Limundo Cafe

Puna Verzija: Unapređenje opcije "Ne prikazuj na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen"
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Pozdrav! Očekivao bih da postoji negde već slična tema, ali ne uspevam da je pronađem. Ukoliko već postoji tema koja se bavi unapređenjem ove opcije, rado bih se nadovezao na tom mestu.

Naime, predložio bih nadogradnju opcije "Ne prikazuj na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen", odnosno izbor prikazivanja aukcija za koje je korisnik ocenjen.

Uglavnom se polemike korisnika kreću između dva pristupa - prodavci bi da pokažu šta prodaju, a kupci da se ne vidi šta kupuju. Lično, moja želja je bliska i jednom i drugom pristupu: voleo bih da svi vide šta sam prodavao, ali da niko ne proverava šta sam kupovao. Logika je svakodnevna: prodavac želi da pokaže šta prodaje i šta je prodavao, što i jeste dostupna informacija; kada kao kupac izlazim iz prodavnice, naravno da ne želim da mi prolaznici (ili drugi prodavci) pregledaju torbu/kesu i proveravaju šta i po kojoj ceni sam kupio. Štaviše, na Limundu i "prolaznici" i prodavci mogu ne samo da vam "pogledaju torbu" sa stvarima koje ste upravo kupili, već mogu da pogledaju sve što ste kupili počev od učlanjenja. Smatram da je to suvišno i da je informacija da li sam pouzdan kupac zapravo sasvim dovoljna.

Nažalost, trenutna mogućnost je ILI-ILI: ili se vidi sve, ili se ne vidi ništa. Verujem da je moguće pomiriti dva sveta i omogućiti članu da ostavi vidljive aukcije  gde je bio prodavac, a da sakrije one gde je bio kupac. Opet, kao i u svakodnevnom životu, prodaje su javne i vidljive, a kupovine ne moraju biti.

Čini mi se da bi bilo dobro napraviti razliku u prikazu ocena i ponuditi mogućnosti nalik sledećim:

Prikaži na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen:
    (X) kao prodavac
    (X) kao kupac

Naravno, ovaj predlog je podložan daljim unapređenjima - sugerišite poboljšanja!

P.S. Na Cafeu sam prikazan kao novajlija, bez komentara i započetih tema, ali bih napomenuo da sam član od 2009. i da sam na nekadašnjem Cafeu, pre njegovog ukidanja, imao priličan broj i komentara i predloga za unapređenja. Neke od tih diskusija su bile vrlo uspešne, pa se nadam da će to i ovoga puta biti slučaj.
Dobrodošli i u ovaj Cafe Smile
Znatno više o ovome možete pročitati u http://cafe.limundo.com/thread-163.html tu su vođene diskusije i davani razni predlozi na temu, između ostalog i to što vi predlažete. Konkretan problem kod vašeg predloga je u tome što ako svi prodavci uključe da su im prodaje vidljive onda ste vi džabe uključili da se vaše kupovine nevidljive. Na posredan način se opet može doći do tih podataka. No, u svakom slučaju pročitajte temu pa možda vidite neko rešenje koje je dosada promaklo.
Klasična srbska politika...svi bi da vide šta ima u tuđem dvorištu a oko svog bi da dignu Kineski zid...

BitterLemon

Немам ништа против предлога, а што се тиче посредне могућности отварања и то се може спречити, ако неко чекира да му се не виде куповине да се оне не виде ни код продаваца. Опција не би шкодила, не би ни донела нешто епохално али не би шкодила.
Hvala blistok, bolje vas našao :-)

Video sam pomenutu temu, a ipak sam pokrenuo novu: stara tema ima 17 strana u ovom trenutku, deluje kao da je izgubila fokus i pomalo zamrla. Nažalost. to me je podsetilo i kako smo prestali da pišemo konstruktivne prodloge na starom Cafe-u - izgubljeni su u nizu trivijalnih komentara :-(

U svakom slučaju, u pravu ste za mogućnost "indirektnog" praćenja, ali nije mi ideja da sprečim da neko ko se posveti "istraživanju", na neki način sazna šta sam kupovao - to i ne krijem. Samo ne želim da svako na jedan klik to može da vidi.

Konačno, možda grešim, ali mislim da je i sada podešeno tako da čak i ukoliko odaberem da se aukcije sakriju, ipak neko može da vidi predmet kupoprodaje kod člana sa kojim sam sarađivao (ukoliko je izbor tog člana da to prikaže). Zbog toga ovo i nazivam "unapređenjem" - ne otklanja sve potencijalne nedostatke, ali mislim da ima prednosti u odnosu na aktuelno rešenje.

Na kraju, mada je sporedno, želim da pojasnim jer vidim da već ima pogrešnih tumačenja ("svi bi da vide šta ima u tuđem dvorištu").

Ne, naravno, uopšte me ne interesuje ono što ste kupili i doneli u svoje dvorište. Čak i ukoliko smatrate da ćete biti uspešniji prodavac nakon što sakrijete šta ste ranije prodavali, meni je to sasvim prihvatljivo. Vaše dvorište - vaša briga. 

Sa druge strane, želim da podaci o onome što prodajem i što sam prodavao u mom dvorištu budu svima dostupni, ali da *istovremeno* podaci o onome šta sam kupovao budu sakriveni.

Mislim da logika i poređenje sa svakodnevnim kupovinama u realnom životu ne mogu biti jasniji, osim ukoliko baš postoji želja da se pogrešno tumače.
(01.09.2015 21:37)rivanoz Piše: [ -> ]Pozdrav! Očekivao bih da postoji negde već slična tema, ali ne uspevam da je pronađem. Ukoliko već postoji tema koja se bavi unapređenjem ove opcije, rado bih se nadovezao na tom mestu.

Naime, predložio bih nadogradnju opcije "Ne prikazuj na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen", odnosno izbor prikazivanja aukcija za koje je korisnik ocenjen.

Uglavnom se polemike korisnika kreću između dva pristupa - prodavci bi da pokažu šta prodaju, a kupci da se ne vidi šta kupuju. Lično, moja želja je bliska i jednom i drugom pristupu: voleo bih da svi vide šta sam prodavao, ali da niko ne proverava šta sam kupovao. Logika je svakodnevna: prodavac želi da pokaže šta prodaje i šta je prodavao, što i jeste dostupna informacija; kada kao kupac izlazim iz prodavnice, naravno da ne želim da mi prolaznici (ili drugi prodavci) pregledaju torbu/kesu i proveravaju šta i po kojoj ceni sam kupio. Štaviše, na Limundu i "prolaznici" i prodavci mogu ne samo da vam "pogledaju torbu" sa stvarima koje ste upravo kupili, već mogu da pogledaju sve što ste kupili počev od učlanjenja. Smatram da je to suvišno i da je informacija da li sam pouzdan kupac zapravo sasvim dovoljna.

Nažalost, trenutna mogućnost je ILI-ILI: ili se vidi sve, ili se ne vidi ništa. Verujem da je moguće pomiriti dva sveta i omogućiti članu da ostavi vidljive aukcije  gde je bio prodavac, a da sakrije one gde je bio kupac. Opet, kao i u svakodnevnom životu, prodaje su javne i vidljive, a kupovine ne moraju biti.

Čini mi se da bi bilo dobro napraviti razliku u prikazu ocena i ponuditi mogućnosti nalik sledećim:

Prikaži na mom profilu za koje transakcije sam ocenjen:
    (X) kao prodavac
    (X) kao kupac

Naravno, ovaj predlog je podložan daljim unapređenjima - sugerišite poboljšanja!

P.S. Na Cafeu sam prikazan kao novajlija, bez komentara i započetih tema, ali bih napomenuo da sam član od 2009. i da sam na nekadašnjem Cafeu, pre njegovog ukidanja, imao priličan broj i komentara i predloga za unapređenja. Neke od tih diskusija su bile vrlo uspešne, pa se nadam da će to i ovoga puta biti slučaj.

Ja bih da osvežim ovu ideju - sasvim razumna, lepo i elokventno predstavljena, pošteno branjena... neko bi rekao da nije ni čudo da nije dobila makar "otkačni" "prenećemo, imaćemo u vidu" itd. odgovor administracije. Big smile 
U svakom slučaju odlična ideja - ja bih to tako ako umni programeri umeju da izvedu, a vrli maniđeri odobravaju.