Limundo Cafe
Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Prodaja (https://cafe.limundo.com/forum-7.html)
+--- Tema: Da li vam se vide aukcije u ocenama? (/thread-163.html)

Stranice: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - alexvuk - 10.01.2015

Vide se, i treba da se vide iz stotinu razloga - recimo prvi ja kad nešto kupujem,posebno ako je nešto skupo, zanima me da li je taj član već prodavao neke plazma televizore,i da li je bilo sve ok - jer su ljudi kupovali pozitivne ocene,na značke i novčiče, po sistemu "uplatim ti 50din,nemoj ništa da mi šalješ,samo da skupim ocene" i to sve znam iz ličnog iskustva. Ako ne mogu to da vidim,hvala lepo neću ni licitirati osim možda u slučaju da ne mogu lično da preuzmem predmet. A verujem da to sve zanima i one što kupuju kod mene, pa sam odmah pošto je to omogućeno upalio prikaz starih aukcija u ocenama - doduše koliko vidim, ja sam jedan od 5% ljudi ovde koji su to uradili.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - dijema - 11.01.2015

Ne vide se.
Ne krijem nista,
ali sam zagovornik onoga kako svima tako i meni.
Znaci volela bih da se vidi svima,opcija slobodnog izbora mi se ne svidja

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - sasacv68 - 11.01.2015

(28.12.2014 19:08)sasacv68 Piše: Evo da se vidi i na novoj strani, pa ko zeli da odcekira ... da zna kako.

Evo gde se podesava da li ce vam biti vidljivi predmeti u ocenama:

Udjete u MOJ LIMUNDO/Moji podaci (ispod Promena lozinke), pa u Podesavanjima odcekirate box ispred.
Limundo je prilikom uvodjenja ove mogucnosti, podesio tako da je box cekiran - odnosno da se ne vide transakcije uz ocene, dok Limundovac sam to ne promeni.

[Slika: xc7ktg.jpg]

A ako ste pak glasali za jednu opciju, pa ste se sada predomislili:

(13.12.2014 18:42)sasacv68 Piše: Ako  ste se predomislili, kliknite na ovo ˝povrati glas˝ :

[Slika: 11cef6h.jpg]

pa onda mozete ponovo glasati za drugu opciju, da vas ne grize savest  Pravi se lud

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - popajrbc - 12.01.2015

Čudi me da je mnogo onih koji ne cene ni svoju ni tuđu privatnost,zašto nekoga interesuje po kojoj sam ceni nešto kupio ili prodao pre nekoliko meseci ili godina,mislim da je to sindrom BALKANSKOG ŠPIJUNA i očigledno je jako rasprostranjen,meni je OK da član odabere opciju pa ako neko želi da mu butaju po kupoprodajama pooštujem,u moje dvorište neće vireti ,dovoljno je da vide ocene i komentare,za ostalo neka ostane moja lična stvar !!!!

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - ljube79 - 13.01.2015

(07.12.2014 01:15)Olja.Olja Piše: Vide se.

Tako mi se vise dopada, mislim i da pruza vise poverenja kod kupaca.

A i, ne krijem nista.

Dobar ti je fazon ja sam kao i vecina ipak kliknuo Smile

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Olja.Olja - 15.01.2015

(13.01.2015 19:07)ljube79 Piše:
(07.12.2014 01:15)Olja.Olja Piše: Vide se.

Tako mi se vise dopada, mislim i da pruza vise poverenja kod kupaca.

A i, ne krijem nista.

Dobar ti je fazon ja sam kao i vecina ipak kliknuo Smile

Ali leeeeepo pise da se ne klikce! Skace od srece

Ja i dalje mislim da prodaja nije nesto sto je licno, komsijsko i intimno. Reklamiramo se, hocemo sto bolju gledanost a kada se aukcije zavrse - ish iz mog dvorista. Nema logike...

Kod kupaca je sasvim druga stvar, da sam samo kupac, verovatno ne bih cekirala da se vidi sta sam kupila. Mada, ne prodaje se na Limundu nista sto je za sakriti. Hihi A i, dovoljno je kreirati nalog sa nickom koji nema veze sa nasim imenom i prezimenom i eto privatnosti. Donekle.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - TajaNS - 15.01.2015

(12.01.2015 17:26)popajrbc Piše: Čudi me da je mnogo onih koji ne cene ni svoju ni tuđu privatnost,zašto nekoga interesuje po kojoj sam ceni nešto kupio ili prodao pre nekoliko meseci ili godina,mislim da je to sindrom BALKANSKOG ŠPIJUNA i očigledno je jako rasprostranjen,meni je OK da član odabere opciju pa ako neko želi da mu butaju po kupoprodajama pooštujem,u moje dvorište neće vireti ,dovoljno je da vide ocene i komentare,za ostalo neka ostane moja lična stvar !!!!

I opet paranoja i samo ja ja i samo ja.

Dakle, vidljivost ocena meni i ostalim kupcima otklanja sumnju na npr neki telefon koji želim/o da kupim/o i da pogledam/o da li se aukcija ponovila, da li se ponavaljaju veštaci na njegovim aukcijama koji dižu cenu dok se ne proda po njemu odgovarajućoj ceni i tako te sitnice.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - popajrbc - 15.01.2015

(15.01.2015 15:47)TajaNS Piše:
(12.01.2015 17:26)popajrbc Piše: Čudi me da je mnogo onih koji ne cene ni svoju ni tuđu privatnost,zašto nekoga interesuje po kojoj sam ceni nešto kupio ili prodao pre nekoliko meseci ili godina,mislim da je to sindrom BALKANSKOG ŠPIJUNA i očigledno je jako rasprostranjen,meni je OK da član odabere opciju pa ako neko želi da mu butaju po kupoprodajama pooštujem,u moje dvorište neće vireti ,dovoljno je da vide ocene i komentare,za ostalo neka ostane moja lična stvar !!!!

I opet paranoja i samo ja ja i samo ja.

Dakle, vidljivost ocena meni i ostalim kupcima otklanja sumnju na npr neki telefon koji želim/o da kupim/o i da pogledam/o da li se aukcija ponovila, da li se ponavaljaju veštaci na njegovim aukcijama koji dižu cenu dok se ne proda po njemu odgovarajućoj ceni i tako te sitnice.

Mislim da ako želiš nešto od nekog da kupiš ne moraš da proveriš šta je tačno kupovao i prodavao prodavac,sasvim su dovoljne ocene i komentari,a paranoja je kad stalno sumljaš da svako namešta aukcije,pa moraš da proveriš prodavca na milion načina,šta je kupovao,šta prodavao,u koje vreme postavlja aukcije,ko licitira na njegovim aukcijama,šta je prodavao pre godinu dana,možda je nešto kupio jeftinije pa prodao za skuplje (sram ga bilo).....to je prava PARANOJA....i baš takvima ne želim da pružim zadovoljstvo da voajerišu po mojim kupoprodajama.... Pravi se lud

Ako cemo tacno, onda paranoju mogu (i ne moraju) treba da osecaju prodavci a ne kupci, jer definicija paranoje je:

Paranoja (što dolazi od od grčke riječi παράνοια za "ludilo" ili "bezumnost") je izraz kojim se opisuje tjeskoba i strah neke osobe uzrokovan iracionalnim idejama i/li nesposobnošću razlikovanja mašte od stvarnosti.
Obično se pod tim podrazumijevaju psihopatološki simptomi vezani uz vjerovanje neke osobe da su on ili bliske osobe (podizaci cena u ovom slucaju)  meta zavjere, zbog čega se kao jedan od sinonima za paranoju koristi i izraz manija proganjanja. (Od LT )

Nema sumLJe da kupci nisu paranoici.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - TajaNS - 15.01.2015

E ako je sumlja onda ste za sve u pravu, izvinjavam se.

Haha bitna je ocena i komentar... ljudi iz istih mesta(mislim na ove usko povezane podizače rodbinkso/kumskim/bratskim vezama) razmenuše po xx pozitivnih dok ne uvaljaju trećem licu svoju robu po željenoj ceni. To svima odgovara jer kaplju provizije i nije to slučajno namešteno tako.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Branari - 15.01.2015

Verujem da su ocene sasvim dovoljan pokazatelj toga kakav je neko prodavac/kupac. Ne vidim kako bi predmet aukcije samo po svom nazivu (link ka predmetu ionako posle nekog vremena postane neaktivan) mogao da pruži ikakvu sigurnost u prodavčevo/kupčevo poštenje ili stručnost. Facepalm Zaključivanje samo na osnovu naziva aukcija znači puštanje sopstvenoj mašti na volju, jer informacije koje taj naziv daje jednostvano nisu dovoljne da bi se prosudilo o poželjnosti za saradnju. Za tako nešto postoje ocene & komentari. Ko hoće da prevari, on će to učiniti bez obzira na to da li mu se nazivi aukcija vide u ocenama.

Recimo zato sto onda moze jednu istu stvar da prodaje pet puta.

Zato sto moze da kupi 1000 salveta i ostalih sitnica a onda (ima renome) pocne da prodaje stvari u vrednosti od milion dinara.

Zato sto...

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - Branari - 15.01.2015

Koji je, onda, to trenutak kada neko sme da počne s prodajom skupljih predmeta? Zašto bi nečiji integritet trebalo dovoditi u pitanje, samo na osnovu cene predmeta koje je prodavao (a te cene se ionako uskoro više neće videti, jer će linkovi postati neaktivni)
Hmm

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - blistok - 15.01.2015

(15.01.2015 19:07)Olja.Olja Piše: Recimo zato sto onda moze jednu istu stvar da prodaje pet puta.

Zato sto moze da kupi 1000 salveta i ostalih sitnica a onda (ima renome) pocne da prodaje stvari u vrednosti od milion dinara.

Zato sto...

Ako ikada budem imao volje i vremena da se bakćem sa tim mogu, kao i svako drugi, da napravim mrežu duplih naloga tako da niko od vas a ni administracije to neće primetiti. Pri tom, ja sam duduk za tehniku, za razliku od dosta ljudi koji ovde pišu, šta bi tek oni mogli da naprave. Imam rodbinu i prijatelje od Kikinde pa do Pirota. Treba mi oko 20-ak naloga u raznim mestima Srbije, koji ne licitiraju samo kod mene već i kod drugih tako da su ocene sa svih strana. Sve i kada dođem do tačke kada ću postavljati po 20 aukcija svakog dana, većina predmeta ide i sama od sebe tako da se niko od njih ne bi pojavljivao na mojim aukcijama češće od jednom mesečno (što je manje više normalno) a dobijao bi ocenu od mene jednom u dva meseca. Pomešano sa ocenama za salvete i ostale sitnice (koje će kupovati za 10 dinara radi ocena od drugih) niko neće primetiti frekvenciju jer svako od nas ima ljude koji redovno kupuju od nas. Da bih osmislio ovaj "lukavi plan", što bi rekao Boldrik, mi je trebalo 10 minuta. Onaj ko stvarno ima nameru da pravi biznis na lažnim nalozima će utrošiti znatno više vremena za planiranje i zatvoriti sve rupe koje sam ja, možda, prevideo. Dakle. ne zavaravajte se, uhvaćeni su samo oni koji to rade na glup i isuviše vidljiv način. Pri tom ako se ne radi o istoj osobi koji diže cenu sa istog kompjutera, znači - lažni nalog, Limundo, zakonski, ne može ništa jer je po Ustavu i zakonima svakom dozvoljeno da za svoj novac kupuje gde i šta hoće. Pa i porodici i prijateljima prodavca. Tako da argumenti oko lažnih naloga, veštačkog nuđenja... padaju u vodu jer čak i da se samo time bavite u životu ne biste imali vremena da provalite one koji to ne rade na glup način.

Ako kupi 1000 salveta onda će imati samo ocene od prodavaca ali ne i od kupaca. No, shvatam šta ste hteli da kažete. Pa ajde i o tom argumentu. Koliko sam video, kad sam kliknuo na vaš dobar potpis Smile , vi prodajete odeću i imate najveći broj ocena od ljudi ovde (bar koliko ja znam), nisam proveravao za šta ste dobili sve te ocene (mrzelo me je) ali pretpostavljam da je opet za odeću. Koliko sutra vi možete doći u situaciju da, privremeno ili trajno, počnete da nudite tehniku ili mobilne ili ... Pa zar ja treba pored svih vaših ocena (a dobro znam koliko je teško dobiti i 100 a kamoli toliko) da sumnjam u vas kao prodavca ? Svejedno da li sumnjam u vaše poštenje ili stručnost, svodi se na to da sumnjam da ćete mi isporučiti nešto što nije u opisu i da ćete onda odbiti reklamaciju pa ću biti oštećen. Čemu ? Pa niste vi gradili svoju reputaciju da biste je sada bacili u vetar zbog par prodaja. Sistem ocenjivanja i služi zato da je kupac siguran da neće biti oštećen. Evo vam lokalni primer - u cafeu ljudi dobijaju ocene za ugled, za Kaladont, za pogađanje ko je koji admistrator... pandan za salvete na Limundu, pa da li to znači da ti ljudi imaju lažan ugled ? Ne. Prvo, to nisu jedine ocene koje su dobili, ima ocene za nešto pametno što su napisali ili za nešto što je korisno za sve nas prodavce (recimo za slike) a drugo, sve i da jesu to jedine ocene, dobili su ih za neki trud. Onaj ko postavlja aukciju za salvete utroši isto toliko truda koliko i mi za naše aukcije i nije ništa manje pošten, ili u slučaju cafea zaslužan.

"Zato što..." Znam ima još gomila razloga koje ste mogli navesti ali sve se svodi na to da li verujete u sistem na Limundu i u samog prodavca ili ne. Ako sumnjate u prodavca . nemojte licitirati i problem rešen. Ako sumnjate u sistem - pa šta ćete onda ovde ? (ovo nije namenjeno lično vama već generalno) Dali ste dobru definiciju paranoje ali mislim da se ona, ipak, odnosi na obe strane u ovom procesu.

Jedino što bih ja dodao na ovaj sistem ocenjivanja (i vidljivosti) je ono što su neki članovi predložili - da se vidi naziv predmeta (bez linka) eto, čisto da se ima neki istorijat o prodavcu, mada meni lično to nije bitno. I broj reklamacija (uvaženih ili ne) da se doda u profil. Ovo jeste bitno, bez obzira što bih ja imao jedno 30-ak reklamacija dosada, mislim da bi to bio dobar signal za kupca da zna da čak i ako dođe do problema neće biti oštećen. Da prodavci dok ne dođu do barem 20-te ocene mogu da prodaju samo preko LC i da za svaku negativnu opet moraju da ispune taj bonus. Sve ostalo, po meni, spada pod datu definiciju.

RE: Da li vam se vide aukcije u ocenama? - ljube79 - 16.01.2015

A šta me brga dali neko od komsija hoce da zaviri sta sam to kupio ili prodao?Bas me... pa nezivim ja za njih niti bilo koga drugog,zivim svoj zivot kupujem sta hocu prodajem sta hocu,uh ala sam se zabrinuo sto ce neko da vidi istoriju mojih kupoprodaja,a uuuu,kod mene se sve vidi slobodno gledjte(oni koji vole da spijuniraju),ali i oni koji hoce da se uvere u legalnost aukcija,nemam nista protic.

Razna opravdanja vidim ovde,necu da se vide linkovi ,sto komsija da vidi dali sam kupila tange,ovo ono,uh bas me briga nek gledaju zaviruju ,moja stvarako im to pricinjava neko zadovoljstvo nek gledaju,neobracam paznju uopste na takav sloj drustva,zivim i radim kako ja hocu ,takve stvari me nezanimaju,dsali jeneko video cuo,rekao ,uh Smile riknucu od brige Smile Smile Smile