Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 08.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 08.01.2015

@blistok
Lepo, kao sto na kupindu vidis koliko ljudi zeli predmet, tako da se posmatraci aukcije vide javno
Prodavcu ta informacija aposultno nista ne znaci, 50 ljudi posmatra i niko ne licitira, dodje mi da se upucam u glavu ali skup je metak
Ovako kad neko od tih sto posmatra vidi da  jos 49 ljudi prati , mozda ce mu to biti dovoljan znak da treba da licitira, da to nesto vredi, valja , da ne sme da propusti. isto tako ta informacija moze da se koristi kao filter u sortitanju aukcija, kao sto se sortiraju po broju ponuda tj. najtrazenijim, tako moze da se sortira i po ovome, " najzeljenijim "

Ta jedna mala nadogradnja sajta, moze da doprinese vecem procentu prodaje, jer ima pozitivan psiholoski efekat  sa aspekta onoga ko licitira, ali to nije rupa na saksiji , e-bay ima tu opciju , pa neka se neko malo zapita zasto.
[/quote]

Pa ovo je odlična ideja ! Prestao sam da pratim poslednjih par sati aukcije baš zbog toga što nemam živaca da gledam kako je cifra zacementirana a ima po 30-40 posmatrača. I onda se u zadnjih dva minuta svašta nešto desi. To mi je najmrskiji deo aukcije. Sada sam imao aukciju sa jednim frižiderom gde je bilo preko 100 posmatrača, mislio sam ovo glatko zarađuje, kada sam se na kraju aukcija ulogovao da vidim a on otišao ispod nabavne cene. Ovako bi možda taj pritisak od cifre posmatrača sa mene prešao na kupce pa bi još neko licitirao. Podržavam ideju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Ssvettlana - 08.01.2015

blistok, kupovali ili prodavali frižider?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 08.01.2015

(08.01.2015 01:17)Ssvettlana Piše: blistok, kupovali ili prodavali frižider?

Prodavao Tuzan Zato i znam koja je bila nabavna cena.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - pirat.w - 08.01.2015

Jedan predlog da se kod prekinutih aukcija na kojima je licitirano sem toga da je aukcija prekinuta navede i razlog prekida aukcije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - miki38 - 10.01.2015

Ja imam jedan zanimljiv predlog, nisam bas siguran da je zanimljiv.

Ne mogu da verujem da je ovo Srpski sajt? Pitate se zasto a mozda i ne.
Limundo ne podrzava ZVANICNI jezik republike Srbije cirilicno pismo. Cudno zar ne, a mozda i nije, a zasto pa on ne podrzava ni Ruski jezik.
Sada se ja pitam kako da postavim aukciju na Ruskom ili na zvanicnom jeziku Srpskom ili ti cirilicnom pismu, nikako, mozda Limundo ima resenje ja njima na cirilici oni prevedu na latinicu i vrate mi prevod i ja postavim u naslovu aukcije, i Za Ruski isto, znaivljivo bas, mozda i nije, mozda oni i prihvate to , iskreno nisam probao.

A sada ozbiljno:
Svi koji zele da mi se pridruze da podnesemo prijavu protiv Limunda za diskriminaciju neka mi se jave na P.P.

Zamolio bih Limundo tim da ne brise ovaj post posto ga imam sacuvanog i posluzice mi kao osnova za prijavu.

Veliki pozdrav za sve miki38.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - mixcomo - 10.01.2015

Подржава ли?

Изгледа да подржава. Wink

Ahhhha
Podrazava u kafeu i u opisu aukcije ali tamo gde je najbitnije ne podrzava a to je naslov aukcije, ako mi neverujete vi probajte, i ond anapisite komentar.

miki38

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 10.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

A sat mialis o ovome:

Član 2

U ovom zakonu:

1) izrazi "diskriminacija" i "diskriminatorsko postupanje" označavaju svako neopravdano pravljenje razlike ili nejednako postupanje, odnosno propuštanje (isključivanje, ograničavanje ili davanje prvenstva), u odnosu na lica ili grupe kao i na članove njihovih porodica, ili njima bliska lica, na otvoren ili prikriven način, a koji se zasniva na rasi, boji kože, precima, državljanstvu, nacionalnoj pripadnosti ili etničkom poreklu, jeziku, verskim ili političkim ubeđenjima, polu, rodnom identitetu, seksualnoj orijentaciji, imovnom stanju, rođenju, genetskim osobenostima, zdravstvenom stanju, invaliditetu, bračnom i porodičnom statusu, osuđivanosti, starosnom dobu, izgledu, članstvu u političkim, sindikalnim i drugim organizacijama i drugim stvarnim, odnosno pretpostavljenim ličnim svojstvima (u daljem tekstu: lična svojstva);

2) izrazi "lice" i "svako" označavaju onog ko boravi na teritoriji Republike Srbije ili na teritoriji pod njenom jurisdikcijom, bez obzira na to da li je državljanin Republike Srbije, neke druge države ili je lice bez državljanstva, kao i pravno lice koje je registrovano, odnosno obavlja delatnost na teritoriji Republike Srbije;

3) izraz "građanin" označava lice koje je državljanin Republike Srbije;

4) izraz "organ javne vlasti" označava državni organ, organ autonomne pokrajine, organ jedinice lokalne samouprave, javno preduzeće, ustanovu, javnu agenciju i drugu organizaciju kojoj je povereno vršenje javnih ovlašćenja, kao i pravno lice koje osniva ili finansira u celini, odnosno u pretežnom delu, Republika, autonomna pokrajina ili lokalna samouprava.

Svi pojmovi koji se koriste u ovom zakonu u muškom rodu obuhvataju iste pojmove u ženskom rodu.

Ovo je iz zakona o diskriminaciji.

(10.01.2015 17:01)miki38 Piše: Ahhhha
Podrazava u kafeu i u opisu aukcije ali tamo gde je najbitnije ne podrzava a to je naslov aukcije, ako mi neverujete vi probajte, i ond anapisite komentar.

miki38

А што Ви овде не користите ћирилицу, или бар латиницу са дијакритичким знацима, то су оне кукице и квачице? Wink

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 10.01.2015

(10.01.2015 17:15)mixcomo Piše: А што Ви овде не користите ћирилицу

I mene ovo zanima. Covek hoce da sprema tuzbu, a ovde gde moze da se koristi, on je ne koristi.

Zar je bitno koje pismo koristim ovde, nije obavezno.
Možda mislite da ne znam.
Знам али некористим из разлога што доста пишем по другим форумима и сајтовима који неподржавају ћирилицу или латиницу.
Prosto zar ne.

Наравно, као и урадити лефт алт шифт на сајту који подржава.

Ne razumem vas bas najbolje vi ste protiv jezicke barijere ili za nju?
Не разумем вас баш наибоље ви сте против јеѕичке баријере или за њу?
Ovo je ne bitan deo sajta tu pisemo sta nam je volja ali naslov aukcije nije pricaonica ili dopisivanje clanova .