Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Bobek289 - 03.02.2015

Pozdrav svima!

Usao sam da ostavim predlog, da bih na kraju procitao sve postove :facepalm:

Nego, bio je neki prelog o produzenju aukcije nakon zadnje ponude. Dopao mi se predlog, jer omogucava kupcu da ostavi ponudu ako neko ostavi vecu ponudu od njegove. S druge strane gubi se element uzbudjenja ostavljanja ponude u poslednjim trenucima. Neko je reko cak i da je glupo jer se nista ne postize, u smislu ko zeli predmet ostavice odmah koliko zeli. Retko kad to radim. A verujem da to isto vazi za mnoge. Kao i svi i ja zelim da kupim sto jeftinije ali ako je potrebno nekad sam spreman i da preplatim :cool: Zato predlazem da uvedete "neodredjeno vreme" ili ga nazovite kako hocete. To je vreme nakon isteka aukcije koje moze da traje na primer 2-5 minuta, nakon cega se aukcija zavrsava. Kao produzeci utakmice samo sto bi u ovom slucaju vreme trajanja bilo nasumicno i skriveno.

Drugo, nemam uvid u statistiku ali cini mi se da je broj aukcija znatno opao za razliku od pre 3 godine. Mislim da je problem u tome sto se, po mojoj slobodnoj proceni, ovde generalno prodaje "djubre", izuzimam nove stvari. Da se neko ne bi uvredio pojasnicu na sta mislim. To su stvari koje imaju neku falinku ali je vesto skrivena neadekvatnim opisom, pokvarene stvari koje niko ne bi kupio jer mahom prodavci ocekuju nerealnu cenu, i stvari koje su starije od moje babe koje su verovatno zavrsile sa buvljaka ovde (stvari tipa mesingana brava, korisceni tiplovi za zid, slabo koriscene gace... :) ). Nemojte da mislite da imam nesto protiv prodaje ovakvih stvari, svaka roba ima svog kupca, ali se ne secam kad sam uso ovde i naso ono sto ocekujem ili sto mi treba ili da nadjem a da ne laze prodavac kako prodaje naocare ali nema nos da ih isproba pa idu kao neispravne :) .

Trece, puko vam je server malopre. Sve mi je radilo sem kupinda i limunda. Puko u zadnjim trenucima jedne aukcije. Da ne navodim aukcija cega je bila, cela poenta je da je puko server u zadnjim trenucima te aukcije. Nisam licitirao jer sam ih propustio, ali nema veze propustio sam svasta u zivotu prezivecu i ovo :) Predmet koji je prodavan vredi 10000 u prodavnici, a aukcija se zavrsila 2000. I sta sad da radi taj decko? Ne znam ga ali mi krivo, moze to i meni da se desi ili nekome ovde :hmm:

Da ne duzim vise, ne zamerite sto volim smajlice, sve vas volim i ljubim :cao:

Samo jos da dodam, ubacite neke banere, reklamirajte nekoga, samo ukinite provizije ili ih bar smanjite. Jer sam stekao utisak u prici sa ljudima da je to jos jedan od razloga zasto ne posecuju limundo. Ne kazem da su velike, ali nisu ni zanemarljive za ljude koji prodaju u velikim kolicinama.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - obbywan - 04.02.2015

(22.01.2015 12:21)Branari Piše: Da li je izvodljivo da se i na stranicama Limunda (kao što postoji i u kafeu) postavi strelica za skrolovanje na vrh stranice? Otpade mi točkić od silnog skrolovanja :)

A da kliknes na točkić i gurneš miša na gore, znaš kako odleti na vrh strane... fijuuuu! :lol:
Ja tako pregledam aukcije... klik na točkić i samo malo pomerim miša nadole i pustim da ide... kao odjavna špica na kraju filma! :-)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - the_quince - 04.02.2015

Moj tockic ne radi vec dve godine :)
Mozete da zamislite kako mi je i kako se snazalim.
Mozda da kupim misa.....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - jugana - 04.02.2015

(28.11.2014 21:25)dakkkara Piše: ...
sad se setih... dodajte grupno ocenjivanje kupca/prodavca, da ne moram sve peške da radim ako treba 20-50-100 ocena da mu unesem... Takođe (za prodavce), automatsko razvrstavanje predmeta po kupcu bi bilo genijalno rešenje...

Upravo sam morala da ocenim prodavca za pet predmeta. Copy/paste, uglavnom, uz stid sto je tako jer je stvarno covek zasluzio najbolju ocenu. A mogu misliti ove jadnike koji kupuju markice, znackice, salvetice, pa sto puta treba da ocene. Dajte, molim vas, grupnu ocenu :cao:

(28.11.2014 21:47)Dudadunja Piše: Grupno ocenjivanje - u planu ( kroz Lister)

Izvinite, krenula sam od pocetka trazeci gornji predlog, a ovo ne razumem - sta je lister?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 04.02.2015

(04.02.2015 17:01)jugana Piše: ...
A mogu misliti ove jadnike koji kupuju markice, znackice, salvetice, pa sto puta treba da ocene.
...
Izvinite, krenula sam od pocetka trazeci gornji predlog, a ovo ne razumem - sta je lister?

Tetak ti je jadnik, znaš.  :lol:

A Lister... odeš lepo na Limundu na "Pomoć" pa sa leve strane imaš "Limundo Lister"  :hihi:

(04.02.2015 17:23)serjoza Piše:
A mogu misliti ove jadnike koji kupuju markice, znackice, salvetice, pa sto puta treba da ocene.
...

A Lister... odeš lepo na Limundu na "Pomoć" pa sa leve strane imaš "Limundo Lister"  :hihi:

Hvala puno (nadam se da se niste ozbiljno naljutili zbog jadnika :)), ne bi mi palo na pamet da trazim u kategoriji prodaja, jer ne prodajem. Ali sam videla da mi grupisanje kroz lister nikako ne bi odgovaralo jer koliko vidim radi samo na Windowsima, koje ne koristim. Dakle ne mogu da ga instaliram. Nemam nijedan uredjaj sa Windowsima. LT, molim malo obzira i prema onima koji nemaju veze sa Microsoftom :)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 04.02.2015

(04.02.2015 17:55)jugana Piše:
(04.02.2015 17:23)serjoza Piše:
...

Hvala puno (nadam se da se niste ozbiljno naljutili zbog jadnika :)), ne bi mi palo na pamet da trazim u kategoriji prodaja, jer ne prodajem. Ali sam videla da mi grupisanje kroz lister nikako ne bi odgovaralo jer koliko vidim radi samo na Windowsima, koje ne koristim. Dakle ne mogu da ga instaliram. Nemam nijedan uredjaj sa Windowsima. LT, molim malo obzira i prema onima koji nemaju veze sa Microsoftom :)

Ma kakva ljutnja - šalim se malo.  ;)
Šta da se radi - živimo u virtuelnom majkrosoftocentričnom svetu ovde kod nas. A da krene pregled ko ima licencu, a ko ne bilo bi "be'šte noge..." :D

(04.02.2015 19:10)serjoza Piše: ...
Šta da se radi - živimo u virtuelnom majkrosoftocentričnom svetu ovde kod nas. A da krene pregled ko ima licencu, a ko ne bilo bi "be'šte noge..." :D

Ne kapiram. Linux je besplatan. Sto bi rekli tvorci Microsofta, go figure!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - the_quince - 06.02.2015

Volela bih kad bi postojao malo bolji pregled zavrsenih aukcija, i opcija da nekako cekiram ko se od kupaca javio, ko zeli pouzece, ko zeli slanje preporuceno, ko je uplatio... bar ko se javio. Ko je uplatio, obelezim tako sto ga odmah ocenim, tako imam bolji pregled. Ali, za dva dana mi se zavrsilo stotinak aukcija, ja pojma nemam ko se javio, ko nije, ko ima specijalnih zelja... katastrofa.
Divno bi bilo kad bi pored imana kupca mogla da stoji neka kvacica, pa da obelezim - JAVIO SE. Sanjam tu kvacicu.

Eh da, jos jedna od mojih novogodisnjih zelja - kad bi mogao jedan predmet da bude vidljiv u vise kategorija. Recimo, nesto je i duks i jakna, pa da mogu da postavim da se vidi u pretrazi za obe kategorije... Eh, da... novogodisnje zelje :)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - fox_87 - 06.02.2015

Da li je svima ovakav prikaz limunda ili zavisi od rezolucije?
Zar ove kategorije sto strce ne mogu da se uglave gde ima mesta da se ne skroluje bezveze 3 ekrana do dna

[Slika: sSDiRj7.jpg]

Da li postoji neki dobar razlog sto je Odeca izdvojena na musku i zensku a Obuca ne?

[Slika: QRaWGWc.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Guti1 - 12.02.2015

(12.02.2015 11:57)alex_r_bg Piše: Zasto pitanja koja korisnik postavlja u vezi predmeta koji se prodaje i odgovor prodavca nisu uvek vidljivi? Na taj nacin bi manje iskusni korisnici koji zele taj predmet saznali kako za mane i nedostatke predmeta tako i za prednosti.Iz samog nacina na koji neko odgovara i pise moze da se zakljuci mnogo,i da privuce ili odbije potencijalne kupce.Mislim da je to nedoradjeno

Samo prebacujem komentar člana alex_r_bg u odgovarajuću temu. Inače, predlog je veoma dobar.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 12.02.2015

[Slika: theforeigner.jpg]

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 12.02.2015

(12.02.2015 12:05)Guti1 Piše: [quote='alex_r_bg' pid='21610' dateline='1423735030']
Zasto pitanja koja korisnik postavlja u vezi predmeta koji se prodaje i odgovor prodavca nisu uvek vidljivi? Na taj nacin bi manje iskusni korisnici koji zele taj predmet saznali kako za mane i nedostatke predmeta tako i za prednosti.Iz samog nacina na koji neko odgovara i pise moze da se zakljuci mnogo,i da privuce ili odbije potencijalne kupce.Mislim da je to nedoradjeno

Pa verovatno zato što bi bilo previše šuma. Kada mi neko postavi pitanje u vezi predmeta na aukciji ja ga često i stavim da bude vidljivo. Jednostavnije je nego da dopunjavam opis a ujedno i kupcima dajem do znanja da se još neko ozbiljno interesuje za predmet pa da malo ubrzaju sa ponudama :)
No, jako često ima istih pitanja (mada je odgovor vidljiv na aukciji) pitanja koja nemaju veze sa pravilnikom, pitanja koja su nepismena do te mere da neću da ih drugi ljudi vide... Mislim da je ipak bolje da ostane ovako jer neka pitanja bi sigurno završila u Cafeu...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 12.02.2015

(12.02.2015 12:05)Guti1 Piše:
(12.02.2015 11:57)alex_r_bg Piše: Zasto pitanja koja korisnik postavlja u vezi predmeta koji se prodaje i odgovor prodavca nisu uvek vidljivi? Na taj nacin bi manje iskusni korisnici koji zele taj predmet saznali kako za mane i nedostatke predmeta tako i za prednosti.Iz samog nacina na koji neko odgovara i pise moze da se zakljuci mnogo,i da privuce ili odbije potencijalne kupce.Mislim da je to nedoradjeno

Samo prebacujem komentar člana alex_r_bg u odgovarajuću temu. Inače, predlog je veoma dobar.

Ajde zašto nema, ali zašto budu pa nestanu?  :hmm:
Pitao ja LT i situacija je sledeća: Kao što prodavci (nadam se) znaju - ako štikliraju "prikaži odgovor na aukciji" onda će pitanje i odgovor biti vidljivi na aukciji. MEGJUTOA - ako POSTAVLJAČ pitanja OBRIŠE ODGOVOR PRODAVCA onda se više ne vidi. Pretpostavljam da važi i ako prodavac obriše, ali nisam siguran.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 12.02.2015

(12.02.2015 13:00)blistok Piše:
(12.02.2015 12:05)Guti1 Piše:

Pa verovatno zato što bi bilo previše šuma. Kada mi neko postavi pitanje u vezi predmeta na aukciji ja ga često i stavim da bude vidljivo. Jednostavnije je nego da dopunjavam opis a ujedno i kupcima dajem do znanja da se još neko ozbiljno interesuje za predmet pa da malo ubrzaju sa ponudama :)
No, jako često ima istih pitanja (mada je odgovor vidljiv na aukciji) pitanja koja nemaju veze sa pravilnikom, pitanja koja su nepismena do te mere da neću da ih drugi ljudi vide... Mislim da je ipak bolje da ostane ovako jer neka pitanja bi sigurno završila u Cafeu...
Mada ovako kako je sad pojedini prodavci postavljeno pitanje od strane iole stručnijeg kupca mogu da izbegnu ako hoće neku manicu da sakriju.A opet kakva sve kupci pitanja postavljaju...Slažem se sa blistokom da je bolje kako je sad.

Nema iDealle...:)