Limundo Cafe
Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Kupindo (https://cafe.limundo.com/forum-10.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-12.html)
+--- Tema: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu (/thread-1159.html)

Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - bole1709 - 27.01.2020

Pre neki dan, kao i svako jutro, uđem ja na Kupindo, pravac muzika i filmovi da vidim najnovije okačene oglase od juče.
Ajde tu neki oglasi, novi, nepoznati, ništa zanimljivo što bi me zanimalo, dobro.
Sutradan, opet ja ulazim, isti predmeti na vrhu kao najnoviji. Mislim se, nemoguće da niko 24 sata nije ni jedan oglas okačio, ali ajde, dobro. Probam sortiranje po najskupljem, izlaze neki predmeti, a znam da ima skupljih. Na vrhu predmet od 12.000 din, a kad pretražim EKV, najskuplji predmet 65.000 din. Već tu je bilo čudno, šta se događa... Ima npr ploča Izvira koja stoji na 120.000 dinara. Kako ovaj 10 puta jeftiniji prvi po takvom sortiranju??? Treći dan isto, četvrti takođe, danas isto.
Šaljem poruku podršci, da vidim da li je do mene, do sajta, šta li je? Kad ono, novi raspored predmeta, prvo idu predmeti pravnih lica pa onda svih ostalih. To bi, možda, i bilo u redu, da nema članova sa ogromnim brojem predmeta koji se vode kao pravna lica. Jedan član (nije bitno ime, lako ga možete da ga nađete koga zanima) u kategoriji audio kasete ima skoro 8.000 oglasa, a ukupan broj oglasa u kategoriji je 21.000. Znači čovek ima udeo od 38% i prvo se njegovi oglasi prikazuju bez obzira na način sortiranja. Ne postoji šansa da se njegovi oglasi obiđu, u pločama se njegovi oglasi protežu od strane 1 do strana između 170 i 200.

Kako je to fer prema ostalim prodavcima? Kako doći do predmeta koji su stvarno najskuplji u kategoriji ili najnoviji ili nešto treće?

Kažu iz podrške da je ovo samo probno, ja se stvarno nadam da će ovo da se ukine što skorije, sortiranje je sada beskorisno.

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - LiMuBaj - 27.01.2020

nisam proveravao ali onda je to stvarno užas da se daje prioritet pravnim licima a garantujem da mi fizička lica plaćamo veću proviziju, već duže vreme se šuška da će nas fizička lica izbaciti sa kupinda možda je to jedan od koraka ka tome

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - bole1709 - 27.01.2020

(27.01.2020 18:09)LiMuBaj Piše: nisam proveravao ali onda je to stvarno užas  da se daje prioritet pravnim licima a garantujem da mi fizička lica plaćamo veću proviziju, već duže vreme se šuška da će nas fizička lica izbaciti sa kupinda možda je to jedan od koraka ka tome

čuš probno ja sam zaprepašćen da probaju i vežbaju kako da nas diskriminišu
Evo šta su mi rekli:
Trenutno smo u fazi testiranja Kupinda koji se sve više
usmerava ka pravnim licima pa je prikaz iz tog
razloga za sada takav, u ovoj fazi testiranja.
Predmeti koje vidite na početku su predmeti pravnih lica.

U perspektivi je planiran novi Limundo na kome će biti prikazani
predmeti fizičkih lica sa Kupinda, ali ništa od ovoga nije finalno rešenje.
Utisci članova su nam veoma bitni za dalji razvoj i izmene,
pa svakako vaše mišljenje uvek možete podeliti sa nama
a mi ćemo ga podeliti sa celim timom.

Nešto mi teško da poverujem u ovu poslednju rečenicu....

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - g.milos - 27.01.2020

Zaista je tako. Smile Testiramo, analiziramo i slušamo utiske.

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - serjoza - 27.01.2020

Utisak je da je ovo u najmanju ruku nelogično i besmisleno. Ovaj print je primer na kom se VIDI u čemu je problem, ali kad ima desetine predmeta korisnik pojma nema da tamo negde postoje i jeftiniji predmeti od ovog koji je predstavljen kao najjeftiniji.

[Slika: TUB85nz.jpg]

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - bole1709 - 27.01.2020

(27.01.2020 19:36)g.milos Piše: Zaista je tako. Smile Testiramo, analiziramo i slušamo utiske.
Stvarno ne znam šta ovde ima da se testira i analizira, jedan čovek na prvih 200 strana u nekoj kategoriji, koliko je to logično? Koliko je to ravnopravno u odnosu na ostale?
Ako niste u stanju da smislite nešto novo, a da bude korisno, pa ukradite od drugih.
Ova ideja uopšte nije promišljena, da jeste ne bi se ni pojavljivala.
Zašto pravna lica moraju da imaju bilo kakvu istaknutost u odnosu na nas ostale? Imaju labilnije uslove, ne plaćaju slike, tako i treba da bude, ali nečiji oglas da bude na strani 250, okačen danas, a njegov da bude na prvoj strani, okačen pre 2 godine, evo nisam pametan...

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - gibica - 28.01.2020

Vrlo jednostavno, ideja je da fizickih lica vise ne bude na Kupindu....

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - jugana - 28.01.2020

Ali ovo je dezinformacija Angry

(27.01.2020 20:43)serjoza Piše: Utisak je da je ovo u najmanju ruku nelogično i besmisleno. Ovaj print je primer na kom se VIDI u čemu je problem, ali kad ima desetine predmeta korisnik pojma nema da tamo negde postoje i jeftiniji predmeti od ovog koji je predstavljen kao najjeftiniji.

[Slika: TUB85nz.jpg]

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - LiMuBaj - 28.01.2020

ne samo dezinformacija već obmana i dobođenje u zabludu da je nešto najjeftinije što nije

RE: Novi način sortiranja predmeta na Kupindu - serjoza - 29.01.2020

Opet radi sortiranje. Izgleda da su odustali od ove ideje.
Za sad... Hmm