Limundo Cafe

Puna Verzija: Ovde su bezobrazni kupci zaštićeni kao beli medvedi
Ovo je svedena verzija Limundo Cafe-a. Ovde se nalazi Limundo Cafe pun boja, lepote i radosti.
Stranica: 1 2 3
Naime žena je kupila haljinu opcijom Limundo Cash,dakle prvo joj je stigla pa je onda meni uplaćen novac. Tri dana nakon potvde da je sve ok stiže da želi da mi vrati haljinu jer je mala...jasno ko dan nosila je za neku priliku i više joj nije potrebna...odbijem reklamaciju i dobiljem prvu negativnu od nje koja ima nekoliko...kontaktiram LT oni me savetuju da prihvatim reklamaciju zbog rejtinga itd...iako je mogla 5 puta da je proba pre nego što pusti novac...naravno ne pada mi na pamet ne gradim ja karijeru ovde..
(24.11.2017 20:30)Kristi7 Piše: [ -> ]Naime žena je kupila haljinu opcijom Limundo Cash,dakle prvo joj je stigla pa je onda meni uplaćen novac. Tri dana nakon potvde da je sve ok stiže da želi da mi vrati haljinu jer je mala...jasno ko dan nosila je za neku priliku i više joj nije potrebna...odbijem reklamaciju i dobiljem prvu negativnu od nje koja ima nekoliko...kontaktiram LT oni me savetuju da prihvatim reklamaciju zbog rejtinga itd...iako je mogla 5 puta da je proba pre nego što pusti novac...naravno ne pada mi na pamet ne gradim ja karijeru ovde..

od mene moralna podrška kupac ima 6 negativnih zbog odustajanja Poljubac

mada već ima tema o tome Smile
Ma znam ali me je više od te negativne iznervirao stav LT kao ono znate dugoročno više se isplati vratiti novac i imati rejting bez negativnih nego uzeti novac...uopšte ne kapiraju da nije stvar novca nego principa, zar bi trebalo dozvoliti da te bezobrazni ljudi iskorišćavaju iz straha da ne dobiješ negativnu? Na taj nacin daju vetar u ledja kojekakvim 'kupcima'...i ja sam nekad nešto kupila pa ne stoji kako sam zamislila stavila na aukciju i prodala...Nije prodavac kriv zbog moje loše procene...A bezobrazni su se namnožili i te kako...ne shvata LT da njima dugoročno rejting ide dole...Hvala na podrsci
Zasto u opste koristis tu opciju, imas i vise nego dovoljan broj ocena. Svaka budala koja se juce uclanila moze da te keca sa uplatom i reklamacijama, ako napisane mere koje si izmerila nisu te, onda je opravdana reklamacija, al ako jesu nema tu sta da se reklamira. Iz ocene se pominje "stanje" a ne pogresne mere.

LT glumi nekog sudiju, a nemaju pojma i treba da se pokriju usima i cute.  U mom slucaju, prodavac sa hiljadu il koliko ocena, meni posalje kablove koji su njemu pali na pamet, znaci ne ono sto je bilo na slici, nego citiram: " pa te sam imao" .  Posalje mi ono sto mu doslo pod ruke, i to svesno a ne greskom, to sto se boja i oblik kabla razlikuje, nikom nista, to je jedno te isto. I kada sam trazio povracaj svih troskova , kablovi+postarina+provizija banke, on meni uplati opet ono sto je on hteo, bez skinute provizije od banke, jer sam mogao da jurim po gradu njegovu banku i platim bez provizije.
To sto ja gubim vreme sa budalom, 5 dana, idem do poste, uzimam paket, vracam paket,to nikom nista. I LT njemu brise ocenu jer je zasticeni beli medved, moze da radi sta mu se hoce jer im donosi profit.
A komentar gospodjice koga zulja svoju pozadinu na zelenoj stolici je, pa mi nemamo uvid u privatne poruke ???  Ona ili je dosla juce na posao pa nije upucena ili laze, jer ako nemaju uvid u poruke, ko su oni da bilo sta sude u razmirici prodavca i kupca, po kom osnovu, verujuci na rec nekome? Ako ti u privatnoj poruci pise crno na belo tu nema lazi i nema prevare, preko sms-a i poziva uvek moze nesto da se mulja.

Na kraju svega onako iznerviran jer se ne zna ko je ovde lud, dobijem poruku od njih u fazonu pa sada znate kako funkcionise kupindo. Na zalost, odavno ja znam kako oni funkcionisu, i ljubicasti i zeleni.

Meni su vec par puta brisali negativne, verovatno mi verujuci na rec, jer "nemaju" uvid u poruke , al budu li se pravili
pametni zahvalicu se na negativnoj i uramiti je. Uvek sam za resenje spora, ljudi smo , pa i gresimo, i kao sto ja ne bih voleo da me neko iskulira u pogledu opravdane reklamacije, tako i ja gledam da kupca ispostujem ako ima argumenata. Na zalost, vec duzi niz godina samo losa iskustva imam sa prodavcima koji predju 500 ili 1000 ocena, to su takve pocetnicke greske oko slanja, pakovanja, zatim uvaljivanje, precutkivanje mana, katastrofa. Cast izuzecima.
Naravno i ja sam uvek za kompromisno resenje vraćala sam i novac ako pogrešim ili zamenim o svom trošku. ..ali sta?  Ona tri dana nije znala da joj odogovara...Pri tom je mogla na Limundo Cash da prijavi problem da je zaista postojao...ma garant nosila i više joj ne treba pa da povrati lovu...mogla je i sama da je postavi na aukciju ...uostalom sve manje me ovaj način trgovanja interesuje mnogo je onih koji licitiraju pa se više ne javerujem. ..upropaste ti aukcije bzv. Imaju lom negativnih ali LT ima svoje kriterijume i tako obara vlastiti rejting
Ja dok sam bio pocetnik, dok nisam "savladao" limundo pravila, slao sam ljudima privatne poruke da mi prodaju nesto van limunda i svaki put sam dobijao opomenu, imao sam tri opomene koje su mi vremenom skinute zbog "dobrog vladanja".
E sad mene interesuje, ako nemaju uvid u privatne poruke kako su znali da ja zelim kupiti nesto van limunda?
Naravno da prate i gledaju ali se ponasaju kako vetar duva.

Limundo tim treba da zna, da odeca, obuca i jos dosta stvari, nisu tehnicka roba da se daje garancija. To jednostavno treba da funkcionise tako sto kupac pre licitacije pogleda sliku, kupi ako mu se svidja i ako mu odgovara po merama, kada mu stigne pregleda da nije osteceno i da li su mere kao u opisu, ako se nista ne poklapa da reklamira i to je to. Ako se zezne i uzme pogresnu meru za sebe, sta da se radi, pogresio je. Takodje navlacenje patika ili majice nekoliko dana mi je bezveze. Imas 24h da probas, posle toga cao.
Drugo je to da se kupi neka tehnicka stvar pa da crkne posle 2-3 dana, tu je reklamacija OK jer je pitanje da li je prodavac ispitao kako treba i proverio.
Prisiljavanje od strane limunda da se nekome mora dati garancija od nekoliko dana za obucu i odecu je smesna.
U pravu si potpuno.
Mozda je odecca cekala onog za koga je kupljena, pa zato nije odma vraceno zbog velicine. Ne iskljucujem ni prvu varijantu.
Naravno..ali kupac je tražio opciju kupi odmah i pre nego sto mi je stigla potvrda od Limunda da je uplata legla navaljivala je da posaljem što znači da je haljina bila potrebna određenog dana...trudila sam se da zaista realno razmotrimo sve aspekte
(24.11.2017 22:19)fox_87 Piše: [ -> ]Na zalost, vec duzi niz godina samo losa iskustva imam sa prodavcima koji predju 500 ili 1000 ocena, to su takve pocetnicke greske oko slanja, pakovanja, zatim uvaljivanje, precutkivanje mana, katastrofa. Cast izuzecima.

Nazalost, za veliki broj pordavaca ovo je u potpunosti tacno. Vise idu na kvantitet i reputaciju nego na kvalitet i trud. Ono sto nikako ne mogu da shvatim je katastrofalno lose pakovanje predmeta prodatih za vise hiljada dinara...
Naravno...ali ovde je reč o nečemu drugom...očiglednoj upotrebi predmeta i pokušaju povraćaja novca..dakle dupla korist. ..nisam pisala temu da teram neku pravdu..To je bilo pa prošlo. ..glavna tema je stav LT prema sve bahatim kupcima...
Desavalo se svima, verujem.
Stav je ocigledan i svima nama poznat. Meni su vracali neke stvari bez potezaca, na primer. I nisam mogla da dokazem da je kupac skinuo potezac, jer oni ne znaju u kakvom je stanju predmet poslat. Ili skinuta markica da je kozno za brend koji ne radi kozu tako cesto ... vracali su mi u stanju u kome nisu dobili predmet...

A sto se pakovanja tice, maksimalno se trudim ... i procenjujem da ce to lepo da stigne
Ja se maksimalno trudim oko pakovanja pogotovo što je predmet skuplji...
A jbt "Maksimalno se trudim" - to je taman uz bok izjavi "Podržavam stav da je Zemlja okruglasta". Treba skupiti kohones pa kao rahmetli Gorki napisati "U potpunosti odgovaram za pakovanje i oštećenja u transportu".  
Jer sve ostalo je za curice - put ap or šat ap. Cool
Kupila sam cizme na aukciji koje su izgledale perfektno, link ispod
http://www.limundo.com/kupovina/FANTASTI...E/61161669 

A posle dan nosenja cizme su ae totalno raspale a slike mozete videti na ovom linku

https://photos.app.goo.gl/aMEjPBm8jtf1uCb73

Bukvalno molim prodavca da mi vrati novac a na mojih 10 poruka dobila sam dva odgovora gde se gospodja pravi blesava, sto takodjw mozete videti u porukama.

Bukvalno sam ostala bosa u sred grada, dobila sam nevidjeni skart, na slikama i na prvi pogled au izgledale perfektno, ali da se nesto raspadne za nekoliko sati nosenja to nisam dozivela. Sto je najgore na putu sam van Srbije a krenula sam u tim cizmicama, morala sam da platim taksi da ne idem bosa po ovom minusu do hotela, morala sam da kupim nove cizme sutradan...

Bezobrazluk prodavca je neopisiv a ovaj limundo podrzava kriminal na svim nivoima? Samo u Srbiji ovako nesto moze da se desi. Ko ima iole iskustva sa kupovinom na sajtovima iz inostranstva zna o c…
Stranica: 1 2 3