Limundo Cafe

Puna Verzija: Uzimala Davala
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
e stvarno bi bilo sjajno da se na profilu clanova vidi koliko je puta trazio reklamaciju i obrnuto pa da ljudi znaju skim imaju posla

ako neko ima jako puno reklamacija ili jako puno reklamaira vec nesto govori o clanu

to bi moglo da bude vidljivo i u ocenenama npr. pozitivna ali uvazena reklamacija i obrnuto

jer po sadasnjem sistemu je moguce imati 5000 jedinstvenih ocena a da nista nisi ni prodao ni kupio sto je malo bezveze

predlagao sam ovo i ranije ali ne zvanicno kroz temu.. sta mislite drugari ?

BitterLemon

Сјајна идеја, и ја сам исто предлагао раније.
Предлагао сам и дугме "рекламација", где би се након неког времена ако се не договоре око проблема могли да притисну дугме "проблем" - као у Лимундо кешу, а када се заврши да испод оцене(позитивна, негативна) пише ситнијим словима "рекламација".

Имао сам сад случај да ми је члан продао неисправан апарат за кокице, када сам рекламирао није правио ни најмањи проблем, уплатио новац одмах и рекао ми да му не враћам апарат, још се и нашалио како данас човек никог више не може да превари. Smile
(09.11.2015 14:26)LiMuBaj Piše: [ -> ]e stvarno bi bilo sjajno da se na profilu clanova vidi koliko je puta trazio reklamaciju i obrnuto pa da ljudi znaju skim imaju posla

ako neko ima jako puno reklamacija ili jako puno reklamaira vec nesto govori o clanu

to bi moglo da bude  vidljivo i u ocenenama npr.  pozitivna ali uvazena reklamacija i obrnuto

jer po sadasnjem sistemu je moguce imati 5000 jedinstvenih ocena a da nista nisi ni prodao ni kupio sto je malo bezveze

predlagao sam ovo i ranije ali ne zvanicno kroz temu.. sta mislite drugari ?

PODRŽAVAM!
I dodao bih da mi se čini da je LMB prvenstveno mislio na kupce, a Gorki na prodavce pa i to da se razdvoji - tražio odnosno uvažio reklamaciju.
zamislite kupca a vec 4000 clanova prodavaca ga stavilo u crnu listu a vi razdragano krecete sa nijm u saradnju to nije posteno Big smile , ili prodavac od 1000 predmeta 500 reklamacija a sve pozitivne ima i to nije posteno da se ne zna

ja ovako kad vidim clana sa peharom ko garantuje da je prodao makar 1 predmet msm cemu ocene ? mozda su sve i jedna bile reklamacije

tako da eto malo razrade znaci biterov predlog dugme "reklamacija" i "problem" uopste nije losa ali da se vidi i kod kupca, pa kad vidimo kupca 100 pozitivnih a 80 reklamacija da trcimo u apoteku po bensedin...

mislim ja i na kupce i prodavce ravnopravno serjoza, za mene su to clanovi

BitterLemon

И мислио сам равноправно, и сам овде наступам и као купац и као продавац. Скоро па подједнако.
@LiMuBaj
odlicnan predlog, +1
Smile
(09.11.2015 14:41)BitterLemon Piše: [ -> ]Сјајна идеја, и ја сам исто предлагао раније.
Предлагао сам и дугме "рекламација", где би се након неког времена ако се не договоре око проблема могли да притисну дугме "проблем" - као у Лимундо кешу, а када се заврши да испод оцене(позитивна, негативна) пише ситнијим словима "рекламација".

Podržavam predlog. Ja bih uveo i da se svaka reklamacija podnosi pismeno, u polju koje je za to predviđeno. Tako bi se rešili neki problemi. Prvo, postojao bi dokaz o tome ko je tražio reklamaciju i po kom osnovu, u slučaju da Limundo tim treba naknadno da arbitrira (mada Limundo uvek staje na stranu kupca, ali nebitno). Drugo, izbegli bi se članovi koji nešto gunđaju, ali ne znaju ni sami šta hoće. Ili podnosiš reklamaciju, ili ne. Treće, prodavac ima vremena da pročita reklamaciju i predloži rešenje. Meni užasno smeta kada neko zove telefonom i krene da 'rešeta' primedbama na kupljeni predmet, a u tom trenutku se nalazim npr. na ulici i ne mogu da se setim ni o kom se predmetu radi, a kamoli da dam neki smislen odgovor.
Odlican predlog.
Slazem se da treba da se vide reklamacije. Ali pismeno, posebno polje, valjda je nepotrebno ako postoje Limundo-poruke. Mada, sa druge strane, ako bi se uvelo posebno polje, sa nekakvim upitnikom o konkretnim razlozima reklamacije, onda bi mogle da se ubiju dve muve jednim udarcem, odnosno da se sprece ili bar smanji broj neopravdanih... Hmmmm. Sa trece strane, tesko im je, tojest nemoguce? nepremostivo? nedostizno?, da osposobe profil za krstenu adresu, o cemu mi ovde sanjamo Facepalm