Limundo Cafe

Puna Verzija: Sta je Limundo postao?
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Cini mi se da je Limundo postao samo "grad posmatraca"?  Svi samo posmatraju aukcije   Zavisnik  ali niko ne licitira niti kupuje. Da li mi se to samo cini?
Voajeri..

BitterLemon

Није баш да је то постао преко ноћи, радило се на томе.
Mislim da je na to uticalo i ekstrenmo povećanje cena (skoro) svih aukcija u poslednjih godinu dana ili nešto više.
Kad sam tek došao na Limundo, početna cena u onim kategorijama koje ja uglavnom pratim (muška odeća i obuća, telefoni, aksesoari) bila je većinom između 10 i 99 dinara, a poslednjih meseci je ogroman procenat aukcija sa početnom cenom između 999 i 1500, pa sve do 8 ili 9 hiljada dinara. Realno, ne pada mi na pamet da nekom pošaljem toliki novac "na neviđeno", a da ne govorim o riziku da predmet ne bude onakav kakav je opisan u aukciji. Dešavalo mi se da platim par stotina ili hiljadu dinara, i da predmet bude skoro pa neupotrebljiv, ali taj rizik sam svesno prihvatao, jer nije u pitanju veliki novac - ako "bacim" 1000 dinara, ostaću živ. Ali, šta da radim ako mi se to desi sa 5 hiljada ili više?
Razumem da nekorišćena i retka roba - pa i markirana roba, svakako - treba da ima visoku cenu, ali, generalno gledano, mislim da prodavci u poslednjih godinu dana očekuju mnogo veći profit od prodaje na Limundu, a iz gore navedenih razloga kupci oklevaju da daju pare za internet kupovinu nečega što (najčešće) neće videti uživo pre nego što plate, a dobijeni predmet možda bude jedva upotrebljiv - a o tačnosti opisa da i ne govorim.
Takođe, ima i kupaca koji se zaleću i licitiraju velike sume, pa posle vraćaju predmet iz samo njima znanih razloga, i onda se za taj predmet pokreće nova aukcija, što opet stvara utisak da je posmatrača više nego ikad ranije.
mnogo ljudi mnogo glupih i nelogičnih situacija a malo kontrole i eto problema
Veliki napredak bio bi ostvaren ako bi pristup imala elita, sa VIP karticama za ulaz - recimo 1% od trenutne Limundo populacije.
Ovih 99% poslati na buvljak ili u konc. logor.
Tada bi Limundo procvetao.
(11.11.2015 17:47)ljubisa.va Piše: [ -> ]Veliki napredak bio bi ostvaren ako bi pristup imala elita, sa VIP karticama za ulaz - recimo 1% od trenutne Limundo populacije.
Ovih 99% poslati na buvljak ili u konc. logor.
Tada bi Limundo procvetao.

Hm... pretpostavljam da je ovo sarkazam. Ipak, Valjevac nacista u 21. veku - ne biva. Ako dakle jeste sarkazam, onda izvini, Ljubiša, ali u poslednjih 2 godine ti imaš jednu transakciju na Limundu - možda nisi baš upućen u materiju kad je o Limundu reč? Ljudi se bune iz svojih razloga jer rade na Limundu i znaju kako su se stvari menjale na gore. Ja sam frišak na Limundu - jedva malo više od dve godine i primetio sam to, a mogu da zamislim kako je starijim članovima.
serjoza, slazem se da se malo opustimo, ali ne bih bas tako licna uverenja ovde stavljao na raspravu, a ti bi mogao da se uzdrzis od svojih pretpostavki.
I molim te ko druga, mani se toga ko je ko na Limundu i Kupindu.
(11.11.2015 18:31)ljubisa.va Piše: [ -> ]serjoza, slazem se da se malo opustimo, ali ne bih bas tako licna uverenja ovde stavljao na raspravu, a ti bi mogao da se uzdrzis od svojih pretpostavki.
I molim te ko druga, mani se toga ko je ko na Limundu i Kupindu.

Izvini ako sam te čime uvredio,  ja sam samo rezonovao prema meni dostupnim činjenicama, ja drugačije ne umem.
Mogao bih da se uzdržim.
A ovo bolfovano u citatu ne razumem, to nisam pominjao.
nista, eto, oprosteno, zanemareno.
boldovano? pa bas kako i pise. ne volem kad se neko proserava i pocne drzati predavanja o necemu, na osnovu toga lkoliko on ima iskustva i sl.
Mislim da ti nisi takav, a ima ih ovde, izgleda se I mnoze...
(11.11.2015 18:40)ljubisa.va Piše: [ -> ]nista, eto, oprosteno, zanemareno.
boldovano? pa bas kako i pise. ne volem kad se neko proserava i pocne drzati predavanja o necemu, na osnovu toga lkoliko on ima iskustva i sl.
Mislim da ti nisi takav, a ima ih ovde, izgleda se I mnoze...

Pa jebo ga ti tako je svaki obrazovni sistem nastao. LOL Ko da priča ako ne onaj ko ima iskustva. Ne mogu, od šale teeeško mogu da se uzdržim, izvini.
Ali mislim da si u pravu - nisam TAKO mislio.  Rukovanje
Poljubac Smile

a pritom osporava druge zbog manjka iskustva. Znas ti sta sam ja mislio.

BitterLemon

Лепо ти Серјожа каже, али не могу поредити са једне стране њега, човека који је очигледно врло интелигентан и лепо закључује, узгред није склон полтронству и улагивању, и тебе са друге стране.
Када хирург оперише срце да ли пуштају људе из чекаонице да му говоре како да ради то? Дакле, он је оперисао 2000 срца, а уђе човек који никада није ни видео срце, и треба да се одлучи о току операције, кога ли треба послушати? Хмммм... тешка одлука, размислићу о томе до сутра па јављам.
(09.11.2015 04:54)Evindzer Piše: [ -> ]Mislim da je na to uticalo i ekstrenmo povećanje cena (skoro) svih aukcija u poslednjih godinu dana ili nešto više.
Kad sam tek došao na Limundo, početna cena u onim kategorijama koje ja uglavnom pratim (muška odeća i obuća, telefoni, aksesoari) bila je većinom između 10 i 99 dinara, a poslednjih meseci je ogroman procenat aukcija sa početnom cenom između 999 i 1500, pa sve do 8 ili 9 hiljada dinara. Realno, ne pada mi na pamet da nekom pošaljem toliki novac "na neviđeno", a da ne govorim o riziku da predmet ne bude onakav kakav je opisan u aukciji. Dešavalo mi se da platim par stotina ili hiljadu dinara, i da predmet bude skoro pa neupotrebljiv, ali taj rizik sam svesno prihvatao, jer nije u pitanju veliki novac - ako "bacim" 1000 dinara, ostaću živ. Ali, šta da radim ako mi se to desi sa 5 hiljada ili više?
Razumem da nekorišćena i retka roba - pa i markirana roba, svakako - treba da ima visoku cenu, ali, generalno gledano, mislim da prodavci u poslednjih godinu dana očekuju mnogo veći profit od prodaje na Limundu, a iz gore navedenih razloga kupci oklevaju da daju pare za internet kupovinu nečega što (najčešće) neće videti uživo pre nego što plate, a dobijeni predmet možda bude jedva upotrebljiv - a o tačnosti opisa da i ne govorim.
Takođe, ima i kupaca koji se zaleću i licitiraju velike sume, pa posle vraćaju predmet iz samo njima znanih razloga, i onda se za taj predmet pokreće nova aukcija, što opet stvara utisak da je posmatrača više nego ikad ranije.

prijatelju onda nemoj da licitiras nista ako tako mislis.moj drug prodaje namestaj i samo namestaj i to od 300 pa do 1500 e.i mogu ti reci da mu dobro ide.zamisli tek te ljude koji vide samo na slikama namestaj a tek u javi.