Limundo Cafe

Puna Verzija: OBRNUTA LICITACIJA
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Hteo sam da vam predložim da uvedete novi način prodaje i nazvao sam je obrnuta licitacija. Prodavac bi postavio početnu cenu sa kojom bi bio ekstra zadovoljan a potom bi postavio krajnju cenu tj. neku minimalnu cenu . Potom bi se uneo broj dana koliko treba da traje obrnuta licitacija.
Evo sad jedan primer: ja prodajem patike i unesem početnu vrednost 10.000 dinara. Potom unosim vrednost sa kojom bih bio minimalno zadovoljan a to je 1.000 dinara. Želim da mi licitacija traje 10 dana. To znači patike su prvi dan 10.000 a već sledeći dan su 9.000 i sve tako redom do 10 dana kada cena pada na samo 1.000 dinara. U svakom trenutku potencijalni kupci mogu da kupe patike i sami biraju cenu. Ako su im skupe sačekaće nekoliko dana pa će ih kupiti po povoljnijoj ceni. Mislim da sam ideju lepo objasnio. Molim vas za vaše mišljenje o mojoj ideji.
Cena bi momentalno pala na minimalnu.

BitterLemon

Видим да админ зна да обрише коментар, али не зна да обрише тему. Можда да нам онда објасни због чега постоји тема "Идеје и предлози"? Али да објашњење буде разумно, по могућству, да може да га схвати и свари разуман човек.
Ако зна да обрише коментар можда зна и да га премести?
Nemoj da si na kraj srca, novih tema nikad dosta Wink
Big smile
(05.11.2015 10:57)LukeSkywalker Piše: [ -> ]Hteo sam da vam predložim da uvedete novi način prodaje i nazvao sam je obrnuta licitacija. Prodavac bi postavio početnu cenu sa kojom bi bio ekstra zadovoljan a potom bi postavio krajnju cenu tj. neku minimalnu cenu . Potom bi se uneo broj dana koliko treba da traje obrnuta licitacija.
Evo sad jedan primer: ja prodajem patike i unesem početnu vrednost 10.000 dinara. Potom unosim vrednost sa kojom bih bio minimalno zadovoljan a to je 1.000 dinara. Želim da mi licitacija traje 10 dana. To znači patike su prvi dan 10.000 a već sledeći dan su 9.000 i sve tako redom do 10 dana kada cena pada na samo 1.000 dinara. U svakom trenutku potencijalni kupci mogu da kupe patike i sami biraju cenu. Ako su im skupe sačekaće nekoliko dana pa će ih kupiti po povoljnijoj ceni. Mislim da sam ideju lepo objasnio. Molim vas za vaše mišljenje o mojoj ideji.

Što se mene tiče - neka cveta hiljadu cvetova. Ako ja to ne moram da koristim, a tebe veseli - samo napred. Samo računaj da bi ti Limundo svaki dan naplaćivao novu proviziju ta pokretanje.  LOL I zašto korak od 24 h, zašto ne od 1H?
A ako to hoćeš da izvedeš sa postojećim alatom, a da te ne košta kao sv. Petra kajgana onda pokreni aukciju od 1000 dinara na 10 dana, postavi KO cenu 10000, sledeći dan spusti KO na 9000 i tako redom.
To nije losa stvar za usluge.

Npr. coveku treba zbog selidbe usluga prevoza stvari.
Okaci na sajtu aukciju sa maksimalnom cenom koju bi platio
za uslugu. Tu se onda pojavljuju prevoznici koji se tim poslom
bave i svako se nadmece za posao dajuci svoju ponudu uvek
naravno nizu od prethodne, a pobednik je onaj ko na kraju da
najmanju ponudu.
Vrlo dobra stvar, gledao sam na Historiju emisiju sa nekim kamiondzijama
koji rade takve stvari.

Ali za prodaju robe to je bezveze, omdah bi palo na najnizu cenu ako neko
i bude zainteresovan za nju.
Kao ideja zvuci zanimljivo, ali prosto ako se coveku da opcija da kupi najmanje moguce, ponudice 1 dinar, ako mu se vec moze Big smile
Wujay i Kristiola, niste dobro razumeli ideju, pročitajte pažljivije šta je čovek napisao. Wink
sta znam msm da bi zanimljivo bilo videti i takvu licitaciju ali opadanje cene treba da bude sporije na svakih sat vremena a ne jednom na dan sto kaze serjoza , ako bi roba bila primamljiva sigurno bi treniralo zivce potencijalnim kupcima
I to da se ne zna najniža cena, a da opada u nepravilnim koracima na svakih sat ili pola sata - bilo bi interesantno za praćenje. LOL
Citam ja sta pise, ali niko ne bi nudio tu cenu, svako bi ponudio najmanju mogucu. I sad, sto ima vise zainteresovanih, cena bi bivala sve manja i manja? LOL

Aha, pa jasno je da bi svi cekali zadnji dan.
Uostalom, ako je u tome fora onda je serjoza lepo predlozio:
`` A ako to hoćeš da izvedeš sa postojećim alatom, a da te ne košta kao sv. Petra kajgana onda pokreni aukciju od 1000 dinara na 10 dana, postavi KO cenu 10000, sledeći dan spusti KO na 9000 i tako redom. ``
(05.11.2015 15:50)kristiola Piše: [ -> ]Citam ja sta pise, ali niko ne bi nudio tu cenu, svako bi ponudio najmanju mogucu.  I sad, sto ima vise zainteresovanih, cena bi bivala sve manja i manja? LOL

Aha, pa jasno je da bi svi cekali zadnji dan.
Uostalom, ako je u tome fora onda je serjoza lepo predlozio:
`` A ako to hoćeš da izvedeš sa postojećim alatom, a da te ne košta kao sv. Petra kajgana onda pokreni aukciju od 1000 dinara na 10 dana, postavi KO cenu 10000, sledeći dan spusti KO na 9000 i tako redom. ``

To da sam ja izzzuuzetno pametan i elokventan - to znamo.  LOL
Ali razmisli - imaš neki redak i tebi važan predmet. Da ja ne pretpostavljam šta je - recimo pojavi se jedared u pola godine na Limundu. Prošli koji se pojavio je otišao za 4550 dinara, a aukcija završavala u nevreme - sreda u 11:15.
I sad igranka kreće od 10000. I ti čekaš... čekaš... moraš da kupiš - to je zadato, ali još čekaš... 7400... čekaš... da l' da stisnem sad il' da još malo čekam? I čekaš... i taman da stitsneš dođe LMB i kupi.
I onda sa žaljenjem konstatuješ da si izgub'la i udaraš se šakom po čelu uz karakterističan uzvik: "HRKLJUUUŠ!!!"
:rolf:

BitterLemon

Једино разумно би било да се постави стартна цена, рецимо 10.000 и минимална коју купци не виде, онда сваких 6 сати да се спусти за по 500 динара или колико већ подеси продавац, а када дође до минималне да се након 6 сати заврши - тако купци не би знали када ће аукција нестати.
То је интересантно, али непотребно. По мени је боља варијанта јавне погодбе, типа некоме нешто треба - нека буде телефон, постави модел који би желео у категорији "ТРАЖИМ", а онда они који исти имају и желе да продају постављају своје цене, и он постави 3 дана јавне погодбе и максималну цену од које погодба креће и наравно има обавезу на крају да купи по тој или мањој цени ако има више понуђача.
Ипак, овај већ постојећи систем је најидеалнији, једина предност овог система би била по продавце и то та што би купац плаћао провизију.
(05.11.2015 16:46)BitterLemon Piše: [ -> ]Једино разумно би било да се постави стартна цена, рецимо 10.000 и минимална коју купци не виде, онда сваких 6 сати да се спусти за по 500 динара или колико већ подеси продавац, а када дође до минималне да се након 6 сати заврши - тако купци не би знали када ће аукција нестати.
То је интересантно, али непотребно. По мени је боља варијанта јавне погодбе, типа некоме нешто треба - нека буде телефон, постави модел који би желео у категорији "ТРАЖИМ", а онда они који исти имају и желе да продају постављају своје цене, и он постави 3 дана јавне погодбе и максималну цену од које погодба креће и наравно има обавезу на крају да купи по тој или мањој цени ако има више понуђача.
Ипак, овај већ постојећи систем је најидеалнији, једина предност овог система би била по продавце и то та што би купац плаћао провизију.

A sad jebiga - jedino razumno.  Facepalm Pa zašto ne na 3 sata ili sat ili 24 sata ili random vreme i iznos, ali da se kreće od max do min cene? Da - moglo vi se uzeti da je tako pogodnije kupcima, ali ko šljivi kupce kad pravimo igranku?!!  Bravo
To sa javnom pogodbom nije ponuda nego potražnja, dakle ne upada u ovu temu.

BitterLemon

Видиш да пише "колико већ подеси продавац", или опет читаш само четврт реченице?
Stranica: 1 2