Limundo Cafe
Predlozi i ideje za Limundo.com - Verzija za štampu

+- Limundo Cafe (https://cafe.limundo.com)
+-- Forum: Limundo (https://cafe.limundo.com/forum-1.html)
+--- Forum: Ideje i predlozi (https://cafe.limundo.com/forum-3.html)
+--- Tema: Predlozi i ideje za Limundo.com (/thread-21.html)

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - BitterLemon - 23.04.2015

Поред тога увео бих новину да се свако питање везано за предмет приказује, тако што ће потенцијални купац селектовати опцију "прикажи питање на аукцији", уколико продавац избегава питање стајало би без одговора, што исто зна да буде одличан одговор. Јер ако неко ко се боље разуме у техничке карактеристике предмета пита нешто то ће значити свим учесницима у аукцији.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - serjoza - 23.04.2015

(23.04.2015 11:24)BitterLemon Piše: Поред тога увео бих новину да се свако питање везано за предмет приказује, тако што ће потенцијални купац селектовати опцију "прикажи питање на аукцији", уколико продавац избегава питање стајало би без одговора, што исто зна да буде одличан одговор. Јер ако неко ко се боље разуме у техничке карактеристике предмета пита нешто то ће значити свим учесницима у аукцији.

Ovo se i meni dopada, ali nažalost nismo u svetu samo savesnih i poštenih ljudi. Ogromna moć zloupotrebe. Nađe se tako neko zaludan i "postavi pitanje": "Da li Vi znate da je ovo što prodajete kopija?" I to tako stoji. Hmm

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 23.04.2015

(23.04.2015 11:29)serjoza Piše: Ovo se i meni dopada, ali nažalost nismo u svetu samo savesnih i poštenih ljudi. Ogromna moć zloupotrebe. Nađe se tako neko zaludan i "postavi pitanje": "Da li Vi znate da je ovo što prodajete kopija?" I to tako stoji. Hmm

A zasto bi stojalo?
Ako nije kopija, neka prodavac odgovori da nije, i neka argumentise. 

(23.04.2015 11:46)Vesic1 Piše:
(23.04.2015 11:29)serjoza Piše: Ovo se i meni dopada, ali nažalost nismo u svetu samo savesnih i poštenih ljudi. Ogromna moć zloupotrebe. Nađe se tako neko zaludan i "postavi pitanje": "Da li Vi znate da je ovo što prodajete kopija?" I to tako stoji. Hmm

A zasto bi stojalo?
Ako nije kopija, neka prodavac odgovori da nije, i neka argumentise. 

Управо тако. Између осталог нека напише да 100% гарантује да није копија. Еј, па пун ми је ђаво више телефона "рађених за кинеско или корејско тржиште" - нека лепо напишу копија тог и тог телефона. Људи не знају, и у том незнању бивају исмевани од околине када купе нешто, притом за лепе новце, што није оно што су желели. Неко не зна ни шта треба да пита, неки продавци већ падну на прво питање. Мени се десило да питам за робу која је у смештена у категорију "половно" да ли ради и да ми стигне одговор да није сигуран. Верујем да би сви учесници аукције волели да знају да он није сигуран.

Pa dobro, vi sad gledate iz ugla kupca, ali podsetiću da onda SVAKO može BILO ŠTA da napiše. Evo nekoliko benignihp pitanja - bez namere da naškode prodavcu.
- Je li vam se gasio taj telefon iz čista mira? Jer čuo sam za taj model da su fabrički skoro svi sa tom manom.
- Kako ste nabavili taj bicikl? Jer meni je isti takav ukraden nedavno pa me zanima.
- Da li je ovaj Simpo madrac iz one serije koja je smrdela fabričkom greškom zbog kineskog konca?
- Je li ova lampa sa onog kineskog sajta? Ako jeste ja to ne bih uzimao čuo sam da je đubre.
- Da li bih mogao da Vam platim tek desetog dana posle aukcije – tad očekujem platu?

Legitimna pitanja, ali da ih vidite na aukciji, a pri tom NE ZNATE mnogo o konkretnom modelu telefona, madraca, lampe...?
A mogu se zamisliti i nedobronamerna pitanja mnogo goreg sadržaja.
Tako kao što pitanja mogu da pomognu kupoprodaju, tako mogu i da odmognu. A ipak je prodavac onaj koji slaže oglas, zar ne? Ja bih radije dodao da pitanje I ODGOVOR NE NESTANu sa aukcije kad ga OBRIŠE ONAJ KO GA JE POSTAVIO KAO ŠTO JE TO SAD SLUČAJ.
Za prvu pomoć tu je tema Upit za kvalitet proizvoda na forumu.

Не знам Серјожа, ја сам увек за транспарентност, ако ме неко пита питања као што си навео ја бих одговорио да ми напише изворе тих информација јер ја немам та искуства. Онда се не би дешавало да се постави врло битно питање које драстично утиче на цену и да 24 часа продавац не одговори иако је стално ту, а онда после аукције пошаље поруку "е ја тек сад видео питање". Овде људи постављају "непроверену робу пристиглу из Швајцарске/Немачке/Аустрије" а на тој роби се задеси декларација на српском. Да ли би у том случају било некоректно да се постави питање везано за то? Наравно да не би. Онај који поштено и савесно описује своје предмете он се не боји ниједног питања.
Опет, то је моје мишљење, можда други мисле другачије.

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - blistok - 23.04.2015

(23.04.2015 11:24)BitterLemon Piše: Поред тога увео бих новину да се свако питање везано за предмет приказује, тако што ће потенцијални купац селектовати опцију "прикажи питање на аукцији", уколико продавац избегава питање стајало би без одговора, што исто зна да буде одличан одговор. Јер ако неко ко се боље разуме у техничке карактеристике предмета пита нешто то ће значити свим учесницима у аукцији.

Da zanemarimo te sa kopijama ili sa namerno netačnim opisima. Šta god da ih snađe zaslužili su ali šta ćemo sa nama/onima drugačijima ?
1. Prodajem raznu tehniku, za dosta tih predmeta sam apsolutni laik, kada mi neko postavi previše stručno pitanje ponekad mi treba i čitav dan da navatam servisera ili nekog ko se razume pa da mogu da odgovorim što preciznije.
2. Robu skladištim na nekih 15 km od stana i tamo odem jednom dnevno. Neko mi postavi dodatno pitanje i često mora da čeka do sutra da odem do skladišta i dodatno izmerim ili proverim pre nego što ću odgovoriti.

Ovo su jednostavni problemi ali osim što i to može da bude sumnjivo biće definitivno nepregledno da se odgovor na prvo pitanje za aukciju nalazi negde posle četvrtog pitanja. 
šta ćemo sa težim situacijama ?

3. Nekome ste se zamerili (recimo sa provokativnim pitanjima u vezi zastave) a onda on ode na vaše aukcije i počne da postavlja razna pitanja dovodeći u sumnju vaše poštenje.
4. Isto to, samo umesto pitanja počne da piše komentare o vama bez obzira na samu aukciju.
5...

Vi znate da ne mutite, znate da ste uradili najbolje što ste mogli, ali koliko onih koji to pročitaju znaju i kolika će vam biti satisfakcija što će LT, možda, sankcionisati takve postupke kada vam reputacija već bude narušena.

Ne dovodim u sumnju, niti se protivim, nečijoj želji da se prevaranti eliminišu, uostalom to je i za mene dobro, ali treba pažljivo razmotriti moguće posledice nekih promena. 

Да ти кажем нешто Блисток, мени је боље да ме бомбардује питањима, јер на свако имам одговор, него да уради оно што је урадио онај *****, да купује предмете са дуплим налогом и прави штету људима. Нарочито сада када краду провизије за покретање.

(23.04.2015 13:41)blistok Piše:

Da zanemarimo te sa kopijama ili sa namerno netačnim opisima. Šta god da ih snađe zaslužili su ali šta ćemo sa nama/onima drugačijima ?
1. Prodajem raznu tehniku, za dosta tih predmeta sam apsolutni laik, kada mi neko postavi previše stručno pitanje ponekad mi treba i čitav dan da navatam servisera ili nekog ko se razume pa da mogu da odgovorim što preciznije.
2. Robu skladištim na nekih 15 km od stana i tamo odem jednom dnevno. Neko mi postavi dodatno pitanje i često mora da čeka do sutra da odem do skladišta i dodatno izmerim ili proverim pre nego što ću odgovoriti.

Ovo su jednostavni problemi ali osim što i to može da bude sumnjivo biće definitivno nepregledno da se odgovor na prvo pitanje za aukciju nalazi negde posle četvrtog pitanja. 
šta ćemo sa težim situacijama ?

3. Nekome ste se zamerili (recimo sa provokativnim pitanjima u vezi zastave) a onda on ode na vaše aukcije i počne da postavlja razna pitanja dovodeći u sumnju vaše poštenje.
4. Isto to, samo umesto pitanja počne da piše komentare o vama bez obzira na samu aukciju.
5...

Vi znate da ne mutite, znate da ste uradili najbolje što ste mogli, ali koliko onih koji to pročitaju znaju i kolika će vam biti satisfakcija što će LT, možda, sankcionisati takve postupke kada vam reputacija već bude narušena.

Ne dovodim u sumnju, niti se protivim, nečijoj želji da se prevaranti eliminišu, uostalom to je i za mene dobro, ali treba pažljivo razmotriti moguće posledice nekih promena. 

Hvala na razradi - znao sam da nećeš odoleti. Hihi
A za autorska prava za Linun kis'o... se vidimo na sudu. Ti će mi pričaš o poštenju LOL
Pa majku mu makar izvor da se navede - nismo na internetu. :rolf:

(23.04.2015 13:46)BitterLemon Piše: Да ти кажем нешто Блисток, мени је боље да ме бомбардује питањима, јер на свако имам одговор, него да уради оно што је урадио онај *****, да купује предмете са дуплим налогом и прави штету људима. Нарочито сада када краду провизије за покретање.

Ja verujem da je tebi lakše, koliko sam shvatio iz tvog pisanja ti prodaješ ili predmete koje si lično neko vreme koristio ili predmete u koje se razumeš pa nije problem da odgovoriš odmah na pitanje ali dosta prodavaca na LK nije takvo. Ne zato što imaju želju da prevare već zato što imaju želju da zarade pa onda prodaju i nešto gde baš nisu verzirani. 

Baš zbog tog #$#$#$ navedenog sam i dao taj primer. Kao što vidiš naći će se neko i to da zloupotrebi. Nema veze da li postoji realan razlog ili ne pa čak i da li je "osveta" adekvatna ili ne. Uvek ima osoba koje žele da nekome nanesu štetu a ta promena bi im dala još jedan način. Po meni još gori. Ovaj put ste bili oštećeni samo materijalno (u smislu rada) ali na ovaj način bi mogao da vam naruši reputaciju a to više vredi. Onog goreg (odavde iz Cafea) nisam ni naveo. Zamisli šta bi tek taj mogao da uradi ?

@Serjoža
To je entrapment i kažnjivo je zakonom, znam jer sam redovno gledao Law & Order Smile
Pogledaj ocenu koju sam ti dao i videćeš da sam ja uvek spreman da platim za učinjeno ili robu Smile

(23.04.2015 14:15)blistok Piše: @Serjoža
To je entrapment i kažnjivo je zakonom, znam jer sam redovno gledao Law & Order Smile
Pogledaj ocenu koju sam ti dao i videćeš da sam ja uvek spreman da platim za učinjeno ili robu Smile

Čak i kad prodavac neće da proda. :rolf:
More poremetio si mi kontracepciju - hteo sam te stihove da dam na aukciju kao početak kampanje "Buna protiv harača na negativnu". Hihi

Smile
A ne, to je napisano u smislu predloga a ne u smislu izvršne odluke Smile Ako smeta odmah menjam, neću da ti kvarim kontracepciju u tim godinama a pogotovo ne ako je u pitanju Buna na dahije Smile

[Slika: untitled-1.jpg]

(23.04.2015 14:35)blistok Piše: Smile
A ne, to je napisano u smislu predloga a ne u smislu izvršne odluke Smile Ako smeta odmah menjam, neću da ti kvarim kontracepciju u tim godinama a pogotovo ne ako je u pitanju Buna na dahije Smile

Nije frks
Sve dok plaćaš tantijeme. LOL

RE: Predlozi i ideje za Limundo.com - Vesic1 - 23.04.2015

(23.04.2015 14:40)BitterLemon Piše: [Slika: untitled-1.jpg]

*platiš  Pravi se lud