Limundo Cafe

Puna Verzija: Antikviteti - nova kategorija
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Mislim da antikvitete treba izvući iz kolekcionarstva i pored postojećih kategorija,figure,lampe,posudje i ostalo ubaciti i stari predmeti,stare slike.... ili tako nešto....Mislim i da u etno predmetima ima dosta aukcija koji mogu u antikvitete i njegove podgrupe...to bi bilo to...
Podržavam , a posebno deo koji se odnosi na grupe u antikvitetima
Nije figura recimo staro slovo za slavski kolač ili naočare iz vremena Aleksandra Obrenovića...
Tako nekako...i mislio sam da ipak antikvitete treba odvojiti iz istog koša gde su salvete i značkice...bez namere da vredjam ove dve grupe predmeta.....
Slazem se, dosta toga apsolutno ne spada u ETNO a mora tamo da se stavi, jer nema gde drugde.
(21.11.2015 13:56)kristiola Piše: [ -> ]Slazem se, dosta toga apsolutno ne spada u ETNO a mora tamo da se stavi, jer nema gde drugde.

Da...recimo baš stari gramofon sa pločama....ne ide u figure,lampe i ostalo....ni u tehniku....mislio sam da bi tu trebala da ima podgrupa predmeti do 1945...ili tako nešto......
Gobleni po meni ne spadaju u etno.
Sta je tu etno?
Tačno tako,bolje je da su u grupi kućni dekor......takodje mislim da su neke kategorije sa malim brojem predmeta u ponudi i sa malim brojem pregleda i relizovanih aukcija bolje organizovane po grupama...to bi bilo to....
(21.11.2015 16:08)kristiola Piše: [ -> ]Gobleni po meni ne spadaju u etno.
Sta je tu etno?

Apsolutno nista.
Kao ni "etno" pisace masine.
Ali, pretpostavljam da prodavci takvih stvari "gadjaju" one sto traze dekoraciju za "etno-kuce", pa u nedostatku bolje kategorije svoju ponudu stavljaju tu.
Samo meni se kosa digne na glavi od pomisli na sredjivanje kategorije "antikviteti".
Pocev od definicije.
Ne bih se mesala u to mislim i da mi debelo plate.
Obaska sto na kraju dobijes isti kupus od koga si poceo jer veliki broj ljudi stavlja predmete u pogresne kategorije.
So why bother Pravi se lud
Msm, ko nesto trazi naci ce i ovako.
Ja jedva nasla gde da stavim goblen, ja mislila u slike.
Ni tamo mi ne pripada, al nekako sam trazila prvo tamo.
Antikviteti - to je ono gde serjoza ubacuje predmete

Wink