Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Karicko - 31.03.2015

Zdravo svima!
Danas sam opet imala jedan "promašaj" od kupovine i to mi je dalo ideju...
Naime, često kupujem kozmetiku (kreme, pomade i sl.) jer zaista može da se nađe nešto vredno, a nedostupno na našem tržištu. Moj problem nisu plagijati poznatih brendova (kojih ima jako puno u ponudi) jer znam kako da prepoznam, već to što SVI prodavci štikliraju: "Predmet koji prodajem je u roku trajanja ili je trajanje neograničeno i može se bezbedno koristiti". Eh, kako da ne... Sva kozmetika ima rok trajanja. Ukoliko nije otvarano i pravilno je skladišteno, može trajati do roka koji je naznačen na ambalaži, ukoliko se samo otvori - traje onoliko meseci koliko je naznačeno na ambalaži (od datuma otvaranja). Opet sam kupila odličnu kremu, a koja je bila otvarana, možda i probana. Ja to naravno neću da koristim jer ne znam kada je tačno otvorena i ne znam kakvi su prsti kopali po njoj... To nije greška prodavca koji možda nije ni svestan tako nečeg, verovatno je moja greška što nisam prethodno poslala poruku i precizno pitala da li je otvarano... Ali, sad je kasno...
Neki prodavci naznače da je probano, ali novo. Neki ne napišu ništa i ostavljaju nama da nagađamo i pišemo poruke, a samo malobrojni podrazumevaju da je "novo" samo ono što još uvek ima netaknutu zaštitnu foliju.
Konačno, moj predlog je da u postavci predmeta u kategorijama "nega tela" bude ponuđeno: predmet je neotvaran; predmet je otvaran i/ili proban; predmet je korišćen (umesto proste podele na novo/polovno ili nekorišćeno/korišćeno). Naravno, uz obaveznu, već postojeću opciju da je u roku trajanja. Tako ne bi bilo zabune...
Udavila sam sa ovim izlaganjem, izvinjavam se, samo sam još u afektu jer sam bacila pare.
Pozdrav svima!

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 31.03.2015

Ниси удавила, потпуно си у праву.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 31.03.2015

Dobrodošli Smile
Držim fige ali mislim da ovaj predlog neće proći ako ni zbog čega drugog a ono zato što će tu biti onda još više pogrešno ili lažno obeleženih predmeta. Inače, ne pratim tu kategoriju ali nikada mi nije palo na pamet da bi neko mogao da prodaje i korišćeno ? Čemu to ? Jasno mi je odeća, tehnika... ali kozmetika ?
UBR niste udavili, svi će vam reći da ima ovde onih koji pišu znatno duže posteve Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Karicko - 01.04.2015

Hvala na dobrodošlici i podršci Smile
Razumem ja i to "polovno" u kozmetici... Ukoliko se radi o kvalitetnom (čitaj, skupom) proizvodu i neko ko je kupio shvati da mu ne odgovara, šteta je da takav proizvod propadne jer bi nekom možda odgovarao. Naravno, pod uslovom da taj neko nema problem sa korišćenjem polovne kozmetike. Ja imam jer imam osetljivu kožu i pažljivo biram ono što koristim. Slaba sam na kreme (ukoliko odgovaraju mojoj koži), a kako nemam mogućnosti da kupujem vrhunske preparate, ponekad se zadesi baš dobra prilika na aukciji i tako se ja zaletim...
Eto, da i ja napišem nešto ovde... Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Kobac79 - 01.04.2015

Ne mislite li da je deaktivacija nakon 60 dana previse na Kupindu? Ja uvek imam oko 300-350 predmeta na prodaju, ako ih sve deaktiviraju necu ih vise ponovo aktivirati za 3-4000 din?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 01.04.2015

Да ли продаш један предмет месечно?

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Kobac79 - 01.04.2015

(01.04.2015 21:19)BitterLemon Piše: Да ли продаш један предмет месечно?

Vise od jedan? Ah da to je uslov da ne budem deaktiviran full?

(01.04.2015 22:59)Kobac79 Piše:

Баш то. Тако да немаш разлога да се бринеш.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 01.04.2015

(01.04.2015 23:01)BitterLemon Piše:

I šta vas dva mudraca predlažete da se uvede na Limundu da se reši ta muka na Kupindu? Hmm
Evo ovde ekipa već mudruje pa se pridružite. Bravo
http://cafe.limundo.com/thread-406.html

(01.04.2015 23:04)serjoza Piše:
(01.04.2015 23:01)BitterLemon Piše:

I šta vas dva mudraca predlažete da se uvede na Limundu da se reši ta muka na Kupindu?  Hmm
Evo ovde ekipa već mudruje pa se pridružite.  Bravo
http://cafe.limundo.com/thread-406.html

Мудровао сам ја и тамо. Ја сам поборник свих могућих дажбина које могу да се уведу.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 02.04.2015

Da ne bude da samo kudim menadžment Smile
Ovaj potez sa slanjem obaveštenja svim članovima o promenama i delegiranjem jednog admina da juče u Cafeu pruži dodatna objašnjenja (ako se sam dosetio onda pohvale na njegov račun) je pravi način kako treba da se komunicira sa korisnicima.
Jedino što bih dodao na ovo je da podržavam predlog koji je juče izneo jedan član (zaboravio sam alijas) da kada pišete ta obaveštenja odmah ubacite i link ka temi u Cafeu. Na "sreću" ovde ima preko 350 tema tako da vam neće biti teško da pronađete adekvatnu i da onda u njoj svima onima kojima nešto nije jasno dodatno objasnite. Biće mnogo lakše nego da svima pojedinačno odgovarate a ujedno sprečavate da članovi donesu neke ishitrene odluke jer niste najbolje sročili ili mi nismo dobro razumeli. Ovde će moći da u roku od par sati dobiju odgovore na skoro sva svoja pitanja. Ujedno i vi odmah dobijete povratnu informaciju da li možda treba nešto korigovati.

UBR Ne sećam se da sam u jednom danu video toliko novih imena kao juče. Procenat onih koji pišu u Cafeu je skočio sa 18% na 18.5% što na broj članova uopšte nije zanemarljivo a specifičan detalj je -
Danas najaktivniji: BitterLemon (24 poruka) Smile Tema DEAKTIVACIJA PREDMETA je za nešto više od 24 sata maltene napunila i šestu stranicu.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 02.04.2015

(02.04.2015 10:33)blistok Piše: Danas najaktivniji: BitterLemon (24 poruka) Smile Tema DEAKTIVACIJA PREDMETA je za nešto više od 24 sata maltene napunila i šestu stranicu.

Изгледа јуче првили паузу у игрицама. Smile

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 02.04.2015

Nemoj sada da se praviš flegma ! LOL

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - the_quince - 02.04.2015

flegma - (gr.sluz, sluzava tečnost u telu)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 02.04.2015

"Флегма је у психологији једна од четири врсте људског темперамента коју карактерише хладнокрвност, мирноћа и неузбудљивост које граниче са равнодушношћу."

(02.04.2015 12:01)the_quince Piše: flegma - (gr.sluz, sluzava tečnost u telu)
1. kod starih hemičara; vodnjikavi ostatak destilacije neke alkoholne tečnosti; 2. danas: alkoholom siromašni sirovi špiritus; 3. kod strih medicinara: tobožnja sluzasta krv kao osnova flegmatičnog temperamenta; otuda: prirodna neosetljivost i tromost, hladnokrvnost, ravnodušnost.

LOL