Limundo Cafe
Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: Da li vam se vide aukcije u ocenama? (/thread-163.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Guti1 - 22.12.2014

Dobro...malo se zbunila.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - ElMago - 22.12.2014

Jašta, ali nije loša ideja... Videti prodaje a sakriti kupovine... Samo pretpostavljam da je prilično komplikovano.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - malimirko - 22.12.2014

(22.12.2014 23:00)ElMago Piše: Jašta, ali nije loša ideja... Videti prodaje a sakriti kupovine... Samo pretpostavljam da je prilično komplikovano.

Kad kliknete na prodavca u ocenama onda opet vidite sta je kupljeno . Tako nije nista sakriveno .

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - dimitrijevic75 - 23.12.2014

(22.12.2014 11:53)Ssvettlana Piše: @dimitrijevic75, lepo ste Vi sve to napisali, ali se svodi na ono: sta me briga koliko je ko platio, ja znam koliko ja hocu da platim, ako kupim po toj ceni dobro i meni i njemu Wink

Ma neee niste shvatili...
Limundu lepo bila aukcija regularna ili ne, kao reagovaće ako se pobuni više njih
U stvari ih baš briga, jer smrtni greh je ne kupiti ali nema veze ako pokondireni član neće da proda predmet aukcije jer je nezadovoljan finalnom cenom a Kupindo mu se ne koristi pošto Limundo nudi šanse za mogućnosti. (kraće: seljačka posla)

To je nepoštovanje pravila aukcijske kuće, bome neki imaju ihahaj negativnih, na lakat im se brišu, ne sve ali se brišu...
Zašto to čini aukcijska kuća, ja pretpostavljam da je zaovine šurnjaje sestričina povezana sa upravom aukcijske kuće tj nekim od osoblja.
Drugi način ne vidim da takva nepouzdana i bezobrazna osoba alava na tudje pare ostane u našem društvancetu.
Ima Kupujem-Prodajem pa se zavitlavaj tamo.

Mene zanima Vilerov goblen "Kupačica bez donji toples" i PO KOJOJ CENI JE NABAVIO PRODAVAC

Možemo imati dve ponude "Kupačice bez donji toples" ali polemiku činimo dubljom ako analiziramo da li je fer prodavac koji se koriguje prema ranije prodatoj nečijoj ceni a ne uvažava svoju odnosno tudju nabavnu?
To je jako bitan parametar za nas dokone sa viškom slobodnog vremena koje koristimo da Vas nasmejemo

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Ssvettlana - 23.12.2014

@dimitrijevic75, malo sporije kapiram ovih dana :rolf:

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - simalazic - 23.12.2014

misljenja podeljena.
realno. ja kao kupac volim da pogledam kako se prodavao neki artikal u poslednje vreme i kako je prodat slican u nekom vremenskom periodu.
vise kupujem i nije mi prijatno kad me je neko zadirkivao koji je prvi put otisao na limundo a tamo moja kompletna istorija....kupio si to ili to sta ce ti?
sta te boli piiiiip .pa bas mi to treba..
mozda sam kupio prijateljici na poklon donji ves, a ne zeni. sta nekoga to briga. da vidi i po kojoj ceni.
bilo bi lepo ako bi se moglo selektivno dozvoliti da sami odlucimo sta da se vidi od trgovina a sta ne.
drago mi je sto moja zena ne moze da vidi moje trgovine na limundu. ne pusim , ne kockam , ne kladim, ne svaleram se i sta neko briga sta sam kupio na limundu

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - bobanz75 - 23.12.2014

Nemam nista protiv da se vide ocene,cak mi je bilo bolje kada su se svima videle,
povremeno pogledam ko je sta prodavao i kupio,i to ne zato sto mi je to zanimljivo
vec vidim koja je roba aktuelna i koliku cenu postize
pa ako ja imam nesto od slicne robe odmah postavim,jer nekada za nekom robom nema potraznje,pa se iznenada pojave novi kupci,a ako nemam tu robu potrudim se da nabavim,
mozda ce neko reci da pogledam top aukcije ali to sve tamo je napumpano sa toliko ponuda,
i uopste nije merodavno,
naravno videlo se i u ocenama ko prodaje predmet vise puta i slicne mahinacije,
ipak kod mene jos nisam aktivirao opciju da se vide ocene iz prostog razloga jer se jos uvek
kod vise od 90 % clanova ne vide,
usao sam u moje ocene i kliktao sam na imena ljudi sa kojima sam saradjivao,
pa ti ljudi sa kojima su saradjivali i tako sat vremena i nasao sam samo jednog clana da mu se vide ocenjeni predmeti,i rekoh kada ne vidim kod nikoga zasto ja da dajem da meni gledaju,
mislim da je najbolje ili svima da se vide ili nikom!!!

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - ljubisa.va - 23.12.2014

To je greska administracije.
U startu su stavili sve transakcije kod svih clanova nevidljive.
Trebalo je biti obrnuto
(ponavljam se opet)

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - dealla - 24.12.2014

Prodano može,Kupljeno jok.Intimis Wink

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Olja.Olja - 24.12.2014

(23.12.2014 00:05)dimitrijevic75 Piše: Mene zanima Vilerov goblen "Kupačica bez donji toples"

Prvi put cujem za taj naziv goblena. Undecided

I da toples ima gornji deo.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - nikiaA - 24.12.2014

Mislim da bi trebalo sve da se vidi kao što se vidi ko je kome kakvu ocenu dao.Do danas nisam ni znao da to mogu promeniti.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - msjevtic - 24.12.2014

Mnogi i dalje ne znaju......i verovatno neće ni saznati jer se ne potrude ni oko mnogo bitnijih stvari na
Limundu.......

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - ljubesam - 25.12.2014

Evo ja kolko sam dugo na Limundu, a takoreci svakodnevno akivan nisam znao da ima opcija da se izabere da se vide zavrsene aukcije, a naravno zalio sam kada su ukinuli vidljivost, jer mi znaci kao prodavcu.
Gore je neko dao dobar predlog -da se vide zavrsene aukcije kad si prodavac , ali da se ne vide i kad si kupac.
I smatram da to treba obavezno uvesti, ako je izvodljivo odraditi programerski.

Hvala na korisnoj temi

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - kmezika - 25.12.2014

Da li je moguce da aktiviram opciju da mi se vide ocene? To ne shvatam iz komentara... ako moze selektivno ja to svakako zelim odmah!

Meni je prodaja znatno opala od kad se ne vidi sta sam prodavala a i kao kupac volim da pogledam da li se predmet vec prodavao i kako su kupci zadovoljni.
Sto se privatnosti tice, nemam sta da krijem a ne zanima me apsolutno sta je ko kupio ili prodao vec samo utisci o predmetu.

A to da li ce komsija da virka "u moju kesu" e to je vec njegov problem, to me ne dotice uopste. Smile

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Ssvettlana - 25.12.2014

(06.12.2014 20:39)sasacv68 Piše:
(06.12.2014 16:42)Vesic1 Piše: Kod mene mislim da nije prikazano, a razlog je sto se nisam interesovao za to, sve mi je jedno bilo.
A ne mogu da izmenim sam, nego moram da saljem zahtev LT-u itd, tako da se za sada ne interesujem preterano.
Inace iz ugla kupca, nije lose uopste da se vidi sta prodavac prodaje.

Mozete izmeniti samostalno, ako zelite, ne morate pisati LT - to da li ce se videti i transakcije uz ocene.

Udjete u MOJ LIMUNDO/Moji podaci (ispod Promena lozinke), pa u Podesavanjima odcekirate box ispred.
Limundo je prilikom uvodjenja ove mogucnosti, podesio tako da je box cekiran - odnosno da se ne vide transakcije uz ocene, dok Limundovac sam to ne promeni.

[Slika: xc7ktg.jpg]

Slazem se da je odlican predlog, to da se doda i mogucnost izbora - da se ne vide samo kupljeni predmeti.

Generalno, kad kupujem, obavezno pogledam profil prodavca i aukcije u toku, cisto da otklonim eventualne nedoumice, ako imam bilo kakve sumnje. Ako mi to nije dovoljno, prelistam i par zavrsenih, ako je to omoguceno. Mislim da je i inace korisno za prodaju, da se vide ranije prodati predmeti, pogotovu ukoliko prodavac ima i dalje u ponudi isti ili slicane predmete.
Ipak, to sto je neko ˝sakrio˝ svoje predmete u ocenama, svakako ne znaci da je prevarant, mozda ima neke licne razloge ili jednostavno ne zna da postoji mogucnost da to moze promeniti. U svakom slucaju, ako neko i zeli da pogleda sta je neko prodavao, moze pokusati pretragom u Google - verovatno ce mu izaci par predmeta.

evo, u Vasem nalogu skinite kvacicu Wink