Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 10.01.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 10.01.2015

(10.01.2015 17:22)miki38 Piše: Zar je bitno koje pismo koristim ovde, nije obavezno.
Možda mislite da ne znam.
Знам али некористим из разлога што доста пишем по другим форумима и сајтовима који неподржавају ћирилицу или латиницу.
Prosto zar ne.

Znaci ako sam lepo razumeo Vama je problem samo sto ne mozete koristiti cirilicu u naslovu aukcije?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 10.01.2015

(10.01.2015 17:22)miki38 Piše: Zar je bitno koje pismo koristim ovde, nije obavezno.
Možda mislite da ne znam.
Знам али некористим из разлога што доста пишем по другим форумима и сајтовима који неподржавају ћирилицу или латиницу.
Prosto zar ne.

Kako ja sebe još uvek smatram za Jugoslovena (Srbin sam samo kada odem preko pa čujem nekoga da loše priča o nama) nikada nisam ni razmišljao na ovu temu. Koristim slova koja su na tastaturi. Iskreno, ne bih ni znao gde da na tastaturi namestim pa da pišem ćirilicom. No, nisam skontao u čemu je problem ?
- što u nazivu aukcije ne moše da se piše ćirilicom ?
- što nije obavezna upotreba ćirilice na Limundu ?
- što nemožete da pišete i na ruskom jeziku ?
- što više ljudi ovde ne koristi ćirilicu ?
- tražite strane plaćenike (nudim se) i domaće izdajnike (neznam ništa)
- sve gore navedeno
U kom smislu se osećate diskriminisano ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - miki38 - 10.01.2015

Лепо сте ме разумели.
Купиндо све подржава а Лимундо не.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - miki38 - 10.01.2015

Молба је давно писана.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - mixcomo - 10.01.2015

(10.01.2015 17:28)miki38 Piše: Ne razumem vas bas najbolje vi ste protiv jezicke barijere ili za nju?
Не разумем вас баш наибоље ви сте против јеѕичке баријере или за њу?
Ovo je ne bitan deo sajta tu pisemo sta nam je volja ali naslov aukcije nije pricaonica ili dopisivanje clanova .

Meni ne smeta. Nije mi ni palo na pamet da probam ćirilicom, kad je sajt na latinici. Probao sam da iskucam neku kao licitaciju ćirilicom i sve se prikazuje, jedino ako je onemogućeno kasnije u toku postavljanja.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - deqi - 11.01.2015

Još uvek dobijam podatke kupaca iz inostranstva bez imena države, o ovome sam odavno pisao medjutim ili niko nečuje ili se pravi gluv ? Rešite već jednom, ako ne onda hoću i obrazloženje zašto nije rešeno !

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Dudadunja - 11.01.2015

U planu je da to ispravimo, molim vas samo za malo strpljenja. Trenutno radimo na izradi "crne liste", čim se ukaže mogućnost biće ispravljeno.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - deqi - 11.01.2015

(11.01.2015 22:48)Dudadunja Piše: U planu je da to ispravimo, molim  vas samo za malo strpljenja. Trenutno radimo na izradi "crne liste", čim se ukaže mogućnost biće ispravljeno.

Pisao sam o ovome još u starom cafe-u sigurno ima dve godine, ne znam koliko još strpljenja treba da imam ?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Kragujevchanka - 12.01.2015

Mozda ja nisam upucena ali ne vidim a mislim da bi bilo korisno da se za obracanje Limundo timu po osnovi nekih saveta nadje opcija u levom uglu kada smo ulogovani ispod recimo mojih podataka.
U sluchaju prijavljivanja nekih chlanova koji se javljaju i licitiraju na aukcijama a imaju dva naloga ili veliki procenat negativnih u odnosu na broj pozitivnih.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - deqi - 13.01.2015

Koliko mogu da primetim najveći problem u kupoprodaji je slanje pouzećem, problem ne preuzimanja pošiljke i plaćanje duple poštarine, pa bih po tom osnovu i predložio nešto. Ima više varijacija pa ih iznosim redom, sve je ovo moje razmišljanje možda će se neko složiti možda ne, možda i bude neki bolji predlog.

1. Da se uvede tako reći osiguranje za prodavce od povrata pošiljke koje se plaćaju pouzećem, uzeću u obzir samo plaćanje predmeta preko Limundo keša a da se u slučaju vraćanja dupla poštarina refundira prodavcu na račun.
Moja zamisao je da svi prodavci koji žele da koriste pouzeće da im se odbije sa računa X dinara za osiguranje i da Limundo taj novac drži sa strane za takve probleme, mislim da ta suma nebi bila mnogo velika možda desetak dinara, lupam možda i manja par dinara sad jer ne bih mogao znati tačnu statistiku, to bi Limundo mogao izračunati.

2. Možda će ova druga biti prihvatljivija jer pravo osiguranje u stvari uvek plaća kupac, znači sve prethodno navedeno samo da kupci plaćaju primer 2 dinara osiguranje po pošiljci koja je poslata pouzećem, ovaj iznos koji sam naveo mislim da je sasvim dovoljan za pokriće.
Pomislo sam i da kupac unapred uplati duplu poštarinu kao osiguranje, ali mislim da bi zbog takvog načina nastala pobuna.

3. Treća i najrealnija, da Limundo stupi u kontakt sa nekom osiguravajućom kućom koja vrši osiguranje pošiljki a mislim da takve postoje, pitanje je dali samo osiguravaju na ovaj način, ali to je koliko znam samo stvar dogovora sa osiguravajućom kućom. Njima je svakako u interesu a i nama da ne "boli glava od budala".

Zamolio bih druge članove da iznesu svoje mišljenje o ovome, hvala.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Branari - 15.01.2015

Da li je moguće da se uvede mogućnost učitavanja više aukcija na istoj strani (npr. 50, 100...)? Znam da bi se vreme učitavanja povećalo, ali olakšao bi se pregled.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Olja.Olja - 15.01.2015

Crna lista.

Besplatan ptt kao i na Kupindu.

Sumiranje kupljenih/prodatih predmeta od jednog clana.

Svaka promena kod pravila i sl, treba da se svima prosledi u privatnim porukama, tako budu svi najbolje obavesteni. Ne prate svi novine bas azurno.

A time ce i clanovi koji ne dolaze svaki dan biti upoznati sa novostima jer ce poruka biti prosledjena na e-mail, mozda ih neka novost i ponuka da se aktiviraju.