Limundo Cafe

Puna Verzija: opominjanje kupca
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Dobar dan,
postovani moj predlog je da Vi(mislim na limundo tim)opominjete i da podsecate kupca da u roku plati predmet koji je licitirao pod uslovima koje je prihvatio,jer bi bilo sasvim u redu da to radite,jer odmah nakon aukcije naplatite proviziju i ako nesavestan kupac nerealizuje kupoprodaju Vi zadrzite novac od pokretanja provizije.Pa samim tim bilo bi lepo da se bar malo potrudite i da ga zaradite,jer u svakom slucaju se isti predmet vrati ponovo u prodaju,bilo bi korektno sa Vase strane i kupci bi onda morali da pokazu vecu zainteresovanost za realizaciju kupovine.A ovako izggleda kao da vise imate postovanja prema nesavesnim kupcima nego prema prodavcima,jer Vam oni donose vise novca svojim nepostovanjem prodavaca,pa bi samim tim bilo u redu da i kupcu skinete sa racuna istu kolicinu novca kao i prodavcu,pa neki nesavesni kupci nebi bili u mogucnosti da licitiraju po 20-30 predmeta,jer biste ih stalno opominjali da dopune racun,

hvala Vam unapred,veliki pozdrav Kica
(23.05.2016 16:39)kica74 Piše: [ -> ]Dobar dan,
postovani moj predlog je da Vi(mislim na limundo tim)opominjete i da podsecate kupca da u roku plati predmet koji je licitirao pod uslovima koje je prihvatio,jer bi bilo sasvim u redu da to radite,jer odmah nakon aukcije naplatite proviziju i ako nesavestan kupac nerealizuje kupoprodaju Vi zadrzite novac od pokretanja provizije.Pa samim tim bilo bi lepo da se bar malo potrudite i da ga zaradite,jer u svakom slucaju se isti predmet vrati ponovo u prodaju,bilo bi korektno sa Vase strane i kupci bi onda morali da pokazu vecu zainteresovanost za realizaciju kupovine.A ovako izggleda kao da vise imate postovanja prema nesavesnim kupcima nego prema prodavcima,jer Vam oni donose vise novca svojim nepostovanjem prodavaca,pa bi samim tim bilo u redu da i kupcu skinete sa racuna istu kolicinu novca kao i prodavcu,pa neki nesavesni kupci nebi bili u mogucnosti da licitiraju po 20-30 predmeta,jer biste ih stalno opominjali da dopune racun,

S jedne strane, potpuno razumem.
Sa druge, kao kupac bih poludela da pored "da li ste sigurni da zelite da ocenite pozitivno", "iskoristite priliku da instalirate nasu aplikaciju... " NEMAM WINDOWS (I NE ZELIM DA IMAM...) i reklama koje sada stizu i uz poruke Limundovaca, pocnem da dobijam i opomene da uplatim (nesto sto sam verovatno vec uplatila) itd.
A te poruke mogu da idu samo automatski, osim ako se kupci ne obavezu da posle uplate obaveste i Limundo ili jos bolje, posalju im kopiju uplatnice Facepalm
Ako postoji neki jednostavniji nacin da se opomenu kupci, koji mi ne pada na pamet, izvin'te Smile
(24.05.2016 11:59)jugana Piše: [ -> ]
(23.05.2016 16:39)kica74 Piše: [ -> ]Dobar dan,

S jedne strane, potpuno razumem.
Sa druge, kao kupac bih poludela da pored "da li ste sigurni da zelite da ocenite pozitivno", "iskoristite priliku da instalirate nasu aplikaciju... " NEMAM WINDOWS (I NE ZELIM DA IMAM...) i reklama koje sada stizu i uz poruke Limundovaca, pocnem da dobijam i opomene da uplatim (nesto sto sam verovatno vec uplatila) itd.
A te poruke mogu da idu samo automatski, osim ako se kupci ne obavezu da posle uplate obaveste i Limundo ili jos bolje, posalju im kopiju uplatnice Facepalm
Ako postoji neki jednostavniji nacin da se opomenu kupci, koji mi ne pada na pamet, izvin'te Smile
Nema jednostavnijeg nacina (iako shvatam Kicu74 i  u načelu se slažem); na ovaj način koji on predlaže bili bi oštećeni mi koji smo korektni kupci i plaćamo na vreme, a one nekorektne baš briga za opomene..
Postovani,moj predlog nije usmren ka savesnima,koji nebi bili osteceni niti smarani,jer oni to rade u roku,vec one koji zavlace i razvlace,a u to limundo tim ima bolji uvid nego svi mi koji smo savesni i odgovorni.
Tako da mislim da treba naci neko resenje za nesavesne i one koje bas briga sto onemoguce da kupimo nesto ili prodamo nekom ko bi realizovao kupoprodaju,a bude onemogucen zbog neozbiljnosti nekog neodgovornog clana u poslednjoj sekundi nudivsi 10din vise i sam znajuci da nece kupiti nesto,iako je video da treba da plati pre slanja(najcesci nacin odustajanja neodgovornih je zahtev da se uplati pre slanja i posle njihovog navaljivanja da mu posaljete pouzecem).
pozz
Podržavam predlog mada kad bolje razmislim to bi teško funkcionisalo. To bi trebao biti neki mehanizam koji će opominjati kupca koji nije platio predmet, recimo dan pred istek roka. Mada onda bi i prodavcu, nevezano za ocene, trebalo dati opciju kojom će naznačiti da je predmet plaćen i time deaktivirati mehanizam opomene za kupca, da kupac koji je uredno izvršio svoju dužnost ne bi bio smaran.
Kad već imamo onaj podsetnik da aukcija za predmet iz liste želja ističe (što ume biti smarajuće). Recimo da je to primenljivo za opciju ''plaćanje pre slanja'', mada bi nešto slično bilo dobro i za kupce kojima je predmet poslat pouzećem i čeka ih u pošti, podsetnik da preuzmu paket...
Postovani,podrzavam Vas i za taj predlog uvezi predmeta koji ceka u posti,pozz
Ama ljudi, pa toliko toga je falično na Limundu, kakav sad još podsetnik za kupce - bilo bi lepo, ali nije realno.
Podsećajte sami - robotske poruke kao od banke - bez trunke emocija sa preciznim vremenom i datumom kad šta i "natruhom" pretnje negativnom ocenom. Za pristojan svet to i ne treba, a gluvom je džaba šaputati, mora da se drekne.