Limundo Cafe

Puna Verzija: Negativna ocena zbog "prodaje istog telefona dva puta"
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Pozdrav svim Limundovcima i clanovima LimundoGrada.

Nedavno sam na licitaciju stavio u isto vreme dva razlicita telefona - oba su Samsung Galaxy J1. Jedan telefon je u odlicnom stanju i uz njega se dobija maska i punjac, a drugi telefon ima tackicu u cosku i ne dobija se nista.

Telefon koji je u losijem stanju kupio je odmah jedan clan Limunda. Prema Limundo opcijama, na mojim aukcijama je moguce placanje pre slanja i placanje pouzecem - medjutim, u uslovima prodaje je razjasnjeno da je placanje pouzecem moguce samo za clanove bez negativnih ocena, osim ako licnom procenom odlucim drugacije.

Clan koji je kupio telefon imao je 4 negativne ocene od kojih su 3 vezane za odustajanje od kupovine, a 1 za odustajanje od prodaje. Kupac se izjasnio da nece licno preuzimati predmet vec da zeli da se predmet salje, na sta sam odgovorio da nema problema i zatrazio da zbog negativnih ocena uplati novac pre slanja. Od tad nije odgovarao na Limundo poruke, upitao sam ga tamo jos jednom ljubazno kada mogu ocekivati uplatu, ali nista, iako je redovno aktivan na Limundu. Pred kraj roka kupoprodaje, nazvao sam kupca telefonom, kratko i jasno je rekao da je odustao od kupovine.

Naravno, kupcu sam dao negativnu ocenu sa opisom situacije. Ubrzo nakon toga, kupac je meni dao negativnu ocenu sa sledecim komentarom:

"Jedan te isti telefon prodaje dva puta. Iste slike isto sve."

Kupac mi u telefonskom razgovoru nije obrazlozio da je to razlog njegovog odustajanja.  Logicno, obratim se Limundo timu za pomoc i uklanjanje neopravdane negativne ocene, i bivam upljuvan od strane Limundo tima generickim odgovorima, kako sam zasluzio negativnu ocenu jer sam u Limundo opcijama naveo i placanje pouzecem, bez obzira na ono sto je napisano u mojim uslovima prodaje. Limundo tim je takodje uklonio negativnu ocenu koju sam ja dao kupcu.

Zelim da podelim prepisku sa Limundo timom i da vidim sta drugi Limundovci  misle o ovoj situaciji i reakciji Limundo tima.

JaDobio sam negativnu ocenu od kupca koji smatra da prodajem jedan isti telefon dva puta. Pazljivim posmatranjem fotografija moze se videti da su u pitanju razliciti telefoni, jedan u kao novom stanju, a drugi sa sitnim ostecenjima. Jedan telefon sam prodao, a drugi cu tek da ponovo stavim na aukciju zbog toga sto je ovaj kupac mislio da su to isti telefoni, pa nije hteo da uplati novac(koji sam zatrazio zbog njegovih prethodnih negativnih ocena vezanih za odustajanje od kupovine). Molim vas da uklonite negativnu ocenu koju sam dobio. Hvala

Limundo: Zdravo Marko,

Hvala na javljanju.

Ocena koju vam je član dodelio je i dalje aktivna, jer
možemo videti da ste vi od člana zahtevali placanje pre slanja,
što svakako nije po nasim Pravilima, jer je na aukciji bilo navedeno i 
plaćanje pouzecem.

Kupac ima mogucnost da izabere nacin placanja i slanja, 
koji njemu najvise odgovara,
od onih koji su navedeni na aukciji.

Ukoliko ne želite da placanje ide pouzecen, 
onda nema potrebe da to navodite na aukciji.
Zato je ocena koju ste vi dali članu, sada ponistena.

Sto se tiće vase ocene, 
zamolili bismo vas da nam dostavite prepisku, iz koje možemo videti 
da je kupac odustao od saradnje.

Hvala na razumevanju.

Ja: Optuzujete mene, iako u mojim uslovima prodaje stoji da je placanje pouzecem moguce za clanove bez negativnih ocena, ili ako mojom licnom procenom odredim drugacije. S obzirom da je clan vec imao 4 negativne ocene vezane za odustajanje od kupovine, logicno je bilo da zatrazim uplatu pre slanja jer sam osetio moguci rizik da mi se vrati paket. Prepiska ce vam biti dostavljena u drugoj poruci

Ja: https://ibb.co/cnbkQb

Na ovo fotografiji mozemo videti moje javljanje kupcu nakon zavrsene licitacije.

https://ibb.co/gZdzkb

Ovde vidite njegov odgovor, jedan jedini od pocetka do kraja prepiske - samo se izjasnio da zeli da se salje.

https://ibb.co/nBjN5b

Objasnjavam mu kako nije problem da posaljem, ali zbog cega mora da mi prvo uplati novac.

https://ibb.co/eTsgyw

Ovde vidimo da je proslo 3 dana od moje poslednje poruke bez odgovora, pa se javljam da proverim sta se desava.

Kupac ne odgovara i dalje, i shvatam da nema vajde pokusavajuci da udjem u kontakt s njim preko limundo poruka, jer je aktivan na limundu ali vidim da nece da odgovori. Odlucujem da, juce (28.9.) nazovem kupca telefonom, telefonski razgovor je tekao ovako:

-Pozdrav, zovem vas u vezi telefona koji ste licitirali na Limundu Galaxy J1, pa posto vidim da mi se ne javljate tamo samo da proverim da li ste odustali ili je nesto drugo u pitanju?

-Jesam, jesam
-Odustali ste?
-Jesam

Na osnovu ovog telefonskog razgovora dajem kupcu negativnu ocenu, a tek kasnije procitam u negativnoj oceni koju je on dao meni, njegov pravi razlog odustajanja. Nastavak u sledecoj poruci---

Ja: Mada, moguce da je razlog odustajanja sasvim nesto drugo, ali je razlog iz moje negativne ocene iskoristio da ga zamaskira i da ja ispadnem ovca. Jos jednom ponavljam, pazljivim posmatranjem fotografija moze se uociti da se radi o dva razlicita telefona.

Prevarant nisam, a uostalom, i da mu nisam poslao taj telefon sto je izlicitirao, ima Limundo zastitu. Takodje, ako je vec posumnjao da se radi o prodaji dva ista telefona, mogao se javiti Limundo timu za pomoc. I konacno, da nije rekao samo 'odustajem' vec da mi je objasnio sta je problem jos kad sam ga zvao telefonom, verujem da bismo to resili sami, a ako ne, savetovao bih ga da se obrati Limundo timu.

Hvala

Hvala vam na poruci.

Ocena koju ste dodelili članu je poništena, jer je
kupac imao pravo da odustane od kupovine, nakon
nepoštovanja potvrđenog načina dostave, a to je
plaćanje pouzećem.

Svaki kupac, pa i sa negativnom ocenama
ima pravo na slanje pouzećem ukoliko je to odabrao
prilikom potvrde kupovine. Naš savet je da
kontaktirate člana radi dogovora.

Hvala vam na razumevanju.

Ja: Znaci ja treba da stavim samo uplata pre slanja, a da u uslovima prodaje da napisem da clanovima koji nemaju negativnih ocena moze i pouzecem?

Sta treba da uradim da ne dobijem isti odgovor od Limundo tima, Ilija, isti kao sto mi je dala i Dragica?

I manje mi je vazno sta ce biti sa negativnom ocenom koju sam ja dao kupcu. Da li ste uopste procitali sta sam napisao u vezi negativne ocene koju sam ja dobio od kupca?????

Hvala vam na odgovoru.
Negativna ocena koju ste dobiuli od kupca se
može izmeniti jedino na zahtev člana koji je 
ocenu dodelio, pa je naš savet da pokušate da 
pronađete dogovor sa njim.

Svako dobro.
pravila su jasna , makar kupac imao 487 negativnih ima pravo na slanje pouzećem ako je to prodavac ponudio.. to je valjda jasno svima i nema pravo prodavac u svojim uslovima prodaje da piše drugačije npr. šaljem pouzećem samo plavušama i tome slično dakle nema uslovljavanja kome ja procenim i kome ja hoću

da ste pročitali pravila to bi ste znali

ja sam zbog toga ukinuo slanje pouzećem neću da mi neko sa 30 negativih što nije preuzeo paket to traži a ima pravo

a u tekstu negativne je mogao da napiše " paprika je crvena svaki dan srećan tebi rođendan" ako je razlog bio ne slanje pouzećem a obećano i ponuđeno tako LT to vidi Smile
Ne vidim kako opcije na Limundu mogu biti vaznije od uslova prodaje. I ne vidim gde je u pravilima to istaknuto.
Jer ipak su to OPCIJE, a ovo su USLOVI.

Znaci, ti predlazes da ukinem placanje pouzecem kao opciju, a da u uslovima prodaje napisem da pouzece moze za clanove bez negativnih ocena?

Bas zbog razlike izmedju OPCIJA i USLOVA sam kao opciju stavio i placanje pouzecem, jer ce skoro svaki clan Limunda pre pogledati tu da li moze pouzecem i licitirati ako ga zanima(neka vrsta reklame) nego kopati u uslovima prodaje da proveri da li moze pouzecem za njega jer on nema negativnih ocena. Doduse, isto to moze i da se kaze za clanove sa negativnim ocenama vezanim za placanje i slicno, ali smatram da bi oni ipak trebalo da uvek procitaju uslove prodaje jer je 'nema pouzecem za clanove s negativnim' postao jedan od standardnih, gotovo svuda prisutnih uslova na Limundu.
(29.09.2017 23:13)misko62 Piše: [ -> ]Ne vidim kako opcije na Limundu mogu biti vaznije od uslova prodaje. I ne vidim gde je u pravilima to istaknuto.

Znaci, ti predlazes da ukinem placanje pouzecem kao opciju, a da u uslovima prodaje napisem da pouzece moze za clanove bez negativnih ocena?

Bas zbog razlike izmedju OPCIJA i USLOVA sam kao opciju stavio i placanje pouzecem, jer ce skoro svaki clan Limunda pre pogledati tu da li moze pouzecem i licitirati ako ga zanima(neka vrsta reklame) nego kopati u uslovima prodaje da proveri da li moze pouzecem za njega jer on nema negativnih ocena. Doduse, isto to moze i da se kaze za clanove sa negativnim ocenama vezanim za placanje i slicno, ali smatram da bi oni ipak trebalo da uvek procitaju uslove prodaje jer je 'nema pouzecem za clanove s negativnim' postao jedan od standardnih, gotovo svuda prisutnih uslova na Limundu.
pravilnik limunda ima veću pravnu snagu od naših pisanija u uslovima prodaje

https://limundo.zendesk.com/hc/sr/articl...vi-prodaje
(29.09.2017 23:13)misko62 Piše: [ -> ]Ne vidim kako opcije na Limundu mogu biti vaznije od uslova prodaje. I ne vidim gde je u pravilima to istaknuto.

Facepalm
Mo'š ti napisati da si visok lep i plav u uslovima, ali to ne igra ako se kosi sa onim što si štiklirao kao ponuđeno.
Pravilnik u šake pa se javi na popravni.
Moja greska.

S druge strane, da li smatrate da je u redu od Limundo tima da mi ne uklone negativnu ocenu, iako u njoj pise nesto sto nema veze sa pravilom koje sam prekrsio? Tj, da oni tumace kao da u toj negativnoj pise tipa 'Prodavac naveo moze pouzecem, a posle trazi uplatu'?
(29.09.2017 23:22)misko62 Piše: [ -> ]Moja greska.

S druge strane, da li smatrate da je u redu od Limundo tima da mi ne uklone negativnu ocenu, iako u njoj pise nesto sto nema veze sa pravilom koje sam prekrsio? Tj, da oni tumace kao da u toj negativnoj pise tipa 'Prodavac naveo moze pouzecem, a posle trazi uplatu'?

pa tako oni tumače ono što je napisano u oceni, ja bi tražio da mi se promeni tekst negativne u "nije hteo da šalje pouzećem članu sa negativnom ocenom" jer ipak tekst ocene treba da bude istinit

inače u starom praviniku je bolje pisalo o dadatnim uslovima prodaje ovo što sad piše je jako nejasno katastrofa

čak se može tumačiti da je dozvoljno uslovljavati ako se jasno navede kupcu pre kupovine

citat

Dodatni uslovi prodaje
Nije dozvoljeno navoditi dodatne uslove prodaje koji nisu u skladu sa zakonima Republike Srbije. Ukoliko
prodavac u opisu ponude navede drugačije rokove, opcije plaćanja i slanja i i sl. od onih koje definišu
Uslovi korišćenja, potrebno je da to naglasi i istakne tako da kupcu budu jasno vidljivi pre potvrde
kupovine
.
(29.09.2017 23:22)misko62 Piše: [ -> ]Moja greska.

Da, to bi trebalo da ti uklone, odnosno izmene. Aaaali tu dolazimo do jednog velikog problema, naime prve 2-3 poruke korisničkoj podršci mašina čita nagluvoj babi, a baba slušalicu uvek stavlja na gluvlje uvo. Zato moraš biti uporan kao Kim Kardašijan u vajanju guzice i strpljiv kao mungos koji vreba kobru koja vrba žabu koja vreba muvu. Nakon iskustva sa gluvom babom iz Limundo podrške život više nije isti - mnogi padoše i ne ustadoše. Big smile
Ukratko budi uporan i strpljiv i ljubazan - iz trećeg, četvrtog pokušaja ukapiraju iz prve.
Hvala na odgovorima. Uradio sam tako kako ste rekli, te se nadam da ce mi Limundo tim izaci u susret, da ne bi drugi kupci bili u zabludi oko toga sta se stvarno desilo pri tom pokusaju kupoprodaje, tj sta je istina a sta neistina.
(29.09.2017 23:40)misko62 Piše: [ -> ]Hvala na odgovorima. Uradio sam tako kako ste rekli, te se nadam da ce mi Limundo tim izaci u susret, da ne bi drugi kupci bili u zabludi oko toga sta se stvarno desilo pri tom pokusaju kupoprodaje, tj sta je istina a sta neistina.

druže ako ti nešto znači ja smatram da si ti upravu jer u novom pravilniku piše da prodavac može da "napiše šta hoće" ako o tome obavesti kupca pre potvrde kupovine a vi ste kupca obavestili da nešaljete članovima sa negativnim ocenama

u starom pravilniku nije tako pisalo i po starom niste upravu

još jednom sporan citat

Ukoliko
prodavac u opisu ponude navede drugačije rokove, opcije plaćanja i slanja i i sl. od onih koje definišu
Uslovi korišćenja, potrebno je da to naglasi i istakne tako da kupcu budu jasno vidljivi pre potvrde kupovine.

ču drugačije rokove šta može da napiše šaljem u roku od 100 godina Big smile
Tek sam sada procitao to, u sustini pise da

'naglasi tako da kupcu budu jasno vidljivi pre potvrde kupovine'

Ako u uslovima prodaje nisu jasno vidljivi, onda ne znam gde da mu nacrtam?

Da li onda ne vazi clanak od kog si ostavio link gore gde pise da Limundo opcije imaju vecu snagu od uslova prodaje?
(30.09.2017 00:04)misko62 Piše: [ -> ]Tek sam sada procitao to, u sustini pise da

'naglasi tako da kupcu budu jasno vidljivi pre potvrde kupovine'

Ako u uslovima prodaje nisu jasno vidljivi, onda ne znam gde da mu nacrtam?

Da li onda ne vazi clanak od kog si ostavio link gore gde pise da Limundo opcije imaju vecu snagu od uslova prodaje?

nedavno je donesen novi pravilnik ali LT i dalje radi i razmišlja po starom pa sam ja tako i odgovorio , po starom je bilo onako kako sam rekao ali koliko vidim oni i dalje rade po starom... ili jednostavno ne tumače onako kako piše već po svome...
Sta mi predlazes da radim u ovakvoj situaciji? Da li moze pomoci da im skrenem paznju na novi pravilnik i njihovo razmisljanje po starom, tj nepostovanje novog, s obzirom da sam im vec poslao poruku gde sam ljubazno zamolio da se izmeni sadrzaj moje negativne ocene na serjozin predlog?
(30.09.2017 00:16)misko62 Piše: [ -> ]Sta mi predlazes da radim u ovakvoj situaciji? Da li moze pomoci da im skrenem paznju na novi pravilnik i njihovo razmisljanje po starom, tj nepostovanje novog, s obzirom da sam im vec poslao poruku gde sam ljubazno zamolio da se izmeni sadrzaj moje negativne ocene na serjozin predlog?

Pa ovde i ja moram da se izvinim - ova promena je toliko velika da niko nije očekivao da se desi pa sam reagovao kategorički, ali ovo je onako - temljna odredba Limunda... BILA - da dodatni uslovi ne piju vodu ako su u suprotnosti sa ponuđenim i štikliranim.
(30.09.2017 00:16)misko62 Piše: [ -> ]Sta mi predlazes da radim u ovakvoj situaciji? Da li moze pomoci da im skrenem paznju na novi pravilnik i njihovo razmisljanje po starom, tj nepostovanje novog, s obzirom da sam im vec poslao poruku gde sam ljubazno zamolio da se izmeni sadrzaj moje negativne ocene na serjozin predlog?

ja bi ih pitao šta onda ovo znači

Ukoliko prodavac u opisu ponude navede drugačije rokove, opcije plaćanja i slanja i i sl. od onih koje definišu
Uslovi korišćenja, potrebno je da to naglasi i istakne tako da kupcu budu jasno vidljivi pre potvrde kupovine.
Stranica: 1 2 3