Limundo Cafe

Puna Verzija: Spisak kupaca
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Samo da kažem da ova opcija kida kako je odrađena i da je potpuno pregledna.
Molim kolege za njihova utisnuća o ovoj novoj mogućnosti.

[Slika: screenzzz.png]
Nemam vremena da se previse upustam, al samo da pitam - koja je svrha spiska kupaca po abecedi ? - koja je svrha spiska kupaca, ako u prvom prozoru ne postoji nikakva markacija u kom statusu je ta i ta kuovina ???
Ici od kupca do kupca, po abecednom redu i otvarati da bi videli koji je status ? - da li je ocenjena, da li je realizovana ?

Sta je "Status" ?

Dakle, najmanje sto je potrebno je sortiranje po datumu kupovine i/ili po statusu: nije ocenjeno, uplaceno ... realizovana, nerealizovana, u realicaciji ...
pa dobro je što su uveli ,možda je moglo i malo preglednije da bude ali meni najviše fali polje NAPOMENA gde bi mogao da pribeležim nešto u vezi saradnje npr. kad smo se dogovorili lično ili promenu adrese bilo šta.... i što kaže sasacv68 da se može čekira šta je poslato npr. tj promena statusa saradnje...
(14.08.2017 16:08)LiMuBaj Piše: [ -> ]pa dobro je što su uveli ,možda je moglo i malo preglednije da bude ali meni najviše fali polje NAPOMENA gde bi mogao da pribeležim nešto u vezi saradnje npr. kad smo se dogovorili lično ili promenu adrese bilo šta....

Ne razumem, kakva napomena? To ima veze sa spiskom kupaca na način da šta? Molim za objašnjenje.
(14.08.2017 16:10)drzoidbergsbaby Piše: [ -> ]
(14.08.2017 16:08)LiMuBaj Piše: [ -> ]pa dobro je što su uveli ,možda je moglo i malo preglednije da bude ali meni najviše fali polje NAPOMENA gde bi mogao da pribeležim nešto u vezi saradnje npr. kad smo se dogovorili lično ili promenu adrese bilo šta....

Ne razumem, kakva napomena? To ima veze sa spiskom kupaca na način da šta? Molim za objašnjenje.

pa da možeš da napišeš adresa nije ta već druga ili broj telefona nije taj već drugi ili lično tad i tad ili ovaj je neki seljačina mojko moja oprezno ili divna saradnja kupca pohvaliti u oceni ....znači bilo kakva napomena koja bi nam olakšala saradnju...

dakle ima veze i te kako sa spiskom kupaca je možeš sebi da napomeneš bilo šta o saradnji npr. da ga staviš u budućnosti na crnu listu npr Smile
Pozitivna promena, mada meni isto ovako kako je odrađeno, ne deluje sjajno, bar na prvu loptu. Bolje bi bilo da je spisak kupaca, samo podmeni dela sajta "prodao sam" ili "završene aukcije" i onda ti se pored kupčevog korisničkog imena pokaže opcija za podmeni - sve kupovine kupca, ako je kupio više predmeta. Klikom na taj podmeni, da izađu sve kupovine kupca.

Mislim da mi neće značiti mnogo, što gledam kupce po abecednom redu, a prvih pet su recimo transakcije koje sam završio pre 15 dana. Voleo bih da vidim aktivne transakcije, a one su u delu - prodao sam.
(14.08.2017 16:13)LiMuBaj Piše: [ -> ]
(14.08.2017 16:10)drzoidbergsbaby Piše: [ -> ]

pa da možeš da napišeš adresa nije ta već druga ili broj telefona nije taj već drugi ili lično tad i tad ili ovaj je neki seljačina mojko moja oprezno ili divna saradnja kupca pohvaliti u oceni ....znači bilo kakva napomena koja bi nam olakšala saradnju...

dakle ima veze i te kako sa spiskom kupaca je možeš sebi da napomeneš bilo šta o saradnji npr. da ga staviš u budućnosti na crnu listu npr Smile

Fala na objašnjenju.
Tako je već sjajno. Mislim da bi bilo dobro da se doda što više opcija na jedno mesto, da prosto jednim klikom znaš gde ti je sve. Pa kad tamo stigneš lepo se snađeš ako su ti bogovi naklonjeni.
uglavnom meni najviše fali što ne mogu da pribeležim nešto sebi već moram po papirićima ili da rovim po porukama a sam se sebi čudim da sam pohvatao sve promene adresa od kupaca za slanje jer je to sve češća pojava i uzelo je maha, od 25-30% kupaca nema tačne podatke za slanje i taj procenat polako raste...

uglavnom da ima opcija napomena tu bi bilo šta mogli zapisati u vezi saradnje sa članom...

inače šteta što nema i spisak prodavaca , pa tu "favorites" prodavce pa lepo pogledaš s vremena na vreme njihovu ponudu a svi ti na jednom linku na dohvat ruke...
sasacv68 i alexvuk su rekli ono što bih i ja pa ću samo još dodati:

Dobrobit:
Kad se prodaju značke, salvete, markice, numizmatička roba i slično verovatno je olakšavajuće jer može masovno da se ocenjuje.

Nevaljano i nedostajuće:
Kad se otvori spisak kupovina pojedinog kupca kupovine su sortirane tako da je na vrhu NAJSTARIJA što je direktno suprotno onome kako su prodaje sortirane u "Prodao sam" odnosno "Prodate" – rekao bih da opet alate za prodavce pravi neko ko čak ni elementarne stvari o LK ne zna.
PORUKE! PORUUUKEEE! Nedostaju poruke ili makar link ka porukama sa kupcem i to naravno u konverzacijskom modu ili makar kako su sada na Limundu – ne ona antikna sprdačina sa Kupinda.

Onako na prvu.
Za sada ne bih da kritikujem...
Dopada mi se opcija, mada ima nekih mana. Za pocetak je i ovo dosta. Iskreno, nisam ocekivao ni ovo...
Par stvari (i dalje stoji da mi pare za ideju ulatite na racun, ne salim se, ne radim za dz)
-broj mesta je ... meni izaslo 139- neko ima u jednoj kategoriji toliko aukcija koje zavrsavaju sa ponudm
-mozda da u spisak ima kriterijum -kupac nije listovan u delu>spisak kupaca< ako nije kupio dva ili vise predmeta, i dodatni uslov ako saradnja nije ocenjena a clan je izlicitirao jos nesto automatski izlazi u >dnevnik< Big smile pojavljuje se na listi.
Jer sta ce mi na listi spisak kupaca koji su kupili samo jedan predmet, jurim' one koji su kupili vise?
-info da bude uvek na minus (spisak kupovina kupca, kolona info)
-ono sto je kul je da ili prodavac ili kupac mogu da promene boju cikice, kolone kontakt podaci
tipa zelena je ako se salje ne tu adresu a crvena je ako izmenjena adresa {mozda ova opcija da bude dostupna prodavcu i za ovo posstoji resenje da se kod poruka doda ikona za >kontakt kupca< i da joj se boja menja crveno/zeleno i linkuje ikona za >kontakt kupca< sa spiskom/zavrsenim aukcijama

DA, samo da kazem da to sortiranje kupaca po abecednom redu LOL el tako da obavljam suradnju? Dajte, pa po vremenu zavrsavanja aukcije, kao u zavrsenim, a?

Spisak kupaca je lepo uradjen , ako ima veci broj mesta maknuti zavrsene, ostaviti ih kao neprodate
Mozda u tom slucaju neke dorade...
Dodate su opcije za sortiranje kupaca prema:
  • korisničkom imenu A - Z;
  • korisničkom imenu Z - A;
  • po datumu kupovine od nastarije;
  • po datumu kupovine od najskorije;
  • sumi novca rastuće;
  • sumi novca opadajuće.
Meni se opcija sviđa, biće verovatno i bolja, jeino mi smeta što mi stoji sa leve strane tu gde stoji. Ja bih je stavila ispod "Zavrršene aukcije", a ne ispod "postavite aukciju", ali valjda stvar navike.
(21.08.2017 12:18)fiorellino Piše: [ -> ]Dodate su opcije za sortiranje kupaca prema:
  • korisničkom imenu A - Z;
  • korisničkom imenu Z - A;
  • po datumu kupovine od nastarije;
  • po datumu kupovine od najskorije;
  • sumi novca rastuće;
  • sumi novca opadajuće.

Hoce li biti opcija kada obrisem iz spiska kupaca aukcije datog kupca da se one obrisu i u zavrsenim i obrnuto?
Da li cete uvesti kada se prikze opcija suma novca i u sekciji sve kupovine kupca ili ce biti to vidljivo samo za peske varijantu?
Upravo sam uzeo da obrišem jednu kupovinu. Padajući meni Izabrite akciju i dugme Pokreni su jedno uz drugo, ali je ona bubuljičica malena za označavanje aukcije na desnoj strani. Zašto je to tako ergonomski rešeno? Da bih odustao i umesto toga došao u kafe?
Stranica: 1 2 3