Limundo Cafe

Puna Verzija: Kupac odustaje - prodavac dobija negativnu !
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2
Poz drustvo ....

-pisem vec par dana limundo timu u vezi mog nazovi problema koji je banalan ali me nervira jer mislim da sam 100% u pravu ....

Dakle "okacio" sam patike za koje sam naveo da nisu originalne jer nisu! dobio sam ih u zamenu i hteo sam da ih posteno prodam ali limundo mi je prekinuo aukciju sa obrazlozenjem koje mi je jasno ...

Ja sam pokrenuo ponovo aukciju ne navodeci da su "kopija" sa opisom, slikama, i garancijom da su broj 42 !!!!!!!!! jer ja nosim 42 i otvoreno za bilo koje pitanje !!!

-A evo problem covek odustaje od kupovine navodeci gomilu stvari koje nemaju veze ni sa cim jer ocigledno mu nisu bile potrebne ili se zeznuo za cifru sto mene ne zanima .... ali me zanima deo gde on navodi svakakve mane NA SLIKAMA i tvrdi da ne odgovaraju opisu jedna od glavnih zamerki je velicina gazista koja je uslikana i pise 25cm ali su patike prokleto 42 , a nema ih fizicki kod sebe da bi takve tvrdnje izneo ... sto je van svake pameti jer imao je 7 dana da me pita sta god je hteo ....

-Ja da bih dobio moju proviziju nazad po instrukcijama limundo tima dajem negativnu ocenu ...

-Ali gle vidi cuda dobijam i ja negativnu od prodavca koji opet pise totalnu ne istinu , i mene oznacava kao prevaranta (ja to bar tako kapiram)

-Limundo tim ili ko god vec skida njegovu negativnu (ja sam insistirao da se obrise ili moja ili njegova) i porucuje mi da je mimo pravila prodavati neoriginalnu robu Big smile ) sto je onako za smeh slozicete se jer sam ubrzo posle toga iste te patike bez problema prodao bas ovde na limundu musterija zadovoljna ja zadovoljan!

-samo da dodam pokusao sam da kontaktiram kupca kada mi je napisao negativnu pokusavajuci jos jednom da ga uverim da nije u pravu , dobio sam odgovor kakav sam ocekivao ali na kraju teksta stoji da prestanem da ga uznemiravam !!!! a ja mu poslao svega 2 poruke Big smile opet smesna stvar a limundo mi sugerise da se obratim njemu jer samo on moze da mi skine tu negativnu ocenu ahahhhaahhaha ja to necu uraditi naravno !!

ispadoh na kraju ja grbav po meni nepravedno i od strane kupca i od strane limunda

aj pozdrav
Samo predoci limundo timu da je kupac odustao od kupovine a da nije ni video -preuzeo predmet (koliko sam razumela). Njemu negativna, tebi se brise jer je dao osvetnicku

Imala slicnu siutaciju-kupac odma posle licitiranja izjavio da su pocepane jer se vidi na slikama i odustaje od kupovine.
S tim da sam imala komicniju situaciju, LT me pitao da li su stvarno pocepane kao sto kupac, koji ih nije video, tvrdi!
Kako oni ne reaguju kada se meni vrati predmet u stanju u kome nije poslat jer ne znaju u kom stanju sam poslala predmet, lepo su zamoljeni da se drze iste politike i obrisu osvetnicku jer je kupac odustao od kupovine.
Sve sam im ja to objasnio jer su me oni savetovali da dam negativnu da bih dobio nazad proviziju .... Kupac preko slika tvrdi da ima recimo 5 nedostataka Big smile kojih nema !

- e kad sam ja to sve limundu objasnio oni su odma skinuli njegovu ocenu a mene obavestili (ponovo) da su "fush" stvari zabranjene na limundu ignorisuci da on nije ni preuzeo predmet a okarakterisao me kao prevaranta ....

- ispade da sam napisao ORIGINAL patike 10 din sve bi proslo u moju korist ....valjda jer patike izgledaju identicno originalu samo se preko etikete provali da su fals...

sta znam 7 dana je nekome dovoljno da prostudira ozbiljnu literaturu a ne 5 slika patika Big smile

uglavnom napravise me na budalu i plus za isti predmet iam 2 ocene Big smile negativnu i pozitivnu budalastina klasicna
Na Limundu nije dozvoljeno prodavati kopije predmeta. Samim tim što ste ponovo postavili aukciju predmeta koji vam je zatvoren, prekršili ste pravila sajta. Ocena ostaje opravdana, jer je predmet kopija, što ste potvrdili u prvobitnom opisu.

Jedini način da se reši ova situacija je da kontaktirate kupca i zamolite ga da nam se javi radi poništavanja ocene.
i ja sam imao sličan problem kao i mnogi drugi...

kao prvo slažem se da nije ok prodavati kopije ... ali svaki dan viđam more kopije npr. ray ban naočara za do 1000 dinara a jasno je da su original nebi bila ta cena i nikom ništa ako član prećuti da nije original

ako je neko iskren i napiše kopija nadrljao dakle moj zaključak je ako prodajete kopije ni slučajno to navesti

evo pogledajte koliko kopija i nikom ništa

https://www.limundo.com/pretragaLimundo....Tra%C5%BEi
Hvala na pisanju.
Sve dok ne piše da su kopija, ne možemo znati da su zaista kopija.
Limundo se ne bavi utvrđivanjem stanja predmeta.
(16.06.2017 12:52)Frajlla Piše: [ -> ]Hvala na pisanju.
Sve dok ne piše da su kopija, ne možemo znati da su zaista kopija.
Limundo se ne bavi utvrđivanjem stanja predmeta.

Hajde kad si već tu da pitam opet - da li je u redu ako se napiše da je imitacija? Dakle ne piše ime brenda nego proizvod liči na popularan proizvod? Evo primera - Opel Kadet "suza" i Daevu Neksia:

[Slika: rytktkqTURBXy9hYTY1ZGYwYWM2NjEzZjIyN2JiM...Bc0DAs0BsQ]

I jedan i drugi se normalno registruju, liče, ali Daevu ne pretenduje da JESTE Opel nego da imitira dizajn popularnog automobila

Da li biste prekinuli aukciju na kojoj čovek prodaje Daevu Neksiju i navede da liči na Opel Kadet?
Bila bi prekinuta samo u slučaju da nosi oznaku marke koju imitira (važi za ovaj primer).
U redu, hvala.
A ovo:

[Slika: yW4GIMs.jpg]

Levo je original na kom piše Taperver, desno je imitacija na kojoj ne piše Taperver. Da li biste prekinuli aukciju odnosno skinuli predmet sa Kupinda kada bi se postavio ovaj desni i napisalo da je imitacija dizajna, ali nije Taperver?
Odgovor je isti kao za predhodno pitanje: prekida se ako ima na sebi marku predmeta koji imitira.
Tako da ne bi bila prekinuta ova aukcija, jer nema marku, samo piše da liči na Taperver.
(16.06.2017 16:08)Frajlla Piše: [ -> ]Odgovor je isti kao za predhodno pitanje: prekida se ako ima na sebi marku predmeta koji imitira.
Tako da ne bi bila prekinuta ova aukcija, jer nema marku, samo piše da liči na Taperver.

Hvala lepo. Smile
ja sam mislio da su kopije zabranjene

Primeri zabranjenih predmeta:
- Kopije, falsifikati i plagijati robnih marki

pa videli smo da onim naočarima čak i piše ray ban i nikom ništa

pa gde ima original za 500 dinara Big smile

a ovo jel dozvoljeno ?
[Slika: imgonline-com-ua-twotoone-jEdTKfptOalZbC2I.jpg]
evo ispravna slika...

[Slika: imgonlsts.jpg]
mislim da je glupo u opste polemisati oko kopija na limundu , mene ste sankcionisali jer sam to naveo a da nisam ne bi ste Big smile glupo al nema veze sad "valjam" samo originale Big smileDDDDD

-a to da se javim liku koji mi je vratio negativnu nema sanse covek mi je posle 2 poruke rekao da ga ne uznemiravam tolko o tome
@LiMuBaj
Odgovor na primer sa slikama ray ban naočara:
Aukcija ne bi bila zatvorena, jer nije navedeno da je kopija.
Stranica: 1 2