nisam kao ostali da ću nešto da ti prećutim, pa mi ti lupaj negativne do sutra, jer ja nikada neću biti ni upola negativna OSOBA poput tebe... Smile

Vesiću u potpunosti se slažem sa Vama...

BitterLemon

А шта си то прећутао? Ти си сам о себи све рекао у првој реченици коју си написао на форуму, која у народском преводу значи "боли ме брига да читам шта сте ви писали јер сам ја најпаметнији и отворићу тему за себе". На било ком другом форуму закључали би ти тему и био би опоменут, али овде је пракса да такви попут тебе дођу и први коментар им буде и тема, и то не због тога што нема одговарајуће већ због тога што не поштују ни туђе мишљење ни туђе време, иако тврдиш супротно дела ти казују другачије.
Нисам негативан, реалан сам. Ти нађи где нисам у праву па изнеси своје аргументе. То што мислиш да треба неко да прећути твоје "силовање" форума већ постојећом темом је опет твој проблем. Као што сам већ написао, ти нађи где ја грешим и укажи на то, ето ја сам указао на твоју грешку и ту сам 100% у праву, без поговора. Осим увреда на мој рачун ја нисам видео да си аргументовано оспорио било шта што сам написао.
Да си упола такав какав се хвалиш да јеси ти би се извинио и признао грешку.
Ne dirajte mi glavnog mudraca...da budem iskrena i ja se konstruktivno s njim pokačim ponekad, ali jeste u pravu nekad on, a najčešće JA pa JA!
Kad ne znaš gde treba da ubodeš temu odeš na chat (to ti je ono skroz gore gde ćaskaju) i pitaš.
Onda te mudrac neće opominjati na pristojnost ophođenja prema ostalim članovima.
Slazem se s Bitterom.

I mislim da treba prihvatiti kritiku u vezi otvaranja novih tema, a ne vredjati. To je neko osnovno pravilo valjda.
*
Samo mislim da ova tema ionako nema smisla i da je treba obrisati...
(02.07.2015 21:24)Phoenix12 Piše: [ -> ]Nisam pregledao ovaj forum, ali me zanima sta kada su kupci(prodavci) neazurni po pitanju ocenjivanja? Mislim da su pravila jasno definisana ali ko ce definisati nedefinisane i neazurne ljude? Ako vec rejting prodavca i kupca zavisi od ocene a one su i pravilom definisane, onda je jasno da za neocenjivanje moraju uslediti kazneni poeni, tek da se neazurni sete da su i oni u svojim pocecima na L K zavisili bas od te ocene koju oni sada drugome uskracuju. Toliko od mene, pozz Thumbs up  Rukovanje

Sredinom jula stiže i rešenje za ovaj problem - na radost svih prodavaca a i kupaca.
Priznajem da sam pogrešio, jednostavno sam probao da " uskočim preko reda do šaltera"  Smile ali isto tako  ja sam ovde postavio pitanje iz neznanja, a ako sam ga već postavio onda je dežurni mudrac, mogao i da mi kroz odgovor obrazloži i natrlja nos da sam pogrešio, što bih ja naravno TADA i priznao, ali ne, on mi je odmah kao novajliji zveknuo negativnu uz kritiku.  A njegov komentar bi bio najbliži tome, kao da ste se našli u nepoznatom gradu i pitate prolaznika za neku ulicu, a on vam odbrusi da postoje okačeni nazivi ulica na svakom uglu, i da je pre samo pet minuta, već jednom strancu objasnio gde je ta ulica, i da nema nameru da objašnjava ponovo. I da skratim, neko ko ima preko dve hiljade komentara i SAMO 4-5 tema mora biti pun znanja, ali mu je draže da to znanje koristi pri napadu nego pri objašnjavanju, što je bedno i nije znanje već ponašanje infantilne osobe, koja je uvrtela sebi u glavu da je glavna ovde, samo iz razloga što je inventar! Klanjam se
Stranica: 1 2