Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - gibica - 25.12.2014

@Vesic1
Posalji mu Limundo poruku i trazi mu da ti napise broj posiljke.
Ako vidis da je online, a da te ignorise, daj mu negativnu ocenu.
Sledeci put ce 2 puta da razmisli pre nego sto ignorise pitanja kupaca.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sasacv68 - 25.12.2014

Bez obzira na to ... da li se loguje ili ne, jer je moguce da poruke prima i na e-mail...
Trebalo bi da se implementira na Limundu i Kupindu, kao sto je i ovde u Cafeu - Pracenje poruka - pa da se zna da je poruka procitana od strane onog kome je upucena.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - takence - 27.12.2014

Pozdrav svima! Nova sam ovde.Ako sam promašila slobodno izbrišite moj post. Smile

Ja predlažem da se uvede od strane Limundo/Kupindo tima ocenjivanje, nakon isteka roka za ocenjivanje.
Mislim da nisam jedina ovde sa tim problemom, koja prodaje, a opet po ko zna koji put prodam članovima koji su tek registrovani ili su slabo aktivni na L/K i ne dobijem ocene, naravno jave se porukom sve super a od ocene ništa. Kada im pošaljem neki se više nikada ni ne uloguju....
Ovo je generalno problem svih članova, retko kom kupcu se ovo desilo, tako da je ovo veći problem za nas prodavce, počinje opasno da mi smeta. Kao kupac sve sam prodavce ispoštovala kao i oni mene. Ali kao prodavac ovo mi se ne sviđa ja ne mogu da biram ko će kupiti od mene nešto i da li je novi član koji se nikada više neće ulogovati.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Ssvettlana - 27.12.2014

@takence, dobrodosli u kafe Wink , jedan od predloga koje smo vise puta napisali je da se uvede automatsko ocenjivanje posle isteka.. ja bih iskreno uvela i crvenu za one koji u roku ne ocene.. Niste jedini Tuzan

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - moonster - 27.12.2014

Meni se dešava da me ni prodavci ne ocene, što je baš onako ružno i neprofesionalno - em se prva javim, em uplatim u roku dan-dva, em ocenim čim dobijem predmet. To mi je nekako i gore nego kad kupac ne oceni. Automatske pozitivne bi bile dobra metoda da se reši ovaj problem, i mogle bi baš tako i da idu - sa tekstom "automatska pozitivna" (onda kupac ili prodavac znaju da imaju posla sa osobom koja je aljkava u ocenjivanju).

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - takence - 27.12.2014

@Ssvettlana Hvala Smile

Slažem se, vidim da nisam jedina tako sam i mislila, ima nas raznih ovde, ali ako je pravilo ocenjivanje, neka to uvedu, ako je rok mesec dana, onda neka uvedu i to automatsko ocenjivanje nakon isteka roka. Stvarno nema smisla...

Ja još imam primedbu Smile
Podatci- zašto svi naši podatci stižu kupcu? Dešavalo mi se da mi ljudi zvone u pola 8 na vratima ja ne znam ni ko su niti su rekli da će doći na adresu, niti je meni taj predmet pripremljen. Kada bi uveli da mi sami biramo da li da se vide svi podatci (štikliramo/obeležimo), ipak ima ovde prodavaca koji isključivo na svojoj adresi vrše lično preuzimanje, dok ima nas koji to ne činimo.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fox_87 - 30.12.2014

Ovaj predlog je mozda neko vec pomenuo ali nije na odmet ponoviti.

Da se broj posmatraca aukcije vidi javno, kao sto se vide u listi zelja na kupindu. Ko razume shvatice zasto.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - deqi - 31.12.2014

U Filateliji da se izmeni podkategorija "ostale bivse republike" jer ovako kako je sad je smesno i zalosno, svaka bivsa republika Jugoslavije ima svoje ime i niko u Filateliji ne vodi politiku nego skuplja marke. Zalosno je kad neko sa strane vidi tako nesto, dali i oni nas treba da zovu ostali i bivsi ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - msjevtic - 02.01.2015

(30.12.2014 01:36)fox_87 Piše: Ovaj predlog je mozda neko vec pomenuo ali nije na odmet ponoviti.

Da se broj posmatraca aukcije vidi javno, kao sto se vide u listi zelja na kupindu. Ko razume shvatice zasto.
Slažem se i podržavam!!!!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 07.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fox_87 - 07.01.2015

Nemas pravo da zakljucujes da li je neko dvojni nalog ili nije, svi su nevini dok se drugacije ne dokaze, a i kad se dokaze slaba vajda od toga Cool

Znam sta hoces da kazes, iz te statistike koja je bila ranije, linkova u ocenama,i jos nekim trikovima, dvojni nalozi kao da su crtali sebi metu na ledjima, slepac bi ih primetio. Bilo,nema vise, mnogo false prijava

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 07.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 07.01.2015

(30.12.2014 01:36)fox_87 Piše: Ovaj predlog je mozda neko vec pomenuo ali nije na odmet ponoviti.

Ja ne razumem pa ako može pojašnjenje.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fox_87 - 08.01.2015

@BitterLemon
Tebi ne bi , ali bi drugi prijavljivali i zatrpavali ih prijavama,kao sto su radili, a samim tim sto sumnjaju u nekoga bi odustajali od licitacije,a samim tim je manja krajnja cena, sa manjom cenom manja i provizija, to nikako ne ide . nisu ludi da sebi kopaju jamu

@blistok
Lepo, kao sto na kupindu vidis koliko ljudi zeli predmet, tako da se posmatraci aukcije vide javno
Prodavcu ta informacija aposultno nista ne znaci, 50 ljudi posmatra i niko ne licitira, dodje mi da se upucam u glavu ali skup je metak
Ovako kad neko od tih sto posmatra vidi da jos 49 ljudi prati , mozda ce mu to biti dovoljan znak da treba da licitira, da to nesto vredi, valja , da ne sme da propusti. isto tako ta informacija moze da se koristi kao filter u sortitanju aukcija, kao sto se sortiraju po broju ponuda tj. najtrazenijim, tako moze da se sortira i po ovome, " najzeljenijim "

Ta jedna mala nadogradnja sajta, moze da doprinese vecem procentu prodaje, jer ima pozitivan psiholoski efekat sa aspekta onoga ko licitira, ali to nije rupa na saksiji , e-bay ima tu opciju , pa neka se neko malo zapita zasto.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 08.01.2015

@fox_87
Metkići nisu problemWink
Dobar predlogThumbs up