Limundo Cafe

Puna Verzija: Licno preuzimanje - kupac odustaje
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Sta se dogadja ako kupac izlicitira predmet koji je u grupi neispravno i hoce da preuzme to licno i kad vidi to sto je izlicitirao da li on po pravilu to mora da kupi jer ipak je u grupi neispravno, i sta se dogodi ako nece da kupi taj predmet? Da li prodavac sme da ga oceni negativno ?
(01.03.2016 18:39)Shone023zr Piše: [ -> ] Da li prodavac sme da ga oceni negativno ?

Ma jok, gde bi smeo..  Pravi se lud
Znaci provizija propada a predmet ostaje kod kuce Big smile Big smile
(01.03.2016 18:49)Shone023zr Piše: [ -> ]Znaci provizija propada a predmet ostaje kod kuce Big smile Big smile

pa ne bas , das negativu i kazes mu da se zali da mu obrisu negativnu

ili nedas negatvinu vec kazes lt-u da kupac nije hteo da uzme pa ti vrate proviziju
ako je neispravan predmet i dalje mora da odgovara slici i opisu u aukciji, kupac nema prava da proverava ispravnost i na osnovu toga se zali...

ovo kazem jer ima sve veci broj onih sto navode jedno u opisu a gore stavljaju neispravno i namerno dovode u zabludu, na primer ako pise hdd sa bad sektorima i u prilogu sceen shot parametara sa 89% health i 10 bad sektora, ja dobijam HDD sa health 5% (broj radnih dana se uveliko razlikuje) naravno da cu ga vratiti, imao sam takav slucaj i prodavac je dobio predmet nazad
(01.03.2016 21:26)reb0rn Piše: [ -> ]ako je neispravan predmet i dalje mora da odgovara slici i opisu u aukciji, kupac nema prava da proverava ispravnost i na osnovu toga se zali...

http://cafe.limundo.com/thread-134-page-11.html
Kupac ima svako pravo, procitaj sta je pisao kolega Gamebookers11. 

(01.03.2016 18:39)Shone023zr Piše: [ -> ]Sta se dogadja ako kupac izlicitira predmet koji je u grupi neispravno i hoce da preuzme to licno i kad vidi to sto je izlicitirao da li on po pravilu to mora da kupi jer ipak je u grupi neispravno, i sta se dogodi ako nece da kupi taj predmet? Da li prodavac sme da ga oceni negativno ?

Kada je licno preuzimanje moze da te zeza kako hoce, Limundo nece nista razmatrati, samo ce ponistiti negativne ocene ukoliko su razmenjene i to je to. 
Znaci ja npr okacim na limundo busilicu koja je perfektna i dodje mi kupac i kaze pa ovo ima ogrebotinu necu ja to da kupim.. a busilica se kao i sve na limundu zavrsi za 500 dinara Big smile Vise bih voleo da sam kupac a ne prodavac
Jeste.
A moze i da je posaljes, pa da ti kupac reklamira i jos da budes duzan da platis pola od ukupne postarine u oba pravca.
(04.03.2016 12:32)Vesic1 Piše: [ -> ]Jeste.
A moze i da je posaljes, pa da ti kupac reklamira i jos da budes duzan da platis pola od ukupne postarine u oba pravca.

Ne pratis na casu - placas celu postarinu Big smile - Ima ovde negde po temama u poslednjih nedelju dana.
(04.03.2016 17:07)jugana Piše: [ -> ]
(04.03.2016 12:32)Vesic1 Piše: [ -> ]Jeste.

Ne pratis na casu - placas celu postarinu Big smile - Ima ovde negde po temama u poslednjih nedelju dana.

0.5+
0.5 je 1 a 1 je cela postarina
Sto bi reko Serjoza, link i citat ako moze Smile
Često gledam u cipele i naiđem na situaciju gde članica (prodavac) sa 10 ocena kaže: Na ličnom preuzimanju ja nosim robu upakovanu kao za slanje jer nije to ulična prodaja.
Pa pitam...Šta kad dođeš kući i odmotaš to upakovano, a ono npr. KRŠ...
Samo pitam Smile
(14.03.2016 15:49)elajza Piše: [ -> ]Često gledam u cipele i naiđem na situaciju gde članica (prodavac) sa 10 ocena kaže: Na ličnom preuzimanju ja nosim robu upakovanu kao za slanje jer nije to ulična prodaja.
Samo pitam Smile

pa moze prodavac da kaze da na licno preuzimanje nosi bic i lisice ali to nema veza sa pravom kupca da dobro pogleda predmet pre kupovine i moze da odustane bez posledica kad je licno preuzimanje u pitanju
(14.03.2016 15:58)LiMuBaj Piše: [ -> ]
(14.03.2016 15:49)elajza Piše: [ -> ]Često gledam u cipele i naiđem na situaciju gde članica (prodavac) sa 10 ocena kaže: Na ličnom preuzimanju ja nosim robu upakovanu kao za slanje jer nije to ulična prodaja.
Samo pitam Smile

pa moze prodavac da kaze da na licno preuzimanje nosi bic i lisice ali to nema veza sa pravom kupca da dobro pogleda predmet pre kupovine i moze da odustane bez posledica kad je licno preuzimanje u pitanju
Ono, dođe ti da kupiš pa nakon 10 dana nosanja reklamiraš i vratiš u istom pakovanju. Angry 
Imam pitanje!
Oprastajte ako nije mesto, nisam pronasla bolje Tuzan
Sta treba da uradim ako je obrnut slucaj, ako sam na aukciji jasno navela licno preuzimanje, a kupac trazi da mu posaljem?
S jedne strane, nije iz BG, verovatno nece doci uopste ako insistiram. (Sto je licitirala onda?) A opet, bolje da prodam ako vec mogu. Ali prilicna je komplikacija zbog osetljivog predmeta, lomljenja u putu i sl. Sta principijelno da se radi? Kakva iskustva vi imate sa tim?
Stranica: 1 2