Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 12.02.2015

(12.02.2015 13:59)serjoza Piše: Ajde zašto nema, ali zašto budu pa nestanu?  Hmm
Pitao ja LT i situacija je sledeća: Kao što prodavci (nadam se) znaju - ako štikliraju "prikaži odgovor na aukciji" onda će pitanje i odgovor biti vidljivi na aukciji. MEGJUTOA - ako POSTAVLJAČ pitanja OBRIŠE ODGOVOR PRODAVCA onda se više ne vidi. Pretpostavljam da važi i ako prodavac obriše, ali nisam siguran.

Ovo nisam znao. Možda mi je neko i postavio pitanje na koje sam već odgovorio zato što ga je postavljač obrisao a ja mislio da ne čita sve do kraja. Znači ipak je sigurnije da izmenim opis aukcije.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - sinisavv - 14.02.2015

Postovanje ,prvi put dajem predlog...
Sta mislite da se uvede Lista prijatelja ili kolega sa kojima smouspesno saradjivali, da ih npr lakse pronadjemo i vidimo da li postavljaju neke aukcije?
Takodje jedan pretrazivac u porukama bi mogao biti, da pronadjete npr neku poruku od clana sa kojim ste komunicirali npr pre mesec dana ili sl.

poz
Sinisa

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 23.02.2015

Да ли сте размишљали о увођењу обавештења за поруке приспеле на Лимунду и обратно? То јест, када стигне порука на Лимундо/Купиндо док смо на форуму да се негде појави онај број примљених порука тамо. Не знам колико је компликовано извести то, понекад се запричамо овде а потенцијални купци чекају сатима на одговор тамо.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Branari - 23.02.2015

Podržavam predlog Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - dealla - 23.02.2015

Dobar predlog.PodržavamSmile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - s.bogi - 23.02.2015

Odličan predlog! Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljube79 - 23.02.2015

(18.11.2014 10:23)gevara Piše: Šta treba menjati na Limundo sajtu?

Trebalo bi menjati provizije Smile
Posto ste nedavno uveli i reklame,a nedavno smo bili svedoci da se samo jedan baner na naslovnoj strani za 7 dana ako se nevaram prikazivanja prodao na aukciji za 8500 din,dovoljan podatak da se na reklamama lepo zaradjuje.
Stoga bi GAZDE limunda,ili kulturno da kazem za braću Smile vlasnici,trebalo da razmisle ne o ukudanju provizija ili naplate pokretanja aukcija,svaka firma radi da zaradi,ali da sam ja vlasnik(dace Bog jednog dana Smile ) smanjio bi te cene makar malo simbolicno,ne nesto extremno zato i kazem simbolicno,cisto da pokazete limundo clanovima i limundo gradu kako ga zovete da niste bas toliko alavi kako to neki ovde navode i da bar malo mislite i na clanove.5 do 10% ni limundu ni prodavcima neznaci nista,ali bi daleko lep gest bio

...MISLITE O TOME....

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 23.02.2015

@ljube79
oni su te reklame I postavili da bi mogli da funkcionisu, a da ne povecavaju provizije.
Tako sam ja razumeo.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljube79 - 23.02.2015

(23.02.2015 21:49)ljubisa.va Piše: @ljube79
oni su te reklame I postavili da bi mogli da funkcionisu, a da ne povecavaju provizije.
Tako sam ja razumeo.

Neznam njihovu finasijsku sliku pa nebih bas da ulazim u detalje,mada je i to moguce,cene hvala bogu nisu menjali,a vremenom su zaposlili dosta novih radnika,bilo ih je dosta manje ranije,moguce je da su troskovi narasli,ali da se nelazemo limundo ima veliki broj aukcija,kupindo isto tako,tu su naplate provizija,naplete pokretanja aukcija,dosatnih slika ,promocija,reklame i td,ima dosta izvora prihoda...da neispadne sad da se nesto hvalim,ali ja sam sedmicno placam 6 do 9000 din kredita kako kad zavisi kakva mi je ponuda,na mesecnom nivou je to lepa cifra,a clanova na limundu ima dosta,prodavaca dosta.

I da se razumemo,nezalim se ja na provizije,zaradim i ja ,ima i za limundo.Ovde sam komentarisao o njihovom lepom gestu ako si me shvatio...

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - ljubisa.va - 23.02.2015

@ljube79
nemam problem sa tim, imas moju podrsku u tome (ako vredi sta). ALi ja sam ovo rekao upravo misleci na njihovo objasnjenje uvodjenja reklama, a o kojima su pisali negde na blogu kada je bilo aktuelno.
U tom tekstu su I naveli da ce im reklame pomoci da manje opterecuju korisnike sa provizijama, a zarad njihovog opstanka.
Nemam ja pojma njihovu finansijsku situaciju, taman posla.

A sto se tice provizija, na Kupindu to svakako nije problem u mojoj I tvojoj kategoriji. Problem su provizije na limundu za pokretanje aukcija + provizije za uspesan zavrsetak aukcije (prodaju), takoreci 2x placas istu stvar.
Ti si aktivniji na Limundu, a ja sam odustao od pokretanja aukcija od uvodjenja provizije za pokretanje...
Rukovanje

Citiram:
"...U 2015. godini želimo da nastavimo da se razvijamo. Da uvedemo nove usluge i poboljšamo proces kupovine i prodaje u LimundoGradu. Do sada smo se oslanjali na samo jedan izvor prihoda u LimundoGradu – a to su provizije koje obračunavamo prodavcima za uspešno prodat predmet, postavljanje predmeta na Limundu ili pak promotivne opcije. Sada uvodimo dodatan izvor prihoda, a da pri tome dodatno ne opterećujemo Limundovce – oglasni prostor u saradnji sa Httpool.

Cilj je povećanje prihoda bez dodatnog novčanog opterećenja članova i dalje ulaganje u brži razvoj i nove usluge koje će LimundoGrad učiniti još uspešnijim. Ujedno ćemo naučiti dosta o ponašanju posetilaca na sajtovima i na osnovu toga moći da napravimo bolji ugođaj i za kupce i za prodavce. Spremamo se za nove usluge i proizvode u LimundoGradu.
..."
KRAJ CITATA

Izvor:
http://blog.limundograd.com/2015/01/oglasni-prostor-u-okviru-limundograda/

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 24.02.2015

Mozda ce neko da kaze da je kopiranje drugog sajta, ali sta mislite o uvodjenju obavestenja kada neko unese ocenu za nas?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - cetrdeset - 26.02.2015

Slazem se sa misljenjem clana,, Vesic 1,, da treba uvesti opciju da prodavac odbije slanje pouzecem clanovima sa negativnom ocenom ili koji su bez ocena. Zbog vracanja paketa i placanja duple postarine i ja sam ukinula opciju pouzecem i mislim da sam postenim clanovima uskratila pravo i da ce se to odraziti na moju prodaju.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 03.03.2015

Da l' bi moglo da se izvede da u profilu člana na Limundu pored broja jedinstvenih pozitivnih i negativnih budu i brojevi pozitivnih i negativnih koje je dobio kao kupac odnosno prodavac? Otprilike ovako:

Ocene
(pritiskom na vrstu ocene filtriraš prikaz)
                       Ukupno       Od kupca      Od prodavca
Pozitivne          100               35                   75
Negativne            2                  2                    0

Još bih dodao sličan prikaz i za jedinstvene. Zapravo ja bih dodao još neke "statistike" kao na primer razmera jedinstvenih i pojedinačnih, ali da sad ne odem predaleko

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - crusaster - 04.03.2015

Postavljam pitanje/predlog ili kako god bude definisano za bolji rad sajta pod uslovom da neko pročita (uglavnom su svi predlozi upučeni sa jednim velikim ALI):
Ppredlozi su u mom slučaju iz ugla kao kupca:

Predlozi:
1. U porukama da se uradi dodatna opcija da se selektovane poruke mogu snimiti jer do sada kad selektujem snimi mi apsolutno sve poruke u sanducetu. Ime fajla da bude ID od aukcije makar imao jednu ili više aukcija od istog člana. Isto se dešava kad želim da snimim poruke označenog člana bez obzira što su samo njegove poruke na ekranu snima sve.
2. U porukama da se postavi opcija fonta i njegove karakteristike (bold, italic......), očigledno slabo ko čita poruke ovako će biti bar nekako istaknuto i izbeći ce se problem recimo, oko načina dostave kupljenog proizvoda BEX, Postexpress.... (imao sam takav slučaj).
3. Uvesti nultu toleranciju oko veštaćkog podizanja cena i prekida aukcija od strane sajta. Malo objašnjenje ne davati opomene članu koji krši pravila sajta (neko od Vaših mi je u poruci napisao da se član obavesti , i tek ako naknadno napravi isti prekršaj kazni) meni je to dozvoljavanje da pravi legalno prekršaj. Svi imamo preko 18 godina i neka svako snosi posledice (pravila sajta za učlanjenje).
4. Uvesti neku ikonu pored člana koja pokazuje trenutnu prisutnost na sajtu, dobro je znati kad šaljem poruku da li će odmah odgovoriti kad vidi ili ću morati čekati na odgovor (ovaj predlog dat nekoliko meseci ranije i do sada ništa nije urađeno).
5. Da se u delu NUDIM aukcije uvede i kolona koji je član u pitanju pored dosadašnjih (max. cena trenutna cena, preostalog vremena i „x“ ) do kraja okvira od tabele ima bar 2.5 cm taman da stane kolona člana koji prodaje, ako licitiram na više aukcija znam da su od istog ili različitog člana.
6. Provera prodavca kad ih po završetku aukicje kontaktiram dobijem podatke totalno druge osobe za uplatu, za sada sam dobijao sve regularno, međutim stvara se malo sumnje jer čitam po forumu šta se sve dešava. Kako? neka Limundo tim smisli način. Jer niko ne čita pravila sajta.
7. Uraditi aplikaciju SMART phone za Limundo (mada je to meni lično bespotrebno jer zauzima iovako mali prostor za phone hardu), ova stavka može ali i Ne mora.
8. U pisanju poruka Limundo Timu uvesti stavku „Ostalo“.
9. Prepiska poruka sa dobrim ljudima iz Limundo Tima da budu u jednoj poruci grupisane pod projem prijema poruke. Trenutno kad postavim pitanje svaka poruka je za sebei nemam mogučnost da vidm postavljeno pitanje kao kad se dopisujem sa kupcima.
10. Povremeno da Limundo Tim šalje pravilnik u vezi sa poslovanjem Limundo sajta.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 04.03.2015

Predlog broj 1, 8 i 9 biste trebali ponoviti u temi Kupindo/ideje predlozi/Program za Kupindo poruke - ideja da ga proširimo i za Limundo, jer tamo trenutno prate šta izmeniti u vezi poruka.
Broj 4 - imate tu ikonicu, uđete u profil člana i pored njegovog alijasa se nalazi mali zeleni znak ako je na Limundu. No, to često ne znači ništa jer je možda samo zaboravio da se izloguje i otišao svojim putem a ikonica i dalje tu.
Broj 3,6 i 10 - Mnogo sreće, niste prvi koji je to napisao Smile