Limundo Cafe

Puna Verzija: prodavac kao ugrozena kategorija
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3 4
Moram da pokrenem ovu temu jer se po ko zna koji put desava da je na limundu prodavac ugrozenakategoriha i uvek ispadne ostecen jer je "KUPAC UVEK U PRAVU". Dzaba prodavcu svi zivi dokazi kad je dovoljno da se neki kupac nadje pametan da trazi dlaku u jajetu jer nije ni znao sta kupuje pa kad vidi da se zeznuo onda odluci da reklamira. Evo mog poslednjeg slucaja gde sam dobio prvu negativnu ocenu pored 1280 pozitivnih a limundo tim se pravi gluv na sve to. Veruje se kupcu koji ima 6 negativnih ocena, koji je kupio DDR1 maticnu plocu misleci da ce mu podrzati Windows 7.i sad kad je video da to ne ide onda mu je ploca poluispravna da nije to to sto je kupio i razne druge izmisljotine da bi eskaliralo time da je cak u opisu ocene napisao i da sam ga vredjao. Limundo tim ni na to ne obraca paznju iako ima uvid u nase poruke, njima je samo bitna provizija a prodavca ko sisa. Cak sam tom kupcu dao i vise nego fer ppnudu da cu mu na kraju krajeva vratiti novac iako rizikujem da ju je on tokom cackanja pokvario ali da on plati postarinu. Nije pristao ni na to a limundo tim ga i dalje podrzava. E sad zamislite situaciju da sam ja kupac i da sam od nekog kupio crno beli tv i kad mi taj tv stigne ja se zalim prodavcu zasto taj tv nije u boji...to mu dodje situacija slicna ovoj...da li bi i tada ja bio u pravu kao kupac?
slazem se sa naslovom teme

ali razrada gotovo nema veze sa temom jer se navodi licni spor i mozda bi trebalo da bude u temi bezobrazni kupci ili o reklamacijama itd

znaci tekst nema veze sa naslovom teme

msm kupac je mogao da kaze napolju pada kisa vracaj pare ili negativna , kupac mora da bude zadovoljan znaci ako je ustao na levu nogu ili nije zadovoljan sto nije spavao sa zenom ima pravo na negativnu tako ispada po novoj doktrini...

cak moze da cuti i da ne kaze razlog sto je dao negativnu pa moras da ga molis da ti kaze i da mu vratis novac

i to je to....
Ima veze i razrada sa temom na konkretnom primeru. Jer eto limundo tim stiti takve...samim tim prodavac nema nikakvo pravo osim da bude ostecen, kupac ima pravo da oceni negativno bez ikakvog razloga, da se posluzi necim sto je kupio i cak to pokvari i vrati a limundo tim samo da trlja ruke od uzete provizije
(01.03.2016 12:06)sasha1978 Piše: [ -> ]Ima veze i razrada sa temom na konkretnom primeru. Jer eto limundo tim stiti takve...samim tim prodavac nema nikakvo pravo osim da bude ostecen, kupac ima pravo da oceni negativno bez ikakvog razloga, da se posluzi necim sto je kupio i cak to pokvari i vrati a limundo tim samo da trlja ruke od uzete provizije

mora razrada da bude malo ozbiljnija ne samo licni primer i gotovo ja planiram da napisem knjigu o ovoj temi na 100 strana Big smile

nazalost takva je situacija , mene je jedan kupac nazvao i rekao uplati mi na racun 300 dinara ili negativna i ja sta cu uplatio to mi jeftinije nego do vodim kilometarske prepiske i nerviram se za dzabe

evo ja cekam da cu dobijati negativne od zenskih clanova ako ne budem hteo da spavam sa njima Smile

i to ce biti tako dok god je doktrina da je kupac uvek upravu cak i kad nije i da MORA da bude zadovoljan , jer se ne zna ko je sta poslao i u kakvom stanju
Pa to i jeste cilj pokretanja ove teme. Da se nesto promeni. Da ne moze kupac da bude uvek u pravu i da i kupac i prodavac imaju ista prava. Neka podnesu obojica dokaze o ispravnosti ili neispravnosti bilo sta a ne samo kad se nekom cefne daj mu negativnu ipsk mi se ne svidja to sto sam kupio
pa treba da postoji neka procedura kao ranije npr

ili ako vec vraca onda da prvo vrati pa tek onda novac ili da vrati o svom trosku

laznim reklamacijama koje idu na stetu prodavaca se mora stati na put , jer cilj svakog ozbiljnog prodavca je da kupac bude zadovoljan ali ne po cenu da ga pravi budalom i pravi mu protiv zakonite troskove

jer po zakonima republike Srbije kupci bas i nemaju ovolika prava a kamoli kad trguju sa fizickim licama gde ze zzp i ne primenjuje uopste da smo pravna lica pa ajde ali nismo
To sam i ja pokusavao da izdejstvujem. Neka vrati cak i neispravno ali o svom trosku i dobice novac nazad medjutim on nece. Limundo tim ga pidrzava. I od svega ja ispadnem ili ostecen za negativnu ocenu ili budala koja ostane sa neispravnom plocom za koju sam platio jos i postarinu i limundu proviziju...a pre svega imao sam para i na racunu i ispravnu plocu...na kraju krajeva spreman sam da istrpim i tu jednu negativnu samo da se konacno sredi situacija i da se konacno zastiti prodavac...necu da dozvolim da me neko pravi budalom
pa uvek mozes da napravis odmazdu kao nemci za vreme 2 sv. rata za jednu svoju laznu reklamaciju ti podneses 100 lazih reklamacija pa da vidimo dokle tako... i onda kad svi tako krenu da vidimo sta se onda desava...

srecom sam do sad imao samo 1 laznu reklamaciju pa nije stanje za uzbunu ali bude li u buducnosti ucestalije bice odmazde jer ja sam krenuo od pocetka 100% posteno tako da necu da budem zrtva niti bilo ko drugi treba ali kazem ako bude 1 na hiljadu to mogu da progutam kao sudbinu
Meni se desilo 3-4 puta ali smo uvek nasli neko resenje podelili po pola i ajde kud ide june nek ide i uze. Mrzim da se napinjem i raspravljam...ali sad vala necu odustati jer i nije bas mala para u pitanju da me neko zajebava u zdrav mozak
(01.03.2016 12:13)LiMuBaj Piše: [ -> ]
(01.03.2016 12:06)sasha1978 Piše: [ -> ]Ima veze i razrada sa temom na konkretnom primeru. Jer eto limundo tim stiti takve...samim tim prodavac nema nikakvo pravo osim da bude ostecen, kupac ima pravo da oceni negativno bez ikakvog razloga, da se posluzi necim sto je kupio i cak to pokvari i vrati a limundo tim samo da trlja ruke od uzete provizije

mora razrada da bude malo ozbiljnija ne samo licni primer i gotovo ja planiram da napisem knjigu o ovoj temi na 100 strana Big smile

nazalost takva je situacija , mene je jedan kupac nazvao i rekao uplati mi na racun 300 dinara ili negativna i ja sta cu uplatio to mi jeftinije nego do vodim kilometarske prepiske i nerviram se za dzabe

evo ja cekam da cu dobijati negativne od zenskih clanova ako ne budem hteo da spavam sa njima Smile

i to ce biti tako dok god je doktrina da je kupac uvek upravu cak i kad nije i da MORA da bude zadovoljan , jer se ne zna ko je sta poslao i u kakvom stanju

Je li, ovaj... do koliko bi ti išao za to da platiš da se ne nerviraš? Trebaju mi neke parea pa reko' da pazarim nešto kod tebe...  Hihi

Uglavnom uzalud sav trud - Limundo radi kako radi i šlus - preskupo im je da se unose u probleme. To jedino ako je kupac u LIMUNDO PORUKAMA napisao da vraća jer je sam pokvario ili tako nešto onda da - inače mrka kapa. Smile S jedne strane to je i razumljivo - kako da oni utvrde ko govori istinu o predmetu - prodavac koji tvrdi da je poslao ispravno ili kupac koji tvrdi da je primio neispravno? Stavite se u njihovu ulogu pa probajte da sudite o sporu dva nepoznata klijenta.
Prodaja na Limundu je kao da si u ratu - u svakom trnutku može da te zvekne nešto.  LOL
Ono što je LMB predlagao - registar reklamacija (i za kupce i prodavce) može da pomogne, ali znajući koliko je Limundu stalo da uđe u suštinu stvari...
A do tada Blistokova ideja "Nosim negativnu kao ratne ožiljke" mi se čini dobra za utehu. Ovo: http://cafe.limundo.com/thread-134-post-...l#pid51117
U mom konkretnom slucaju dokaze imaju i po slikama predmeta u radu a pogotovo imaju dokaz za vredjanje, koje nije postojalo i nemoze nigde da se nadje u porukama...pa onda ako vec covek laze u komentaru ocene da sam ga vredjao i ako postoji snimak ploce u radu preslanja, onda je limundu lako da prosudi ko je u pravu a ko laze...ali nece da ulaze u polemiku. Njima bitna samo njihoba provizija
Jedino da bez pogovora primis predmet nazad, a kasnije ako utvrdis da je kupac ostetio ili lazno tvrdio da trazis nadoknadu stete (duplu proviziju) ili ostecenje...

Ja sam ranije bas dosta prodavao i imao sam srece da par reklamacija bude, takodje problem je i nivo zarade ako nesto preprodajete, treba se kloniti predmeta koji se mogu lako pokvariti pogotovo ako vam je zarada 5%
(01.03.2016 21:18)reb0rn Piše: [ -> ]Jedino da bez pogovora primis predmet nazad, a kasnije ako utvrdis da je kupac ostetio ili lazno tvrdio da trazis nadoknadu stete (duplu proviziju) ili ostecenje...

Ja sam ranije bas dosta prodavao i imao sam srece da par reklamacija bude, takodje problem je i nivo zarade ako nesto preprodajete, treba se kloniti predmeta koji se mogu lako pokvariti pogotovo ako vam je zarada 5%

mislis da bi to limundo tim ili taj kupac prihvatio? kad ne prihvataju sad sve dokaze...eto konkretno po porukama i njegovom komenatru ocene se vidi da laze a limundo tim cuti...cutace i tad...i ja izgubih i vreme i zivce i novce i predmet mi ostane pokvaren...a on ispadne faca i pametan, e al sam ga zajebo. tehnicka roba jeste kvarljiva, to stoji, zato sam i smanjio dosta, da rasprodam to sto imam od racunara i odustajem od tog posla, zarade nije ni bilo, cak sam je prodao po manjoj ceni nego sam je kupio, ali eto...i onda se desi ovakav neki kome smeta sto vetar duva ili kisa pada
(01.03.2016 12:27)sasha1978 Piše: [ -> ]Pa to i jeste cilj pokretanja ove teme. Da se nesto promeni. Da ne moze kupac da bude uvek u pravu i da i kupac i prodavac imaju ista prava. Neka podnesu obojica dokaze o ispravnosti ili neispravnosti bilo sta a ne samo kad se nekom cefne daj mu negativnu ipsk mi se ne svidja to sto sam kupio

Podrzavam!
Ima li neko neki pametan predlog za zastitu nas prodavaca da stanemo vec jednom nepravdi na put
Stranica: 1 2 3 4